V Morkovicích mají po čtyřech letech zase rezervní tým, který se chce posunout pro příští rok o patro výš.

SOKOL RATAJE

Rataje nastřílely spolu s Rymicemi nejvíc branek ve III. třídě skupiny B, a to jim výrazně pomohlo ke druhému místu. V tabulce mají náskok šesti bodů před třetími Lutopecnami. Druhý tým tabulky se může chlubit nejvyššími návštěvami ve své skupině.

Kamil Chalupa je s osmi brankami na třetím místě mezi nejlepšími střelci ve skupině B.

Devět otázek pro předsedu Rataj Zdeňka Deneše

Jak jste spokojeni s podzimní částí III. třídy?
Před sezonou jsme vůbec nečekali, že bychom mohli být na druhém místě. V prvních zápasech jsme hráli pěkný fotbal, ale nedávali jsme branky. Čtyřikrát v řadě jsme remizovali. Potom jsme se rozjeli a můžeme být spokojení. Na našich úspěších mají podíl i naši fanoušci, kteří jsou v naší skupině rozhodně nejlepší. Fandí a jezdí s námi i na zápasy ven.

V čem je největší síla vašeho mužstva?
Především výborná parta. Kluci makají, a to se projevilo především na úspěšné koncovce, i když to tak v úvodu sezony nevypadalo.

Co pomohlo mužstvu ke zlepšení výkonů?
Myslím si, že nám především pomohlo to, že už dokážeme proměňovat šance. To byla vždycky naše největší slabina. Doufám, že to tak bude pokračovat i dál.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?
Je to pozitivní změna. Hrajeme s novými soupeři, které neznáme, a nejsou okoukaní.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?
Silné budou Rajnochovice i Loukov. Doufám, že postoupíme my, a kdo bude ten druhý, to se uvidí. Pokud budeme hrát stejně dobře jako na podzim, tak by bylo špatné, kdybych nevěřil, že postoupíme. Hodně napoví už odveta s Břestem.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?
Pěkná hřiště v Břestě, Kostelci, Kyselovicích. To určitě naší hře pomohlo.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?
Neplánujeme žádné změny. Kádr zůstává pohromadě.

Na čem hlavně potřebujete přes zimu zapracovat?
Určitě na hře obrany. Jinak to bylo téměř stoprocentní.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Trénujeme v tělocvičně a máme naplánována čtyři přípravná utkání. Pojedeme také na čtyři dny na Rusavu na soustředění.

Celkem: 8 – 5 – 0, 39:12 29 (2.)

Doma: 4 – 3 – 0, 21:7 15 (2.)

Venku: 4 – 2 – 0, 18:5 14 (2.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 110 diváků (1.)

Hráči: Kamil Chalupa (13–8), Michal Stoklasa (13–6), Ondřej Veselý (13–3), Petr Mík (13–2), Josef Chalupa (13–0), Vladimír Avramov (11–6), Drahomír Apolenář (11–2), Aleš Zloch (11–1), Miroslav Molek (10–4), Tomáš Krejčí (10–1), Michal Gremlica (10–0), Zdeněk Deneš (8–1), Dalibor Garčár (7–1), Miroslav Havránek (6–0), David Vacl (5–2), Vít Rozehnal (4–0), Antonín Seibert (4–0), Jindřich Lehkoživ (3–2), Lukáš Michálek (3–0), Martin Miler (3–0), Jan Štolfa (2–0), Ivo Drobisz (1–0), Vojtěch Horák (1–0), Petr Ostatek (1–0),

FC MORKOVICE B

Za rezervu Morkovic nastoupilo na podzim rekordních třicet hráčů. Druhý tým tabulky skupiny C ztrácí na vedoucí Počenice dva body a stejně velký náskok má i před rezervním týmem Lubné.

