Bývalý reprezentant a ikona plzeňská Viktorie, který v současnosti trénuje fotbalisty Sokolova, oslovil nejlepšího střelce MSFL s nabídkou angažmá v druholigovém klubu. „Pan Horváth je velká ikona a je radost pod ním hrát,“ říká Jan Silný.

Proto ani chvíli neváhal, sedl do auta a odjel na západ Čech, kde se domluvil na smlouvě a půlročním hostování s opcí na případný přestup. „Bylo to hodně narychlo. Měl jsem na to všechno zhruba týden. Do poslední chvíle jsem netušil, jestli se to vyřeší, nebo ne, protože to bylo takové komplikovanější. Ale soustředil jsem se především na fotbal a hrálo se mi docela dobře. Kluci mě vzali, takže dobrý,“ uvedl na klubovém webu Baníku Silný.

Třiadvacetiletý kanonýr, který za dvě a půl sezony v MSFL nastřílel úctyhodných šestapadesát branek, byl novému týmu k dispozici už pro nedělní utkání s Pardubicemi Rodák z Jankovic při premiéře navlékl dres s číslem třináct a na trávníku strávil pětašedesát minut. Západočeši doma pouze remizovali 0:0. „Bylo to vyrovnané a bojovné utkání. Asi jsme měli více šancí a měli jsme vyhrát. Takže škoda, že z toho je nakonec jen bod,“ mrzí Silného.

Po přestávce se objevil ve dvou šancích, ale neskóroval. „Chybělo kousek štěstí. Byly to tutovky a měl bych je dávat. Budu se snažit, abych příště už ten gól vstřelil,“ slibuje.

S aklimatizací v novém prostředí problémy neměl. Kabina Sokolova posilu z Moravy přijala a Silný se hned začlenil do kolektivu, kterému pevnou rukou vládne bývalý plzeňský dirigent Pavel Horváth. „Je tady super parta, kluci mě vzali. Něco se zaplatí do společné kasy jako startovné a bude vše v pohodě,“ usmívá se Silný.

Bývalému hráči Otrokovic v zimě kvůli zranění nevyšlo angažmá ve Znojmě, nyní bude ve Fotbalové národní lize pomáhat jinému celku. „Myslím, že budu mluvit za celou kabinu, když řeknu, že chceme vyhrávat každý zápas. Čím výše budeme, tím lépe,“ dodává Silný.