VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perfektní start Martinicím ukončila Admira

Kroměřížsko - Podzimní část sezony 2008–2009 mají fotbalisté v okresním přeboru za sebou. Na čele se usadila Admira Hulín s náskokem jen tří bodů před Skašticemi. Dnes se podíváme na hodnocení týmů soutěže, které se pohybují kolem středu tabulky.

25.11.2008 1
SDÍLEJ:

Roman Nevřala (u míče) zaskakoval za zraněné spoluhráče na různých postech v sestavě Martinic.Foto: Foto: Libor Pecháček

5. SOKOL MARTINICE

Martinice loni potvrdily vysoké ambice, když skončily na třetím místě v okresním přeboru. S cílem výsledek minimálně zopakovat, vstoupil tým i do sezóny 08/09. Svoje ambice potvrzoval až do sedmého kola. V prvních šesti zápasech totiž pětkrát vyhrál, ale potom přišla drtivá domácí porážka s Admirou 1:5.

Následovalo slabší období se dvěma výhrami z šesti zápasů. Martinice prohrály v Němčicích i ve Skašticích a v těchto zápasech nedokázaly vstřelit ani jeden gól.

Martinice si připsaly velkou výhru na přestupovém poli. Ze Spartaku Hulín získali dalšího zkušeného hráče Romana Nevřalu. Ten se týmu vyplatil hned v prvním kole, když byl autorem jediné branky v utkání na hřišti Tučap. Zajímavostí bylo, že v době zranění Jánoše se musel postavit do branky obránce Josef Pospíšil. Na jaře se dá očekávat zlepšení Martinic, protože doma budou hrát osm ze třinácti utkání.

Sedm otázek pro trenéra Ladislava Fischera

Opory týmu?

Kapitán mužstva Martin Kundera, který bojuje v každém utkání. Několikrát nastoupil i se zraněním. Vynikající formu měl na podzim Karel Pavelka, který mě svými výkony překvapil.

Nejlepší letní posila?

Roman Nevřala, který splnil naše očekávání. Zaskakoval v sestavě na mnoha postech, tak jak to bylo potřeba.

Co se povedlo?

Na to jaké jsme měli problémy se sestavou, tak jsme s naším podzimním umístěním spokojení.

Co se nepovedlo?

Největší problémy jsme měli se zdravotním stavem našich hráčů.

Proč se na mužstvu tak výrazně negativně podepsala domácí porážka s Admirou?

Admira hrála u nás výborně a doslova nás uběhala. Ani po této porážce neztratili hráči chuť, ale jejich zdravotní stav je omezoval až do konce podzimu. Někteří, jenž měli drobné šrámy, už nešli do osobních soubojů s potřebným důrazem.

Jak těžké je trénovat hráče, kteří mají za sebou odehráno spoustu sezon v mnohem vyšších soutěžích?

Nevidím v tom žádný rozdíl, jestli je hráč první ligy nebo jen okresního přeboru. Se zkušenějšími hráči se vždy dokážu dohodnout. Spolupráce je naprosto v pohodě.

Na jaře budete hrát doma osm zápasů. Dá se tedy předpokládat, že se v tabulce posunete směrem nahoru…

Jednáme o příchodu některých nových hráčů a pokud u nás budou na jaře hrát, tak se určitě posuneme nahoru. Měli bychom se pohybovat za vedoucí Admirou.

Bilance: 13 7 2 4 29:21 23

Doma: 5 4 0 1 17:8 12

Venku: 8 3 2 3 12:13 11

Průměrná návštěvnost doma: 296 (1.)

