PRUSINOVICE – ŽERANOVICE 4:0 (1:0)

Žeranovice jsou po vysoké porážce v Prusinovicích už pět kol bez vítězství. Domácí se vrátili na vítěznou vlnu po prohře v Martinicích.

„Hrálo se na velice špatném terénu. Míč dělal problémy oběma mužstvům. Hosté mě zklamali. Hráli velmi slabě. Na podzim s námi zacvičili, ale tentokrát byli jen stínem toho mužstva. Od začátku až do konce jsme Žeranovice přehrávali. Měli jsme opravdu moc gólových šancí. V prvním poločase se nám to podařilo zúročit jenom jednou. Na začátku druhé půle jsme dali dvě rychlé branky, a to nás uklidnilo. Potom se už utkání dohrávalo v poklidném tempu. Naše vítězství mohlo být mnohem vyšší,“ poznamenal trenér Prusinovic Martin Novák.

„Máme strašné problémy s bráněním, a to je příčina toho, že jsme dostali čtyři góly. Fotbal byl oboustranně kvalitní. Ve druhém poločase jsme se snažili domácí zatlačit, ale rychle jsme třikrát inkasovali,“ řekl hrající trenér Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 23. a 57. Darebník, 52. Gerát, 58. Pumprla. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 200.

Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Bartošek (69. Utěkal), D. Šiška, Měrka, Gerát, Vrubel (61. Barot), Nevřala (84. F. Šiška), Pumprla, Krčma, Darebník.

Žeranovice: Dokoupil – Mikáč, Hrančík, Smith, Hubík, Potůček (64. R. Klimek), T. Smýkal (71. R. Smýkal), K. Klimek, M. Sedláček, P. Sedláček, Vyňuchal (61. Mičola).

NĚMČICE – SKAŠTICE 2:2 (1:1)

Skaštice ve dvou jarních zápasech nezískaly ani bod a dokonce ani nedaly gól. V utkání na hřištích druhých Němčic se trefily dvakrát, a to jim vyneslo první jarní bod. Němčice doma už šest zápasů v řadě neprohrály.

„Do utkání jsme vstoupily velmi vlažně. Vůbec hráči neplnili pokyny, které jsme si řekli v šatně. Hosté byli ze začátku určitě lepší a dostali se i zaslouženě do vedení. Do poločasu jsme naštěstí vyrovnali. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou. Nám se podařilo jít do vedení po krásné individuální akci Davida Holého. Bohužel jsme vedení udrželi jenom pár minut. Zápas tak skončil asi zaslouženou remízou,“ řekl trenér Němčic Martin Zaoral.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně. Už ve 3. minutě jsme si vytvořili gólovou situaci, kterou domácí brankář zneškodnil. O deset minut později unikl Chorý a po zpětné přihrávce jsem otevřel skore utkání. Tlak na domácí branku jsme stupňovali a vytvářeli jsme si další brankové příležitosti, ovšem bez gólového zakončení. Domácím se podařilo vyrovnat. Druhý poločas začal lépe pro Němčice, které se dostaly do vedení. To ovšem námi neotřáslo. Vytvořili jsme si další šance a Nuc vyrovnal. Všem hráčům musím dnes poděkovat za příkladnou bojovnost,“ řekl hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 27. a 59. D. Holý – 13. I. Frýdl, 63. Nuc. Rozhodčí: Nevřala. Diváci: 120.

Němčice: Vymětal – Cejpek, Sládeček, Barot, M. Holý, D. Holý, Urban, R. Darebníček, T. Darebníček, Pospíšilík, Zaoral.

Skaštice: Zapletal – T. Motal, Stančík, Sedlák, J. Motal, Bubla, I. Frýdl, Klammert, Chorý, Nuc, Macho (L. Motal).

MRLÍNEK – KYSELOVICE 1:2 (1:0)

Už v sobotu se hrál v Loukově zajímavý zápas, ve kterém byli hosté aktivnějším týmem. Hosté i po výhře 2:1 připsali na jaře už sedm bodů. Domácí prohráli na svém hřišti po sérii čtyř vítězství.

„Bohužel nám chybělo šest stabilních hráčů základní sestavy. Podle toho také hra vypadala. Hosté byli po celé utkání o něco lepší. Měli výškovou převahu, ale paradoxně otevřel skore hlavou nejmenší hráč na hřišti Landiga. Ve druhém poločase se hostům podařilo vyrovnat a potom nás už zatlačili před naši branku. V poslední minutě rozhodli zápas. Kluci si za bojovnost zasloužili alespoň bod, ale bohužel se to nepovedlo,“ řekl trenér domácích Martin Mikulík.

„Domácí nám dali gól z ojedinělé situace, a proto jsme v poločase prohrávali. Po přestávce jsme se spoléhali na naše vysoké hráče a to se nám vyplatilo. Nejdříve jsme vyrovnali a nakonec, když domácí začali odpadávat, tak jsme přidali i vítězný gól,“ dodal hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Branky: 10. Landiga – 67. Novotný, 90. Jančík. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 100.

Mrlínek: Pořízka – Kocfelda, Dostál, Rybka, Podzemský, Červík, Dostál, Landiga (86. Hlava), Horák, Surý, Novotný (61. Mikov).

Kyselovice: Molčík – Úlehla (46. A. Říkovský), R. Němec, M. Němec, Přikryl, V. Říkovský, Novotný (70. Jančík), Křepelka, Zádrapa, M. Říkovský, V. Říkovský ml.

ZÁHLINICE – TUČAPY 1:1 (0:1)

Tučapy ve dvou jarních zápasech nebodovaly. Premiérově se jim to podařilo až na trávníku v Záhlinicích. Domácí na svém hřišti nevyhráli ani jedno z posledních osmi utkání.

„V prvním poločase hráli hosté s větrem v zádech a těžili z nakopávaných míčů. My jsme si vypracovali několik šancí, ale opět nás zklamala koncovka. Po přestávce byla naše hra křečovitá. Po chybě hostujícího gólmana s obráncem jsme dokázali alespoň vstřelit vyrovnávací branku. Šancí jsme měli na tři body. Několikrát jsme trefili tyčku a jednou břevno. Chybělo nám štěstí podobně jako v několika předchozích zápasech,“ posteskl si hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

„Myslím si, že remíza byla nakonec spravedlivá. Bylo to oboustranně bojovné utkání. Rozhodovaly chyby. Obě mužstva vyrobila po jedné. Pro nás to byl důležitý bod na hřišti soupeře, který nesnížil náš náskok,“ dodal hrající trenér Tučap Libor Adámek mladší.

Branky: 73. Paštěka – 21. Olša. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 130.

Záhlinice: Pospíšil – Vysloužil, Šustr, Ctiborek (92. Mourek), Dosoudil, Galas, Kneisl, Dunda (76. Kratochvíl), Oračka, Paštěka, Bureš.

Tučapy: Chytil – Pavel Zdráhal, Vrtělka, Novák, P. Truhlář, Csefalvay, Adámek, P. Sedlařík, Helsner, K. Pospíšilík, T. Sedlařík (Olša, Petr Zdráhal, R. Pospíšilík).

ADMIRA HULÍN – CHVALČOV 4:1 (2:1)

Už třinácti týmům se nepodařilo v Hulíně zvítězit. Naposledy se to podařilo 6. dubna loňského roku Martinicím. Od té doby si Admira připsala 11 výher, 2 remízy a skóre 51:12. Domácí, když dají první gól, neprohrají a potvrdili to i v duelu s Chvalčovem.

„Vstup do utkání se nám podařil. Už v 5. minutě jsme skórovali po hlavičce Štolla. Ve 12. minutě jsme přidali druhý gól a vypadalo to na jednoznačný průběh, ale hosté po naší hrubé chybě snížili. Po přestávce se nám podařilo přidat dvě branky. Dnes jsme nepodali optimální výkon. Hlavně v prvním poločase jsme byli těžkopádní a těžko jsme se prosazovali. Ve druhém poločase se naše hra po dvou změnách v obraně zkvalitnila,“ řekl trenér Admira Stanislav Dorazín.

„Myslím si, že jsme se porazili sami. V prvním poločase jsme měli jednoznačně víc ze hry, ale po dvanácti minutách jsme prohrávali 0:2. Opět jsme se nevyvarovali hrubek v obraně. Ze stoprocentní šance trefil Trňák jenom břevno. Potom šel Zmeškal sám na gólmana, udělal mu kličku, brankář jej bez úmyslu hrát míč podrazil, ale vyloučen nebyl. Skála z trestného kopu skóroval. Ve druhém poločase hráči nedokázali plnit to, co jsme si v kabině řekli. Při třetí brance chyboval brankář, kterého jsme museli střídat. To nás složilo. Za tři zápasy jsme inkasovali dvanáct gólů,“ připomenul trenér hostí Bohuslav Polášek.

