„Obsazovací komisi se omluvil až těsně před utkáním a zápas jsme už nemohli obsadit někým jiným. Rozhodně ho nemine trest v podobě pozastavené delegace,“ řekl předseda komise rozhodčích Zdeněk Budinka.

Čtyřiapadesátiletý Jaromír Škarpich dvěma góly pomohl Hlinsku p. H. ke třem bodům na hřišti rezervy Žalkovic. Nejvyšší návštěva kola se v duelu rezervních týmů Kvasic a Lubné branky nedočkala. Ve skupině B Dřínov deklasoval Roštín 5:0. Počenice napravily špatný dojem z prvního kola, když vyhrály v Ratajích.

Skupina A

PRAVČICE – CHVALČOV 1:5 (0:1)

Branky: Bernatík – Zmeškal 2, Ordáň, Trnčák, Janečka. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 40.

KOSTELEC U HOL. B – LOUKOV 0:3 (0:1)

První poločas nabídl poměrně vyrovnaný zápas s několika šancemi na obou stranách. Ve 29. minutě po chybě obrany se ujali hosté Šmerdou vedení. Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání, ale výsledkem bylo pouze v 62. minutě orazítkované břevno. Prakticky hned z dalšího protiútoku hosté zvýšili na 2:0. Po této brance již výkon domácích značně ochabl a hosté převzali herní i územní iniciativu. Přidali třetí gól a v klidu si pohlídali zápas do konce.

Branky: 29. Šmerda, 64. Petřík, 68. J. John. Rozhodčí: Zapletal ml. Diváci: 40.

Kostelec u Hol. B: Vajda – P. Kubík, Pospíšilík, J. Čuzy (46. Dolák), Mir. Hradil (75. Entr), D. Marek, R. Čuzy, Žůrek (46. J. Zmeškal), Hlobil, Odložilík, Ragoš.

Loukov: Švehlík – Šenovský, J. John (73. Urbánek), K. John, Šmerda, Petřík, Fuksa (32. Pospíšil), Kundera, Novotný, Kocman, Janek (65. Bělík).

ŽALKOVICE B – HLINSKO P. H. 1:2 (1:0)

Branky: D. Vymětal – J. Škarpich 2. Diváci: 50.

BŘEST – RYMICE 4:3 (2:2)

Branky: Daněk, A. Zavadil, L. Zavadil, Hajdík – Bartalský 2, M. Kaňa. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 100.

Břest: Hrdlička – J. Buček, V. Buček, Motal, Juračka, A. Zavadil, Daněk, Šoustek, Štauber, Hudeček, L. Zavadil (Hajdík, Máša, V. Zavadil).

KOMÁRNO – MARTINICE 6:1 (3:1)

Komárno začalo zápas aktivně a již v úvodu si vytvořilo dvě gólové šance. Skóre se poprvé měnilo v 5. minutě, kdy se šťastně trefil M. Žejdlík. Odpověď hostů přišla takřka hned. Chybu obránce potrestal gólem do prázdné branky Maňas. Další minuty zápasu patřily hostům z Martinic, kteří byli v prvním poločase lepším týmem, ale nedokázali prostřelit Šindelka.

V závěru prvního poločasu začalo hrát opět Komárno a soupeře přitlačilo. Při druhém gólu Komárna nejvýše vyskočil po rohu J. Žejdlík a poslal svůj tým do vedení. Třetí gól přidal těsně před přestávkou Kundrát. Do druhé půle vstoupilo náporem opět Komárno, které dvě minuty po nástupu na hřiště zvýšilo své vedení.

Brankáře prostřelil opět Kundrát. Za pár minut dostal ideální přihrávku dovnitř velkého vápna Fabián a střelou doprostřed brány zvýšil vedení svého týmu. Další šance měl převážně Perutka, který několikrát zkoušel střelbu ze střední vzdálenosti, ale ani jeden z jeho pokusů si do branky cestu nenašel.

Hosté ve druhé půli, až na výjimky, nic kloudného nevymysleli. Poslední gól měl na svědomí střídající V. Matušů, který nevypustil souboj a důrazně donutil obránce k vlastnímu gólu na 6:1. Těsně před koncem zápasu měli hosté ještě šanci korigovat stav, ale ani jeden ze dvou pokusů v brance neskončil. Komárno tak porazilo svého soupeře podruhé v řadě vysokým rozdílem. Utkání s přehledem řídil rozhodčí Rybka.

