DFK se představil s pozměněnou sestavou – do branky se po téměř roční pauze, zaviněné zraněním, vrátila Pitnerová, v poli se opět představily Hanka Kršňáková a Jaroslava Jurčová, a na místě předstoperky zakusila premiéru Tereza Vybíralová.

VALAŠSKÉ MEZIŔÍČÍ – DFK HOLEŠOV 0:1 (0:1)

Bez nejlepší ofenzivní hráčky Bakalíkové dostaly v útoku Holešova příležitost mladé náhradnice. Celek hostí neměl překvapivě problémy s prostorem na hřišti, dominoval v osobních soubojích a od začátku útočil především po levé straně, kde odehrála v záloze výborný zápas Stolářová.

Občasné útoky domácích bez problémů zastavovala stoperská dvojice Jablunková-Vybíralová, která rozehrávala přesné míče na krajní záložnice. Problémy středové dvojice se zpracováním míče a neefektivní spoluprací vedly v polovině poločasu ke změnám v záloze, a kapitánka Samsonková se svou rychlostí začala prosazovat až na pravé straně hřiště.

Pěkným kombinacím bohužel chyběla přesná finální přihrávka na útočnice, které se pro míče musely vracet do pole, a při zakončení jim chyběl důraz a přesnost. Svou herní převahu korunoval Holešov brankou ve 44. minutě, kdy po rohovém kopu Dobroslávkové skórovala tečí podél brankářky Samsonková.

Ve druhém poločase se tempo hry zvolnilo, a domácí hráčky několikrát nepřesně ohrozily branku hostí. Naopak vyložené šance DFK nedokázaly využit Kršňáková ani Weissová.

Holešov zaslouženě zvítězil ve svém prvním přípravném zápase. Brankářka Pitnerová podala při svém návratu spolehlivý výkon, stejně jako obranná trojice Jablunková-Vybíralová-Brezanská. V záložní řadě byla nejlepší hráčkou Stolářová, a v útoku osamoceně bojovala Kršňáková.

Branka: Samsonková.

DFK Holešov: Pitnerová – Jablunková, Brezanská, Vybíralová, Ďurišová, Jurčová, Samsonková, Dobroslávková, Stolářová, Pagáčová, Kršňáková (Weissová, Stratilová, Koukalová).