III. TŘÍDA, SK. A
HLINSKO P. H. – KOMÁRNO 0:2 (0:0)

Za velmi nepříznivého počasí se nedokázal v první půli prosadit žádný tým gólově, přestože domácí měli ke vstřelení branky mnohem blíže. Hosté v prvním poločase na branku soupeře nevystřelili. Ve druhé půli pokračoval tlak domácích, ale dvě branky vstřelili z brejku hosté. Pochvalu zaslouží rozhodčí Mikšík, který utkání řídil s velkým přehledem.

Branky: J. Orava, L. Orava. Rozhodčí: Mikšík. Diváci: 20.

Hlinsko p. H.: J. Barot – Kopečný, Švehlík, Podola, T. Barot, Zapletal, B. Škarpich, Hrabal, J. Škarpich, Zdráhal, Odstrčilík (Daďa).

Komárno: Bancík – J. Orava, Šindelek, M. Matůšů, Hruška, Hriš, Navtípil, S. Matůšů (46. P. Indruch), Lehnert (80. V. Matůšů), L. Orava, Plánka (46. Koláček).

LOUKOV – RAJNOCHOVICE 1:4 (0:1)

Po celý zápas byli hosté lepším týmem, i když také Loukov si dokázal vytvořit několik brankových příležitostí. Na těžkém terénu za neustálého deště se domácí gólově prosadili až deset minut před koncem.

Hosté šli hned v 8. minutě do vedení. Pak převzali iniciativu domácí, ale ani jednu ze svých šancí neproměnili. Ve druhé půli se hosté brzy dvakrát přesně trefili, a bylo rozhodnuto. Domácí měli velké množství šancí, ovšem až těsně před koncem korigoval málo vídanou trefou ze čtyřiceti metrů do šibenice na konečných 1:4 Kuběna.

Branky: Kuběna – Ides, Topič, Novosad, Dubčák. Rozhodčí: Pagáč. Diváci: 60.

Loukov: Molek – John, Ordáň, Kuběna, Fuksa, Šíp, Kundera, Šmerda, Novotný, Hovořák, Babič (Petřík, Bělík, Švajda).

Rajnochovice: Rýc – Koláček, M. Doležal, P. Doležal, Dubčák, Kubík, Ides, Staněk, Novosad, Staša, Topič (Michal Čech, Kobliha, Fojtík).

ŽALKOVICE B – RUSAVA B

V Žalkovicích se diváci zápasu nedočkali. Hostující tým se totiž do Žalkovic nedostavil.

KYSELOVICE B – ZAHNAŠOVICE 3:1 (2:1)

Ze začátku utkání byli hosté aktivnější. Vytvořili si několik šancí a dostali se také do vedení. V dalším průběhu prvního poločasu domácí vyrovnali a ještě před přestávkou přidali druhý gól.

Ve druhém poločase zvýšili domácí brzy na 3:1. Po změnách v domácí sestavě se hosté snažili ještě výsledek korigovat, ale ze své převahy žádnou branku nevytěžili.

Branky: A. Říkovský, Úlehla, Škrabaňa – nehl. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 40.

Kyselovice B: Krejčíř – Seibert, A. Říkovský, Jančík, Morong, M. Úlehla, P. Úlehla, Dočkal, Kašparčík, Krčma, Škrabaňa (Dobrý, Hodonský, Vlasatý).

Zahnašovice: F. Janalík – T. Doležel, Zehnal, Pospíšil, Fiurášek, J. Miklík, Štěpaník, P. Miklík, L. Janalík (Cholasta), R. Janalík, Pláňava.

TUČAPY – RYMICE 1:2 (1:1)

Utkání se hrálo za stálého deště a na těžkém terénu, který vyhovoval stylu hry hostů. Tučapy nemohly uplatnit svou kombinační hru. Přesto šly do vedení hned na začátku utkání po pěkné akci na jeden dotek a zdálo se, že si nepřipustí žádné problémy. Ale opak byl pravdou, když v prvním poločase neproměnily další vyložené šance, radovali se nakonec z vítězství hosté.

Branky: 3. K. Pospíšilík – 21. a 65. Bartalský. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 100.

Tučapy: Chytil – P. Truhlář, Vrtělka, Šimík, A. Truhlář, R. Pospíšilík, Adámek, K. Pospíšilík, Sedlařík, Petr Zdráhal, Novák (Trhlík, Pavel Zdráhal,Olša).

Rymice: Doležel – Nesrsta, Fuksa, Marek, Dítě, Hausknecht, Navrátil, Vávra ml., Bartalský, Plhal (Mlčák, T. Odložilík, D. Odložilík).

PRAVČICE – KOSTELEC U HOL. 0:7 (0:3)

Prakticky celý zápas se odehrál za silného deště, který částečně poznamenal hrací plochu, a to zejména v prostoru brankovišť. Přestože hosté opět nastoupili v poněkud improvizované sestavě, přehrávali soupeře prakticky po celý zápas a celkem přesvědčivě zvítězili. Celou řadu šancí Kostelec navíc ještě neproměnil. Rozhodčí Pančocha pískal dobře.

Branky: 15. a 22. Hlobil, 39. M. Hradil, 70. J. Hradil, 55. T. Marek, 74. D. Marek, 65. Crhák (pen.). Rozhodčí: Pančocha. Diváci: 50

Pravčice: Vajda – Pecháček, Kahánek, Mikulášek, Filandr, J. Zapletal, Zoubek, Dvořák, Krejčí, Mišelnický, Lub. Ruman (Kincl).

Kostelec u Hol: Crhák – Holý, Ragoš, J. Hradil, Pospíšilík, Karlík (62. P. Hlobil), T. Marek, Přikryl, Hlobil, Čuzy (46. D. Marek), M. Hradil (73. Šťastný).

III. TŘÍDA, SK. B
LUTOPECNY – RATAJE 4:2 (1:0)

Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním, neboť se před zápasem prohnala silná bouřka a během celého zápasu pršelo, takže hřiště bylo podmáčené, ale regulérní.

Utkání bylo zpočátku vyrovnané a domácím se podařilo vsítit branku Hanzlíkem po odražené střele ze šestnácti metrů. Hosté ovšem dobře kombinovali a vytvářeli si šance, které domácí gólman v prvním poločase vyřešil. Také druhý poločas začali lépe hosté a z rychlého protiútoku se jim podařilo vyrovnat. Poté se ale začali prosazovat zase domácí hráči, kterým se podařilo vsítit tři krásné branky po pěkných kombinacích.

Dvakrát se prosadil Beňa a jedenkrát po pěkném centru Krist.

Hostům se pak jen podařilo korigovat výsledek. Zvláště ve druhé půli měli hosté několik šancí, ale gólman Večerka podal výborný výkon a mužstvo Lutopecen podržel.

Branky: Beňa 2, Hanzlík, Krist – K. Chalupa, A. Chalupa. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 100.

Lutopecny: Večerka – Šilhár, Řezníček, Kubačka, Knapík, Beňa, Hanzlík, Binas, Kozubík, Konečný, Schořík (Krist, Přecechtílek, Handl).

Rataje: Štěpita – Gryča, Apolenář, Zloch, Horák, A. Chalupa, Mík, Stratil, Molek (80. Drobisz), K. Chalupa, Hofírek.

DŘÍNOV – STŘÍLKY 3:2 (1:1)

Utkání na těžkém terénu na náhradním hřišti v Pavlovicích zvládla obě mužstva velmi dobře. Hrál se oboustranně útočný fotbal a brankové příležitosti byly k vidění na obou stranách po celé utkání. Hosté vedli po trestném kopu Jančíka, při kterém se nešťastně zranil brankař Matics a v poločase musel být střídám hráčem z pole. Dřínov vyrovnal po pár minutách, kdy Judasův centrovaný míč šťastně skončil nikým netečován v síti. V polovině druhé poločasu se do sólového nájezdu dostal střelec hostů Hubr, dokázal obejít i gólmana a pohodlně skóroval z hranice malého vápna. Domácí obdržený gól vyburcoval k větší aktivitě a závěr zápasu se odehrával převážně v jejich režii. Nejprve podruhé v utkání srovnali skóre z penalty nařízené za sražení pronikajícího Držálka a pět minut před koncem strhl vítězství na stranu Dřínova Babák.

Branky: Judas, Štěpánek (pen.), Babák – Jančík, Hubr. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 40.

Dřínov: Matics – Judas, Frkal, Novotný, Štěpánek, Juráň, Kučírek, Držálek, Blažek, Babák, Šiška (Blaško, Šustrik, Drobisz).

Střílky: Marek – Vrba, Hlaváček, Novák, Buš, Sádlík, Valášek, Jančík, Stuchlík, Hubr, Urubek, (Konfál, Gorošák).

TROUBKY – POČENICE 1:0 (1:0)

Zápas, na kterém by si sázkové kanceláře asi polepšily, byl celkem vyrovnaný a jeho průběh byl až na počasí a jednoho neukázněného fanouška Počenic celkem v normě. Hostům ani nemuselo vadit, že prohráli, protože už čtyři kola před koncem si zajistili postup do okresního přeboru.

Branka: 28. Bezslezina. Rozhodčí: Daněk. Diváci: 80.

Troubky: L. Makový – V. Hlaváč, Jenerál, Tesařík, Parolek (67. Prachař), Štěpánek (81. O. Hlaváč), Viktorín (75. Bíbr), B. Makový, Bezslezina, Střelec, Horák.

Počenice: Hrabal – Hrušák, Zbořil, Cigánek, Kocourek, Schwarz, Gröpl (45. Jánský), Navrátil, Stavinoha, Barnet (45. Tichánek), Pěnčík.

BEZMĚROV – ZLOBICE 2:2 (2:1)

Zápas se hrál na velmi těžkém terénu a za přispění nepřesného rozhodčího Čecha, který se věnoval hlavně diskutování s hráči a lavičkami, se zranili dva hráči domácích.

„Takový rozhodčí je výsměchem fotbalu,“ uvedl předseda bezměrovských hráčů Fuks.

Domácí šli do vedení po dorážce Coufalíka a o pár chvil později po perfektně zahrané penaltě Pavelkou to bylo 2:0. A pak začal úřadovat rozhodčí Čech. Jeho podivné výroky neunášeli hráči na obou stranách a více se diskutovalo, než se hrálo. Hosté snížili před přestávkou Trávníčkem.

Po přestávce pokračovala tragikomická přehlídka výkladu pravidel fotbalu v podání rozhodčího Čecha. Hostům se podařilo vyrovnat v závěru zápasu po závaru. Míč se od brankáře odrazil do kaluže před brankou a po vodněpólové vložce ho dorazil za čáru Uhrinovský. Hráči děkují touto cestou panu rozhodčímu Čechovi za zkaženou neděli.

Branky: 21. Coufalík, 37. Pavelka (pen.) – 44. Trávníček, 79. Uhrinovský. Rozhodčí: Čech. Diváci: 50.

Bezměrov: Srbecký (55. Pelikán) – Fuks, Ulehla, Pavelka, Kyjovský, Coufalík, Bleša, Mariánek (46. Večerka), Adamov, Polášek, Vejtasa.

Zlobice: Taufer – P. Vlček, Novotný (45. Hlaváček), Spáčil, Trávníček, Holan, Petr Súkup, L. Vlček, Uhrinovský, Poláček, Pechtor.

LITENČICE – ROŠTÍN 2:3 (0:0)

Zápas začal za trvalého deště, ale ve vysokém tempu. Od začátku bylo vidět, že se potkávají mužstva stejné výkonnosti. V 17. minutě dorážel z jedenácti metrů hostující hráč, ale branku přestřelil. Ve 27. minutě kopal domácí Hamala trestný kop, který skončil na břevně. Hned za minutu šel sám na brankaře hostí domácí kanonýr Žourek, ale potvrdil, že mu odešla forma a brankaře nepřekonal. Ve 43. minutě se do samostatného úniku dostali také hosté, ale brankář Derka skvěle zakročil. Ještě těsně před poločasem hosté nebezpečně vystřelili, ale Derka byl na místě.

Do druhého poločasu nastoupili domácí převahou a v 50. minutě kopal Hamala trestný kop, který jen těsně minul hostující branku. V 56. minutě domácí stoper Veselý špatně trefil míč, ke kterému se dostal hostující Moravčík a otevřel skóre. Domácí než se z obdržené branky vzpamatovali, tak po rychlém brejku po pravé straně dostali druhý gól od Pudelky. Domácí ovšem zápas nezabalili a hned za pět minut po centru Hamaly snížil Rachtava.

Za dalších pět minut se řítil sám na brankáře hostí Rachtava, ale netrefil branku. Když už se zdálo, že se domácím podaří vyrovnat, tak přidal hostující Pospíšil třetí branku. Domácí vrhli všechny síly do útoku a v 84. minutě po centru Smažinky snížil Hamala na 2:3. Závěrečný nápor domácích již branku nepřinesl, takže si hosté odvezli z Litenčic tři body.

Mužstvo Litenčic opět doplatilo na nemohoucnost útočníků, kteří i z těch (tisíciprocentních) šancí nedají gól, a také na nedisciplinovanost některých hráčů, kteří se na zápas ani nedostavili.

Branky: 63. Rachtava, 84. Hamala – 56. Moravčík, 58. Pudelka, 78. Pospíšil. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 60.

Litenčice: Derka – F. Pátik, Veselý, Zach, M. Pátik, Roháč, Štětina, Štěrba (75. Smažinka), Hamala, Rachtava, Žourek.

Roštín: Knap – Novák, M. Dvořák, Pudelka, Adamík, Koza, Šojdr, Moravčík, Přecechtěl, Pospíšil, Zbořil.

BAŘICE – ŠELEŠOVICE 5:3 (1:2)

Na těžkém a kluzkém terénu měli brankáři hodně práce se střelami z větší vzdálenosti. Do dvoubrankového vedení se v prvním poločase dostali hosté ze Šelešovic. Do přestávky domácí snížili a ve druhém poločase průběh dokonce otočili na 3:2. Techničtější hosté dokázali ještě srovnat, ale po nešťastném zranění brankáře ještě v závěru utkání dvakrát inkasovali.

„Utkání jsme měli dobře rozehrané, ale ve druhé půli se nám zranil brankář Drábek a do branky šel hráč z pole. V závěru jsme dostali hodně laciné góly. Nasáklý terén byl pro nás překážkou. Vázla nám kombinace,“ dodal trenér Šelešovic Petr Mozga.

Branky: Čevora, R. Černý, Navrátil, Strýc, Stančík – Večerka, Bruna, Sigmund. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 40.

Bařice: Šindler – Štěpaník, Lachendro, Navrátil, Marek, Vyrobík, Pospíšil, Čevora, Kolouch, Goliáš, R. Černý (Stančík, Strýc).

Šelešovice: Drábek (Kunovský) – Bruna, Zakravač, J. Husařík, P. Husařík, Holík, F. Mozga, Sigmund, Karas (Kulcsar), Večerka, Knap.