Tým, který dělí jen pět bodů od sestupových příček, dokázal svého soupeře porazit jen jednou. V září 2005 vyhrály Prusinovice doma 2:1.

CHVALČOV (7) – SKAŠTICE (3)

Skaštice si vedou venku velmi dobře. Po Admiře nasbíraly na hřištích soupeřů nejvíc bodů s bilancí 6 – 3 – 1. Ze vzájemných duelů mají hosté celkově příznivější bilanci. Ze sedmi soubojů od roku 2000 čtyřikrát zvítězili. V minulém kole však zažili fanoušci Skaštic šok, když jejich tým doma vysoko prohrál s mužstvem Tučap.

„Vzhledem k tomu, že jsme přišli o našeho nejlepšího hráče Trňáka, tak to bude pro nás velice složité. Zatím nemám představu, kdo by ho mohl nahradit. Hrajeme doma a doufám, že konečně zase získáme tři body. Hostům bude chybět Lehkoživ, což může být naše výhoda,“ řekl trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.
„Určitě se budeme snažit náš poslední výsledek opravit. Měli bychom zase zabodovat. Domácí si budou chtít také spravit chuť. Předpokládám, že to bude pro diváky atraktivní, oboustranně ofenzivní fotbal,“ doplnil hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 4, 18:18

Série: Skaštice venku 8× neprohrály.

ADMIRA HULÍN (1) – PRUSINOVICE (11)

Všech šest posledních vzájemných zápasů Admira vyhrála. Na vlastním hřišti ještě s Prusinovicemi neprohrála. V duelu 23. kola bude lídr tabulky hájit pozici týmu s nejlepší bilancí na domácím hřišti (9 – 1 – 0). Pět kol před koncem Admira nezadržitelně směřuje podruhé v historii klubu k postupu do I. B třídy.

„Soupeř je namočen v boji o záchranu a hrát s takovým týmem je vždycky hodně těžké. Nasazení a bojovnost bude na jejich straně určitě veliká. Na to si musíme dát pozor. My však chceme vyhrát a přiblížit se postupu do I. B třídy,“ říká odhodlaně trenér Admiry Stanislav Dorazín.

„V bodový zisk moc nevěřím, protože máme spoustu zraněných hráčů a v trestu je Gerát. Do Hulína asi pojedeme ve velmi oslabené sestavě. Samozřejmě se budeme přesto snažit uhrát nějaký dobrý výsledek, ale Admira bude určitě chtít bodovat naplno,“ dodal trenér Prusinovic Martin Novák.

Vzájemná bilance: 7 – 3 – 1, 29:11

Série: Admira doma 15× neprohrála. Prusinovice 4× nevyhrály.

TUČAPY (10) – MRLÍNEK (8)

Fotbalisty Tučap může povzbudit jejich květnová bilance. Od roku 2000 odehráli v tomto měsíci 40 utkání a 24× se radovali z vítězství. Žádný jiný klub okresního přeboru není v květnu úspěšnější. Statistiku však mírně snižuje fakt, že Tučapy hrály většinou jen ve III. třídě. V posledních dvou kolech získaly Tučapy šest bodů, k zachování naděje na záchranu potřebují opět tři body.

„V každém případě potřebujeme bodovat naplno, protože se to na konci tabulky hodně vyrovnává. Na podzim jsme sice prohráli v Mrlínku 0:2, ale výsledek neodpovídal předvedené hře. Myslím si, že je to pro nás rozhodně hratelnější soupeř než Skaštice a Žeranovice,“ řekl hrající trenér Tučap Libor Adámek mladší.

„V poslední době se nám příliš nedaří. Hlavní příčinou je řada zraněných hráčů. Tučapy překvapily vítězstvím ve Skašticích, takže musíme vycházet především z kvalitní defenzivy. Kdo v tomto utkání prohraje, bude mít problémy se záchranou,“ předpovídá trenér hostí Martin Mikulík.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 0:2

ROŠTĚNÍ (14) – KYSELOVICE (5)

Svěřenci hrajícího trenéra Kyselovic Víta Říkovského neskórovali v letošní sezoně jen ve dvou soutěžních zápasech. Doma s Mrlínkem a Zdounkami. Domácí jsou však v ráži. V okresním přeboru dokázali bodovat v šesti z posledních osmi zápasů.

„Hrajeme doma a v tom případě musíme určitě vyhrát. Když už se nám podařilo dotáhnout na soupeře, tak by to byla chyba, kdybychom ztratili. V naší situaci musíme získat tři body. Hosté budou hrát uvolněně, my musíme,“ zdůraznil trenér Roštění Petr Paštěka.

„Vítězstvím můžeme překvapit. Pro nás však platí čím slabší soupeř, tím je naše hra slabší. Roštění v minulém kole jen remizovalo v Záhlinicích, takže není v nějaké oslnivé formě. Budeme chtít získat alespoň bod pro definitivu záchrany,“ přeje si hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 0:1

Série: Roštění 5× neprohrálo. Kyselovice 4× nevyhrály.

ZDOUNKY (6) – ZÁHLINICE (13)

Zdounky jsou pět kol před koncem okresního přeboru na klidné šesté příčce. Hosté ze Záhlinic potřebují každý bod k záchraně.

„Můžeme na rozdíl od soupeře hrát už v relativním klidu. Předpokládám, že hosté budou nervózní, protože musí bojovat o každý bod. Nám už téměř o nic nejde. Doufám, že se na nás nepodepíše negativně vysoká porážka s Admirou,“ poznamenal trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

„Nespoléháme na to, že nám domácí dají něco zadarmo. Zdounky na jaře nehrají špatně a zaznamenaly už několik překvapivých výsledků. Nesmíme si myslet, že když domácím o nic nejde, tak zápas vypustí. Nám nezbývá než bodovat naplno a čekat jestli klopýtnou mužstva, která jsou v tabulce před námi,“ dodal hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 0, 7:3

POČENICE (12) – ŽERANOVICE (9)

Žeranovice jsou nejhorším týmem jara. Dosud vyhrály jen jediný zápas. Hrající trenér Karel Klimek však ve vítězném utkání s Chvalčovem odehrál vynikající partii a dvěma góly zařídil výhru svého mužstva. Teď čeká Žeranovice další důležitý zápas na hřišti sestupem ohrožených Počenic.

„Už na podzim nám Karel Klimek ukázal, co umí. Při jedné brance prošel celým hřištěm. Při druhé se trefil nechytatelně z trestného kopu. Otázkou tedy bude, zda se nám ho podaří uhlídat. Ostatní mužstva, která na jaře hrála se Žeranovicemi, se s tím vypořádala. Musíme něco vymyslet. Víme, že hosté jsou na jaře v krizi. Abychom se zachránili, tak musíme tento zápas jednoznačně vyhrát,“ řekl hrající trenér Počenic Josef Hrušák.

„Jedeme do Počenic s úkolem uhrát důležité body k záchraně. Minimálně alespoň jeden. Teď nás trošku nakopla poslední výhra. Doufám, že to potvrdíme i nyní,“ doplnil hrající trenér Žeranovic Karel Klimek.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 2:5

Série: Žeranovice venku 7× nevyhrály.

Střelci

1. Martin Simerský (Admira) 20 utkání/23 branek
2. Slavomír (Admira) 20/16
3. Martin Chorý (Skaštice) 20/14
4. Tomáš Mišurec (Počenice) 20/13
5. Karel Klimek (Žeranovice) 20/13
6. Jiří Trňák (Chvalčov) 21/13
7. Roman Zmeškal (Chvalčov) 21/12
8. Martin Hubík (Žeranovice) 21/12
9. Miroslav Gerát (Prusinovice) 19/11
10. František Spáčil (Admira) 21/11

Žluté karty

1. Tomáš Sedlařík (Tučapy) 20 utkání/10 žlutých karet
2. Ladislav Paštěka (Záhlinice) 21/9
3. Marek Hošťálek (Martinice) 18/8
4. Martin Chorý (Skaštice) 20/8
5. Libor Adámek (Tučapy) 19/7
6. Tomáš Smýkal (Žeranovice) 20/7
7. Martin Hubík (Žeranovice) 21/7
8. Michal Janalík (Skaštice) 19/6
9. Radek Pospíšilík (Němčice) 19/6
10. Jaroslav Kocourek (Počenice) 21/6

Brankáři – utkání s čistým kontem

1. Radek Zygar (Admira) 13 utkání/5× udržel čisté konto
2. Lukáš Vymětal (Němčice) 15/5×
3. Pavel Molčík (Kyselovice) 21/5×
4. Jiří Maceja (Zdounky) 11/4×
5. Petr Pořízka (Mrlínek) 20/4×
6. Jiří Rampas (Zdounky) 7/3×
7. Tomáš Jakubec (Chvalčov) 13/3×
8. Roman Jánoš (Martinice) 17/3×
9. Josef Spiegl (Prusinovice) 18/3×
10. Zbyněk Gába (Žeranovice) 15/2×

Brankáři – maximální minutová neprůstřelnost

1. Jiří Rampas (Zdounky) 263 minut/ aktuální série 29 minut
2. Radek Zygar (Admira) 239/24
3. Pavel Molčík (Kyselovice) 229/6
4. Lukáš Vymětal (Němčice) 215/12
5. Roman Jánoš (Martinice) 203/0
6. Josef Spiegl (Prusinovice) 202/63
7. Petr Pořízka (Mrlínek) 201/23
8. Zdeněk Chytil (Tučapy) 190/42
9. Ondřej Nebuchla (Admira) 188/28
10. Zbyněk Gába (Žeranovice) 182/59