Hráči: Martin Kundera 13/1, Karel Pavelka 13/0, Marek Hošťálek 12/8, Roman Nevřala 12/5, Milan Kutra 12/0, Petr Šimčík 11/7, Roman Jánoš 11/0, Josef Pospíšil 11/0, Ondřej Zaoral 10/0, Tomáš Gazdoš 9/6, Petr Kosek 9/0, Michal Daněk 7/0, Petr Klhůfek 7/0, Robert Veselý 7/0, Tomáš Doležel 6/0, Vít Křižka 5/0, Václav Kopřiva 2/0, Aleš Mlčák 2/0, Tomáš Odstrčilík 2/0, Drahoslav Šumšál 1/2.

Trenér: Ladislav Fischer.

6. SK ŽERANOVICE

Hlavní díl úspěchu Žeranovic tkví v dokonalé součinnosti útočného pojetí mužstva, které je se 33 vstřelenými brankami v této statistice třetí nejlepší. Palebná síla byla rozložena především mezi trio Hubík, Klimek, Kopřiva, kteří vstřelili dohromady 24 gólů.

Výraznou postavou Žeranovic je hrající trenér mužstva Karel Klimek, který je s deseti góly také nejlepším střelcem týmu.

Jestliže můžeme být pochválení za útok, o defenzívě již v superlativech rozhodně není radno mluvit. Co se týče jednotlivců, viděli jsme mnohdy parádní představení, ale občasně se v dalších utkáních forma defenzívy jako kdyby vytratila.

Žeranovice na podzim prohrály jen třikrát, ale v těchto zápasech inkasovaly čtrnáct gólů.

Sedm otázek pro trenéra Karla Klimka

Opory týmu?

V několika zápasech nás podržel brankář Zbyněk Gába. Své si odehrál Mikáč, pokud nastoupil Kopřiva, tak ho bylo v útoku hodně cítit. V prvních zápasech nám i přes svůj věk hodně pomohl Juraj Jurík.

Nejlepší letní posila?

V létě k nám bohužel nikdo nepřišel. Je to o penězích, kterých moc nemáme. Na kvalitní hráče je potřebujete i v okresním přeboru.

Co se povedlo?

Šli jsme do sezony s tím, že chceme hrát ve středu tabulky a neprohrávat zápasy doma. To se nám podařilo. Body získané venku jsou navíc.

Co se nepovedlo?

Byl jsem zklamán z naší hry v posledních dvou zápasech. Nerad vzpomínám také na derby s Martinicemi.

Čím to, že se vám v závěru podzimu výsledkově nedařilo?

Bylo to tím, že nám vypadli čtyři hráči, kteří byli v základní sestavě. Bohužel nemáme takový kádr, aby je ostatní nahradili.

Většina soupeřových trenérů upozorňuje na vaše hráčské kvality, těší vás to?

Nebudu hodnotit sám svoje výkony. V několika zápasech na mě hrál soupeř osobní obranu, ale mně to vyhovovalo. Někteří protihráči vůbec nevěděli, jak to mají hrát. Bylo pro mě jednodušší obtočit se kolem svého strážce a jsem hned volný. Horší to bylo, pokud takto hráli třeba tři hráči.

Už v loňském roce jste patřil mezi nejlepší hráče soutěže. Nemáte chuť hrát přeci jen výš, než jen okresní přebor?

Nabídky jsem měl, ale já chci dohrát sezonu v Žeranovicích a pak se naplno věnovat trénování. Začínat v 28 letech ve vyšší soutěži obnáší spoustu času, který chci raději věnovat rodině.

Bilance: 13 6 4 3 33:27 22

Doma: 7 4 3 0 25:10 15

Venku: 6 2 1 3 8:17 7

Průměrná návštěvnost doma: 164 (2.)

Hráči: Martin Hubík 13/9, Petr Sedláček 13/3, Lukáš Hrančík 13/0, Karel Klimek 12/10, Tomáš Smýkal 12/1, Zdeněk Mikač 12/0, Roman Smýkal 11/2, Zbyněk Gába 11/0, Josef Kopřiva 9/5, Zdeněk Vyňuchal 9/2, Ladislav Zívalík 9/0, Tomáš Kotas 7/0, Jan Potůček 7/0, Roman Klimek 6/0, Petr Mičola 6/0, Juraj Jurík 5/1, Miroslav Červenka 3/0, Lukáš Kopřiva 3/0, Tomáš Súkup 3/0, Josef Havelka 2/0, Jaroslav Polášek 2/0.

