Slezané totiž nečekaně zaváhali na půdě Velkých Karlovic, které zvítězily přesvědčivě 3:0. Valaši sice zůstali dvanáctí, v boji o záchranu si však výrazně polepšili. "Pohled na tabulku je příjemný," usmívá se kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ. Jeho svěřenci odehráli v sobotu dva zcela rozdílné poločasy. Hosté sice otevřeli skóre, ale Lakomý rychle dvěma brankami strhl vedení na stranu favorita. Jeho náskok ještě do přestávky pojistili Lepša a Šilinger. "V první půlce jsme podali nejlepší jarní výkon," pochvaloval si Lehkoživ. Hanáky pohodlný náskok ukolébal
Pohodlný náskok a příjemné slunečné počasí však po obrátce Hanáky dokonale uspaly a hosté korigovali na 3:4. "V nástupu do druhé části jsme nedali dvě velké šance a v závěru se obávali o vítězství," přiznal Lehkoživ. Výhru však jeho družina nakonec uhájila.

Valaši na silné týmy umějí zahrát

Tým Velkých Karlovic opět potvrdil, že doma na silné celky umí zahrát. O svém tříbodovém zisku s Dětmarovicemi rozhodli Valaši už do poločasu, kdy se v rozmezí pouhých osmnácti minut postupně trefili Orság, Jurajda a svým prvním gólem v divizi dorostenec Píšek. Z těžkého knokautu už se ambiciózní hosté nevzpamatovali. "Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany a vzadu na nulu. Věřil jsem, že minimálně jeden gól dáme. Směrem dopředu jsme byli tentokrát hodně nebezpeční. Již před prvním gólem jsme nastřelili břevno a to nás navnadilo na útočnou vlnu. Zlomovým okamžikem byla první branka ze standardní situace," mínil karlovický kouč Viktor Kollanda. Po změně stran už se další gólové manévry nekonaly. Domácí si tak jistým krokem došli k zaslouženému prvnímu jarnímu vítězství. "Ve druhé části hry jsme hlavně nechtěli inkasovat a nehnali se do žádných brankových dostihů. S výkonem svých svěřenců jsem maximálně spokojený, všichni na hřišti nechali maximum," nemohl si Kollanda vynachválit své svěřence.

jak nastoupili

Kroměříž: Juráň - Klimek, Šilinger, Nakládal, Stojaník - Lepša (70. Burša), Máša, Prešnajder (80. Vrzal), Dobeš - Lakomý (75. Zezula), Třasoň. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Velké Karlovice a Karolinka: Sedlák - Vašut, Ondřejka, J. Mikula, Jurajda - Machálek, Orság, Jan Píšek, Pavel Píšek - Haničák (87. P. Mikula), Jurečka. Trenér: Viktor Kollanda.