DFK HOLEŠOV – TJ SLOVAN OSTRAVA 1:0 (1:0)

Zápas zahájily hráčky DFK Holešov mohutným náporem a výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Po prvním úniku Bakalíkové po pravé straně hřiště následoval centr do malého vápna, přiklepnutí míče Ševelovou a z bezprostřední blízkosti poprvé v dresu Holešova skórovala stále ještě čtrnáctiletá Andrea Pagáčová.

Branka povzbudila domácí hráčky a na gólmanku Ostravy se valil jeden útok za druhým. Šance Bakalíkové, Ševelové ani Stratilové zůstaly nevyužity, stejně tak jako nebyl odpískán penaltový zákrok na Stratilovou. Postupně se hra vyrovnala, především díky velmi špatné souhře středových záložnic Holešova a hosté se občas dostávali na polovinu domácích. Jejich šance likvidovaly s přehledem hrající Jablunková s Pechovou, které se snažily i o rozehrávku.

Po chybě záložní řady pronikla v 30. minutě hostující útočnice až do šestnáctky domácích a po regulérním střetu s domácí brankářkou došlo po pádu na zem ke zranění hostující hráčky. Následné ošetření a její odvoz do nemocnice prodloužily celý zápas o více než půlhodinu, ale hlavně ovlivnily další průběh utkání.

Hra se rozmělnila do ostrých osobních soubojů, které nedokázal rozhodčí korigovat především na straně Ostravy, a tak se neustále přerušovalo a ošetřovalo. Domácí záložní řada bez zraněné Dobroslávkové nedokázala vnutit soupeři vlastní hru, přihrávky směřovaly do přehuštěného prostoru a ani nejvyloženější šance domácí hráčky nedokázaly proměnit.

Neférová hra hostí gradovala v závěrečné desetiminutovce, kdy po nepěkném zákroku na Bakalíkovou v šestnáctce, opět bez penaltového rezultátu, byla hra rozmělněna do osobních soubojů herních i slovních zároveň. Nezvládnutý zápas korunoval soupeř odchodem z hřiště bez podání si rukou s domácím týmem. Nepěkná tečka ukončila podzimní vítěznou sezónu DFK Holešov, který zůstal bez prohry zaslouženě v čele tabulky 3. Moravskoslezské divize žen sk. A.

Branka: Pagáčová.

DFK Holešov: Kršňáková – Jablunková, Brezanská, Pechová, Ďurišová, Bakalíková, Stolářová, Samsonková, Pagáčová, Ševelová, Stratilová (Vybíralová). (lk, sva)