Devět otázek pro Jaroslava Pajgra, trenéra Morkovic B

Jak hodnotíte uplynulý půlrok?
Můžeme být spokojeni. Hlavní část týmu tvořili dorostenci, kteří museli někdy během jednoho dne odehrát i dva zápasy. Hráči jsou spolu od přípravky a prošli soutěžemi mládeže na úrovni krajského přeboru. To byl první předpoklad toho, že můžeme patřit ve III. třídě k nejlepším. Abychom jim trochu pomohli, tak se vrátil matador Ivan Handl, který hrál ve středu zálohy a do mužstva vnášel potřebný řád.

Není spíš na škodu, že se v mužstvu vystřídalo na podzim třicet hráčů?
Víceméně v tom máte pravdu. Vystřídalo se hodně hráčů. Nejvíc na postu brankáře. Střídali se dva dorostenci a také brankáři A týmu. Příležitost dostali také hráči, kteří několik let nehráli, ale ne všichni měli potřebnou kvalitu.

Které utkání se vám nejvíc povedlo, a po kterém jste byl nejvíc zklamán?
Nejvíc si cením vítězství nad Počenicemi. Kluci hráli dopoledne za dorost a po třech hodinách nastupovali k utkání s lídrem tabulky. To byl pro nás nejdůležitější zápas. Získali jsme tři body, a pokud bychom se dostali do finálové skupiny, tak máme první tři body. Zklamán jsem byl z výkonů hráčů proti Bařicím. Kluci si vytvořili třicet gólových příležitostí, ale na bodový zisk to nestačilo.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?
Především, že se do III. třídy přihlásilo hodně týmů. Také to, že Rajnochovice a Břest,jež vedou druhé skupiny, procházely soutěží téměř bez zaváhání.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?
Týmy, které postoupí do skupiny o postup do okresního přeboru, budou mít o co hrát. Myslím si, že ve finálové skupině bude k vidění hodně kvalitních zápasů. Ostatní už budou sezonu jen dohrávat, protože už nebudou mít o co hrát. Je to prostě tím, že se přihlásilo tolik mužstev.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?
V podzimní části jsem nestihl shlédnout ani jedno utkání v jiných skupinách. Na jaře bych to rád změnil. Zajímá mě hlavně Břest a Rajnochovice. Těžko odhadovat sílu jednotlivých týmů, které hrají ve třech skupinách. Všech šest mužstev, které se dostanou do finálové skupiny, je dostatečně kvalitních. Bude důležité, kdo si přinese nejvíc bodů ze své skupiny.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části?
Určitě chceme hrát v příštím roce okresní přebor. Pro kluky by to bylo dobře, protože v dorostu končí nejsilnější ročník 1991. Pokud bychom nepostoupili, byl by to pro ně krok zpátky.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?
Nic se nezmění. Bude záležet, kdo se z rezervy prosadí do prvního mužstva a kdo bude naopak častěji nastupovat za rezervu. Podle toho se tým obmění.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Hráči B týmu se připravují společně s hráči A týmu. Budeme hrát zápasy v rámci našeho turnaje a v domácích podmínkách absolvujeme také soustředění.

Celkem: 9 – 1 – 3, 40:23 28 (2.)

Doma: 5 – 1 – 1, 21:15 16 (1.)

Venku: 4 – 0 – 2, 19:8 12 (3.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 87 diváků (7.)

Hráči: Dalibor Skácel (12–6), David Vlha (12–2), Martin Řezáč (12–1), Petr Štolfa (11–3), Jan Veselý (11–3), Radim Zápařka (11–1), Martin Pajgr (10–5), Michal Dutka (9–6), Petr Koláček (9–3), Jakub Brablík (8–2), Václav Zaoral (8–1), Jan Varga (8–0), Stanislav Juřena (7–0), Ivan Handl (5–2), Martin Lysko (5–2), Ondřej Novotný (4–2), Pavel Krejčí (4–0), Petr Sukup (4–0), Michal Vymazal (4–0), Martin Svoboda (3–0), Jiří Janček (2–0), Aleš Přecechtílek (2–0), Petr Řezníček (1–1), Marek Bleša (1–0), František Hanák (1–0), René Harásek (1–0), Marek Oplt (1–0), Marek Petroš (1–0), Kamil Rábek (1–0), Petr Šušlík (1–0)