III. TŔÍDA, SK. A
MYSLOČOVICE B – KVASICE B 3:5 (1:3)

Vstup do utkání se domácím povedl. Soupeře zatlačili a po čtvrthodině hry se ujali vedení. „Tento stav jsme chtěli udržet do kabin, ale naprosto se nám nepovedl závěr poločasu, kdy jsme obdrželi tři branky,“ řekl domácí trenér Skopalík.

Také vstup do druhé půle patřil domácím, kterým se podařilo srovnat na 3:3. Hosté však využili dvě své šance a po výhře 5:3 si odvezli tři body. Rezerva Kvasic přerušila sérii čtyř porážek na hřištích soupeřů.

„Kromě prvních deseti minut druhého poločasu jsme byli jasně lepším mužstvem. Vytvářeli jsme si spoustu šancí. Naše produktivita je ale mizerná. Naštěstí to dnes stačilo. Škoda dvou zbytečně inkasovaných branek z úvodu druhého poločasu. Herně jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon,“ dodal trenér hostů Petr Skypala.

Branky: Kučera, Gajdoš, Stoklásek – Otýpka, Dočkal, Večerka, Navrátil, Kolomazník. Rozhodčí: Hasal. Diváci: 50.

Mysločovice B: J. Velísek – V. Velísek, Hrubý, Mikoška, Gajdoš, Mikel, Menšík, Valčík, Skopalík, Stoklásek, Kučera (Vrabček).

Kvasice B: Belza – Pospíšil, Vrána, Ambruz, Smoček, Dočkal, Dohorák (Halamíček), Foltýn (Kolomazník), Otýpka, Večerka (Staněk), Navrátil.

KOMÁRNO – PRAVČICE 0:2 (0:2)

Pravčice pokračují v úspěšném vstupu do sezony, když vyhrály i na hřišti Komárna a přerušily domácím rekordní klubovou sérii šesti domácích vítězství. Hosté mají po třech kolech v tabulce plný počet devíti bodů a jsou na druhé příčce jenom o skore za Loukovem.

„Byl to velmi vyrovnaný a korektní zápas. Výborný výkon podal rozhodčí Kotas. Na obou brankách se podílel náš nejmladší hráč Uličný, který vybídl ke skórování Halaštu i Rumana. V létě jsme se snažili trošku posílit kádr, což se nám podařilo. Vrátili se nám někteří hráči z hostování. Musím přiznat, že ve všech třech zápasech nás podržel gólman Jan Zapletal. Je to hráč, který kvůli zranění nemůže hrát v poli. Kluci když ho mají za sebou, tak cítí jistotu a velice jim to pomáhá,“ řekl spokojený předseda Pravčic Karel Brezanský.

Branky: Halašta, L. Ruman. Rozhodčí: Kotas. Diváci: 130.

Komárno: Bancik – Nesvadba (Šipula), M. Žejdlík, Perutka, M. Matušů (Šindelek), Kundrát (Orava), Vagač, J. Žejdlík, Orel, Fabián, Klas.

Pravčice: J. Zapletal – Rozsypal, Kahánek, Tkadlčík, Sučanský, Valenta, Hlobil, Uličný, Krejčí, Halašta, L. Ruman (Macík, Kincl).

KOSTELEC U HOL. B – ZAHNAŠOVICE 1:4 (1:1)

Hráči Zahnašovic vyhráli venku po pěti neúspěšných pokusech. První poločas byl oboustranně vyrovnaný a tak každé mužstvo vstřelilo jednu branku. Ve druhém poločase se u domácího týmu postupem času zcela vytratila organizace hry ve středu pole a zejména díky hrubým chybám v obranné činnosti vstřelili hosté tři branky. V zápase průměrné úrovně domácí hostům tři body doslova darovali.

Branky: 36. Mir. Hradil – 30. a 90. R. Janalík, 60. a 83. R. Nečekal. Rozhodčí: Z. Novák. Diváci: 40.

Kostelec u Hol. B: M. Zmeškal – Pospíšilík (46. Helsner), J. Zmeškal (68. Zapletalík), Mir. Hradil, Kubík, Ragoš, Holý, R. Čuzy, P. Žůrek, Sklenář, Odložilík (35. M. Žůrek).

Zahnašovice: Lochman – F. Janalík, Pospíšil, L. Janalík, Pláňava, R. Janalík, R. Nečekal, Zehnal, F. Nečekal, Miklík, Zakopal.

HLINSKO P. H. – MARTINICE 0:0

Do branky domácích se musel postavit při absenci brankáře hrotový hráč Škarpich, ale během první půle si prakticky nesáhl na míč. Hosté se po většinu času bránili náporu domácích hráčů. Po změně stran hosté přidali na důrazu, tlačili se více do zakončení, ale moc střel na branku nevyprodukovali. Utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou. Pro Hlinsko to byl první získaný bod z posledních šesti vzájemných zápasů.

Rozhodčí: Zapletal ml. Diváci: 80.

Hlinsko p. H.: J. Škarpich – Kojetský, Švehlík, T. Podola, Burian, Hrabal, Vlč, Turoň, Zapletal, Petrovič, Kopečný (B. Škarpich, D. Podola).

BŘEST – LUDSLAVICE 2:1 (0:1)

Břest ukončil sérii sedmi zápasů bez vítězství. Na vedoucí branku hostů odpověděli domácí dvěma góly v závěrečných dvaceti minutách a z posledních pěti vzájemných duelů poprvé zvítězili.

Branky: 70. Lochman, 85. A. Zavadil – 12. Vlček. Rozhodčí: Tichánek. Diváci: 150.

Břest: Glozyga – J. Buček, V. Buček, Mrva, Motal, Dlabaja (46. Lochman), Juračka, Martíšek, Zapletal (18. Hajdík), L. Zavadil, A. Zavadil.

Ludslavice: Pecháček – Gerža, Švach (70. Uličný), Hubáček, Vlček, Nevřala, Kavan, Valčík, Dlabaja, Křižan, Rafaja (89. Heryán).

LOUKOV – MÍŠKOVICE B 4:0 (1:0)

Branky: Janek, Šenovský, Kocman, Bělík. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 100.

RYMICE – ŽALKOVICE B 2:0 (1:0)

Branky: A. Marek, Hausknecht. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 80.

III. TŘÍDA, SK. B
KYSELOVICE B – STŘÍLKY 1:2 (0:1)

Rezerva Kyselovic prohrála se Střílkami poprvé z pěti vzájemných zápasů. Hosté už šest utkání v řadě neprohráli a po třech kolech jsou v čele skupiny B. Střílky se snažily o útočný fotbal a využívaly výškové převahy svých hráčů. Měly nebezpečné standardní situace i centry. Do přestávky se hosté ujali vedení.

„Po přestávce jsme s tím výsledkem chtěli něco udělat, ale do kolen nás srazila celkem hodně přísná penalta. Podařilo se nám potom trošku náhodným gólem snížit. V závěru měly oba týmy šance, ale skore se už nezměnilo,“ řekl domácí brankář Karel Krejčíř.

„Vedli jsme 2:0, ale po střele z dálky, kdy nedával náš brankář pozor, jsme zbytečně inkasovali. V závěru nás domácí trošičku zatlačili, ale vítězství jsme udrželi. Vedeme tabulku, ale dávám klukům najevo, abychom byli pořád nohama na zemi. Je pravda, že jsme v létě hodně zlepšili fyzičku a na hřišti se to hráčům vrací. I v tomto zápase jsme měli řadu gólových šancí, ale naše produktivita není ideální,“ dodal trenér Střílek Pavel Mikulčík.

Branky: M. Úlehla – Hubr, Hlaváček (pen.). Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 100.

Kyselovice B: Krejčíř – Seibert, Otáhal, Morong, Zedek, R. Netopil, M. Úlehla, P. Úlehla, Škrabaňa, Kopčil, D. Netopil (Vodička).

Střílky: Hlaváč – L. Vrba, Foltýn, Žižlavský, R. Jelínek, Elzner, Stuchlík, D. Jelínek, Hegr (83. Blaž), Hubr, Hlaváček (71. Šulovský).

