Lutopecny opět potvrdily, že patří tradičně k nejlepším týmům III. třídy. V předchozích pěti letech neskončily nikdy hůř, než na čtvrtém místě.

Rezerva Lubné také dokázala opakovat dobré výsledky z předešlé sezony, ve které skončila na čtvrté příčce.

TJ LUTOPECNY

Lutopecny navázaly na dobré výkony z posledních sezon. V podzimní tabulce skupiny B je předběhly jenom Břest a Rataje. Lutopecny ukazovaly sílu především v zápasech s týmy, které skončily v tabulce za nimi. V závěru podzimu se forma týmu začala vytrácet. Ze čtyř zápasů vyhrály Lutopecny jenom jednou.

Tým má elitního střelce Vítězslava Juráska, který ve třinácti zápasech nastřílel čtrnáct branek. Teprve dvaadvacetiletý hráč už v dresu Lutopecen nastřílel ve III. třídě 107 branek.

Devět otázek pro předsedu klubu Josefa Pospíšila

Jak jste spokojeni s podzimní částí III. třídy?

Až na poslední zápas, který jsme prohráli se Zlobicemi, se dá říct, že bychom mohli být pokojeni. Prohrávali jsme hlavně s týmy, které jsou před námi. V obou zápasech s Ratajemi nás soupeř jednoznačně přehrál. Mrzí nás domácí prohra s Břestem, který jsme celý zápas tlačili a hosté nám z ojedinělého protiútoku vstřelili gól.

V čem je největší síla vašeho mužstva?

I když jsme na podzim dostávali hodně branek, tak jsme jich také hodně dokázali vstřelit. Výjimkou nebyly ani výhry 6:3 nebo 6:4. Pro mužstvo nebyl problém otočit zápas, ve kterém jsme prohrávali.

Je těžké udržet v mužstvu vašeho nejlepšího střelce Vítězslava Juráska?

Jurásek už to zkoušel před dvěma lety ve vyšší soutěži na přerovsku, ale znovu se k nám vrátil. Je to o charakteru hráče. Určitě není problém v tom, že bychom ho nechtěli pustit do vyšší soutěže. Záleží na něm. Chybí mi u něho větší motivace. Určitě má na to, aby se uplatnil v lepším klubu. Na druhou stranu jsme rádi, že ho máme.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Hodnotíme to celkem pozitivně. Problémy nám bude zřejmě dělat úvod nadstavbové části. Pokud bychom měli jet hned třeba do Komárna, bude to pro nás problém. Jezdíme autobusem a nevím, zda tak rychle vše zařídíme. Sledujeme tabulky druhých skupin, kdo by nám připadl. Už zápasy s Břestem, Kyselovicemi nebo Žalkovicemi byly pro nás zajímavé. Pro nás dříve neznámé kluby ukázaly, že mají svoji kvalitu.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Podle výsledků a složení týmů tipuji rezervu Morkovic a Rajnochovice.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Zklamala mě především defenzivní činnost našeho mužstva.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Konečně se nám po dvou letech podařilo získat trenéra. Tým povede Břetislav Benedikt. To, že nám chyběl trenér, nás v některých zápasech rozhodilo. Chyběla nám jasná koncepce. Vypadalo to, jako by o všem rozhodovali jenom hráči, a to nebylo dobré. Každé mužstvo, i to které hraje III. třídu, potřebuje trenéra.

Na čem hlavně potřebujete přes zimu zapracovat?

Na defenzivě a hlavně musíme začít být jednotní názorově v kabině. Musí skončit hádky. Doufám, že příchodem trenéra se nám to podaří.

Jak vypadá zimní příprava?

Začali jsme 16. ledna a trénujeme každou sobotu. Pět zápasů odehrajeme v rámci zimního turnaje v Morkovicích. Další zápasy nás čekají ještě před startem jarní části. Na soustředění letos nejedeme.

Celkem: 7 – 2 – 4, 37:30 23 (3.)

Doma: 4 – 1 – 3, 24:20 13 (3.)

Venku: 3 – 1 – 1, 13:10 10 (4.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 100 diváků (4.)

Hráči: Vítězslav Jurásek (13–14), Martin Schořík (13–4), Roman Kubačka (13–2), Jaroslav Hanzlík (13–1), František Kratochvíl (13–0), Martin Večerka (13–0), Tomáš Navrátil (12–1), Pavel Beňa (11–7), Lubomír Přecechtílek (11–0), Roman Šilhár (10–4), Roman Drulák (10–2), Jaroslav Sadil (8–0), Aleš Absolon (7–0), Michal Řezníček (7–0), Radovan Knapík (6–0), Petr Handl (5–0), Patrick Krist (4–2), Martin Binas (3–0), Jan Doležel (2–0), Vít Chalany (1–0), Milan Jansta (1–0),

TJ SOKOL LUBNÁ B

Rezerva Lubné neprohrála deset zápasů v řadě, a proto není její třetí místo ve skupině C překvapením. Venku dala nejvíc branek ze všech týmů své skupiny.

Málokdo věřil, že kouč Petr Skypala dokáže hrát se svým týmem po celou dobu v popředí tabulky. Z mladých hráčů sestavil urputně bojující a šlapající mašinu a díky dobrým výkonům si tak může zahrát rezerva Lubné o postup do okresního přeboru.

Lubná předváděla po celý podzim stabilní výkony. Nejhorší pasáží byla tři závěrečná kola a porážky s Dřínovem, Bařicemi a rezervou Morkovic.

Devět otázek pro trenéra Petra Skypalu.

Jak hodnotíte uplynulý půlrok?

Byl úspěšný. Škoda jen těch posledních tří zápasů. S prohrou v Morkovicích jsme dopředu počítali, ale ztráta v těch v dalších dvou byla velká škoda. Mohli jsme být první.

Co se stalo s dobře šlapajícím týmem v závěru podzimu?

V Dřínově jsme hráli dobře. Měli jsme spoustu šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Mohli jsme vyhrát 10:4, ale s Dřínovem prostě neumíme hrát. Nevyhovuje nám jejich silová hra. Doma s Bařicemi sehrál hlavní roli terén. Museli jsme hrát na blátivém zadním hřišti. To soupeři vyhovovalo. Dal nám jeden a zakopal se před svojí brankou.

Které utkání se vám nejvíc povedlo, a po kterém jste byl nejvíc zklamán?

Domácí vítězný zápas s rezervou Morkovic. Hosté nastoupili ve velmi silné sestavě, a přesto jsme vyhráli naprosto po zásluze 4:2. Dobrý zápas jsme také odehráli s Počenicemi. Remíza byla nakonec ziskem pro soupeře. Rozhodně největším zklamáním byly prohry s Dřínovem a Bařicemi. Víc mě mrzí prohra s Bařicemi, protože je to pro nás derby.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Očekával jsem, že rezerva Kvasic a Troubky získají víc bodů.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Nový systém je rozhodně lepší a atraktivnější, než když se hrávalo ve dvou skupinách. Teoreticky je pořád o co hrát. Určitě to bude zajímavé, až narazíme na mužstva z holešovska.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Rozhodně rezerva Morkovic. Vždycky se mi líbily Rataje a přál bych jim to, protože by si už postup do okresního přeboru zasloužily. Sílu Rajnochovic a Loukova neznám.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části?

Chceme hrát slušný fotbal a do týmu zapracovávat dorostence. Budeme spokojeni, když skončíme v naší skupině do čtvrtého místa.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Změny nebudou žádné. Možná se Kroupa prosadí do prvního týmu a to bude pro nás oslabení.

Jak vypadá zimní příprava?

Trénujeme od konce ledna v domácích podmínkách. Čtyři zápasy odehrajeme na umělé trávě v Kroměříži. Týden před zahájením jarní části ještě pojedeme na soustředění do Roštína.

Celkem: 8 – 2 – 3, 39:24 26 (3.)

Doma: 4 – 1 – 1, 14:9 13 (3.)

Venku: 4 – 1 – 2, 25:15 13 (2.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 115 diváků (2.)

Hráči: Martin Kovařík (13–9), Igor Skácel (13–4), Lubomír Loučka (11–4), Marian Veselý (10–1), Radek Dubina (10–0), Miroslav Gremlica (10–0), Radim Brázdil (9–4), Kamil Ševčík (9–0), Ladislav Kroupa (8–9), Jiří Beneš (8–0), Bohumil Chýla (8–0), Petr Škrabal (8–0), Petr Mynář (7–1), Martin Burda (7–0), Lukáš Bureš (7–0), Tomáš Suchánek (7–0), Petr Ančinec (6–3), Martin Rybenský (5–0), Jiří Havlík (4–0), Martin Polišenský (4–0), Jaroslav Ševčík (3–0), David Bačinský (2–3), Martin Valach (2–1), Jan Daněk (1–0), Tomáš Jelínek (1–0), Zdeněk Prokopec (1–0), Milan Rybenský (1–0), Marek Tvrdý (1–0)