„Jsme v psychické pohodě a věřím, že druhé místo uhrajeme," uvedl 26letý kanonýr, který v klubu hostuje z Opavy.

Jste spokojení s výsledky na jaře?

Až na poslední dva zápasy nám nevycházely domácí duely, což nás mrzelo i vzhledem k divákům. Problém byl v hlavách, po porážce s Hulínem jsme na tom nebyli dobře psychicky. Ale pak jsme se nastartovali, teď máme pohodu a situaci ve svých rukou, takže jsme spokojení.

Kde nastal zlom?

Nakopl nás zápas v Uničově, kde jsme stihli vyrovnat průběžné skóre 1:3. Tam jsme si řekli, že se o výsledek ještě porveme a semkli jsme se přitom. Následně jsme zvládli dva domácí duely.

V zimě se ve vašem kádru událo hodně změn. Jak se promítly?

Chvíli trvalo, než jsme se sehráli. Nebylo to jednoduché a asi to mělo také vliv na výsledky. Je potřeba čas na to, aby se kluci poznali a zjistili, kdo co má ve zvyku. Poslední zápasy už ale fungují automatismy ve hře, na hřišti o sobě víme.

Nepřekvapilo vás, že soupeři tak poztráceli a že jste se během dvou kol vyšvihli na druhé místo?

Ta tabulka je strašně vyrovnaná, stejně tak týmy, každý může porazit každého. Kdybychom jednou nedej bože prohráli, tak zase můžeme klesnout na šesté místo. Výsledky nám skutečně pomohly, ale musíme pořád makat. Třetí liga je o bojovnosti a o nasazení. Tak jsme překonali vedoucí Sigmu, že jsme dodrželi taktiku a přidali jsme vysoké nasazení a srdce.

Druhé místo může znamenat i postup, pokud by Olomouci B zůstala MSFL. Řešíte v kabině situaci?

Tohle vůbec. Soustředíme se jen na své výkony a uvidíme na konci, jestli Sigma bude chtít hrát druhou ligu, nebo ne. Nám druhá příčka udělá radost tak či tak.

Nyní vás čekají venkovní zápasy s Opavou B a s Břeclaví. Je pro vás povinností ukořistit šest bodů?

Jestli chceme udržet pozici, musíme jednoznačně vyhrát. Ale tak jednoduché to nebude, jak si pomyslí lidé, když se podívají na tabulku. Kluci se tam také chtějí ukázat. Poté přivítáme doma Prostějov a to bude klíčový zápas v boji o druhé místo.

Vy osobně máte formu na jaře. Co za ní stojí?

V první řadě to chci zaťukat. (úsměv) Je to práce celého mančaftu, dostávám výborné balony a snažím se je přetavit v góly. V Opavě jsem šanci nedostával, tady jsem už před rokem v desíti jarních utkáních nastřílel sedm branek a teď prožívám své nejlepší období. Jsem spokojený, máme výbornou partu a celkově vše funguje v pohodě.

V Kroměříži jste na hostování do 30. června. Už víte, co bude dále?

Nepřemýšlel jsem o tom, je to předčasné. Mám pak ještě na rok smlouvu v Opavě, tak budu mít sezení s panem Grussmannem (generální manažer Opavy – pozn. red.) ohledně mé budoucnosti. Samozřejmě bych se rád podíval i do vyšší soutěže, ale vůbec bych se nebránil ani setrvání v Kroměříži.