FC Napajedla – DFK Holešov 3:5 (2:1)

S několika změnami v sestavě a s výrazně mladičkou dvojicí útočnic zahájil Holešov očekávaným náporem. Výborná předstoperka Motalová vybojovala v 7. minutě míč ve středu hřiště, prodloužila na Samsonkovou, která poslala do úniku po pravé straně Kučerovou, a ta předložila milimetrový pas Kozubíkové – 1:0.

Úvodní dvacetiminutovka byla zcela v režii hostí, jedna pěkná akce střídala druhou, ale nedůrazné zakončení útočnic a štěstí na straně domácí gólmanky byly příčinami nezměněného skóre. Pak DFK polevil, domácí se začali dostávat do protiútoků především po levé straně hřiště, a po dvou zbytečných chybách brankářky a obrany otočila překvapivě bez většího úsilí Napajedla vývoj zápasu.

Do druhé půle nastoupil náporem Holešov, v 50. minutě krásně přihrála Dobroslávková na polovině Samsonkové a ta s přispěním větru překvapila domácí brankářku snad z 35 metrů – 2:2. Po úvodním náporu hostí se hra opět vyrovnala, DFK vystřídal mnoho hráček a zbytečně inkasoval v 69. minutě opět po chybě obrany.

Přesto Holešov ovládl v posledních dvaceti minutách zkušeně vývoj zápasu, který dokázal obrátit během chvilky. V 77. minutě po autovém vhazování bez přípravy zamířila Stolářová – 3:3. V 79. minutě stejná hráčka po krásné kombinaci po ose Červenková –Dobroslávková – Kozubíková opět skórovala, a poslední gól vstřelila nejmladší hráčka na hřišti.

Po dlouhém a přesném výkopu Bělaštíkové špatně odhadla odraz míče stoperka domácích, na odražený míč si lišácky počkala čtrnáctiletá Kučerová a s přehledem přehodila špatně vybíhající domácí gólmanku. První přípravný zápas splnil očekávání: přes tréninkové a hráčské manko se Holešov dokázal prosadit kombinační hrou, bojoval až do konce zápasu a byl lepším týmem.

Branky: Stolářová 2, Kozubíková, Samsonková, Kučerová.

DFK Holešov: Bělaštíková – Kuchařová, Vybíralová, Motalová, Ďurišová, Samsonková, Dobroslávková, Stolářová, Kozubíková, Kučerová, Černobilová (Rybenská, Šefránková, Červenková, Čechová, Záhořáková, Batoušková).