Meteorologická předpověď neslibuje hráčům ani divákům moc příznivé počasí, a tak se budou muset hráči na hřišti zahřát pohybem a diváky v ochozech rozehřát zajímavým průběhem a kvalitními výkony, což si ti nejvěrnější příznivci určitě zaslouží. Jedenácté kolo okresního přeboru fotbalistů má na programu tři zajímavé zápasy. Vedoucí tým tabulky z Martinic bude hostit druhé Kyselovice. Osmé Roštění přivítá v derby jedenácté Prusinovice a pod Hostýnem na sebe narazí Chvalčov a Mrlínek.

ROŠTĚNÍ (8) – PRUSINOVICE (11)
V jedenáctém kole fotbalového okresního přeboru bude přitahovat pozornost derby osmého Roštění s jedenáctými Prusinovicemi. Domácí v minulém kole neuhlídali v Němčicích Davida Holého, který jim vstřelil tři branky, a proto prohráli 2:3.
„Je to zápas o šest bodů, který musíme zvládnout. Když budeme proměňovat šance, tak se nám to může podařit. Bohužel nedokážeme opakovat kvalitní výkony každý týden,“ přiznal trenér Roštění Petr Paštěka.
Hosté z Prusinovic pojedou do Roštění s cílem chytit se a odpoutat se ze spodních pater tabulky. Před týdnem doma porazili poslední Šelešovice 4:2.
„Je to pro nás druhé největší derby. Zápas to bude pro nás hodně důležitý, protože hrajeme s mužstvem, které má podobné sestupové starosti jako my. Pokud si vzpomínám, tak jsme v minulé sezoně podali v Roštění jeden z nejhorších výkonů v sezoně. Tentokrát to musíme odčinit a odvézt si nějaké body. Domácí jsou nevyzpytatelným soupeřem, který má velmi dobře zvládnuté standardní situace. Na to se musíme připravit a zvládnou to,“ doplnil trenér Prusinovic Martin Novák.
Vzájemná bilance: 3 – 0 – 1, 11:4
Tip Deníku: 1

ŽERANOVICE (7) – NĚMČICE (5)
V Žeranovicích se střetnou dva týmy z horní poloviny tabulky. Domácí přivítají Němčice. Žeranovice budou chtít vyhrát. Jsou sice v tabulce na sedmém místě, ale doma z pěti utkání čtyřikrát prohrály a jsou v domácím prostředí nejméně bodujícím týmem.
„Kluci jsou připraveni a snad už domácí mizérii ukončíme. Možná se nám vrátí do sestavy někteří dlouhodobě nemocní, takže bychom mohli být silnější. Doufám, že to vyjde,“ přeje si trenér Žeranovic Pavel Postava.
Hosté z Němčic naopak bodují doma, kde vyhráli všech pět utkání. Venku je to ale úplně jiné mužstvo. Z pěti utkání získaly Němčice jenom bod a jsou nejméně úspěšné na hřištích soupeřů.
„Jsme rádi, že jsme ve dvou domácích zápasech získali šest bodů. To je pro nás moc důležité. Tím jsme se dostali z problémů. Víme, že Žeranovice letos hrají dobře, i když se jim doma nedaří. Pojedeme tam překvapit. Jsem rád, že se v posledních zápasech prosazuje David Holý a doufám, že mu forma ještě vydrží,“ řekl trenér Němčic Michal Štěpánek.
Vzájemná bilance: 4 – 1 – 3, 23:25
Série: Němčice venku 9x nevyhrály.
Tip Deníku: 0

MARTINICE (1) – KYSELOVICE (2)
Šlágrem jedenáctého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže bude souboj domácích Martinic s Kyselovicemi.
Domácí fotbalisti jsou na svém hřišti k neporažení. Naposledy si z Martinic odvezla tři body Admira Hulín. Bylo to v září loňského roku. Souboj s druhými Kyselovicemi prověří domácí po všech stránkách.
„Očekávám pohledné utkání. Kyselovice nejsou na druhém místě v tabulce náhodou. Hrají kombinační fotbal a to by nám mohlo vyhovovat. Je škoda, že nevydrželo počasí, aby přišlo hodně diváků. Do konce podzimu chceme získat maximální počet bodů. Další ztráty si nemůžeme dovolit, protože další týmy jsou těsně za námi. Hodně napoví, kdo dá první gól,“ myslí si trenér Martinic Ladislav Fischer.
Hosté cestují do Martinic s cílem skončit sérii domácí neporazitelnosti soupeře. V posledních čtyřech vzájemných zápasech však Kyselovice ani jednou nevyhrály. Třikrát Martinicím podlehly a jedno utkání skončilo nerozhodně.
„Otázka postupu je ve hvězdách. Jednak není odehrána ani polovina soutěže a za druhé je postup otázkou financí. V Martinicích se často nevyhrává. Budeme se snažit neprohrát. Těžší terén by nám mohl nahrávat,“ dodal hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský starší.
Vzájemná bilance: 9 – 3 – 2, 43:20
Série: Martinice doma 14x neprohrály.
Tip Deníku: 1

SKAŠTICE (10) – KOSTELEC U HOL. (6)
Zápas ve Skašticích by měl být vyrovnaný. Domácí tým před týdnem prohrál ve Zdounkách 0:4. S postavením na desátém místě nejsou v klubu spokojení a jistě udělají vše pro plný bodový zisk v souboji s nováčkem.
„V takové situaci jsme už několik sezon nebyli. Nám nezbývá nic jiného než vyhrát, protože jinak bychom se dostali na sestupové příčky a to si nemůžeme dovolit. Kostelec však v minulém kole v zápase s Martinicemi dlouho vedl a dokonce o tři branky. To se už dlouho žádnému mužstvu v utkání s Martinicemi nestalo. Určitě nás čeká velmi kvalitní soupeř. Natřeme se červenou emulzí a půjdeme na ně,“ burcuje hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.
Kostelec přišel v minulém kole o vítězství nad vedoucími Martinicemi zahozenou penaltou a vyrovnávacím gólem inkasovaným v nastaveném čase.
„Musíme začít vozit body také z hřišť soupeřů. Naše postavení v tabulce je sice solidní, ale může přijít jedno zaváhání a rázem můžeme být dvanáctí. V tomto utkání prostě nemůžeme zaváhat. Každý zápas je jiný. Těžko se dá dopředu odhadnout, jak utkání dopadne. Rozhodně nepodceňujeme žádného soupeře a do zápasu půjdeme naplno. Doufám, že si nějaký bod dovezeme,“ přeje si trenér Kostelce Miroslav Polášek.
Vzájemná bilance: 2 – 0 – 0, 7:3
Tip Deníku: 0

TUČAPY (12) – ZDOUNKY (4)
Podle postavení v tabulce by měly být favoritem hostující Zdounky. Domácím se v posledních týdnech nedaří. Mužstvo trenéra Jaroslava Křepelky nevyhrálo ani jedno z posledních šesti utkání. Problém je v ofenzivě. Tučapy vstřelily v deseti zápasech jenom jedenáct gólů, což je nejméně ze všech týmů soutěže.
„Produktivita nám vázne. Šance si dokážeme vytvořit, ale v koncovce se nám nedaří. Věřím, že kluci budou hrát zodpovědněji než v minulém kole a přidají víc bojovnosti. Na hráčích je vidět, že jim série neúspěchů svazuje nohy. Musíme to už zlomit. Pokusíme se Zdounky překvapit, i když je to kvalitní tým, který to potvrzuje svými výkony i výsledky,“ řekl trenér Tučap Jaroslav Křepelka.
Zdounky cestují do Tučap v úloze favorita. V minulém kole doma snadno přehrály Skaštice výsledkem 4:0.
„Loni jsme v Tučapech prohráli 0:1. Domácí na nás vletěli a dali gól. Ve druhém poločase jsme byli lepší, ale na vyrovnání to nestačilo. Nepřijímáme roli favorita, protože i my jsme měli minikrizi, ze které jsme se vyhrabali výhrou nad Skašticemi. V každém případě chceme v Tučapech bodovat. Naší psychickou výhodou může být postavení domácích v tabulce. Budou určitě nervóznější,“ myslí si trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.
Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 2:3
Série: Tučapy 6x nevyhrály.
Tip Deníku: 0

CHVALČOV (9) – MRLÍNEK (13)
V tomto zápase se jen těžko hledá favorit. Předchozí vzájemné zápasy byly vždy velmi vyrovnané. Domácí v minulém kole odevzdali všechny body Záhlinicím, když na jejich hřišti prohráli vysoko 1:5.
„Hráči obou mužstev se velmi dobře znají. Je to prostě derby především pro diváky. Potřebujeme vyhrát a zlomit nepříznivou sérii. Do sestavy se nám vrací někteří hráči, takže bychom měli být silnější. V tabulce klesáme, a pokud bychom prohráli i teď, tak budeme předposlední. Mrlínek se v poslední době výsledkově zvedl. Bude to těžký zápas,“ poznamenal trenér Chvalčova Zdeněk Trojek.
Hosté z Mrlínku jsou určitě nespokojení s dosavadními výkony a postavením v tabulce. Jsou předposlední, což je určitě neuspokojuje.
„Chvalčov má v posledních zápasech problémy s hráči. V sestavě jsem našel hodně mladých hráčů. Oba týmy hrají v dolních patrech tabulky a nutně potřebují bodovat. Myslím si, že by to mohlo být pohledné utkání se šťastným koncem pro nás,“ dodal trenér Mrlínku Martin Mikulík.
Vzájemná bilance: 2 – 2 – 0, 9:6
Série: Chvalčov 4x nevyhrál.
Tip Deníku: 1

ŠELEŠOVICE (14) – ZÁHLINICE (3)
Poslední Šelešovice vyhrály v dosavadních deseti kolech jenom jednou, když doma dokázaly porazit Roštění. Problémem domácích je děravá defenziva. Šelešovice zatím inkasovaly nejvíc branek (34).
„Záhlinice řadím mezi tři nejlepší mužstva soutěže. Naše situace je už hodně kritická. V minulém utkání jsme opět vedli, ale znovu jsme dokázali prohrát. Nedokážeme odehrát celý zápas naplno. Jestli kluci nebudou hrát srdcem, tak můžeme na body v souboji se Záhlinicemi zapomenout. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany a budeme hrát na jednoho útočníka,“ řekl trenér domácích Petr Mozga.
Záhlinice jsou bezesporu překvapením podzimní části. Nasbíraly už 18 bodů a mohou se chlubit nejlepší obranou v okresním přeboru. Stejný počet bodů získaly v minulém ročníku až po 22. kole!
„Podle postavení v tabulce jsme v pozici favorita. Je potěšitelné kolik bodů jsme už dokázali posbírat. Daří se nám a jsme na vítězné vlně. V Šelešovicích nebudeme bránit a budeme se snažit o útočný fotbal. Všiml jsem si, že soupeř v mnoha utkáních vedl a potom ho postihl kolaps. Určitě to nebude jednoduché utkání na těžkém terénu. Nesmíme Šelešovice podcenit a myslet si, že se porazí samy,“ řekl hrající trenér Záhlinic Ladislav Paštěka.
Vzájemná bilance: 4 – 2 – 4, 21:17
Série: Šelešovice 6x nevyhrály. Záhlinice 4x neprohrály.
Tip Deníku: 2

Střelci: 14 – Ladislav Zakopal (Martinice), 13 - Václav Hlobil (Martinice), 10 – David Holý (Němčice), 8 - Martin Hradil (Kostelec u Hol.), 7 – Miroslav Gerát (Prusinovice), Ladislav Paštěka (Záhlinice), Michal Firych (Zdounky), Radek Grigar (Roštění), 6 – Karel Klimek (Žeranovice), Marek Novotný (Kyselovice), Petr Večerka (Šelešovice)

Žluté karty: 6 – Radoslav Chlup (Kostelec u Hol.), 5 – Radek Pospíšilík (Němčice), Pavel Husařík (Šelešovice), Tomáš Hlobil (Kostelec u Hol.), František Novák (Tučapy), Roman Dunda (Záhlinice), Pavel Truhlář (Tučapy), 4 – Miroslav Gerát (Prusinovice), Ladislav Paštěka (Záhlinice), Michal Holý (Němčice), Josef Horák (Mrlínek), Václav Hlobil (Martinice)

Červené karty: 2 – Petr Tkadlčík (Prusinovice), 1 – Stanislav Škrabaňa (Roštění), Mojmír Heryan (Mrlínek), Tomáš Hradil (Mrlínek), Radim Scholz (Šelešovice), Karel Pavelka (Martinice), Josef Pospíšil (Martinice), Josef Bartošek (Prusinovice), Michal Kocfelda (Mrlínek), Ondřej Trnka (Prusinovice), Michal Štěpánek (Němčice), Michal Janalík (Skaštice)

Brankáři s čistým kontem: 3 – Zdeněk Chytil (Tučapy), Jiří Maceja (Zdounky), 2 - Pavel Molčík (Kyselovice), Vladimír Dohnal (Martinice), 1 – Tomáš Jakubec (Chvalčov), Jiří Zapletalík (Kostelec u Hol.), Milan Vrtěl (Skaštice), Radek Mičola (Němčice), Martin Nevřala (Prusinovice), Pavel Hejníček st. (Roštění), Zbyněk Gába (Žeranovice), Petr Pořízka (Mrlínek)

Brankáří – maximální minutová neprůstřelnost: 199 (aktuální série – 10) – Zdeněk Chytil (Tučapy), 194 (138) – Jiří Maceja (Zdounky), 170 (52) – Martin Nevřala (Prusinovice), 162 (11) - Pavel Molčík (Kyselovice), 147 (31) – Tomáš Jakubec (Chvalčov), 144 (18) – Pavel Hejníček st. (Roštění), 136 (14) – Milan Vrtěl (Skaštice), 134 (0) – Zbyněk Gába (Žeranovice), 130 (42) – Jiří Zapletalík (Kostelec u Hol.), 122 (10) – Radek Mičola (Němčice)

Utkání od r. 2003: 149 – Tomáš Darebníček (Němčice), 148 – Alois Barot (Prusinovice), 144 – Radek Nevřala (Prusinovice), 141 – Michal Štěpánek (Němčice), 138 – Daniel Sklenář (Prusinovice), 135 – Roman Zmeškal (Chvalčov), 129 - Vladimír Kubaník (Chvalčov), 128 - Jan Chlápek (Chvalčov), 127 – Josef Bartošek (Prusinovice), Roman Darebníček (Němčice)

Branky od r. 2000: 121 – Ladislav Paštěka (Záhlinice), 81 – David Zelený (Rusava), 76 – Martin Simerský (Admira Hulín), 73 – David Bačinský (Lubná), 70 – Milan Staněk (Rajnochovice), 68 – Radek Pospíšilík (Němčice), 67 - Roman Kovařík (Prusinovice), 66 – Jiří Vinklárek (Slavkov p. H., Prusinovice), 64 – Petr Šimčík (Koryčany, Martinice), Martin Chorý (Skaštice)

Žluté karty od r. 2003: 48 – Radek Pospíšilík (Němčice), 42 – Ladislav Paštěka (Záhlinice), 41 - Martin Chorý (Skaštice), 37 – Radek Nevřala (Prusinovice), 35 – Marian Omelka (Lubná), 34 – Josef Bartošek (Prusinovice), 33 – David Běťák (Lubná), Radovan Zicháček (Chvalčov), 32 – Roman Darebníček (Němčice) a Pavel Zaoral (Němčice)

Červené karty od r. 2003: 5 – Josef Bartošek (Prusinovice), 4 - Roman Darebníček (Němčice), Ivan Mikulík (Prusinovice), Radovan Zicháček (Chvalčov), Roman Smýkal (Žeranovice) a Petr Husařík (Šelešovice), Michal Janalík (Skaštice), 3 – Ladislav Paštěka (Záhlinice), David Bačinský (Lubná), Radek Pospíšilík (Němčice) a Miroslav Trnčák (Chvalčov)

Brankáří s čistým kontem od r. 2003: 22 – Jaroslav Michalec (Lubná, Kostelec u Hol.), Pavel Molčík (Kyselovice), 21 – Jiří Maceja (Koryčany, Zdounky), 19 – Ondřej Nebuchla (Admira Hulín), 18 – Karel Mikulčák (Slavkov p. H.), 11 – Roman Jánoš (Martinice) a Ivo Ujka (Lubná), 10 – Josef Spiegl (Prusinovice), Petr Pořízka (Mrlínek), 9 – Jaromír Barot (Prusinovice, Chvalčov)

Brankáří – maximální minutová neprůstřelnost od r. 2003: 487 (aktuální série – 138) Jiří Maceja (Koryčany, Zdounky), 452 (0) – Jaroslav Michalec (Lubná, Kostelec u Hol.), 374 (32) – Radek Láník (Admira Hulín), 359 (37) – Robert Juřík (Koryčany), 353 (47) – Jiří Rampas (Zborovice, Zdounky), 351 (0) – Karel Mikulčák (Slavkov p. H.), 341 (91) – Libor Dohnal (Chvalčov), 325 (134) – Ondřej Nebuchla (Admira Hulín), 307 (88) – Ivo Ujka (Lubná), 303 (120) – Roman Jánoš (Martinice)