Vzhledem k závažnosti případu se hned v pondělí večer rozhodl podat podnět k zahájení disciplinárního řízení událostí okolo duelu Holešov B - Hvozdná.

„Co se stalo ve Všetulích, nemůže zůstat nepotrestáno. Proto jsem se rozhodl celou záležitost otevřít,“ prohlásil odhodlaně Hrubčík, jenž už pověřil činovníky jednotlivých komisí, aby se skandální záležitostí začali podrobně zabývat.

„Očekávám, že na středečním zasedání zaujme disciplinární komise jasné stanovisko a případně již oznámila termíny, na kterých budou mít všichni aktéři kauzy, ve které došlo k hrubému porušení vůči pravidlům, možnost se vyjádřit a podat vysvětlení,“ upřesnil předseda.

Kromě zástupců Hvozdné dostanou předvolání oba kapitán, činovníci Holešova a hlavní sudí zápasu Karel Mičkal.

Kdy by měla být celá kauza řešena, však není úplně jasné. Koncem týdne totiž bude řada činovníků klubů v regionu zaneprázdněna v souvislosti se sobotní valnou hromadou ČMFS. „Z tohoto důvodu očekávám, že by k vyslechnutí aktérů, svědků a případně rozhodnutí disciplinární komise mohlo dojít začátkem příštího týdne, například v úterý. Určitě to bude před pátečním (3. července) aktivem klubů našich krajských soutěží,“ potvrdil Hrubčík.

Poněvadž vše nasvědčuje tomu, že došlo k závažnému prohřešku ze strany členů oddílů Hvozdné a Nevšové, je šéf KFS Zlín v případě potvrzení provinění rozhodnut všechny hříšníky tvrdě potrestat. „Aby se něco podobného již neopakovalo, musejí padnout exemplární tresty. Osobně se zúčastním všech jednání komisí, i když nemám coby předseda hlas rozhodující, ale poradní,“ dodal Vlastimír Hrubčík.