„Potěšil mě zájem trenéra Zapletala i funkcionářů hulínského klubu. Hulín mě oslovil už v zimě, ale jednání tehdy neskončila mým přechodem. V létě o mě měli zájem také v Kroměříži a Mutěnicích, ale jednání s Hulínem byla korektní, a navíc se ozval jako první,“ dodal Kupka. Brankář, který v minulých sezonách chytal hlavně za rezervu Zlína (MSFL, 36 utkání) nakoukl také ve čtyřech zápasech do druhé ligy v dresu Kunovic. Dříve chytal také v Belgii za FC Brusel a během studia za Hradec Králové a Pardubice.

Brankář rezervního celku Zlína bude ve Spartaku na půlročním hostování

„V kontaktu jsme byli s Petrem už delší dobu. Jsem rád, že se jeho hostování nakonec dotáhlo do úspěšného konce. Věřím, že nám pomůže. Na brankářském postu se tak výrazně zvýší konkurence. Chytat bude ten, kdo bude mít aktuálně lepší formu,“ doplnil trenér divizního celku Petr Zapletal.

Třetí hulínský brankář Radek Láník tak odejde na hostování do Žalkovic. Jistý je už také odchod nejlepšího divizního kanonýra Zdeňka Klesnila do Sigmy Olomouc. „Klesnil podepsal v Olomouci profesionální smlouvu. Na post útočníka chceme získat ještě nějakého hráče, ale do začátku soutěže zatím kádr doplňovat nebudeme. Po prvních kolech je ještě dostatek času mužstvo posílit,“ zůstal tajemný manažer hulínského klubu Josef Pěnčík.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE