Týká se to především dvojice Záhlinice, Ludslavice. O osudu Břestu je téměř rozhodnuto a Zdounky mají čtyřbodový náskok.

LUBNÁ (1) – KYSELOVICE (9)

Domácí hráči budou mít další pokus stvrdit definitivně své vítězství v okresním přeboru. Poslední dvě prohry s Chvalčovem a Prusinovicemi však na klidu mužstvu nepřidaly. Největším nebezpečím pro nejlepší obranu soutěže bude v dresu Kyselovic Krčma, který se podílel na posledních dvou výhrách svého týmu třemi góly.

Vzájemná bilance: 2 – 2 – 1, 8:5

Nejlepší střelci: Bačinský 20 – Krčma 7.

CHVALČOV (6) – ZÁHLINICE (12)

Pro zachraňující se Záhlinice to bude hodně náročné utkání, protože hráči budou mít v nohách páteční dohrávku v Martinicích. Hosté vstřelili venku nejméně branek ze všech týmů okresního přeboru, jenom dvanáct. Na hřištích soupeřů nevyhráli ani jednou v posledních třinácti zápasech, což je klubový rekord.

Vzájemná bilance: 5 – 2 – 0, 20:10

Série: Záhlinice venku 13× nevyhrály.

Nejlepší střelci: Zmeškal 12 – Paštěka 12.

ZDOUNKY (11) – LUDSLAVICE (13)

Další zápas, který napoví, kdo nakonec opustí okresní přebor. Zdounkám se doma v poslední době nedaří, ale před týdnem přivezly velmi důležité tři body ze Záhlinic. Hosté z Ludslavic mají nejhorší obranu, inkasovali už 76 branek. Poslední tři výsledky 1:4, 1:8 a 1:7. Do branky se však vrací po odpykání trestu gólman Caletka.

Vzájemná bilance: 0 – 0– 1, 3:5

Série: Zdounky doma 5× nevyhrály.

Nejlepší střelci: Havránek 10 – Valčík 9.

MARTINICE (4) – NĚMČICE (10)

Martinice doma obdržely jen deset branek. V této statistice jsou nejlepší. Hosté z Němčic se celé jaro potýkají s velkou marodkou. Nejlepší střelec mužstva Štěpánek nastoupil v minulém kole po dlouhé době na patnáct minut.

Vzájemná bilance: 8 – 1 – 3, 33:21

Série: Němčice venku 6× prohrály.

Nejlepší střelci: Šimčík 14 – Štěpánek 9.

SKAŠTICE (3) – MRLÍNEK (7)

Na domácím hřišti jsou Skaštice o poznání silnější než venku. Na jaře vyhrály všech pět domácích zápasů. Mrlínek to však na svého soupeře umí. Ve třech vzájemných zápasech překonal obranu Skaštic třináctkrát.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 2, 7:13

Série: Skaštice doma 6× neprohrály.

Nejlepší střelci: Lehkoživ 10 – Surý 11.

ADMIRA HULÍN (2) – ŽERANOVICE (8)

Hostům bude v Hulíně asi pořádné horko a to nejen proto, že se bude hrát v očekávaných vedrech na umělé trávě. Admira po výměně trenéra produkuje ofenzivní fotbal a s 61 brankami je nejlépe střílejícím mužstvem okresního přeboru. Už sedm zápasů neprohrála.

Vzájemná bilance: 5 – 0– 4, 22:17

Série: Admira 7× neprohrála.

Nejlepší střelci: M. Simerský 15 – Kopřiva 9.

BŘEST (14) – PRUSINOVICE (5)

Aktuální forma jasně favorizuje tým Prusinovic. Hosté se z boje o udržení dokázali v tabulce vyšplhat už na pátou příčku. Na jaře prohráli jen doma s Chvalčovem. Před týdnem vyhrály Prusinovice na hřišti první Lubné a střelec Gerát se trefil v sedmém utkání v řadě. Domácí v případě prohry ztratí i teoretickou naději na záchranu.

Vzájemná bilance: 0 – 2 – 1, 5:12

Série: Břest 7× nevyhrál. Prusinovice 7× neprohrály.

Nejlepší střelci: Koudelníček 5 – Pumprla 11.

Více čtěte v tištěném vydání Kroměřížského deníku v sobotu 31. května