TJ STACHOVICE – DFK HOLEŠOV 1:3 (1:1)

V době, kdy každý divák očekával branku v síti domácích, udělala hrubou chybu při bránění holešovská Vybíralová a nabídla Stachovicím lacino vedení 1:0. DFK se snažil okamžitě vyrovnat, ale protiútoky se mu dařily pouze po pravé straně hřiště. Obě levé záložnice hrály od začátku utkání špatně pozičně a pasivně.

Vytvářely tak zmatek na jedné straně hřiště, což nahrávalo domácím při bránění. Ve 21. minutě se přece jen hostující tým dočkal. Pěkná akce po ose Vybíralová – Pagáčová – Bakalíková byla zakončena krásným průnikem posledně jmenované do domácí šestnáctky a následným faulem domácí obránkyně.

K nařízenému pokutovému kopu se postavila čtrnáctiletá Dobroslávková a mazácky jej proměnila. Holešov pokračoval dál v úporném útočení, Bakalíková ohrozila několikrát branku domácích po individuálních akcích, ale bez gólového efektu. Druhá půle se nesla ve stejném duchu, po korekturách v záloze se občas dostala do hry i Stolářová, ale všechny šance DFK vychytala výborná domácí brankářka.

Hosté se přesto dočkali. V 72. minutě se po pěkné přihrávce Stolářové krásnou ranou snad z 25 metrů trefila do té doby neúnavně bojující Samsonková a dostala tak Holešov do vedení. Kombinace hostí pokračovaly po obou stranách hřiště, střely Stolářové, Dobroslávkové a šance Bakalíkové skončily v rukou domácí gólmanky.

Do útočení se výborně zapojovaly i obě krajní obránkyně Ďurišová a Brezanská, ale střelecká produktivita Holešova byla opět nulová. Čekání na další branku ukončila výborně hrající Ďurišová v poslední minutě zápasu po bezchybně zahraném rohu kapitánky Pechové. Vítězství DFK bylo zasloužené, celek byl kombinačně i fyzicky lepší po celý zápas, ale skóre mohlo být dvojnásobné.

Branky: Dobroslávková (pen.), Samsonková, Ďurišová.

DFK Holešov: Kršňáková – Jablunková, Brezanská, Pechová, Ďurišová, Vybíralová, Samsonková, Dobroslávková, Stolářová, Pagáčová, Bakalíková.