Úplně opačné starosti má nováček zKoryčan. Ten je po podzimu na výborném pátém místě ve skupiněC.

Slavkov hlásí posily, získal iNezdařilíka

Hráčskou injekci vpodobě několika nových hráčů dostane devátý tým I. B třídy ze Slavkova pod Hostýnem. Arozhodně by se mělo jednat oposily. „Přišel knám Tomáš Josinek, který hrál naposled vDomaželicích. Už unás dříve hrál. Vrací se knám také Petr Nezdařilík, který končí pracovní poměr vAnglii. Což bude velmi významná posila.

Zkoušíme a hledáme idalší hráče tak, abychom zkvalitnili náš tým,“ odtajnil přestupové šachy předseda klubu Karel Mikulčák. Hráči se připravují už od 5.ledna. Na programu mají výběhy vokolí Slavkova, jezdí do haly vBystřici pod Hostýnem a hrají na hřištích sumělým povrchem vKroměříži, Přerově a Hulíně.

Funkcionářům ve Slavkově se povedla během zimní přestávky nezvyklá věc. Získali pro svůj tým tři body za kontumaci utkání sBylnicí. „Za soupeře nastoupili hráči, kteří byli registrovaní vBrumově, proto jsme nakonec kontumačně vyhráli. Velký podíl na našem bodovém zisku má sekretář Jan Mikšík, který celou kausu dotáhl do zdárného konce,“ dodal Karel Mikulčák.

Do druhé poloviny soutěže jde Slavkov sjasným cílem. Pokusit se I. B třídu zachránit. „Pro záchranu děláme, co to jen jde. Musí to být zájem především hráčů, kteří budou na jaře nastupovat,“ dodal předsedaklubu.

Rusavu čeká těžký boj ozáchranu

Příprava rusavského celku zatím nesplňuje parametry potřebné pro krajskou soutěž. Někteří hráči jsou dlouhodobě zranění, jiné rozeselo zaměstnání do všech koutů republiky. Účast na trénincích je tak hodněmalá.

„Počítáme stím, že nás čekají obrovské záchranářské práce, protože kádr budeme skládat prakticky na koleně. Navíc účast hráčů na tréninku je velmi slabá,“ sdělil předseda klubu VladanDaněk.

Po optimistické premiérové sezoně vI. B třídě, kdy Rusava obsadila desáté místo, se letos klub pohybuje až na dvanáctémmístě.

Na hřišti se bude bít takřka stejný tým jako na podzim. Změny vkádru rusavského týmu jsou totiž minimální. „Hodně nám bude chybět Miroslav Bílek, který se zranil vposledním zápase podzimu vdresu rezervy. Je to náš klíčový hráč. Zranění ho vyřadilo na celou odvetnou část. Problém máme také na místě brankáře. Na podzim unás hostoval Neradil ze Slavkova p. H. Rádi bychom prodloužili jeho působení unás, ale ve Slavkově p. H. Zatím nejsou rozhodnuti, kdo bude vtomto klubu chytat,“ vysvětlil předseda rusavského klubu VladanDaněk.

Nabízí se tak možnost, že se do branky Rusavy vrátí právě předsedaDaněk.

Rusava vrámci přípravy zatím nastoupila ke dvěma zápasům. VPřerově podlehla Chvalčovu 2:4 a porazila Loukov3:0.

Na hráče teď čeká těžké soustředění vPodhradní Lhotě.

VRoštění hledají brankáře

Roštění se herně připravuje na odvetnou část I. B třídy na zimním turnaji vHulíně. Dosažené výsledky jsou však zatím hodně špatné. Za tým mužů nastupují totiž také dorostenci. Vkádru už chybí brankář Jiří Olša, který se vrátil zhostování zpět do Břestu.

„Kariéru ukončil Balner, Šimoňuk je dlouhodobě zraněný, nastupujeme kzápasům bez čtyř hráčů základní sestavy. Přestupy jsme zatím ještě nedotáhli do konce. Stále jednáme otřech hráčích, kteří se připravují ve svých klubech. Nadále je největším problémem post brankáře, který nám chybí. Vzápasech tak dostává šanci dorostenec Hejníček,“ řekl předseda klubu IvanTopič.

Tým, který je vtabulce na předposledním místě to nebude mít vboji ozáchranu na jaře jednoduché. Domácí zápasy totiž bude hrávat vsobotu vHolešově na stadionuMíru.

„Pustili jsme se do rekonstrukce hřiště. Získali jsme dotaci, a tak jsme odstranili starý trávník a budeme pokládat nový. Všechny oddíly trénují na umělé trávě a vhale. Od března se budeme připravovat vHolešově,“ dodalTopič.

Vlétě budou slavit vRoštění 60.výročí založení klubu a neradi by si oslavy zkazili sestupem do okresního přeboru.

Kanonýr Huška má jen sedmnáct let

VKoryčanech se naplno připravují na jarní část I. B třídy skupiny C. Hráči nastupují dvakrát týdně kzápasům a ktomu mají na programu iporci tréninků. Nováček soutěže přezimoval na výborném pátém místě. „Byli jsme dobře nastartovaní zokresního přeboru, který se svou kvalitou hodně blíží I. B třídě. Rozdíl je možná jen vkvalitě hřišť,“ řekl předseda klubu Jiří Vybíral. Koryčany se přihlásily na zimní turnaj do Uherského Brodu, dorostenecký tým hraje vrámci turnaje vMorkovicích.

„VMorkovicích jsme měli ikrátké soustředění. Využívali jsme hřiště sumělým trávníkem a halu,“ sdělil Jiří Vybíral. VKoryčanech zatím nedošlo kžádným změnám vkádru. Tým tvoří většinou mladší hráči svelkou perspektivou do dalších let. „Shráči se dá dobře pracovat. Pořád jejich výkonnost roste. Je to vidět iteď vzimní přípravě.

Jsme rádi, že máme dostatek mladších hráčů a nemusíme se poohlížet po posilách vokolí. Do hry mají co říct také zkušenější hráči,“ myslí si předseda klubu zKoryčan. Nejlepším střelcem mužstva je teprve sedmnáctiletý Michal Huška. Ve třinácti podzimních startech si připsal na své konto dvanáct branek.

„Michal je stále vdorosteneckém věku, ale svými výkony už tuto kategorii přerostl. Vyrůstal vmládežnických kategoriích ve Slovácku. Je na něm vidět základ ztohoto klubu. Je to výborný útočník,“ řekl Jiří Vybíral, který už měl několik telefonátů sfunkcionáři klubů hrajících vyšší soutěže. „Michal zatím nemá zájem zKoryčan odejít. Jeho odchod nás vbudoucnu ale asi nemine,“ dodal předsedaklubu.