VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rezerva Rusavy vyhrávala především doma

Kroměřížsko - Na osmém místě jsou po polovině sezony ve III. třídě sk. A fotbalisté rezervy Rusavy. Záložní tým Mysločovic zakončil svou premiérovou podzimní část na deváté příčce. O místo hůř jsou zatím fotbalisté Hlinska pod Hostýnem.

20.1.2009
SDÍLEJ:

Fotbalisté Mysločovic B zahájili vítěznou sérii domácím zápasem s Hlinskem.Foto: Foto: Libor Pecháček

8. SK RUSAVA B

Oproti předchozí sezoně si rezervní mužstvo polepšilo o tři příčky a získalo jen o bod méně než před rokem za celou sezonu. Vstup do nového ročníku Rusavským vyšel. V úvodních šesti zápasech čtyřikrát vyhráli.

Z posledních pěti utkání vybojovala Rusava B už jen jeden bod. Nastupovala však především proti nejlepším týmům soutěže. Nejcennějším výsledkem byla domácí remíza 2:2 se třetími Ludslavicemi. O bojovnosti mužstva svědčí fakt, že v osmi podzimních zápasech inkasovalo jako první, a přesto dokázalo dva z těchto duelů vyhrát a jeden remizovat. S podzimní částí mohou být v klubu maximálně spokojeni, protože dosáhli zatím nejlepšího umístění za čtyři roky činnosti rezervy.

Nejlepším střelcem se stal Lukáš Kocman, který mířil do černého dvanáctkrát.

Šest otázek pro trenéra Tomáše Lipolda

Kdy vznikla myšlenka vytvořit rezervní tým?

Tuším, že před čtyřmi lety přecházelo do mužů hodně dorostenců, takže z toho důvodu jsme vytvořili B tým. Dřív hráči odcházeli jinam, nebo s fotbalem končili.

Rezervě Rusavy se povedl start do soutěže, ale se závěrem už spokojenost asi nepanuje…

Bylo to ovlivněno tím, že na začátku sezony jsme se střetávali s týmy, které patří do dolní poloviny tabulky. V závěru jsme hráli už se špičkou. Nicméně si myslím, že některé zápasy jsme mohli dotáhnout do úspěšnějšího konce.

Které zápasy se mužstvu na podzim nejvíc povedly?

Určitě domácí utkání s Ludslavicemi, které skončilo 2:2, a kdy jsme podle mého názoru mohli i vyhrát. Spokojenost panuje především s domácími zápasy. Nesmím zapomenout ani na výhru v derby v Hlinsku pod Hostýnem.

Pomohly týmu výrazně hráči z áčka?

Především v zápasech, které jsme hráli doma. Nastupoval kvalitnější výběr. Hrávali za nás Krajíček, Vaculík a často také trenér áčka Krajcar.

Asi se nedá očekávat, že by se mužstvo před jarní částí nějak výrazně změnilo…

Určitě ne.

Bude vám stačit udržet stávající postavení v tabulce?

Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky. Letos máme za polovinu už stejně bodů jako loni za celou sezonu. Je to ale také dáno tím, že letos hrajeme víc zápasů.

Bilance: 5 2 6 30.30 17

Doma: 4 1 2 23:13 13

Venku: 1 1 4 7:17 4

Průměrná návštěvnost doma: 65 (8.)

Střelci: 12 – Lukáš Kocman, 3 – Robert Gomola, 2 – Marek Krajíček, Marian Románek, Vladimír Sedlář, Josef Sklenařík, Michal Vaculík, 1 – Tomáš Lipold, Martin Mrázek, Miroslav Ševčák, Jan Vaculík, Tomáš Vaculík

Trenér: Tomáš Lipold.

Nejlepší střelci Rusavy B ve III. třídě od roku 2000: 25 – Lukáš Kocman, 11 – Pavel Kocman, 10 – Stanislav Pavelec, 7 – Marek Krajíček, 5 – Petr Janečka, Martin Novotný, Josef Sklenařík, Bohumil Škarpich, 4 – Miroslav Bílek, Marian Románek

9. TJ SOKOL MYSLOČOVICE B

Rezerva Mysločovic hraje ve III. třídě okresu Kroměříž premiérově. Mužstvu se daří mnohem více doma, kde získalo jedenáct z patnácti podzimních bodů. Nejlepším střelcem mužstva je autor šesti branek Jiří Menšík.

Šest otázek pro předsedu Rostislava Skopalíka

Jste spokojený s podzimním vystoupením vašeho týmu?

Já si myslím, že jsme. Měsíc trvalo, než si loňští dorostenci zvykli na soutěž mužů. Úvod byl rozpačitý, protože jsme hráli s týmy, které okupují přední příčky. Body jsme nasbírali až v závěru podzimu, kdy jsme hráli s mužstvy, která jsou vespodu tabulky.

Mělo podle vás mužstvo na víc, než deváté místo?

Kdybychom v úvodních pěti kolech dokázali bodovat venku, tak určitě. Někdy nám chybělo trochu štěstí, jindy jsme odjížděli s debaklem. Je to tím, že máme mladé mužstvo, které se za stavu 0:3 vždy položilo. První poločasy byly v našem podání mnohem kvalitnější.

Dlouho vám trvalo než se mužstvo sehrálo, vždyť tři ze čtyř vítězství jste si připsali až v posledních třech kolech…

To je pravda. Ale na druhou stranu musím připomenout, že v prvních kolech nám los přisoudil mnohem silnější týmy, než v závěru.

Co potřebuje tým, aby mohl častěji vyhrávat venku?

Dávat branky a méně inkasovat. Doma mužstvo podávalo mnohem lepší výkony. Venku bylo znát, že nám chybí více zkušeností.

Máte už dnes jasno, zda bude rezervní tým hrát i v příští sezoně?

Určitě ano, protože nám v družstvu dorostu končí dalších pět hráčů.

Jaké jsou v Mysločovicích plány do tohoto roku?

S prvním týmem chceme postoupit do III. třídy v okresu Zlín, protože šance tam ještě jsou. Od toho se bude všechno odvíjet. Myslím si ale, že i pokud bychom nepostoupili, tak zůstane situace stejná jako v letošní sezoně. A tým by hrál na okrese Zlín a rezerva v okrese Kroměříž. Je škoda, že nemůžeme využívat hráče střídavě v obou týmech, čímž se trochu ztrácí efekt rezervy. Proto za rezervu hrají především dorostenci.

Bilance: 4 3 6 20:38 15

Doma: 3 2 2 14:11 11

Venku: 1 1 4 6:27 4

Průměrná návštěvnost doma: 55 (12.)

Střelci: 6 – Jiří Menšík, 3 – David Bolcek, Jakub Zábojník, 2 – Michal Gaja, Tomáš Večeřa, 1– Pavel Brázdil, Petr Jančík, Vojtěch Mikel.

Trenér: Imrich Rzesoto.

Nejlepší střelci Mysločovic B ve III. třídě od roku 2000: 6 – Jiří Menšík, 3 – David Bolcek, Jakub Zábojník, 2 – Michal Gaja, Tomáš Večeřa, 1– Pavel Brázdil, Petr Jančík, Vojtěch Mikel.

10. TJ SOKOL HLINSKO P. H.

Body se Hlinsku pod Hostýnem dařilo především získávat v zápasech s mužstvy z dolních pater tabulky. Výjimkou bylo vítězství 2:0 na hřišti rezervy Žalkovic. V domácím prostředí získalo Hlinsko sedm bodů, venku o jeden méně. Nejlepším střelcem mužstva se stal pouze s pěti zásahy Jiří Hrabal.

Šest otázek pro Marka Zdráhala, nejlepšího střelce Hlinska v posledních letech

Hlinsko v podzimní části obsadilo desátou příčku, splnila se tak vaše očekávání?

Naše umístění odpovídá kvalitě kádru.

Váš klub se může chlubit jedním z nejstarších kádrů…

Je to tak, ale možná už na jaře se mužstvo omladí.

Jak vyzní vaše srovnání loňské a letošní sezony?

Dokud se mužstvo neomladí, tak se toho příliš nezmění. To je prostě realita mužstva, které se po řadu let nijak výrazněji nezměnilo.

Co můžeme od klubu čekat v jarní sezoně?

Pokud se podaří dotáhnout tři rozjednané přestupy do zdárného konce, tak si myslím, že se naše výkony zvednou. Mužstvu prostě chybí mladí kluci, kteří by tým táhli.

Nemáte strach, že budete patřit mezi první kluby, které by v době finanční krize mohly ukončit svou činnost?

Myslím si, že se v Hlinsku bude hrát fotbal i v dalších letech. Je tady dost kluků, kteří mají chuť do fotbalu. Pokud se časem vrátí odchovanci, kteří nyní působí ve Slavkově a v Rusavě, tak nám takový problém nehrozí.

Nemrzí vás, že Hlinsko nikdy nehrálo vyšší soutěž než je III. třída?

Je to tím, že nejlepší hráči odchází do vyšších soutěží v okolí. Pokud by zůstali v Hlinsku, pak si myslím, že bychom měli dostatečně silný tým, který by mohl aspirovat na postup do okresního přeboru. Pro mladé hráče bylo vždy lákadlem zkusit si vyšší soutěž.

Bilance: 4 1 8 23:37 13

Doma: 2 1 4 15:16 7

Venku: 2 0 4 8:21 6

Průměrná návštěvnost doma: 41 (14.)

Střelci: 5 – Jiří Hrabal, 4 – Dušan Podola, 3– Jaromír Škarpich, Marek Zdráhal a Lukáš Zouzal, 2– Květoslav Odstrčilík, 1– Štefan Petrovič, Ivo Podola a Libor Švehlík.

Trenér: Ladislav Uruba.

Nejlepší střelci Hlinska pod Hostýnem ve III. třídě od roku 2000: 63 – Marek Zdráhal, 50 – Jaromír Škarpich, 28 – Luboš Daďa, 21 – Jiří Hrabal, 18 – Libor Švehlík, 17 – Leoš Zdráhal, 15 – Jiří Samson, 13 – Dušan Podola a Jiří Ševčík, 12 – Ivo Podola.

Autor: Libor Kopčil

20.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 25 000 Kč

Strojírenští technici technologové, normovači Specialista/ka přípravy výroby - plánovač. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž, - Náplň práce: Dohled na plynulý průchod zakázky z obchodního oddělení do výroby, Zadávání objednávek do výroby, Tvorba výrobních příkazů, Stanovování výrobních postupů, Dohled nad dodržováním termínů, Sledování vytíženosti kapacity strojů, Definování úzkých míst ve výrobním procesu, Zpracovávání podkladů pro objednávání materiálu a kooperace, Péče o technickou dokumentaci a normy, - Požadavky: Ukončené min. SŠ vzdělání strojního zaměření, Čtení výkresové dokumentace, Porozumění procesům a tokům ve strojírenské výrobě, Zkušenosti z oblasti technologie obrábění a výroby ( výhodou budou CNC soustruhy a frézy), Technické a logické myšlení, Samostatnost, přesnost a spolehlivost, - Nabízíme: Různorodá práce, Uplatnění vlastních nápadů, Smlouvu na dobu neurčitou, Stravenky a stravování v areálu společnosti, Bonus ve výši průměrného měsíčního platu, Odměna za doporučení nového kolegy, Další možnosti mimořádných odměn, , - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: prace@moravia-retezy.cz, Pozn.:zpracování osobních údajů probíhá v souladu s obecným nařízením (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů. Zasláním životopisu uchazeč souhlasí se zpracováním osobních údajů pro účely a po dobu realizace výběrového řízení. Správcem osobních údajů je společnost MORAVIA ŘETĚZY a.s.. Pracoviště: Moravia řetězy a.s., Hulínská, č.p. 1799, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Lukáš Hojgr, +420 573 334 106.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 7 700 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků expedient/ka (cukrárna, pekárna) - OZP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , pracoviště Količín, - ZŠ vzdělání/vyučení, spolehlivost, pečlivost, - doba určitá s možností prodloužení, zkrácený úvazek 5 hod./den, - kontakt telefonicky Po-Pá 8:00 - 15:00 hod.. Pracoviště: Toptrade production spol. s r.o., provozovna holešov, smetanovy sady, Smetanovy sady, č.p. 52, 769 01 Holešov. Informace: Petr Ohera, +420 777 757 031.

Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 15 000 Kč

Řezníci a uzenáři řezník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Holešov, - vyučení v oboru výhodou, praxe v oboru výhodou, fyzicky náročná práce, nástup možný ihned, - kontakt osobně v sídle firmy nebo telefonicky Po-Pá (6:00 - 15:00 hod.). Pracoviště: Jacom, spol. s r.o., Přerovská, č.p. 761, 769 01 Holešov. Informace: Jiří Ševčík, +420 777 740 405.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 89 Kč

Číšníci a servírky číšník/servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Morkovice, - vzdělání není rozhodující, vhodné i pro absolventy i pro OZP, - PD týden práce / týden volno, otevírací doba Po-Čt 11:00-23:00 hod. / Pá-Ne 11:00-01:00 hod., doba určitá 1 rok s možností prodloužení, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 20:00 hod. - Glozová, Frkal - 602 243 017, 604 905 923). Pracoviště: Zdeněk frkal - pivní bar sýpka morkovice, 17. listopadu, č.p. 233, 768 33 Morkovice-Slížany. Informace: Zdenek Frkal, +420 602 243 017,604 905 923.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

fotbal finále FK Luhačovice-FC Morkovice
4

Kroměříž má nového kouče. Hanáckou Slavii povede Červenka

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Do rachoty kolem KM? Letos vzdálenost jako do Austrálie

Bezmála pětadvacet tisíc kilometrů letos lidé z Kroměříže ujeli v rámci soutěže dalšího ročníku Do rachoty kolem KM: vzdušnou čarou to odpovídá výletu až k severnímu pobřeží Austrálie a zpět.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Revoluce na Moravě, vzniknou tři skupiny divize

Fotbalová Morava zažije revoluci. Poprvé od reorganizace krajů a úpravě formátu soutěží dospělých z roku 2002 se bude měnit jejich podoba. V ročníku 2019/2020 bude mít MSFL osmnáct účastníků a divize tři skupiny po čtrnácti týmech.

V Bystřici představí novou známku s motivy ohýbaných židlí

Slavnostní uvedení nové poštovní známky s motivy ohýbaného nábytku připravili na sobotu 23. června v Bystřici pod Hostýnem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT