Z vítězství se nakonec radovali hosté z Kroměříže, kteří sice v divokém duelu dohrávali v devíti, přesto zdolali domácí Prostějov 3:2. Vítězný gól v 76. minutě vstřelil střídající Martin Blanař.

V dresu Hanácké Slavie se z vítězství radovali i dva exprostějovští hráči. Brankář Zdeněk Kofroň a obránce Pavel Hloch. Právě stoper hostů byl jedním ze tří vyloučených. „Bylo to zbytečně vyhrocené. Dalo se trochu čekat, že to bude vyhecované, ale rozhodčí si to neuhlídal. Kdyby pískal stejně nebo nějaké zákroky potrestal hned, nestalo se, že se tam kopeme a žďucháme,“ myslí si Hloch.
K vyhrocení situace došlo na konci prvního poločasu za stavu 1:1. Domácí záložník Jan Pančochář dostal za přerušení akce soupeře druhou žlutou kartu a musel do kabin. Mezitím vzniknul konflikt mezi domácím Lukášem Hapalem a kroměřížským Mariánem Kovářem. Útočník hostů se nakonec rozběhl proti Hapalovi a oběma rukama jej srazil k zemi.

I Kovář tak musel do kabin a v deseti dohrávaly oba týmy. „Byla to od nás nezodpovědnost. Mohli jsme jít do výhody, když Panča dostal druhou žlutou, ale pak se to vyhrotilo. Myslím, že Hapal taky moc inteligence nepobral. Nesmyslně tam běžel a kvůli němu jsme šli taky do desíti,“ vrátil se ke konfliktu obránce hostů Pavel Hloch.

Obě strany o přestávce v kabinách vychladly a zbytek zápasu se dohrával klidněji. Do druhého poločasu soupeři vstupovali za nerozhodnutého stavu, když v první půli chybovali oba brankáři. Domácí Jícha se nechal překvapit stříleným centrem Oklešťka, exprostějovský Kofroň v brance Kroměříže zase nedůrazným zákrokem nabil na vyrovnávající gól Aleši Rusovi.

Kofroň si zaváhání proti týmu, kde působil předchozích šest a půl let, hodně vyčítal. „Byla to má chyba. Měl jsem to chytnout. Bál jsem se, že ten útočník do mě strčí a balon mi vypadne. Takže jsem to boxoval, ale zrovna na hlavu Aldy,“ litoval třicetiletý gólman.
Ve druhé půli však opět zaváhal jeho protějšek Jícha, který se špatně domluvil s Martinem Susem a Robin Elšík skóroval do prázdné brány. Domácí poté otevřeli hru a Kroměříž po brejku zvýšila na 3:1.

V závěru ale přišlo další drama. Hloch ve vápně stáhnul Kroupu a sám faulovaný z penalty snížil na 2:3. Hloch navíc musel po druhé žluté ze hřiště. „Nevím, jestli byla. Z mé pozice si mohl vybrat, jestli pískne útočný nebo obranný faul. Drželi jsme se navzájem, oba jsme spadli a pískl to Karlovi,“ komentoval svůj faul šestadvacetiletý stoper.

I v devíti ale Hanácká Slavia Kroměříž své vedení uhájila a díky třem bodům se v tabulce dotáhla právě na Prostějov. Oba sobotní soupeři ztrácejí na vedoucí Velké Meziříčí osm bodů. Kroměříž v pátek večer doma čekají Otrokovice.

Výhru Otrokovic trefil Kavumbagu

Viktoria si o víkendu připsala druhou výhru v letošní v sezoně. Celek ze Zlínska zároveň ukončil sérii Líšně šesti výher v řadě. O hubené výhře 1:0 rozhodl už ve 3. minutě Kavumbagu, který po rohovém kopu dopravil míč za brankáře hostů. Ti si pak připravili šance na vyrovnání, ale proti byl výtečný gólman Semanko. „Líšeň má kvalitu v ofenzivě, jak Pašek, tak Machálek jsou šikovní kluci. Pašek odehrál 100 ligových startů a má za sebou i zahraniční angažmá. Dařilo se nám je eliminovat, a byť Pašek se tam dostával do nebezpečných situacím, díky brankáři Semankovi a defenzivě jsme udrželi poprvé nulu. Je to dost důležité pro mentalitu týmu,“ pochvaloval si kouč Viktorie Marek Sedlák.

Fortuna MSFL, 12. kolo -

1.SK Prostějov - SK HS Kroměříž 2:3 (1:1)

Branky: 32. Aleš Rus, 89. Karel Kroupa z penalty - 22. Tomáš Okleštěk, 64. Robin Elšík, 76. Martin Blanař
Rozhodčí: Černý - Páral, Kadlec (Juřička)
Červené karty: 44. Josef Pančochář - 44. Marián Kovář, 89. Pavel Hloch
Žluté karty: Zapletal, Pančochář, Rus, Schuster, Kroupa - Hloch, Matoušek.
Diváci: 360

Prostějov: Jícha - Machynek, Sus, Schuster, Rus - Sečkář (46. Petržela), Fládr, Pančochář, Zapletal (60. Šteigl) - Hapal (73. Petrović), Kroupa.
Kroměříž: Kofroň - Matoušek, Budín, Hloch, Jeleček - Krhut, Cupák, Okleštěk (90. Zavadil), Elšík (66. Blanař) - Kovář, Silný (90.+1 Šmerda).