„Na registrační průkaz jednoho z hostujících hráčů nastoupil někdo jiný. Poznal ho jeden z našich hráčů. Navíc trenér hostů se k tomu přiznal,“řekl předseda Rataj Zdeněk Deneš.

„Domácím se zdálo, že jeden náš hráč hraje načerno, ale to není pravda. Jednalo se o Sládečka. Domácí přišli s tímto narčením až po podepsání zápisu, v době kdy jsme se už chystali k odjezdu. Já trvám na tom, že Sládeček nastoupil na svůj registrační průkaz. Nikdo se nepřiznal, protože prostě nebylo k čemu,“ vyvrátil tvrzení domácích hrající trenér a předseda Kyselovic Vít Říkovský starší.

František Sládeček (1985) nastupuje za A tým jen ojediněle. V sezoně 2007/08 nastoupil čtyřikrát. Loni si připsal dalších pět startů a v nich dvě branky. Od roku 2004 má na kontě 75 utkání za rezervu a pět branek.

RATAJE – KYSELOVICE 1:3 (0:0)

Kyselovice si i ve svém druhém utkání letošní sezony připsaly tři body. Domácí nastoupili s hodně mladým mužstvem a o výsledku tak rozhodla zkušenost hráčů Kyselovic.

„Hosté se dostali do vedení deset minut po přestávce. Nám se ještě podařilo po deseti minutách vyrovnat. Vzápětí jsme však inkasovali po chybě v obraně. V závěru jsme už hráli vabank a hosté z brejku rozhodli o svém vítězství,“ řekl domácí trenér Michal Drobisz.

„Hrálo se za velkého dusna. Nám pomohlo, že ve druhém poločase začalo pršet a trošku se ochladilo. Domácí příliš nekousali. Využili jen jednoho našeho zaváhání. Nám vyhovovalo hrát na brejky. Naše vítězství bylo zasloužené,“ dodal trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Branky: K. Chalupa – J. Seibert, Krčma, Zádrapa. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 100.

Rataje: Vondráček – Michálek, Deneš, J. Chalupa, Veselý, Molek, Stratil, Vacl, Přecechtěl, K. Chalupa, Stoklasa (Poledňák, Mík).

Kyselovice: Molčík – V. Říkovský st., F. Kroupa, Sládeček, R. Němec, J. Seibert, Zádrapa, Přikryl, V. Říkovský ml., Krčma, Otáhal.

MORKOVICE B – ROŠTĚNÍ 1:3 (0:1)

O velké překvapení se postarali svým vítězstvím v Morkovicích hráči Roštění. Ukončili domácím sérii šesti vítězství a ze tří bodů v duelu s rezervou Morkovic se radovali po více než deseti letech.

„Nastoupili jsme s respektem, ale postupem času jsme vycítili, že můžeme v Morkovicích bodovat. Hráli jsme koncentrovaně. Domácím jsme nenechávali příliš prostoru. Měli jsme více ze hry a v prvním poločase jsme se ujali vedení. Bohužel v nástupu do druhého poločasu jsme po centru a hlavičce inkasovali,“ řekl předseda Roštění René Pagáč.

V dalším průběhu utkání hosté svého soupeře přitlačili a dvěma góly si zajistili plný bodový zisk.

„Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené. Kluci si zaslouží za předvedený výkon pochvalu. Věřím, že letos budeme podávat mnohem lepší výkony než v loňské sezoně,“ dodal René Pagáč.

„Hosté byli produktivnější a měli větší touhu po vítězství. Nám se nedařilo v záloze a propadali jsme v obraně. Dnes jsme byli u všeho pozdě,“ přiznal trenér domácích Antonín Vymětal.

Branky: 57. Dutka – 31. a 74. R. Zapletal, 67. Pumprla. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 100.

Morkovice B: Vrba – Oplt, Řezáč, Zápařka (46. Sukup), Skácel, Hušek, Bleša (46. Koláček), Pajgr, Kníchal (66. Vlha), Dutka, Přecechtílek.

Roštění: M. Nevřala – R. Číhal, Paštěka, Navrátil, V. Zapletal, Pumprla, Škrabana, Přikryl, J. Číhal (Novotný), R. Zapletal, Grigar (D. Nevřala).

STŘÍLKY – HOLEŠOV B 5:1 (2:1)

Rezerva Holešova začala ve Střílkách dobře, když se už v 5. minutě dostala do vedení.

„Měli jsme sice úspěšný vstup, ale potom se to zvrtlo. Opět jsme řešili problém se sestavou. Nakonec nás odjelo alespoň dvanáct,“ povzdechl si trenér hostů Milan Dvorník.