POČENICE – TROUBKY 2:1 (2:0)

V první půli byli domácí lepší než hosté. Z mnoha příležitostí se prosadil v 15. minutě hlavou Spáčil po rohovém kopu Pospěcha. Druhý gól přidal Bareš střelou z vápna po průniku Mišurce. Ve druhém poločase Počenice odešly fyzicky a hru ovládly Troubky. Švejcar ve skrumáži v 55. minutě snížil, následný velký tlak hostů však vyústil pouze v nastřelené břevno Švejcarem v 82. minutě.

Branky: 15. Spáčil, 18. Bareš – 55. Švejcar. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 150.

Počenice: Králík – Hrušák, H. Zbořil (63. Božák), Mišurec, Cigánek, Jánský (88. Pěnčík), Bareš, Spáčil, Tesák (83. Gröpl), Barnet M., Pospěch.

Troubky: Zahradníček – Varaďa, Kunc, Vaňák, Pergl, Makový, Švejcar, Setínský, Střelec, P. Horák, R. Horák (Jenerál, Surynek).

RATAJE B – LUTOPECNY 2:3 (1:2)

Již v 5. minutě vedli hosté 2:0 a vypadalo to na jejich výrazné vítězství. Potom však zahodili další šance a domácí se dostali do tempa. Podařilo se jim snížit a hra hostů upadla do podprůměru. Jen se štěstím uhájili do přestávky jednobrankový náskok. Druhý poločas byl již v podání hráčů Lutopecen lepší, ale paradoxně inkasovali opět po sérii hrubých chyb. Nakonec se hostům podařilo dát rozhodující branku a dovést utkání do vítězného konce. Jejich vítězství bylo zasloužené, i když opět vydřené. Lutopecny natáhly šňůru zápasů bez prohry na deset.

Branky: Fojtík, Šťastný – Krist 3. Rozhodčí: Zapletal st. Diváci: 140.

Lutopecny: Večerka – Přecechtílek, Sadil, Knapík, Šilhár, Schořík (Bleša), Kratochvíl (Nakládal), Binas, Hanzlík (Absolon), Frýdl, Krist.

BAŘICE – SKAŠTICE B 2:1 (1:1)

Od začátku utkání se šance střídaly na obou stranách, avšak bez gólového zakončení. Až ve 35. minutě po pěkné kombinaci s Motalem vstřelil vedoucí branku hostů Stančík. Ve 40. minutě domácí srovnali gólem Černého. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, kteří chtěli rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Hostující obrana odolávala, někdy i se štěstím, až do 80. minuty, kdy vydařenou střelou z pětadvaceti metrů rozhodl domácí Marek.

Branky: 40. R. Černý, 80. Marek – 35. Stančík. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 50.

Skaštice B: Vrtěl – Menšík, Stančík, Motal, Permedla, Olbert, Vymětal, Dvořák, Rozsypal, Daněk (45. Zavřel), Pobořil (79. Čech).

LITENČICE – ZLOBICE 2:4 (2:1)

Branky: 10. Veselý, 15. Hamala – 77. a 90. Raiskup, 2. Vlček, 81. Uhrinovský. Červená karta: 38. Raclavský (Litenčice). Rozhodčí: Dunda. Diváci: 60.

DŘÍNOV – ŠELEŠOVICE 2:5 (0:3)

Dřínov zaspal začátek utkání a velmi rychle prohrával o dvě branky. Hosté se po vydařeném úvodu dostali do herní pohody a většinu první půle se hrálo na polovině domácích, kteří se nemohli do zápasu dostat a do přestávky inkasovali ještě jednou. Hned po změně stran hosté vstřelili ještě dva góly a utkání bylo definitivně rozhodnuto. Domácí v závěru vstřelili dvě branky a hrozivé skore alespoň mírně korigovali. Šelešovice vyhrály jednoznačně zaslouženě, domácí se po špatném začátku nedokázali zvednout a utkání nezvládli.

Branky: Štěpánek, Babák – Večerka 3, J. Šmíd, Knap. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 100.

Dřínov: Klouda – Štěpánek, Kučírek, Judas, Šustrik, Blažek, Schaffer, Navrátil, Šiška, Frkal, Babák (Blaško, Matics).

ROŠTÍN – BEZMĚROV 0:2 (0:0)

Branky: 70. Trávníček, 89. Vejtasa. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 50.