Tým DFK Holešov nastoupil do soutěže jako jeden z favoritů, neboť má ve svém středu několik děvčat, která hrají od 13 let náročnou soutěž žen – II. Moravskoslezskou ligu žen. Jejich zkušenosti a herní přehled byly pro výkonnost celého družstva rozhodující.

Po podzimu je Holešov na druhém místě tabulky se 24 body za osm vítězství, dvě porážky a se skóre 78:8. V družstvu si zahrála jak s fotbalem začínající děvčata, tak dívky se zkušenostmi z žákovského i ženského fotbalu a celkem se do hry zapojilo jedenáct děvčat a tři chlapci.
Kostru týmu tvořily čtyři žákyně.

Vynikající brankářka Csefalvayová, skvělé defenzivní hráčky Motalová a Stolářová, a talentovaná, nadprůměrně technicky vybavená útočnice Dobroslávková. Tato děvčata podávala v celé soutěži stabilně velmi dobré výkony, a svou výbornou technikou, taktickou a herní vyspělostí dominovala nad ostatními. Motalová a Stolářová jsou stabilní hráčky kádru žen DFK Holešov a jejich zkušenosti z této soutěže byly na hřišti vidět v každém zápase.

Dobroslávková se 20 brankami navíc obsadila bronzovou příčku mezi střelci soutěže a byla jasně nejlepší skórující dívkou. Csefalvayová působila v brance jistým dojmem, hrála velmi dobře pozičně a na obdržených brankách měla malý podíl.

Další děvčata Jiroušková, Kuchařová, Navrátilová, Křivánková a Stratilová pokračovala ve sbírání zkušeností v této soutěži a vedle svých zkušenějších spoluhráček rostla také jejich výkonnost. Každá z nich však potřebuje stabilně trénovat a hrát, aby se mohla výkonností přiblížit svým nejlepším spoluhráčkám.

Nejlepší z této skupinky dívek byla jedenáctiletá Kuchařová, která do svého zranění předváděla pěknou ofenzivní hru a vsítila také několik branek.
Premiérově se do hry zapojily také Adéla Kuchařová a teprve osmiletá Veronika Zalabáková, které sbíraly své první fotbalové zkušenosti.

Poslední skupinku v týmu DFK pak tvořili tři chlapci. Petr Hradil a Roman Ležák z Prusinovic, a teprve v letošním září sedmiletý Vít Dobroslávek. Hradil se v průběhu podzimu dokázal přizpůsobit hře DFK a stal se koncovým hráčem týmu. Do posledního zápasu bojoval o čelo střelecké tabulky v soutěži a nakonec obsadil 2. místo se 23 brankami za Ondřejem Zoubkem z Pravčic (25 gólů).

Děvčata hrála pěkný ofenzivní fotbal, snažila se kombinovat a tvořit hru, a lze říci, že jejich herní projev byl většinou pohledný a líbivý. Dvě prohry byly způsobeny výkonnostními výkyvy a únavou nejlepších hráček a samozřejmě také dobrými výkony soupeřů, ale celkově panovala s výkony žákyň DFK na podzim velká spokojenost. Jako nejlepší holešovská hráčka byla trenérkou vyhodnocena

Dominika Stolářová, která byla pilířem obranných řad děvčat, dominovala svým herním přehledem, výbornou rozehrávkou a dobrou technikou.
Celý tým, včetně chlapců, se připravoval na podzim v Tučapech a docházka na tréninky byla vynikající.

Účast všech čtrnácti členů družstva na tréninku nebyla výjimkou. Velkou zásluhu na herním vzestupu žákyň má rovněž člen dorosteneckého týmu SFK Holešov Antonín Bakalík, který trénoval tým žákyň na podzim společně s trenérkou Svatavou Ságnerovou.

V současné době se žákyně připravují dvakrát týdně v tělocvičně 3. ZŠ v Holešově. Do tréninku se zapojila nová děvčata, a rovněž další zájemkyně si mohou přijít zahrát ve středu a v pátek od pěti hodin do tělocvičny. Kontakt na trenérku: 605 702 141.