HOLEŠOV B (11) – MORKOVICE B (5)

Ve Všetulích bude k vidění duel týmů, které dělí osm bodů. Rezerva Holešova letos doma rozhodně neválí. A protože se jí tradičně nevede ani na hřištích soupeře, nachází se až ve druhé polovině tabulky pouze se čtyřmi vítězstvími z úvodních dvanácti kol. Holešovští mají i smůlu a předváděný výkon nedokáží přetavit v potřebné body. V posledním kole prohráli v Žeranovicích, kde měl trenér Milan Dvorník k dispozici jen jedenáct hráčů včetně dorostenců Dušana Chovance a Petra Janalíka, pro které to byla premiéra v okresním přeboru.

„Utkání je pro nás důležité a musíme udělat všechno pro to, abychom byli úspěšní. Pro mě to bude poslední utkání na lavičce mužstva, takže se hráči mohou těšit na slivovici. Problémy se sestavou u nás přetrvávají. Zase budu mužstvo skládat až v neděli ráno,“ nechal se slyšet trenér domácích Milan Dvorník.

Morkovice B po špatném vstupu předvedly v poslední době zlepšené výkony. V předchozích pěti kolech čtyřikrát vyhrály. Mladíci ukazují, že nastoupili dobrou cestu.

„Nečeká nás tam jednoduché utkání. Pokud chceme udržet stejný odstup od čela tabulky, tak bychom měli s Holešovem B vyhrát. K dispozici bychom měli mít i hráče z A týmu,“ uvedl vedoucí mužstva Morkovic B Jiří Řezáč.

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 zatím nestřetli.

Tip Deníku: 1

ROŠTĚNÍ (8) – ŽERANOVICE (2)

Roštění v neděli přivítá Žeranovice. V tabulce se hosté nacházejí na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Rusavu. Toto manko se v neděli pokusí zmenšit.

„Hřiště v Roštění nám nevyhovuje. Zápasy tam bývají dost vyhrocené. Postavení v tabulce nám však velí vyhrát. S tím do tohoto zápasu půjdeme. Kdo dá první gól, bude mít navrch,“ řekl trenér Žeranovic Karel Klimek.

Fotbalisté Roštění budou chtít v nadcházejícím střetnutí dát zapomenout na prohru v minulém kole s Rusavou.

V Roštění mohou být zatím spokojeni s podzimním vystoupením. Po dvanácti kolech jim totiž přísluší osmé místo, jež bude chtít proti Žeranovicím minimálně udržet.

„V domácích utkáních ukazujeme, že jsme silní. To jsme potvrdili třeba i proti Kyselovicím. Toho si hodně cením a právě na výkon z tohoto zápasu chceme navázat. Hráči si v minulých letech ověřili, že se Žeranovice dají porazit a my chceme bodovat,“ prohlásil předseda Roštění René Pagáč.

Vzájemná bilance: 5 – 2 – 5, 21:23

Série: Roštění doma 4× vyhrálo.

Tip Deníku: 2

STŘÍLKY (9) – RUSAVA (1)

Rusava se bude chtít udržet na prvním místě i přes zimní přestávku, zatímco domácí by rádi přerušili sérii tří zápasů bez bodového zisku.

Rusava vede tabulku s těsným náskokem dvou bodů před druhými Žeranovicemi.

„Pevně doufám, že si ze Střílek odvezeme body. Ať by to byl jeden nebo tři. V žádném případě však svého soupeře nesmíme podcenit. Venku je to v našem podání často hodně utrápené. Chci dát šanci mladým hráčům, kteří poctivě po celý podzim trénují a na hřišti nedostávají tolik prostoru,“ řekl trenér Rusavy Jan Uruba.

Střílky v okresním přeboru momentálně okupují až devátou pozici.

„Rusava k nám přijede s tím, že chce vydolovat tři body. My se budeme snažit jí to co nejvíce znepříjemnit. V domácích zápasech jsme s výjimkou duelu se Slavkovem podávali dobré výkony. Věřím tomu, že hráči do posledního zápasu dají vše a získáme nějaké body,“ prohlásil trenér domácích Pavel Mikulčík.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 2, 3:6

Tip Deníku: 2

SLAVKOV P. H. (10) – KYSELOVICE (4)

Do Slavkova pod Hostýnem v neděli zavítají Kyselovice. Říkovského svěřenci se pokusí snížit čtyřbodový odstup za vedoucí Rusavou, zatímco domácí se budou chtít vzdálit sestupovému pásmu. Kyselovice hrály ve Slavkově dvakrát. Vždy to bylo 30. října a ještě tak nevstřelily ani gól.

„Nenastoupíme sice kompletní, ale domácí na tom nejsou s formou nejlépe, takže cítíme šanci. Důležité bude, abychom dali první gól, potom můžeme myslet na bodový zisk,“ tvrdí trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Slavkov p. H. v minulém kole nezvládl zápas ve Skašticích a díky debaklu 0:7 klesl v tabulce na desáté místo, na kterém se bude chtít minimálně udržet i po třináctém kole okresního přeboru.

„Závěr podzimu se nám nepovedl a vůbec bych se nezlobil, kdybychom se teď o body podělili,“ dodal předseda Slavkova p. H. Karel Mikulčák.

Vzájemná bilance: 1 – 2 – 1, 4:4

Tip Deníku: 0

RATAJE (14) – MRLÍNEK (12)

Rataje už v sobotu hostí Mrlínek. Domácí se budou chtít přiblížit ke svému soupeři na rozdíl jednoho bodu. Poslední Rataje v minulém kole podlehly Rajnochovicím 0:3. Nyní mají domácí šanci na reparát.

„Utkání bude mít veliký náboj. Hrajeme doma a chceme udělat maximum pro to, abychom vybojovali tři body, které jsou pro nás velice důležité. Nechceme, aby naše ztráta na nejbližší soupeře byla stejná nebo větší. Mrlínek je pro nás velkou neznámou, ale to bude asi oboustranné,“ prohlásil trenér domácích Radek Skipala.

O čtyři body víc než jejich soupeř mají hosté z Mrlínku. Ti jsou aktuálně v tabulce na dvanáctém místě tabulky.

„Za poslední tři kola jsme prohráli jen jednou, což je velice slušné. Škoda, že jsme nedokázali bodovat v minulém kole doma s Prusinovicemi. Samozřejmě chceme v Ratajích vyhrát. Ale bude to těžké, protože Rataje budou hrát jako o život,“ řekl trenér Mrlínku Martin Mikulík

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 zatím nestřetli.

Tip Deníku: 2

NĚMČICE (13) – RAJNOCHOVICE (7)

Doma Němčice v tomto ročníku dvakrát uspěly a naopak třikrát prohrály, když nestačily na Skaštice, Střílky a Prusinovice. V posledních šesti kolech nezískali domácí fotbalisté ani bod a propadli se na předposlední místo.

„Proti Rajnochovicím musíme být odvážnější. Je to však další těžký soupeř, který hraje delší dobu pohromadě, má zažitý systém hry a smrtící brejky. Mám příslib, že někteří hráči se nám vrátí do sestavy. Po několika zápasech bychom měli nastoupit v silnějším složení. To by mělo být základem pro náš úspěch,“ uvedl trenér Němčic Michal Štěpánek.

Rajnochovice si před sezónou představovaly určitě jinou pozici po dvanácti odehraných kolech. Kvůli špatným výsledkům jsou hosté v tabulce na sedmém místě. Pro větší klid a posun v tabulce tak Rajnochovice musí zabrat a pokusit se vyhrát posedmé v sezoně.

„Okresní přebor je vyrovnaný, budeme se snažit dostat nahoru. V tabulce pravdy máme mínus tři body, takže uděláme všechno proto, abychom se dostali na nulu. Neztratili bychom tak výrazně kontakt s čelem tabulky. Myslím si, že výhra je reálná, protože Němčice mají problémy,“ řekl trenér hostů Marko Cicvarič.

Vzájemná bilance: 4 – 0 – 4, 19:16

Série: Němčice 6× prohrály.

Tip Deníku: 1

Střelci

16 – Klimek Karel (Žeranovice)

12 – Chorý Martin (Skaštice)

10 – Pavelka Jan (Rusava), Topič Tomáš (Rajnochovice), Plhal Pavel (Žeranovice) a Zapletal Radek (Roštění)

9 – Hubík Martin (Žeranovice) a Zelený David (Rusava)

8 – Oračka Erik (Skaštice) a Pumprla Roman (Roštění)

Žluté karty

8 – Pospíšilík Radek (Němčice)

7 – Posolda Petr (Střílky)

6 – Vaculík Lukáš (Rusava)

5 – Tureček Tomáš (Rajnochovice), Vaculík Michal (Rusava), Darebník Martin (Prusinovice), Žižlavský Stanislav (Střílky) a Veselý Ondřej (Rataje)

Vyloučení

Páník Jan (Rusava), Pospíšilík Radek (Němčice), Sehnal Miroslav (Skaštice), Stančík Radovan (Skaštice), Niedermertl Libor (Němčice), Škrabaňa Stanislav (Roštění), Zaoral Pavel (Němčice), Kopřiva Jaroslav (Prusinovice), Menšík Jiří (Žeranovice) a Jemelka Aleš (Slavkov p. H.)

Brankáři s čistým kontem

5 – Palát Marcel (Rusava)

3 – Barcuch Pavel (Skaštice)

2 – Nevřala Michal (Roštění), Neradil Lukáš (Slavkov p. H.) a Spiegl Josef (Prusinovice)

1 – Molčík Pavel (Kyselovice), Vondráček Jiří (Rataje), Dokoupil Marek (Žeranovice), Pospíšil Pavel (Holešov B), Stuchlík Aleš (Střílky), Rýc Michal (Rajnochovice), Vrba Marek (Morkovice B), Láník Radek (Němčice) a Hubík Martin (Žeranovice)

Brankáři – minutová neprůstřelnost

236 (aktuální série – 180) – Palát Marcel (Rusava)

228 (150) – Barcuch Pavel (Skaštice)

216 (216) – Spiegl Josef (Prusinovice)

193 (46) – Dokoupil Marek (Žeranovice)

184 (49) – Nevřala Michal (Roštění)

182 (28) – Stuchlík Aleš (Střílky)

171 (36) – Vrba Marek (Morkovice B)

163 (21) – Pospíšil Pavel (Holešov B)

140 (12) – Vondráček Jiří (Rataje)

138 (89) – Novák Radek (Mrlínek)

Nejvíc utkání v okresním přeboru od r. 2002

208 – Sklenář Daniel (Prusinovice)

202 – Nevřala Radek (Prusinovice)

199 – Zmeškal Roman (Chvalčov)

196 – Bartošek Josef (Prusinovice)

190 – Darebníček Tomáš (Němčice)

184 – Barot Alois (Prusinovice)

179 – Paštěka Ladislav (Záhlinice) a Štěpánek Michal (Němčice)

178 – Lochman Filip (Záhlinice/Němčice)

175 – Šiška David (Prusinovice)

Nejvíc branek v okresním přeboru od r. 2000

154 – Paštěka Ladislav (Záhlinice)

97 – Pospíšilík Radek (Němčice)

96 – Chorý Martin (Skaštice)

90 – Zelený David (Rusava)

89 – Klimek Karel (Žeranovice)

88 – Nevřala Radek (Prusinovice)

81 – Šimčík Petr (Koryna/Marti­nice/Morkovice B)

79 – Gerát Miroslav (Prusinovice)

78 – Hubík Martin (Žeranovice)

76 – Zmeškal Roman (Chvalčov) a Simerský Martin (Admira Hulín)

Nejvíc žlutých karet v okresním přeboru od r. 2002

70 – Pospíšilík Radek (Němčice)

68 – Paštěka Ladislav (Záhlinice)

60 – Chorý Martin (Skaštice)

45 – Nevřala Radek (Prusinovice)

44 – Bartošek Josef (Prusinovice)

40 – Zaoral Pavel (Němčice)

39 – Doležal Petr (Rajnochovice)

38 – Janalík Michal (Skaštice)

36 – Zicháček Radovan (Chvalčov)

35 – Darebníček Roman (Němčice) a Omelka Marian (Lubná)

Nejčastěji vyloučení hráči v okresním přeboru od r. 2002

6 – Bartošek Josef (Prusinovice)

5 – Janalík Michal (Skaštice), Mikulík Ivan (Prusinovice), Stančík Radovan (Skaštice) a Smýkal Roman (Žeranovice)

Nejvíc utkání s čistým kontem v okresním přeboru od r. 2002

32 – Michalec Jaroslav (Lubná/Kostelec u Hol.)

31 – Molčík Pavel (Kyselovice)

25 – Maceja Jiří (Koryna/Zdounky)