Branky: 45. a 47. Kundrát 2, 5. M. Žejdlík, 42. J. Žejdlík, 50. Fabián, 74. vl. – 6. Maňas. Rozhodčí: Rybka. Diváci: 80.

Komárno: Jiří Šindelek – Josef Šindelek, M. Žejdlík, Nesvadba, Ponížil, Perutka, Orel, Kundrát, J. Žejdlík, Klas, Fabián (Matušů, Ondroušek, Nevtípil).

LUDSLAVICE – MYSLOČOVICE B 2:1 (2:0)

Domácí nastoupili proti soupeři, který přijel s řadou mladých hráčů. Od prvních minut měly Ludslavice zápas pod kontrolou. Vytvářely si šance, kterým ale chybělo finální zakončení. Ve 20. minutě se domácí dostali rychlým přechodem do útoku, který skončil faulem v pokutovém území a z následné penalty vstřelil první branku Valčík. Druhá branka padla po důrazu Bakalíka, který vyhrál souboj se stoperem a gólmanem a upravil na 2:0.

„Ve druhém poločase jsme měli hru pod kontrolou, bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Zbytečně jsme faulovali před vápnem a hosté z ojedinělé přímé střely na bránu snížili Skopalíkem na 2:1. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili a chtěl bych poděkovat za zodpovědný přístup k zápasu,“ řekl domácí trenér Zdeněk Skramuský.

Branky: 20. Valčík (pen.), 44. Bakalík – 86. Skopalík. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 80.

Ludslavice: Hanzlík – Rek, Nevřala, Rafaja, Konečný, Vlček, Skotek, Valčík, Kavan, Froňka, Bakalík (Žák, Uličný).

Mysločovice B: Homola – Dřímal, F. Gajdoš, Pálka, Řiháček, Mikel, Hrubý, Zábojník, Víznar, N. Gajdoš, Juráň (Skopalík, Vrabček, Kučera).

ZAHNAŠOVICE – SKAŠTICE B 3:2 (2:1)

Utkání začali lépe hosté a poměrně snadno si vypracovali několik šancí, které ale neproměnili. Až ve 14. minutě nádhernou střelou do „šibenice“ se ujali vedení Blanarovičem. Po této brance přestali hrát, domácí se postupně rozehrávali a v 21. minutě vyrovnali. Další gól přidali ve 39. minutě po dlouhém nákopu z půlky.

Když v 63. minutě stejný hráč domácích dovršil hattrick, vypadalo to na jasný konec. Jenomže hosté přeházeli sestavu, snížili Menšíkem a zbytek zápasu bez brankového vyjádření, dohráli na polovině domácích.

Branky: 21., 39. a 63. R. Janalík – 14. Blanarovič, Menšík. Diváci: 50.

Skaštice B: Mlčoch – Olbert, Vymětal, Foukal, Blanarovič, Permedla, Pilát, Rozsypal (68. Koňárek), Pobořil, Seidl (60. Menšík), Židlík.

Skupina B

TĚŠNOVICE B – ŠELEŠOVICE 3:2 (0:1)

Rezervní tým Těšnovic vstupoval do utkání s cílem předvést doma bojovný výkon a snažit se zase o něco více sehrát. První poločas byl ve znamení jasné převahy hostí, jenž využívali svých zkušeností a domácí nepouštěli na dostřel Jordánovy branky. V 10. minutě udělali zadáci hrubou chybu a Minks nekompromisně poslal hosty do vedení. Postupem času se i domácí osmělovali, ale k přímému ohrožení branky se nedostali.

Do druhého poločasu Těšnovice přeskupily řady se snahou vyrovnat. Díky aktivitě Štěpaníka a uvolnění Vrány se do šance dostal v 52. minutě střídající Hrabal a vstřelil první soutěžní branku svého týmu. Po deseti minutách poslal domácí do vedení velmi dobře hrající Štěpaník.

Domácí bojovali o každý centimetr hřiště, ale po další chybě obrany vyrovnal hlavou Knap. V 70. minutě se k míči prodral opět Hrabal a doslova dotlačil míč za záda brankáře Jordána. Šelešovice se snažily o vyrovnání, ale i přes závěrečný nápor se na konečném výsledku nic nezměnilo a Těsnovice B mohly začít slavit první vítězství.

Branky: 52. a 70. Hrabal, 62. Štěpaník – 10. Minks, Knap. ČK: 90. Večerka. Rozhodčí: Jelínek.

Těšnovice B: Simerský – Vrána, Šojdr, D. Bartoněk, Večerka, Linhart, Koutný (90. R. Chytrý), Čech, Svoboda (85. Lipenský), Štěpáník, Šimčík (46. Hrabal).

Šelešovice: Jordán – Mozga, J. Husařík, Zakravač, Kulcsar, Scholz, Čáp, Kouřil, Minks, Holík, Svoboda (Knap, P. Husařík, Šmíd).

KVASICE B – LUBNÁ B 0:0

V Kvasicích se hrálo derby se vším všudy. Před parádní diváckou kulisou se šance střídaly na obou stranách. V prvním poločasu byli ze začátku lepší hosté z Lubné, konec poločasu patřil ale domácím. „Vytvořili jsme si dvě šance, které bohužel Večerka nevyužil. Ve druhém poločasu drželi míč na svých kopačkách častěji hosté, ale největší šanci spálil domácí Pospíšil, který trefil z malého vápna tyčku. Myslím si, že je i přesto remíza spravedlivá a spokojeni můžou být všichni,“ poznamenal domácí trenér Petr Skypala.

Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 150.

Kvasice B: Suchánek – M. Večerka, Brázdil, Smoček, Horsák, Foltýn, Dohorák, Navrátil, Hložek, Hrabal, J. Večerka.

KYSELOVICE B – ZBOROVICE B 1:3 (1:3)

Branky: A. Říkovský – Setinský 2, Šmíd. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 50.

LUTOPECNY – BAŘICE 2:2 (1:0)

První poločas začali domácí dobře a v úvodní půlhodině byli jednoznačně lepším týmem. Dali branku a zahodili další šance. V závěru první půle převzali hosté iniciativu. Začali si vytvářet šance, ale branky se nedočkali. Ve druhé půli byli hosté za svou aktivitu odměněni vyrovnávací brankou.

„Poté jsme převzali opět iniciativu. Dali jsme druhou branku a vytvářeli si další vyložené šance. Buď vlastní zbrklostí, nebo výtečným zákrokem hostujícího brankáře, jsme třetí gól nepřidali. Hosté opět po jednom z brejků kopali penaltu a vyrovnali. Když jsme z dalších šancí neskórovali, skončilo utkání remízou,“ řekl trenér domácích Josef Pospíšil.

Branky: Jurásek, Schořík – Stančík, Goliáš. Rozhodčí: delegovaný rozhodčí Hasal se k utkání nedostavil. Zápas řídila Mičáková. Diváci: 120.

Lutopecny: Večerka – Knapík ml., Sadil, Knapík st., Šilhár, Schořík, Krist, Fábry (46. Nakládal), Hanzlík, Jurásek, Drulák (80. Dopita).

DŘÍNOV – ROŠTÍN 5:0 (2:0)

Přes krátký úvodní nápor hostů, měli domácí během zápasu více ze hry a stříleli i krásné branky. V 15. minutě po rychlé kombinaci po centru Svobody z pravé strany zakončoval hlavou z hranice malého vápna Hlaváč a o deset minut později z podobné pozice opět hlavou Jiří Navrátil.

Několik dalších možností zůstalo ještě nevyužito. Roštín ohrožoval domácí branku zejména ze standardních situací, vyloženou šanci však hosté neměli. Ve druhém poločase se postupně trefili Kučírek, po samostatném průniku střídající Babák a skóre uzavřel druhou brankou v utkání opět kapitán Kučírek.

Branky: Kučírek 2, Hlaváč, Navrátil, Babák. Rozhodčí: Tichánek. Diváci: 80.

Dřínov: Klouda – Štěpánek, Houšťava, Strašák, Šustrik, J. Navrátil, Hlaváč, Kučírek, Šiška, Lysko, Svoboda (Judas, P. Novotný, Babák).

RATAJE B – POČENICE 2:3 (0:3)

Branky: Přecechtěl, A. Chalupa – Hrušák 2, Cigánek. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 60.

LITENČICE – ZÁHLINICE 2:2 (1:1)

Branky: 16. Janček, 49. Hamala – 8. Rygál, 89. Paštěka. ČK: 71. Janček – 20. Naď. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 60.

BEZMĚROV – ZLOBICE 3:0 (1:0)

Branky: Valovič 2, Zavřel. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 70.