„Opět jsme jako v Žeranovicích nezvládli začátek. Inkasovali jsme naprosto zbytečný gól. Naštěstí jsme hru vyrovnali a dvakrát jsme se gólově prosadili. Navíc jsme ještě nastřelili tyčku,“ řekl domácí kouč Pavel Mikulčík.

Domácím se ještě v prvním poločase podařilo stav otočit a rychle se dokázali oklepat z debaklu v prvním kole. Definitivní rozhodnutí přišlo až v závěrečných dvaceti minutách, kdy vstřelil nováček soutěže další tři branky.

„Ve druhém poločase jsme opět trefili tyčku. Naštěstí jsme brzy potom přidali třetí gól a v závěru jsme naše vítězství potvrdili,“ podotkl Mikulčík.

„Domácí branku jsme ve druhém poločase téměř neohrozili a udělali jsme ve Střílkách velkou ostudu. Nejde o výsledek, ale o předvedenou hru. Domácí nás doslova přejeli. Za bojovnost byli odměněni po zásluze pěti brankami

Branky: 35. a 79. Elzner, 19. T. Posolda, 70. P. Posolda, 81. Hubr – 5. Roubalík. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 200.

Střílky: A. Stuchlík – Žižlavský, R. Jelínek, Valášek, P. Posolda (85. Vrba), Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček (72. M. Stuchlík), Sádlík, Elzner.

Holešov B: Pospíšil – Soldán, Roubalík, Oral, Očadlík, Michálek, Sedlář, Hasala, Snopek, Jirsa (65. Frybort), U­ruba.

SLAVKOV P. H. – ŽERANOVICE 0:0

V minulém kole nastříleli hráči Žeranovic do sítě Střílek deset branek. Na hřišti Slavkova se stejně jako domácí gólově neprosadili. Domácí v prvních dvou kolech jako jediný tým zatím nevstřelili ani jeden gól.

„Myslím si, že dnes diváci viděli oboustranně kvalitní fotbal, bohužel bez těch branek. Lepší by bylo, kdyby to skončilo 2:2. Můžu říct, že jsme hráli dobře, ale domácí za námi v ničem nezaostávali. Možná jsme měli víc vyložených šancí a také jsme nastřelili jedno břevno. Asi jsme si tu střeleckou potenci vybrali minule,“ řekl trenér hostů Karel Klimek.

„Po prvním kole jsme se snažili především konsolidovat obranu a to se nám myslím povedlo. I když soupeř měl po naší nepozornosti dvě šance. Jednu vyloženou příležitost zlikvidoval gólman Neradil. My jsme měli také šanci, ale Janečka sám před brankářem místo střely volil přihrávku. Byl to kvalitní výkon obou mužstev a také rozhodčího,“ dodal předseda Slavkova Karel Mikulčák.

Rozhodčí: Nevřala. Diváci: 200.

Slavkov p. H.: Neradil – Kužel, Symerský, V. Mikulčák, P. Krajcar, Marek (46. Z. Sadil), J. Janečka, Juránek, Pavlica, Janečka (87. Ponížil), Čer­ný.

Žeranovice: Hubík – Smýkal, P. Sedláček, R. Klimek, Mikáč, Menšík, M. Sedláček, D. Klimek, Pruš, K. Klimek, Plhal.

PRUSINOVICE – RUSAVA 0:2

Fotbalisté Rusavy mají po dvou kolech šest bodů a se skorem 7:0 vedou tabulku okresního přeboru. Hosté byli od prvních minut fotbalovější a domácí zachránilo při první šanci Rusavy ještě břevno. Ve 27. minutě však už hosty poslal do vedení brankou Michal Vaculík.

„Hosté byli herně lepší. Nám chybělo hodně hráčů, a proto jsme nastoupili v kombinované sestavě. Z naší strany to bylo velice špatné. Bylo vidět, že pokud se netrénuje, tak nám dělá problém zpracovat míč a přesně si přihrát. Naší jedinou šancí v první půli byla hlavička Geráta po rohu,“ posteskl si trenér Prusinovic Viktor Vinklárek.

„Celá první půlka byla celkem v naší režii. Bohužel jsme nedali víc než jeden gól a museli jsme se tak dlouho třást o výsledek,“ přiznal trenér Rusavy Jan Uruba.

Ve druhém poločase domácí prostřídali sestavu a jejich herní projev se zlepšil. Hráči Prusinovic začali bojovat a byli nebezpeční.

„Dostávali jsme se trošku do šancí, ale z naší strany to bylo křečovité. Na Rusavu jsme dnes neměli,“ uznal Vinklárek.

„Ve druhém poločase se naši hráči mezi sebou zbytečně dohadovali. Domácí na těžkém terénu přidali na důrazu a to nám dělalo problémy. Naštěstí žádnou šanci nevyužili. Při druhé brance se krásně z trestného kopu z pětadvaceti metrů trefil Pavelka do šibenice. Potom jsme už jen kontrolovali zápas,“ dodal trenér Rusavy.

Branky: 27. Mich. Vaculík, 73. Petr Pavelka. Rozhodčí: Koláček. Diváci: 220.

Prusinovice: Doležel – Sklenář, Darebníček, Vybíral (46. Šiška), Barot, Gerát, Vrubel (46. Utěkal), R. Nevřala, Mrázek, Tkadlčík, Darebník.

Rusava: Palát – V. Pavelka, L. Vaculík, Šimčík (58. Liška), J. Pavelka, Zelený, Mich. Vaculík, Mir. Vaculík, Vávra (65. Vašík), Havránek (85. Ševčák), P. Pavelka.

NĚMČICE – SKAŠTICE 1:3 (1:2)

Své premiérové utkání nové sezony hráči Skaštic zvládli. I když v Němčicích prohrávali, dokázali stav ještě do poločasu otočit a po přestávce přidali pojišťovací třetí gól. Němčice prohrály první z posledních pěti utkání.

„Celý zápas byl zcela jednoznačně v naší režii. Především ve druhém poločase jsme měli řadu dalších příležitostí a klidně to mohlo skončit 7:1. Bohužel jsme nedokázali dotáhnout do konce několikeré přečíslení. V závěru mohli domácí ještě snížit a tím by konec utkání zdramatizovali, ale nestalo se tak,“ řekl trenér Skaštic Ivo Frýdl.

„Oproti podzimnímu vzájemnému zápasu, kdy Skašticím chyběli ofenzivní hráči, bylo tentokrát vidět, že jsou hosté kompletní. Hráli jsme proti velmi kvalitnímu soupeři, který měl po celý první poločas převahu. My jsme se dostali jen do náznaku šancí. Po přestávce jsme si vytvořili optickou převahu. Nastřelili jsme tyčku, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit kontaktní gól,“ dodal předseda Němčic Tomáš Darebníček.

Branky: 14. Lochman – 26. Bubla, 31. Oračka, 55. Chorý. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 120.

Němčice: Vymětal – Sládeček, Hynčica, Frkal, Lochman, Pospíšilík, L. Darebníček, Cejpek, Z. Niedermertl, L. Niedermertl, Holý (Sklenář, T. Darebníček).

Skaštice: Barcuch – Sehnal, Kvasnička, Oračka, P. Frýdl, Bubla, T. Motal, Sedlák, Chorý, Janalík, Macho (Motal, Čepica).

RAJNOCHOVICE – MRLÍNEK 4:3 (1:2)

Nováček z Mrlínku inkasoval v prvních dvou kolech deset branek a zůstává zatím bez bodu. Hosté přitom ještě půl hodiny před koncem vedli 3:1. Potom však neuhlídali domácího kanonýra Topiče, který třemi góly rozhodl o těsné výhře Rajnochovic.

„Dvě třetiny zápasu jsme hráli výborně. Utkání jsme měli perfektně rozehrané. Za stavu 3:1 začali domácí hrát se třemi útočníky a my jsme si s tím nějak nedokázali poradit. Přestalo se nám dařit a už jsme nedokázali gólově odpovědět, abychom si odvezli alespoň bod. Topiče jsme sice bránili osobně, ale svou kvalitou se dokázal prosadit,“ přiznal trenér Mrlínku Martin Mikulík.

„Po nepovedeném prvním poločase jsem musel o přestávce zvýšit hlas a to nám zřejmě pomohlo, i když jsme prohrávali už 1:3. Podařilo se nám otočit nepříznivý stav. Kluci ukázali, že dokážou zabojovat,“ doplnil domácí trenér Marko Cicvarič.

Branky: 16. (pen.), 65. a 70. Topič, 60. Kubík – 9. D. Horák, 30. Heryán, 56. Josinek. Rozhodčí: Novák. Diváci: 250.

Rajnochovice: Rýc – M. Doležal, Staněk, Bukovjan, Jurča, Zbořil, Čech, Kubík, Giebel, Tureček, Topič (P. Doležal, Koláček, Hájek).

Mrlínek: Novák – Kušík, Heryán, Hlava, Josinek, R. Horák, Vrubel, D. Horák, J. Horák, Dostál, Podzemný (Holec).