Postupovou tajenku může částečně napovědět výsledek utkání Slavkova s Rajnochovicemi. Na opačném pólu tabulky to bude zápas Chvalčova s Roštěním.

SKAŠTICE (5) – ŽERANOVICE (6)

Tápající Skaštice v sobotu hostí šestý tým tabulky ze Žeranovic. Oba týmy ještě mohou promluvit do boje o postup do I. B třídy. Skašticím se v poslední době nedaří. Tým, který v soutěži nastřílel nejvíc branek, už nevyhrál šest utkání v řadě. Získal jenom bod a aktuálně má nejhorší formu.

„Marodka rozklížila naše mužstvo. Ani v tomto zápase nebudeme favoritem. Budeme se snažit, i když nevím jak, o výhru na domácím hřišti. Bude to otevřené partie, ale myslím si, že moc branek padat nebude, protože naše střelecká impotence je katastrofální,“ domnívá se trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Žeranovice v uplynulém kole jasné zvítězily nad Ratajemi, když všech pět branek vstřelily v prvním poločase. Na první Slavkov ztrácejí pět bodů.

„Skaštice zřejmě už vzdaly boj o postup, alespoň to vypadá podle jejich výsledků. Přesto nás čeká těžký souboj. Naší výhodou může být fakt, že se domácím v poslední době nedaří. Když zopakujeme výkon z prvního poločasu zápasu s Ratajemi, tak můžeme uspět,“ řekl kouč hostí Karel Klimek.

V soubojích Skaštic se Žeranovicemi si diváci vždy přišli na své. V průměru padá víc než šest branek a výjimkou nejsou ani výsledky 9:2 nebo 9:3.

Vzájemná bilance: 4 – 3 – 4, 34:35

Série: Skaštice 6× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

RATAJE (10) – MORKOVICE B (7)

Rezerva Morkovic si v neděli jede do Rataj pro ztracené tři body, když v uplynulém kole podlehla doma Kostelci u Holešova. Ale nebude to mít lehké, protože domácí tým hraje o záchranu, takže body zadarmo nedá.

Sedm bodů dělí domácí od sestupového pásma a do konce soutěže zbývá odehrát pět kol. Domácí fotbalisté, kteří v posledních čtyřech okresních duelech získali jenom bod, tedy mají jasný cíl – konečně naplno bodovat.

„V týdnu jsme se snažili na mužstvo pozitivně působit a dodat mu kuráž. Věříme, že fotbal jsme hrát nezapomněli. Bude to pro nás důležité utkání. Rezerva Morkovic však pomýšlí na postup a určitě nám nedá nic zadarmo. Nesmíme dělat tolik chyb v obraně a hrát důrazněji před vlastní brankou,“ říká domácí trenér Jaroslav Matušinec.

Kvůli zaváhání před týdnem se rezervě Morkovic vzdálilo první místo, a ztráta sedmého týmu tabulky na první Slavkov p. H. činí již osm bodů.

„Víme, že domácí mají problémy s koncovkou. Jedeme si pro vítězství, potřebujeme se udržet ve hře o nejvyšší příčky. Ale očekávám od Rataj bojovný výkon, jelikož se dostaly do těžké situace. Věřím, že se kluci budou víc snažit než před týdnem. Musí přidat na bojovnosti,“ prohlásil morkovický trenér Antonín Vymětal.

Vzájemná bilance: 0 – 2 – 1, 2:3

Série: Rataje 4× nevyhrály.

Tip Deníku: 0

KOSTELEC U HOL. (2) – ZÁHLINICE (14)

Kostelec u Holešova se může v utkání 21. okresního kola opět přiblížit k vedoucímu Slavkovu. V případě vítězství se může při zaváhání Slavkova posunout do čela tabulky. Poslední Záhlinice si budou chtít napravit svou reputaci po domácí porážce s Kyselovicemi.

Aby si Záhlinice mohly odvézt tři body z Kostelce, musí prolomit jedno dlouhé prokletí. Venku totiž nevyhráli již dvanáct utkání.

„Pokud chceme pomýšlet na záchranu, musíme už všechny zbývající zápasy vyhrát. A když chceme vyhrát už nyní v Kostelci, musíme se trefit do ideální sestavy, taktiky a hráči musí podat maximální výkon. V závěru sezony máme hodně těžký los. Hrajeme s týmy z horní poloviny tabulky. Pro nás už by byla záchrana zázrakem. Budeme se snažit dohrát soutěž se ctí, a uvidíme, zda se do konce soutěže podaří alespoň dvakrát zvítězit,“ uvedl trenér Záhlinic Ladislav Paštěka.

Kostelec prochází úspěšným obdobím, když poslední čtyři okresní duely vyhrál. Tým s nejlepší obranou v soutěži však na domácím hřišti nastřílel nejméně branek.

„Doma nám to nejde. Většinou hrajeme do plných a nedaří se nám v koncovce. Hosté nás pak trestají z brejků. Myslím si, že teď to nebude jiné a zápas s posledním bude stejně těžký jako s každým jiným. Bude velmi důležité, jak rychle se nám podaří vstřelit branku. Kvalita by tentokrát měla být na naší straně,“ dodal domácí kouč Miroslav Polášek.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 3, 11:12

Série: Kostelec u Hol. 4× vyhrál. Záhlinice venku 12× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

KYSELOVICE (4) – TUČAPY (13)

Kyselovice, které doma osmkrát v řadě neprohrály, přivítají na svém hřišti fotbalisty Tučap, s nimiž mají vzácně vyrovnanou vzájemnou bilanci. Zatímco Kyselovice ještě mohou promluvit do postupového boje, tak Tučapy, které mají nejhorší útok, hrají o záchranářské bo­dy.

Kyselovicím patří čtvrté místo a na první příčku, jež by zajišťovala místenku do I. B třídy, ztrácí tři body. A to je při zbývajících pěti zápasech v okresním přeboru mizivá ztráta.

„Nekalkulujeme s postupem, přesto do zápasu s Tučapy jdeme s jediným cílem vyhrát a strašit soupeře až do posledního kola. Tučapy jsou pro nás vždycky těžkým soupeřem. Navíc máme trošku problém s marodkou. Vzájemné zápasy jsou vždy velkou bitvou. Lépe se nám hraje s fotbalovějšími týmy. Snad to zvládneme,“ prohlásil trenér domácích Vít Říkovský.

Sedm bodů, takový je před 21. kolem rozdíl mezi jedenáctým Roštěním a sestupovou předposlední pozicí, na níž se aktuálně nachází Tučapy. S cílem snížit tento rozdíl odcestují fotbalisté Tučap do Kyselovic.

„Musíme zkusit hrát trpělivě a čekat na chybu soupeře, která by se dala potrestat brankou. K záchraně potřebujeme nutně bodovat. Soupeře známe asi nejlépe ze všech účastníků okresního přeboru. Bývají to vyrovnané souboje, které však v poslední době prohráváme o jeden gól. Teď je potřeba to změnit,“ řekl trenér hostí Jiří Ševčík.

Vzájemná bilance: 3 – 3 – 3, 9:16

Série: Kyselovice doma 8× neprohrály. Tučapy 4× nevyhrály.

Tip Deníku: 0

CHVALČOV (12) – ROŠTĚNÍ (11)

Důležitý souboj dvou týmů ohrožených sestupem uvidí diváci ve Chvalčově, kam přijede Roštění.

Chvalčov se na jaře trápí střelecky, v osmi zápasech vstřelil pouhých dvanáct branek. S takovou vizitkou tak můžou být svěřenci Zdeňka Trojka ještě rádi, že si v nich připsali pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. Na svého soupeře ztrácí v tabulce čtyři body.

„Doufám, že už se konečně prosadíme střelecky. Roštění je houževnatý soupeř, který je však silný hlavně v domácím prostředí. Bude to další klíčové utkání. Pokusíme se snížit ztrátu na Roštění na jeden bod. Kdybychom prohráli, tak by se ta ztráta už těžko doháněla,“ řekl domácí kouč Zdeněk Trojek.

Roštění venku osmkrát v řadě nevyhrálo. Díky poslednímu domácímu vítězství nad Němčicemi však mohou být hosté relativně v klidu. Na sestupové příčky mají pět kol před koncem čtyřbodový náskok.

Předseda Roštění René Pagáč si je vědom tragické venkovní bilance a rád by ji změnil.

„Venku jsme za celou sezonu uhráli jen pět bodů, což je hrozně málo. Zbývá už jen pár zápasů, takže chceme bilanci na hřištích soupeřů vylepšit. Samozřejmě se budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek, protože ta naše situace ještě pořád není klidná. Chvalčov jsem viděl v Tučapech. Je to houževnatý soupeř, který bude mít výhodu domácího protředí,“ zdůraznil Pagáč.

V podzimním utkání v Roštění vyhráli domácí 2:1.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 4, 11:13

Série: Roštění venku 8× nevyhrálo.

Tip Deníku: 2

PRUSINOVICE (9) – NĚMČICE (8)

Duel týmů, kterým na první pohled o nic nejde, uvidí diváci v Prusinovicích, kam zavítají Němčice.

Podzimní duel v Němčicích skončil remízou 3:3. Domácí v posledních čtyřech kolech naplno bodovali a od sestupu je dělí už devět bodů. Navíc doma prohráli s Němčicemi naposledy před šesti lety. Od té doby pětkrát vyhráli.

„Můžeme být momentálně v relativním klidu. V Němčicích jsme uhráli remízu až v nastaveném čase a já předpokládám, že i tento zápas bude pro nás těžký. Musíme se na něho dobře připravit, protože případné vítězství by pro nás zřejmě znamenalo jistou záchranu,“ poznamenal domácí trenér Viktor Vinklárek.

Němčice mají v tabulce o pět bodů víc a o jejich záchraně zřejmě nikdo nepochybuje.

„V závěru sezony nám chybí spousta hráčů základní sestavy a jiné to nebude ani v Prusinovicích. Favoritem budou určitě domácí a my budeme mít asi zase problémy. Víme, že máme celkem velký odstup od sestupových pozic a chceme dohrát sezonu v klidu. K jistotě nám chybí možná jeden bod,“ říká trenér Němčic Michal Štěpánek.

Vzájemná bilance: 8 – 2 – 5, 43:37

Série: Prusinovice 4× vyhrály.

Tip Deníku: 1

SLAVKOV P. H. (1) – RAJNOCHOVICE (3)

Atraktivní duel slibuje utkání 21. kola okresního přeboru. Ve Slavkově se představí Rajnochovice.

Slavkov doma neprohrál devět zápasů v řadě a i přes prohru v minulém kole v Prusinovicích má aktuálně nejlepší formu. Šest zápasů – pět výher. Slavkov se na jaře našel a především na domácím hřišti předvádí výborné výkony. V posledních třech duelech na vlastním hřišti dopřáli gólovou radost svým fanouškům hned třináctkrát.

„Nemůžeme ale čekat, že teď budeme dávat kupu gólů každému soupeři. Teď to třeba rozhodne jeden gól jako na podzim. V nejbližších dvou zápasech se bude lámat chleba a bude se vytvářet konečná podoba tabulky,“ uvedl předseda Slavkova Karel Mikulčák.

Předsezónní předpoklady fotbalové veřejnosti absolutně nenaplňuje tým Rajnochovic. Svěřenci kouče Maláta navázali na skvělý závěr podzimu i v jarní fázi okresního přeboru. Na hřišti lídra tabulky nastoupí jako třetí tým s mankem tří bodů.

„My o postup určitě nehrajeme. My si jedeme svůj příběh a hrozně nás to baví. Určitě však můžeme rozhodovat o tom, kdo postoupí. Hrajeme vedle Slavkova i s Kyselovicemi a v posledním kole s Kostelcem. Domácí musí bodovat, my můžeme a to je naše výhoda,“ podotkl trenér hostů Jiří Malát.

Na podzim se z vítězství 1:0 radovali fotbalisté Rajnochovic. Tři body ze slavkovského hřiště však Rajnochovice v posledních pěti zápasech ani jednou neodvezly.

Vzájemná bilance: 7 – 2 – 2, 18:8

Série: Slavkov p. H. doma 9× neprohrál.

Tip Deníku: 1