Trenér: Karel Klimek.

7. TJ CHVALČOV

Pokud porovnáme počet dosažených bodů za podzimní část letos a loni, uhrál Chvalčov o jeden bod víc. Tým tradičně dojížděl na to, že formu, která svou kolísavostí připomínala sinusoidu, nedokázal nasměrovat do konstantní přímky.

Jestli si na něco může trenér Polášek stěžovat, tak jsou to hlavně a především tři prohry na hřištích soupeřů od 7. do 9. kola. V tomto období se jako největší nedostatek jevila prostupná obrana, když Chvalčov inkasoval v Kyselovicích i Skašticích čtyři branky.

Tým se však dokázal probudit a následující tři zápasy vyhrál. Osm gólů má na svém kontě nejlepší střelec mužstva Roman Zmeškal.

Šest otázek pro trenéra Bohuslava Poláška

Opory týmu?

Určitě to byl kapitán Honza Chlápek. Dále pak Jirka Trňák a musím jmenovat také mladého gólmana Jakubce, který byl velkou oporou.

Nejlepší letní posila?

Mužstvo doplňujeme každé léto z dorosteneckého týmu. Letos přišli bratři Jakubcové, Kopeček a Balvín. Všichni se uvedli velmi dobře a zapracovali se do týmu. Musím vyzdvihnout bratry Jakubcovy a Kopečka, kteří už patří do základní sestavy.

Co se povedlo?

Právě to zapracování mladých dorostenců. Myslím si, že když čtyři nastupují, tak je to velice dobré číslo. Stabilizovali jsme tým, ve kterém je 17 hráčů. Mám tak pořád kde brát, když je někdo zraněný.

Co se nepovedlo?

Byl jsem velmi nespokojen s posledním zápasem, který jsme doma prohráli s Prusinovicemi 0:1. Kdybychom tehdy hráli čtyři hodiny, tak bychom gól stejně nedali. V případě vítězství jsme mohli být v tabulce třetí. Se sedmým místem po podzimu nejsem moc spokojen, myslel jsem si, že se budeme pohybovat ve vyšších patrech.

Využilo mužstvo maximálně svého potenciálu?

Podle mě nevyužilo. Máme silný tým, ve kterém hraje prim záloha. Když si vzpomenu, kolik potřebujeme šancí, abychom dali gól, i když soupeře po většinu utkání tlačíme, tak je to zarážející.

Myslíte si, že má mužstvo dostatečnou kvalitu, aby se mohlo na jaře přiblížit těm nejlepším?

Myslím si, že určitě. Na jaře budeme mít velkou výhodu, že budeme hrát tři zápasy v řadě na domácím trávníku. Mužstvo má určitě na lepší postavení v konečné tabulce.

Bilance: 13 7 0 6 32:23 21

Doma: 6 4 0 2 17:9 12

Venku: 7 3 0 4 15:14 9

Průměrná návštěvnost doma: 133 (5.)

Hráči: Roman Zmeškal 13/8, Jiří Trňák 13/6, Miroslav Trnčák 13/5, Jan Chlápek 13/2, Roman Kopeček 13/0, Antonín Talach 12/4, Vladimír Kubaník 12/0, Tomáš Balvín 11/3, Marek Skála 11/0, Miroslav Juránek 10/0, Milan Vaněk 9/1, Tomáš Jakubec 9/0, Lukáš Jakubec 8/2, Kamil Vaculík 6/0, Jaromír Barot 5/0, Jaroslav Fojtů 5/0,

Petr Chlápek 4/0, Radovan Zicháček 4/0, Jakub Ordáň 1/0.

Trenér: Bohuslav Polášek

Autor: Libor Kopčil

25.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 14 900 Kč Mechanici a opraváři osobních automobilů Automechanik - mechanické a karosářské práce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Bystřice pod Hostýnem, - automechanik, mechanické a karosářské práce, - vyučení, vyučení v oboru automechanik výhodou, praxe v oboru výhodou, svářečský průkaz výhodou, základní ovládání PC, ŘP sk. "B", aktivní přístup k práci, - doba určitá s možností prodloužení, pracovní doba Po-Pá 7:30 - 16:00 hod., HM uvedena nástupní - navýšení dle praxe a znalostí v oboru, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 17:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: pneublazek@seznam.cz. Pracoviště: Jarmila blažková - pneuservis - autoservis, Dolní, č.p. 53, 768 61 Bystřice pod Hostýnem 1. Informace: Jarmila Blažková, +420 603 508 042. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 9 500 Kč Odborní účetní všeobecní všeobecný/á účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž, - popis práce - kompletní zpracování DE, účetnictví, mezd, DPH a podkladů daně z příjmu, - SŠ vzdělání, praxe v oboru podmínkou, - zkrácený úvazek 20 hod./týden, HM nástupní 9.500,-Kč, PD pružná - možnost dohody, - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: ru.hanka@seznam.cz. Pracoviště: Hl-daňová kancelář s.r.o., Kojetínská, č.p. 3881, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Hana Rusňáková, . Výroba - Výroba Správci objektů 14 000 Kč Správci objektů Školník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , pracoviště Kroměříž, - údržbářské práce, - vyučení, topičské zkoušky výhodou, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:00 hod.) nebo své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: ms.manesova@ms-kromeriz.cz. Pracoviště: Mateřská škola, kroměříž, mánesova 3880, příspěvková organizace, Mánesova, č.p. 3880, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Šárka Charvátová, +420 725 175 209. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 14 900 Kč Zámečníci strojů Strojní zámečník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Hulín, - vzdělání není rozhodující, svářečský průkaz výhodou, - pracovní doba Po-Pá 8:00 - 16:30 hod., - kontakt osobně na pracovišti pouze každé pondělí 8:00-9:00 hod. nebo telefonicky Po-Pá 8:00 - 15:00 hod.. Pracoviště: Kozerenko vladyslav - pracoviště hulín, Kostelní, č.p. 988, 768 24 Hulín. Informace: Vladyslav Kozerenko, +420 608 181 800.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž. Ilustrační foto

Kroměříž v souboji o druhé místo remizovala s Uničovem

Osmnáctiletý brankář Manchesteru United Matěj Kovář udržel v zápase s Portugalskem čisté konto.
9

Mourinha mám stále na očích, říká brankář Kovář

BĚHEJ VALACHY vyhrál Tomáš Lichý, vítězi celé tour jsou Šťastný a Skřivánková

Tři stovky dospělých a k tomu dvě stě dětí se zapojilo do běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY, jímž vyvrcholil v sobotu 20. října ve Velkých Karlovicích šestý ročník seriálu VALACHY TOUR. Vítězem se stal jeden z hlavních favoritů, Tomáš Lichý, mezi ženami Tereza Tvarůžková.

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 12 10 0 2 28:7 30
2. FC Viktoria Plzeň 12 9 1 2 18:11 28
3. FC Baník Ostrava 12 7 3 2 19:9 24
4. AC Sparta Praha 11 7 2 2 19:7 23
5. FK Jablonec 12 7 1 4 24:11 22
6. FC Fastav Zlín 12 6 3 3 18:10 21
7. FC Slovan Liberec 12 4 4 4 13:13 16
8. Bohemians Praha 1905 12 4 4 4 13:14 16
9. FK Mladá Boleslav 11 4 2 5 24:25 14
10. 1. FK Příbram 12 4 2 6 18:28 14
11. FK Teplice 12 3 3 6 14:20 12
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT