8. SK RUSAVA B

Oproti předchozí sezoně si rezervní mužstvo polepšilo o tři příčky a získalo jen o bod méně než před rokem za celou sezonu. Vstup do nového ročníku Rusavským vyšel. V úvodních šesti zápasech čtyřikrát vyhráli.

Z posledních pěti utkání vybojovala Rusava B už jen jeden bod. Nastupovala však především proti nejlepším týmům soutěže. Nejcennějším výsledkem byla domácí remíza 2:2 se třetími Ludslavicemi. O bojovnosti mužstva svědčí fakt, že v osmi podzimních zápasech inkasovalo jako první, a přesto dokázalo dva z těchto duelů vyhrát a jeden remizovat. S podzimní částí mohou být v klubu maximálně spokojeni, protože dosáhli zatím nejlepšího umístění za čtyři roky činnosti rezervy.

Nejlepším střelcem se stal Lukáš Kocman, který mířil do černého dvanáctkrát.

Šest otázek pro trenéra Tomáše Lipolda

Kdy vznikla myšlenka vytvořit rezervní tým?

Tuším, že před čtyřmi lety přecházelo do mužů hodně dorostenců, takže z toho důvodu jsme vytvořili B tým. Dřív hráči odcházeli jinam, nebo s fotbalem končili.

Rezervě Rusavy se povedl start do soutěže, ale se závěrem už spokojenost asi nepanuje…

Bylo to ovlivněno tím, že na začátku sezony jsme se střetávali s týmy, které patří do dolní poloviny tabulky. V závěru jsme hráli už se špičkou. Nicméně si myslím, že některé zápasy jsme mohli dotáhnout do úspěšnějšího konce.

Které zápasy se mužstvu na podzim nejvíc povedly?

Určitě domácí utkání s Ludslavicemi, které skončilo 2:2, a kdy jsme podle mého názoru mohli i vyhrát. Spokojenost panuje především s domácími zápasy. Nesmím zapomenout ani na výhru v derby v Hlinsku pod Hostýnem.

Pomohly týmu výrazně hráči z áčka?

Především v zápasech, které jsme hráli doma. Nastupoval kvalitnější výběr. Hrávali za nás Krajíček, Vaculík a často také trenér áčka Krajcar.

Asi se nedá očekávat, že by se mužstvo před jarní částí nějak výrazně změnilo…

Určitě ne.

Bude vám stačit udržet stávající postavení v tabulce?

Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky. Letos máme za polovinu už stejně bodů jako loni za celou sezonu. Je to ale také dáno tím, že letos hrajeme víc zápasů.

Bilance: 5 2 6 30.30 17

Doma: 4 1 2 23:13 13

Venku: 1 1 4 7:17 4

Průměrná návštěvnost doma: 65 (8.)

Střelci: 12 – Lukáš Kocman, 3 – Robert Gomola, 2 – Marek Krajíček, Marian Románek, Vladimír Sedlář, Josef Sklenařík, Michal Vaculík, 1 – Tomáš Lipold, Martin Mrázek, Miroslav Ševčák, Jan Vaculík, Tomáš Vaculík

Trenér: Tomáš Lipold.

Nejlepší střelci Rusavy B ve III. třídě od roku 2000: 25 – Lukáš Kocman, 11 – Pavel Kocman, 10 – Stanislav Pavelec, 7 – Marek Krajíček, 5 – Petr Janečka, Martin Novotný, Josef Sklenařík, Bohumil Škarpich, 4 – Miroslav Bílek, Marian Románek

9. TJ SOKOL MYSLOČOVICE B

Rezerva Mysločovic hraje ve III. třídě okresu Kroměříž premiérově. Mužstvu se daří mnohem více doma, kde získalo jedenáct z patnácti podzimních bodů. Nejlepším střelcem mužstva je autor šesti branek Jiří Menšík.

Šest otázek pro předsedu Rostislava Skopalíka

Jste spokojený s podzimním vystoupením vašeho týmu?

Já si myslím, že jsme. Měsíc trvalo, než si loňští dorostenci zvykli na soutěž mužů. Úvod byl rozpačitý, protože jsme hráli s týmy, které okupují přední příčky. Body jsme nasbírali až v závěru podzimu, kdy jsme hráli s mužstvy, která jsou vespodu tabulky.

Mělo podle vás mužstvo na víc, než deváté místo?

Kdybychom v úvodních pěti kolech dokázali bodovat venku, tak určitě. Někdy nám chybělo trochu štěstí, jindy jsme odjížděli s debaklem. Je to tím, že máme mladé mužstvo, které se za stavu 0:3 vždy položilo. První poločasy byly v našem podání mnohem kvalitnější.

Dlouho vám trvalo než se mužstvo sehrálo, vždyť tři ze čtyř vítězství jste si připsali až v posledních třech kolech…

To je pravda. Ale na druhou stranu musím připomenout, že v prvních kolech nám los přisoudil mnohem silnější týmy, než v závěru.

Co potřebuje tým, aby mohl častěji vyhrávat venku?

Dávat branky a méně inkasovat. Doma mužstvo podávalo mnohem lepší výkony. Venku bylo znát, že nám chybí více zkušeností.

Máte už dnes jasno, zda bude rezervní tým hrát i v příští sezoně?

Určitě ano, protože nám v družstvu dorostu končí dalších pět hráčů.

Jaké jsou v Mysločovicích plány do tohoto roku?

S prvním týmem chceme postoupit do III. třídy v okresu Zlín, protože šance tam ještě jsou. Od toho se bude všechno odvíjet. Myslím si ale, že i pokud bychom nepostoupili, tak zůstane situace stejná jako v letošní sezoně. A tým by hrál na okrese Zlín a rezerva v okrese Kroměříž. Je škoda, že nemůžeme využívat hráče střídavě v obou týmech, čímž se trochu ztrácí efekt rezervy. Proto za rezervu hrají především dorostenci.

Bilance: 4 3 6 20:38 15

Doma: 3 2 2 14:11 11

Venku: 1 1 4 6:27 4

Průměrná návštěvnost doma: 55 (12.)

Střelci: 6 – Jiří Menšík, 3 – David Bolcek, Jakub Zábojník, 2 – Michal Gaja, Tomáš Večeřa, 1– Pavel Brázdil, Petr Jančík, Vojtěch Mikel.

Trenér: Imrich Rzesoto.

Nejlepší střelci Mysločovic B ve III. třídě od roku 2000: 6 – Jiří Menšík, 3 – David Bolcek, Jakub Zábojník, 2 – Michal Gaja, Tomáš Večeřa, 1– Pavel Brázdil, Petr Jančík, Vojtěch Mikel.

10. TJ SOKOL HLINSKO P. H.

Body se Hlinsku pod Hostýnem dařilo především získávat v zápasech s mužstvy z dolních pater tabulky. Výjimkou bylo vítězství 2:0 na hřišti rezervy Žalkovic. V domácím prostředí získalo Hlinsko sedm bodů, venku o jeden méně. Nejlepším střelcem mužstva se stal pouze s pěti zásahy Jiří Hrabal.

Šest otázek pro Marka Zdráhala, nejlepšího střelce Hlinska v posledních letech

Hlinsko v podzimní části obsadilo desátou příčku, splnila se tak vaše očekávání?

Naše umístění odpovídá kvalitě kádru.

Váš klub se může chlubit jedním z nejstarších kádrů…

Je to tak, ale možná už na jaře se mužstvo omladí.

Jak vyzní vaše srovnání loňské a letošní sezony?

Dokud se mužstvo neomladí, tak se toho příliš nezmění. To je prostě realita mužstva, které se po řadu let nijak výrazněji nezměnilo.

Co můžeme od klubu čekat v jarní sezoně?

Pokud se podaří dotáhnout tři rozjednané přestupy do zdárného konce, tak si myslím, že se naše výkony zvednou. Mužstvu prostě chybí mladí kluci, kteří by tým táhli.

Nemáte strach, že budete patřit mezi první kluby, které by v době finanční krize mohly ukončit svou činnost?

Myslím si, že se v Hlinsku bude hrát fotbal i v dalších letech. Je tady dost kluků, kteří mají chuť do fotbalu. Pokud se časem vrátí odchovanci, kteří nyní působí ve Slavkově a v Rusavě, tak nám takový problém nehrozí.

Nemrzí vás, že Hlinsko nikdy nehrálo vyšší soutěž než je III. třída?

Je to tím, že nejlepší hráči odchází do vyšších soutěží v okolí. Pokud by zůstali v Hlinsku, pak si myslím, že bychom měli dostatečně silný tým, který by mohl aspirovat na postup do okresního přeboru. Pro mladé hráče bylo vždy lákadlem zkusit si vyšší soutěž.

Bilance: 4 1 8 23:37 13

Doma: 2 1 4 15:16 7

Venku: 2 0 4 8:21 6

Průměrná návštěvnost doma: 41 (14.)

Střelci: 5 – Jiří Hrabal, 4 – Dušan Podola, 3– Jaromír Škarpich, Marek Zdráhal a Lukáš Zouzal, 2– Květoslav Odstrčilík, 1– Štefan Petrovič, Ivo Podola a Libor Švehlík.

Trenér: Ladislav Uruba.

Nejlepší střelci Hlinska pod Hostýnem ve III. třídě od roku 2000: 63 – Marek Zdráhal, 50 – Jaromír Škarpich, 28 – Luboš Daďa, 21 – Jiří Hrabal, 18 – Libor Švehlík, 17 – Leoš Zdráhal, 15 – Jiří Samson, 13 – Dušan Podola a Jiří Ševčík, 12 – Ivo Podola.