Branky: 5. a 51. Štoll, 12. Vyvlečka, 86. Šenkyřík – 28. Skála. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 130.

Admira: Nebuchla – Štoll, Janda, Tabara, Vyvlečka, Horáček, Polák, Spáčil, Dobeš, M. Simerský, Šenkyřík (Jurášek, Kytlica, R. Simerský).

Chvalčov: Jakubec – Trňák, Vaculík, Trnčák, Kubaník, Zicháček, Švihálek, Zmeškal, Skála, Talach, Kopeček (Balvín, Spiegl, Barot).

ZDOUNKY – POČENICE 1:0 (0:0)

Počenice mají se Zdounkami zápornou bilanci a tu si nevylepšily ani v dalším vzájemném utkání. Na hřištích soupeřů to byla pro Počenice už šestá porážka v řadě.

„Bylo to vydřené vítězství v utkání, které mělo nádech derby. První poločas byl z naší strany ustrašený. Chyběl nám nemocný tvůrce hry Sedlák. Soupeř se soustředil především na obranu a snažil se o brejky. Na to jsme byli dobře připravení. V prvním poločase jsme byli o něco lepší, protože jsme si vytvořili víc šancí. Po přestávce jsme Počenice víc tlačili, ale proměnili jsme pouze jednu příležitost,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

„Byl to vyrovnaný zápas. Domácí si v prvním poločase vytvořili dvě šance. My jsme velmi dobře bránili a vyráželi jsme k rychlým protiútokům. Prohra je pro nás velmi smolná. Vím, že se nemám vyjadřovat k výkonům rozhodčích, ale podle názoru většiny diváků, jsme měli zahrávat minimálně jednu penaltu. Gólu, který jsme inkasovali, předcházel aut, který domácí asistent nejdříve signalizoval, ale potom dal ruku rychle dolů,“ dodal hrající trenér hostů Josef Hrušák.

Branka: 55. Poledňák. Rozhodčí: Zeman. Diváci: 200.

Zdounky: Rampas – Zanáška, L. Buša, Malát, Pospíšil, Poledňák, Koza, Navrátil, Škvarlo, Havránek, P. Buša.

Počenice: Hrabal – Hrušák, Zbořil, Mišurec, Cigánek, Božák, Kocourek, Niedermertl, Tichánek, Juřena, Navrátil (Schwarz, Spáčil, Gröpl).

ROŠTĚNÍ – MARTINICE 1:4 (1:2)

Vypadá to, že největším rivalem Admiry se stanou Martinice, momentálně už druhý tým tabulky. Hosté se venku radovali z výhry poprvé po čtyřech zápasech.

„Když řeknu, že jsme byli lepší, tak budu vypadat jako blbec. Kluky musím pochválit za dnešní výkon. Kdybychom v poločase vedli 4:1, tak by na to hosté nemohli nic říct. Hosté mě svým výkonem zklamali. Byli jsme určitě lepším týmem. Minimálně bod jsme si zasloužili. Po našich chybách se prosadil zkušený Hlobil,“ komentoval zápas trenér Roštění Petr Paštěka.

„Domácí nás překvapili. Byli daleko lepší a bylo na nich vidět, že mají chuť hrát fotbal. V 15. minutě postupovali dva domácí hráči na našeho brankáře, ale šanci nevyužili. My jsme z protiútoku vstřelili vedoucí gól. Potom proti nám domácí kopali penaltu, která být neměla a vyrovnali. My jsme ještě v závěru prvního poločasu vstřelili druhý gól. Ve druhém poločase nás domácí trápili. Vytvořili si řadu šancí, ale žádnou nezužitkovali. Hráli dobře a divím se, že jsou na posledním místě. Očekávám, že budou mnohem víc bodovat než na podzim a myslím si, že se zachrání. Podle mého názoru jsou v soutěži slabší týmy,“ sklonil se před výkonem Roštění trenér hostí Ladislav Fischer.

Branky: Z. Navrátil (pen.) – Hlobil 2, Kundera, Hošťálek. Rozhodčí: Pelikán. Diváci: 350.

Roštění: Hejníček – Macík, Z. Navrátil, Hlávka, Štěpánek, Škrabaňa, Balner, Darebník, R. Darebníček, Šimoňuk, R. Navrátil (Hradil, Hajdučko, Hudousek).

Martinice: Janoš – Pospíšil, Kosek, Kundera, Nevřala, Kutra, Zakopal, Marek, Daněk, Hlobil, Hošťálek (Pavelka, Gazdoš).