Vzhledem k situaci ve vyšších soutěžích, to vypadá, že okresní přebor opustí trio týmů.

MORKOVICE B – MRLÍNEK 3:2 (3:1)

Rezerva Morkovic sice doma prohrávala, ale velice brzy výsledek otočila. Na svém hřišti nepoznala hořkost porážky v devátém zápase v řadě. Hrající trenér Morkovic B Petr Šimčík vstřelil svůj 109. gól v soutěži.

„V prvním poločase, kdy jsme byli lepší, jsme inkasovali z ojedinělého protiútoku. Potom jsme však dali tři góly a šlo se do šaten. Po přestávce nás Mrlínek celkem zatlačil. Zápasu by zřejmě víc slušela remíza, ale nám se podařilo minimální náskok ubránit," řekl domácí trenér Petr Šimčík.

„Začátek jsme chytli a dali jsme první gól. Domácí se však vzchopili a dali hned tři góly. Rezerva Morkovic hrála velice dobře, aktivně a přehrávala nás. My jsme ve druhém poločase změnili taktiku. Domácí jsme zatlačili na jejich polovinu a snížili jsme na 3:2. Potom jsme spoustu vyložených šancí neproměnili. Je škoda, že si nevezeme alespoň bod," dodal trenér Mrlínku Viktor Vinklárek.

Branky: Pajgr, Šimčík, M. Oplt – Vrubel, Holec. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 80. Morkovice B: Jarka – Vymazal, Řezáč, Skácel, Petráš, Pajgr, Koláček, M. Oplt, Přecechtílek, Šimčík, Zápařka (Hušek, Galetka, Hrnčíř). Mrlínek: Novák – R. Horák, Heryán, V. Kušík, R. Kušík, D. Horák, Vrubel, J. Horák, vyoral, Červík, Dostál.

ZÁŘÍČÍ – ZBOROVICE 1:4 (0:3)

Zborovice jasně přejely Záříčí, které přitom v předchozích šesti kolech ani jednou neprohrálo. Hostům stačí k jistotě záchrany získat bod v posledních třech zápasech. Domácí si situaci naopak zkomplikovali.

„První poločas byl jednoznačně v režii Zborovic. Mladí kluci si dobře dávali míč do nohy a přehrávali nás. Rychle jsme inkasovali a naše hra se úplně sesypala. Za první poločas jsme si vytvořili jednu jedinou šanci. To bylo z naší strany všechno. Ve druhé půlce se hra srovnala a měli jsme i šance. Do prázdné branky jsme však gól nedali. Další branku jsme dostali z penalty po hrubé chybě naší obrany. Nakonec jsme alespoň snížili zásluhou vlastní branky hostů. Soupeř zaslouženě vyhrál," přiznal předseda Záříčí Petr Krutil.

„Určitě jsme byli od začátku utkání pohyblivější a zaslouženě jsme si vypracovali tříbrankové vedení. Ve druhém poločase domácí hru přitvrdili a průběh byl vyrovnanější. Do vyložené šance jsme soupeře přesto nepouštěli. Inkasovali jsme až v závěru utkání," dodal trenér Zborovic Radovan Kunc.

Branky: vl. – Kojetský, Štěpánek, Vybíral, Chytrý. Rozhodčí: Slováček. Diváci: 50. Záříčí: D. Koláček – Rozsypal, Žáček, Šubík, Navrátil, Z. Koláček, Mir. Blažek, Dobrý, Dolák, Mar. Blažek, Menšík (Chytil, Štětina). Zborovice: Varga – Laube, Zapletal, Hanák, M. Prachař, Kojetský, Šumbera, Štěpánek, D. Prachař, Vybíral, Chytrý (Medek, R. Kunc).

ROŠTĚNÍ – ŽERANOVICE 3:1 (1:0)

Šance Žeranovic na udržení příslušnosti v okresním přeboru se dostaly do teoretické podoby. Domácí naopak mohou připravovat tým na I. B třídu, kam se Roštění vrací po pěti sezonách strávených v okresním přeboru. Naposledy se z vítězství v soutěži radovali v Roštění v roce 2004. Ladislav Zakopal se díky jedné trefě s 29 góly udržel na pozici nejlepšího střelce. Gólman domácích Michal Nevřala inkasoval po 289 minutách.

„Nebyl to vůbec snadný zápas, ve kterém nakonec vyhrál ten šťastnější. My jsme dali šťastné góly. Hosté hráli hodně dobře a my jsme za nimi zaostávali. Zřejmě si kluci mysleli, že když jsou hosté předposlední, tak jim bude stačit hrát na půl plynu. Nakonec jsme se alespoň střelecky prosadili," poznamenal domácí trenér Milan Dvorník.

„Už dříve jsme nezvládli zápasy, kde se hrálo o šest bodů. Dnes se o našem sestupu nerozhodovalo. Po celý zápas jsme byli lepší, ale bohužel nemáme gólmana, který by mužstvo podržel. Dnes jdou všechny tři branky na jeho vrub. Trefili jsme třikrát břevno a dvakrát tyčku. Kdybychom vedli po prvním poločase 5:0, tak by se nemohl nikdo divit. Domácí se střelou ze třiceti metrů dostali do vedení. Chybí nám střelec," dodal kouč Žeranovic Zdeněk Skramuský.

Branky: 44. Škrabana, 60. Zakopal (pen.), 71. R. Zapletal – 64. Hubáček. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 130. Roštění: Nevřala – Labancz, Přikryl, V. Zapletal (87. J. Číhal), Paštěka, R. Zapletal (80. Vlkolenszki), Škrabana (46. Štěpánek), Zakopal, Navrátil, Regentík, Jirsa. Žeranovice: Dokoupil – Smith, Menšík, Hubáček, Smýkal, K. Klimek (70. V. Sklenář), D. Klimek, Sedláček, Šlahař (80. Sukup), Sedlařík, Pšurný.

NĚMČICE – RUSAVA 4:1 (1:0)

Pouze hodinu dokázala Rusava vzdorovat tlaku Němčic, pak se její obrana zhroutila a odjela poražena. Hosté dohrávají sezonu ve velkém útlumu. Z posledních šesti kol nezískali ani jeden bod. Němčicím se s Rusavou daří. V posledních pěti vzájemných zápasech ani jednou neprohrály.

„Nebylo to tak snadné, jak naznačuje výsledek. Už v prvním poločase jsme potřebovali řadu šancí, abychom vstřelili alespoň jeden gól. Hostům se však krátce po přestávce podařilo z jediného útoku vyrovnat. Měl jsem strach, že vývoj utkání bude špatný, ale naštěstí jsme se z toho otřepali a proměnili šance, které jsme si vytvořili. Rusava hrozila jenom z brejků, ale do šancí se nedostala. Jsem rád, že jsme potvrdili vítězství z minulého kola a můžeme dál bojovat o záchranu v soutěži," řekl domácí trenér Michal Štěpánek.

„Náš herní projev se oproti předchozím porážkám nijak výrazně nezměnil. Hráli jsme v hodně improvizované sestavě. Poté, co jsme hned ve druhé minutě druhého poločasu velmi dobře hrajícím Havránkem, který si jako jediný zasluhuje pochvalu, vyrovnali, se zdálo, že bychom ještě mohli domácí potrápit. Dnes to byl však obrázek toho, jak se kluci snažili v zimní přípravě. Po druhé inkasované brance jsme totálně odešli fyzicky," dodal sekretář Rusavy Daniel Krajcar.

Branky: 63. a 66. Rad. Darebníček, 25. Holý, 73. Rom. Darebníček – 47. Havránek. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 120. Němčice: Láník – Rom. Darebníček, Sládeček, Tobolík, Rad. Darebníček, P. Darebníček, Cejpek, Lochman, Matějov, Z. Niedermertl, Holý (Mrázek, Štěpánek, T. Darebníček). Rusava: Palát – K. Vaculík, Mich. Vaculík, Mir. Vaculík, Pavelka, Šimčík, Havránek, Zelený, Barot, Krajcar, Zbranek (Daněk, Sedlář).

SLAVKOV P. H. – KYSELOVICE 2:2 (2:0)

Hosté vinou neplatných registračních průkazů začali zápas jen s devíti hráči a sestavu doplnili na plný počet až po půlhodině hry. Ani tento handicap jim však nezabránil v zisku alespoň jednoho bodu.

„Naši hráči si asi mysleli, že se Kyselovice porazí samy. Někdy je to s nimi těžké. Když se jim nechce, tak se jim nechce. Hosté přitom hráli prvních pětadvacet minut jen v devíti, protože měli nějaký problém s registračními průkazy. V přesilovce jsme dali jenom jednu branku. Druhou jsme přidali, když už byli hosté v jedenácti. Spoustu šancí jsme bohužel nedali. Po přestávce jsme si nechali zbytečně a lacině vyrovnat," řekl trenér Slavkova Pavel Kotas.

„Domácí si po prvním poločase už zřejmě mysleli, že to zvládnou. My jsme se však po přestávce zlepšili. Soupeře jsme tlačili před jeho branku a podařilo se nám vyrovnat. Jsme rádi za bod," zdůraznil trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Branky: Kostov, Kotas. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 130. Slavkov p. H.: Mikulčák – Pavlica, Janečka, J. Krajcar, Pálka, Symerský, Kotas, Kostov, Z. Krajcar, Suchánek, Ponížil (Urbánek). Kyselovice: Molčík – V. Říkovský st., M. Říkovský, Kroupa, Jančík, V. Říkovský ml., Tinka, Zádrapa, Sobek, Seibert, Křepelka.

PRUSINOVICE – STŘÍLKY 1:3 (0:0)

Poslední tým tabulky sahal po překvapivém vítězství. V posledních deseti minutách byli však na hřišti jen hosté a nenechali si vzít očekávané tři body. Střílky k jistotě záchrany potřebují ještě jeden bod.

„Především v prvním poločase jsme předvedli kvalitní výkon. Čtyři tutové šance však zůstaly neproměněny. Alespoň jedna branka z nich měla padnout. Ve druhém poločase se hra srovnala a soupeř v závěrečných deseti minutách vstřelil tři branky, což rozhodlo," řekl domácí trenér Ivan Mikulík.

„Chyběli nám dva klíčoví záložníci a to ovlivnilo naši hru. Předvedli jsme naprosto tragický výkon na všech postech. Terén nebyl ideální, ale my jsme se s tím vůbec nepoprali. Neběhali jsme a dlouho to vypadalo na obrovskou ostudu. Naštěstí domácí odpadli fyzicky a nám to tam napadalo. Předvedli jsme suverénně nejslabší výkon v sezoně. Jsem zklamaný ze hry, ale nakonec se k nám přiklonilo štěstí," dodal trenér Střílek Pavel Mikulčík.

Branky: 56. Měrka – 80. a 81. Hubr, 89. Foltýn. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 85. Prusinovice: Belfín – Měrka, Barot, Vrubel, Nevřala, Mrázek, Sovadina, Vybíral, Křepelka, Mikeška, Kopřiva. Střílky: Vitoul – Vrba (54. Hradil), Marek, Jelínek, Stuchlík, Posolda, Hubr (88. Hlaváč), Sádlík, Elzner, Foltýn, Novák.

LUTOPECNY – LOUKOV 0:2 (0:0)

Zápas o větší naději na záchranu zvládl lépe Loukov. Postaral se o to čtvrtý nejlepší střelec soutěže Lukáš Kocman, který rozšířil svou sbírku branek na osmnáct. Lutopecny se dostaly na sestupovou příčku. Ztráta na sedmé Kyselovice je však pouhé tři body.

„První poločas byl především o bojovnosti a příliš pohledných akcí nepřinesl. Na vyložené šance to bylo asi 3:3. Musím uznat, že ve druhém poločase byli hosté lepší a dokonale využili našich chyb. My jsme se nedokázali gólově prosadit a to rozhodlo. Jsme zklamaní. Zranili se nám navíc dva hráči, ale musíme bojovat dál s pomocí dorostenců," sdělil trenér Lutopecen Josef Pospíšil.

„Musím říct, že konečně kluci pochopili, o co nám jde. Máme mladé mužstvo a je vidět nezkušenost našich hráčů. V Lutopecnách se hrálo na nerovném hřišti, kde se nedalo téměř kombinovat. Snažili jsme se proto hrát jednoduše. V prvním poločase jsme opět nedali tři vyložené šance a začal jsem se obávat. Naštěstí nás podržel při dvou krásných střelách domácích gólman. Ve druhé půli jsme byli lepším mužstvem, a když se konečně chytil střelec Kocman, tak jsme si odvezli důležité tři body," doplnil trenér hostů Miroslav Hovořák.

Branky: Kocman 2. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 100. Lutopecny: Michalec – Súkup (68. Večerka), Šilhár, Novák, Juřena (82. Šarközi), Knapík st., Hanzlík (49. Krist), Knapík ml., Jurásek, Binas, Frýdl. Loukov: Švehlík – Šenovský, Kuběna, J. John (79. Janek), Šmerda, Bělík (46. Žáček), Petřík, Fuksa, Kundera, Matyáš, Kocman (80. Pospíšil).

1. Roštění 23 20 1 2 86:36 61
2. Mrlínek 23 16 4 3 50:27 52
3. Morkovice B 23 14 3 6 75:49 45
4. Střílky 23 10 5 8 54:50 35
5. Zborovice 23 9 8 6 48:45 35
6. Rusava 23 9 5 9 51:53 32
7. Kyselovice 23 8 5 10 56:48 29
8. Záříčí 23 7 7 9 39:42 28
9. Loukov 23 8 3 12 43:43 27
10. Němčice 23 7 6 10 43:50 27
11. Slavkov p. H. 23 7 6 10 36:48 27
12. Lutopecny 23 6 8 9 44:52 26
13. Žeranovice 23 5 2 16 39:61 17
14. Prusinovice 23 2 3 18 33:93 9

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU