„Byl vůbec úspěch, že jsme utkání odehráli bez nějaké větší újmy na zdraví. Hráči přežili, a to bylo myslím naše největší vítězství,“ oddechl si trenér Kroměříže Jaroslav Baďura.

Druhý regionální zástupce v MSFL Spartak Hulín si utkání s Přerovem odložil.

HS KROMĚŘÍŽ – FC SPARTA BRNO 4:0 (2:0)

Do sestavy domácích se po zranění vrátil Šilinger a poprvé se v zimě objevil další obránce Stojaník. V úvodních minutách se před branku soupeře dostávali častěji hosté, ale jejich akce gólem nehrozily.

Do vedení se tak po dvaceti minutách hry dostali domácí. Individuální akci s přehledem zakončil Handl. Ve 32. minutě zvýšil vedení Kroměříže Fiala.

„V prvním poločase jsme nastoupili v silnějším složení. Po přestávce už dostali šanci mladí a zápas byl vyrovnanější. Hosté se dostali do několika dobrých šancí, ale brankář Jarka nás tentokrát několikrát podržel. V obraně jsme dělali hodně chyb. Všichni se hrnuli do útoku a chyběla nám větší disciplína,“ řekl kroměřížský trenér.

Po přestávce měli více ze hry hráči Brna. Ve 47. minutě zasáhl pohotově brankář Jarka, který zlikvidoval i dorážku. Domácí hrozili jen z brejkových situací. Jednu z nich proměnil ve třetí branku Janoštík. Stejný hráč uzavřel skore pohotovou dorážkou.

Kroměřížský tým zatím zvládá přípravné zápasy bez problémů, když všechny tři divizní soupeře dokázal porazit.

„Výsledky bych nijak nepřeceňoval. Přeci jen máme kádr širší než divizní týmy. Navíc rozdíl mezi MSFL a divizí je znatelný, což se potvrdilo ve všech třech zápasech,“ dodal Jaroslav Baďura.

V sobotu od 11 hodin nastoupí Hanáci doma proti druholigovému Zlínu zřejmě bez dalších nových tváří.

„Stále pracujeme na doplnění o hráče třeba z Olomouce nebo Slovácka, ale musíme čekat, až tyto prvoligové kluby začnou zužovat své kádry. Jestli se někdo nový objeví, budeme vědět možná až v pátek,“ vysvětlil trenér Kroměříže.

Branky: 62. a 71. Janoštík, 20. Handl, 32. Fiala.

HS Kroměříž: Vogl (46. Jarka) – Kovář, Šilinger (46. Dočkal), Klabal (46. Urubek), Stojaník (71. Havlík) – Fiala, Budín, Steiner (71. Čermák), Havlík (46. Šimoňuk) – Handl, Čermák (46. Janoštík).

Hulín odjel na soustředění

Hráči Spartaku Hulín do velkého mrazu v sobotu odpoledne nevyběhli a zápas s Přerovem si odložili až na 29. února.

„Určitě to bylo dobré rozhodnutí. Budeme hrát místo tréninku až v době, kdy by mělo být počasí dobré. Měli jsme sice dva dny volno, ale ty mrazy byly opravdu extrémní. Myslím si, že zdraví hráčů je přednější, než jeden přípravný zápas,“ zdůraznil trenér Hulína Josef Pospíšil.

Od středy jsou fotbalisté Hulína na tradičním soustředění v Luhačovicích.

„S hráči mám nepsanou dohodu, že do mínus deseti stupňů to venku určitě zvládneme. Pokud bude mráz větší, tak budeme mít náhradní program pod střechou. Budeme mít k dispozici posilovnu, squash a také kvalitní regeneraci.“

Vedle fyzické přípravy si hráči Spartaku změří své síly v sobotu v Luhačovicích s rezervou Zlína.

„Byla to iniciativa Zlína, kterému odpadlo utkání. Jelikož jsme v Luhačovicích, tak to pro nás nebude, pokud to dovolí počasí, problém,“ dodal trenér Hulína Josef Pospíšil.