Oba trenéři byli po zápase spokojení. Chvalčov rozhodl o svém vysokém vítězství nad Prusinovice už v prvním poločase. Krize mužstev z konce tabulky pokračuje. Záhlinice prohrály v Ratajích, Tučapy si odvezly alespoň bod z Kostelce u Holešova.

SKAŠTICE – SLAVKOV P. H. 4:0 (2:0)

Vedoucí Skaštice doma nezaváhaly a snadno přehrály Slavkov p. H. Tři branky domácích vstřelil Martin Chorý. Hosté prohráli po sérii šesti zápasů.

„Na úspěšný výsledek je potřeba zajištěná obrana, bojovnost a potřebné štěstí. Dnes jsme se bohužel spoléhali jen na štěstí a to je málo. Nefungovalo nám to tak jako minule. V útoku se nám nedařilo. Neohrozili jsme domácí branku tolik, jako oni naši. Skaštice potvrdily, že mají zkušené mužstvo a jejich výhra stejně jako postavení na čele tabulky jsou zasloužené,“ uznal chytající předseda Slavkova p. H. Karel Mikulčák.

„Dnes jsme podali velice dobrý výkon, který korunoval autor tří branek Martin Chorý. Od začátku utkání jsme měli hru pod kontrolou. Vytvářeli jsme si spoustu brankových příležitostí. Za stavu 2:0 byl hostům vyloučen hráč a od tohoto momentu bylo utkání rozhodnuto. Chtěl bych poděkovat hráčům za velmi kvalitní výkon,“ řekl trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 22., 63. a 78. Chorý, 37. Sedlák. Rozhodčí: Kotas. Diváci: 120.

Skaštice: Barcuch – Sehnal, Kvasnička, Sedlák, P. Frýdl, Bubla, T. Motal, Nuc, Chorý, Janalík, Macho.

Slavkov p. H.: Mikulčák – Benda, Z. Krajcar, Kučerka, Josinek, Janečka (80. Kopřiva), Jemelka, Pavlica, P. Krajcar (70. Kužel), Ryška, Románek.

NĚMČICE – RAJNOCHOVICE 1:2 (0:0)

Rajnochovicím zařídil vítězství v Němčicích střelec Topič, který dal obě branky vítězů. Hosté prodloužili sérii zápasů venku bez prohry na sedm. Pro Němčice to byla první prohra po šesti utkáních.

„Bylo to těžké utkání za silného větru na nerovném terénu, které jsme nakonec zvládli. Topič znovu dokázal, jak moc nám chyběl před týdnem. Individuálně se dokázal dvakrát prosadit,“ pochvaloval si trenér Rajnochovic Jiří Malát.

„V prvním poločase se oba týmy jen těžko něčím překvapily. Bylo to vyrovnané utkání bez výrazných šancí. Možná o poznání víc ze hry jsme měli my. Druhý poločas byl z naší strany perfektní. Soupeře jsme přišpendlili k jejich brance. Na branku Rajnochovic se valil jeden útok za druhým. Bohužel od Topiče přišel dvakrát trest. Nevyužili jsme šance a prohráli jsme 1:2 ne s Rajnochovicemi, ale s Topičem,“ dodal domácí trenér Michal Štěpánek.

Branky: 73. M. Holý – 72. a 89. Topič. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 100.

Němčice: Vymětal – Sládeček, Pospíšilík, Cejpek, Zaoral, Velcl, T. Darebníček, D. Holý, M. Holý, Z. Niedermertl, Štěpánek (L. Niedermertl).

Rajnochovice: Ides – Jurča, Dubják, Vadel, Doležal, Kubík, Giebel, Čech, Žídek, Staněk, Topič (Zbořil, Kunz).

CHVALČOV – PRUSINOVICE 6:0 (3:0)

Nečekaně vysoko prohrály Prusinovice ve Chvalčově. Pro domácí to byla první výhra z posledních pěti vzájemných zápasů. Chvalčov ukončil čekaní na výhru, které trvalo šest zápasů. Hosté naopak nevyhráli ani jedno z posledních pěti utkání.

„Tak vysoká prohra mě nepřekvapuje, protože náš výkon byl opravdu špatný. Někteří hráči podali hrůzostrašný výkon. Nevím, co se stalo s obranou. Něco takového jsem už opravdu dlouho neviděl. Za stavu 2:0 jsme sice trefili Gerátem břevno a vytvořili jsme si nějaké šance, ale na výhru to bylo žalostně málo,“ řekl trenér Prusinovic Viktor Vinklárek.

„Vítězství je pro nás velice důležité. Hodně nám zvedne sebevědomí. Pomohla nám úvodní branka po střele ze dvaceti metrů. Po dvou slepených gólech jsme v poločase vedli 3:0. To bylo docela rozhodující. Po přestávce jsme přidali čtvrtou branku a hosté se položili. Diváci nás už odepisovali, ale dnes jim kluci předvedli, že se zvedli,“ dodal domácí trenér Zdeněk Trojek.

Branky: Talach, J. Něstreljajev, Trnčák, Ordáň, Zmeškal, L. Jakubec. Rozhodčí: A. Novák. Diváci: 200.

Chvalčov: Šimčík – Kopeček, Dočkal, T. Balvín, Ordáň, Talach, Trnčák, Vaněk, Zmeškal, J. Něstreljajev (L. Jakubec, F. Něstreljajev).

Prusinovice: M. Nevřala – Sklenář, Hošťálek, Darebníček, Šiška, Gerát, Kopřiva, Nevřala, Mrázek, Tkadlčík, Sovadina (Krčma, Barot, Vybíral).

KYSELOVICE – ROŠTĚNÍ 4:2 (2:0)

Třetí vítězství v řadě si připsaly Kyselovice. Domácí nastříleli nejhůře bránícímu mužstvu soutěže čtyři branky.

„V prvních patnácti minutách jsme si vytvořili tlak a řadu dobrých gólových příležitostí. Bohužel jsme žádnou neproměnili. Potom jakoby na nás padla deka. Domácí začali hrát kombinačně a všechny odražené míče sbírali. Po rohu jsme v prvním poločase dvakrát inkasovali. Ve druhém poločase jsme už neměli co ztratit. Po vlastní chybě jsme však potřetí inkasovali. V závěru jsme si vytvořili tlak a snížili jsme na 3:2. Domácí svou výhru pojistili v nastaveném čase po naší další chybě. Náš výkon nebyl špatný, ale zase jsme vyšli naprázdno. Mladí kluci se musí ještě hodně učit, aby zvládli přechod z dorostu do mužů,“ přiznal asistent trenéra Roštění René Pagáč.

„Vedli jsme s přehledem 3:0, ale ve druhém poločase jsme dvakrát zaspali a hosté zdramatizovali koncovku. Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené,“ dodal domácí trenér Vít Říkovský.

Branky: 38. M. Říkovský, 42. Kroupa, 63. Přikryl, 91. Otáhal – 81. Plhal, 87. Pumprla. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 120.

Kyselovice: Molčík – Zdražil, M. Němec, Kroupa, Přikryl, V. Říkovský st., Novotný, V. Říkovský ml., Sobek, Krčma, M. Říkovský (Otáhal).

Roštění: M. Nevřala – Škrabaňa, Flora, Dítě, Přikryl, Pumprla, Zapletal, Filandr, Štěpánek, Sitár, D. Nevřala (Plhal).

KOSTELEC U HOL. – TUČAPY 1:1 (0:0)

Překvapivou remízou skončilo utkání čtvrtého Kostelce s posledním týmem tabulky.

„Kostelec byl aktivnější a v prvním poločase byl určitě lepší. Se štěstím jsme přežili několik šancí domácích. Při jedné z nich dokonce doráželi do prázdné branky, ale nedokázali se domluvit a míč skončil mimo. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Udělali jsme změny v sestavě a někteří kluci mě na jiných postech překvapili. Hráli výborně. S bodem jsme spokojeni. Pokud navážeme na dnešní výkon, tak můžeme ještě do konce podzimu nějaké body urvat,“ myslí si trenér Tučap Jiří Ševčík.

„Kde chybí technika a fyzička, nastupuje tvrdost a mnohdy až brutalita. Tučapy, ať se na mě nikdo nezlobí, toho dokážou využít. To ale nic nemění na tom, že jsme měli vyhrát. Nevím, proč jsme hráli tak nervózně. Některé zákroky mohl rozhodčí řešit jinak. Hráli jsme celý zápas do plných a pak hosté z ojedinělé akce vyrovnali,“ dodal trenér Kostelce Miroslav Polášek.

Branky: 70. T. Marek – 75. Pav. Truhlář. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 100.

Kostelec u Hol.: Michalec – M. Kovalda, Hlobil, J. Hradil, Žůrek, M. Hradil (46. Chlup), T. Marek, J. Čuzy, R. Zmeškal, D. Marek, L. Kovalda (60. M. Hradil).

Tučapy: Crhák – Vrtělka, Pavel Truhlář, Doležel, Novák, P. Sedlařík, Olša (86. Kovařík), Helsner, Csefalvay, Kosek, K. Pospíšilík (67. Machát).

RATAJE – ZÁHLINICE 4:1 (3:1)

Záhlinice stejně jako Tučapy nevyhrály už čtrnáct zápasů v řadě a nic na tom nezměnilo ani jejich vystoupení v Ratajích. Hosté vedli, ale ještě do poločasu třikrát inkasovali a o vítězi bylo rozhodnuto.

„Byl to náš klasický zápas. Začátek máme dobrý, dáme gól, ale potom po individuálních chybách soupeř snadno skóruje. My góly prostě darujeme. Nehrajeme špatně, ale bohužel se porážíme sami. Dorazil nás gól do šatny na 3:1. Kdybychom udrželi rozdíl o gól, tak bychom domácí ještě možná potrápili. Ve druhém poločase si domácí už náskok hlídali a my jsme neměli na zvrat,“ řekl trenér Záhlinic Ladislav Paštěka.

„Do zápasu jsme vstoupili hodně vlažně a po naší neproměněné šanci se hosté dostali ze standardní situace do vedení. Naštěstí se nám podařilo během chvilky vyrovnat a potom jsme přidali druhý a třetí gól. Bohužel náš hráč neudržel nervy na uzdě a byl vyloučen. Druhý poločas jsme tak začínali v deseti, ale brzy byl vyloučen i hráč hostů a síly se srovnaly. Jsem rád, že Záhlinice svou černou sérii neukončily zrovna u nás,“ dodal domácí trenér Michal Drobisz.

Branky: 14. a 45. Seibert, 16. Lepša, 86. Vacl – 10. Paštěka. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 130.

Rataje: Gremlica – Chalupa, Seibert, Michálek, Mík, Avramov, Vacl, Lepša, Krejčí, Havránek (90. Gryča), Veselý.

Záhlinice: Pospíšil – Tabara, Oračko, Naď, Dosoudil, Šustr (83. Sklenář), Dunda, Lochman, Ctiborek, Paštěka, Kratochvíl (65. Slouka).

ŽERANOVICE – MORKOVICE B 3:3 (2:2)

Žeranovice vstřelily tři minuty před koncem vedoucí branku, ale hosté ještě v první nastavené minutě dokázali srovnat na konečných 3:3. Rezerva Morkovic prodloužila sérii bez prohry na pět zápasů v řadě.

„Ve 13. minutě jsme po rychlých brejcích domácích prohrávali 0:2. Domácí hráli na ofsajdové hraně a to nám dělalo problémy. Do přestávky se nám podařilo srovnat. Tři minuty před koncem jsme inkasovali potřetí z rohu a stejnou výhodu jsme využili k vyrovnání. Pro nás je bod úspěchem vzhledem k tomu v jaké sestavě jsme nastoupili,“ řekl vedoucí mužstva Morkovic B Jiří Řezáč.

„Dnes jsme nastoupili proti nejlepší týmu, na který jsme zatím narazili. Hosté o sobě věděli. Byli běhaví a rychlí. Na začátku nás asi trošičku podcenili a díky tomu jsme vedli 2:0. Potom hosté srovnali. Tři minuty před koncem jsem si už myslel, že staříci nakonec porazí mladíky, ale v poslední minutě hosté srovnali. Remíza je pro nás i tak dobrá,“ přiznal trenér Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 2. a 13. Zakopal, 87. Mičola – 28. Koláček, 30. Dutka, 91. Sukup. Rozhodčí: Benda. Diváci: 100.

Žeranovice: Dokoupil – Mikáč, Smýkal, Smith, Hubík, R. Sedláček, M. Sedláček, Klimek, Menšík, P. Sedláček, Zakopal (Vlkolenszki, Mičola, Vyňuchal).

Morkovice B: Varga – Sukup, Juřena, Zápařka, Štolfa, Brablík, Hlaváček, Oplt, Koláček, Dutka, Vlha (Čtvrtníček, Vrba).