„Asi čtyři týdny jsem se orientoval, jak to v klubu funguje, a na základě svých poznatků jsem podal návrh na změny. V něm bylo dáno, jak by měl klub fungovat. Byl by obrovský přepych, abych já jako trenér s profesionální licencí dělal ředitele a nepodílel se na sportovní stránce. V kategorii U17 máme velký problém s počtem hráčů. Teď v únoru musíme podat žádosti na přidělení licencí SCM a SPSM. S tím je spousta práce, kterou dělá právě Roman Sklenář. Proto jsme se domluvili, že pokud má klub fungovat, jak chceme, tak dojde k tomuto posunu. Roman se vrátí k mládeži, kde je spousta práce, a já převezmu první mužstvo. Naše spolupráce bude nadále velmi úzká," vysvětlil důvody změny na trenérském postu Páník.

Na pozici asistenta zůstává Roman Parobek. Realizační tým doplní v Kroměříži ještě o Michala Nehodu.

„Myslím si, že to bude fungovat, protože to jsou výborní kluci. Roman v klubu vyrostl a žije tady. Michal už je taky místní a má zkušenosti z vrcholového fotbalu a řadu kontaktů v zahraničí. Oba jsou na stejné úrovni," zdůraznil nový trenér Hanácké Slavie.

Ten chce po hráčích především maximální fyzické úsilí, které je podloženo kvalitní kondiční přípravou.

„Mužstvo, které chce zvítězit, tak musí zápas vyběhat. To mně u některých hráčů v podzimní části chybělo. Několik zápasů jsem viděl na vlastní oči, další na DVD. Na jaře musíme v nasazení pořádně přidat. Bez toho se nedá vyhrávat," řekl Páník.

Nový kroměřížský trenér má v přípravě 28 hráčů a trnem v patě mu je chybějící klasický útočník.

„Jsou tady talentovaní odchovanci, ale pro boj o záchranu potřebujeme někoho, kdo je nám schopen okamžitě pomoct a být oporou," poznamenal kroměřížský ředitel a trenér Bohumil Páník.

V minulém týdnu dorazila do Kroměříže dvojice brazilských fotbalistů. Mají měsíc na to, aby nového trenéra přesvědčili, že právě oni mohou být tou vítanou posilou.

„Snad každý kluk v Brazílii umí hrát fotbal. Bude teď na nás, abychom je dokázali tak připravit, aby byli pro tým přínosem. Mám výhodu v tom, že jsem v Brazílii dva roky připravoval místní fotbalisty pro přechod do Evropy, takže s komunikací by žádné problémy být neměly. Zatím jsou tady zdarma na zkoušce," dodal Páník.