HS KROMĚŘÍŽ – BŘECLAV 1:1 (0:0)

Po dvou zápasech se do branky domácích znovu vrátil Marek Vogl a poprvé se kroměřížským divákům představila posila z Brazílie Leonardo Drugovich. Do první šance se dostali hosté, ale osamocený Svoboda nedokázal hlavou trefit centrovaný míč. Potom se pustil do režie kroměřížské hry Drugovich. V 15. minutě úžasně uvolnil Valáška, jenže ten sám před Hladkým napálil míč do břeclavského gólmana. Druhou gólovou šanci nachystal o čtyři minuty později Drugovich Jančovi. Ten ale znovu potvrdil, že se letos nedokáže gólově prosadit.

„Hra Drugoviche byla kvalitní. Dokázal spoluhráčům připravit finální přihrávky. Bohužel k němu chybí další dva kvalitní hráči. S jeho výkonem však mohu být spokojen,“ řekl na adresu poslední posily trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Tři minuty po přestávce hodně snížil svou chybou domácí šance gólman Vogl. Míč z jeho ruky totiž putoval přesně na nohu hostujícího Ivančice, po jehož přihrávce poslal míč přesně k tyči Dvořák.

„Vogl jednoznačně špatně vyhodnotil situaci a navíc Klimek neměl zájem o hru. Takové dvě chyby musí soupeř potrestat,“ zlobil se Lehkoživ.

Trápící se Hanáci nakonec alespoň srovnali po dorážce Dvořáčka v 82. minutě. Závěrečný tlak ani přes šance Matouška už vítězný gól nepřinesl.

„Z pěti gólových šancí dáme jeden gól a hosté z naší chyby také jeden. Opakuje se to už v pátém zápase. Už před týdnem jsem nabídl svou abdikaci, ale vedení klubu ji nepřijalo. Uvidíme, co se stane v příštím týdnu. Klukům nemám co vytknout. Proti kvalitnímu soupeři si vytvořili řadu čistých gólových příležitostí, ale pokud je nepromění, nemůžeme získávat body,“ dodal Lehkoživ.

Kroměříž: Vogl – Klimek (58. Stojaník), Šilinger, Kovařík, Matoušek, Valášek, Mazouch, Drugovich, Dvořáček, Janča (88. Mašlej), Fiala (46. Huška). Trenér Jindřich Lehkoživ.