Další trefy na západě Čech ovšem třiadvacetiletý kanonýr nepřidá. V klubu odmítl pokračovat a po sezoně si hledá nové angažmá.

„Nedostal jsem tolik šancí, kolik bych čekal,“ vysvětluje bývalý střelec třetiligové Kroměříže.

Silný odcházel do Sokolova těsně před startem jara s výbornou pověstí a vizitkou nejlepšího střelce MSFL. I když potřeboval čas na aklimatizaci a chvíli se v novém klubu rozkoukával, naskakoval do zápasů a sbíral minuty.

Pořádnou šanci ale nedostal, celých devadesát minut odehrál pouze jednou.

„Všechno bylo takové hektické, rychlé. Na to, jak to ale bylo komplikované, tak to pro mě byla dobrá zkušenost,“ říká Silný, který si v zápasech FNL vytvořil stejně příležitostí jako ve třetí lize, ale tak produktivní jako v dresu Hanácké Slavie na západě Čech nebyl.

„Moc velký rozdíl jsem nezaznamenal,“ přesto tvrdí třiadvacetiletý fotbalista.

Ilustrační foto
Hulín podlehl Kroměříži. Derby rozhodl bývalý hráč Spartaku Motal

Silný se střelecky prosadil pouze ve Vítkovicích, kde snižoval na 1:2. V posledním kole s Vlašimí potom v nastaveném čase pečetil výhru Sokolova 2:0.

„Druhá liga je více o taktice a větší připravenosti hráčů. Více se v ní trénuje, je to namakanější soutěž,“ říká.

„V Kroměříži chodí kluci do práce, studují. Fotbal u nich většinou není na prvním místě. Ale že by ve druhé lize hráli super fotbalisti, to říct nemohu,“ doplňuje.

Silného příliš nenadchla ani spolupráce s trenérem Pavlem Horváthem. Bývalý reprezentant sklízel největší hráčské úspěchy v Plzni, se kterou si zahrál i Ligu mistrů. V roli kouče ale oblíbený šoumen ničím nevyniká. „Nijak zvlášť mi v srdci neuvízl,“ přiznává Silný.

„Lidi ho spíše berou jako celebritu než trenéra. Nevím, jestli je to dobře,“ pokračuje a přidává k dobru jednu historku z cest.

„Když jsme zastavili na benzince, tak se s ním snad deset lidí vyfotilo a my jsme na něj čekali,“ líčí.

„Neříkám, že je špatný trenér, ale je vidět, že je to hlavně osobnost.“

Mladého kanonýra příliš nenadchlo ani prostředí, ve kterém poslední měsíce žil.

„Město není až tolik hezké, na druhé straně fotbalové zázemí je v Sokolově pěkné. Funguje to tam, fotbal mají rádi. Starají se o něj,“ říká.

Jan Silný po skončení sezony dostal od vedení Baníku nabídku na setrvání v klubu, vysoký forvard ale odmítl.

„Chtěli, abych zůstal na letní přípravu a popřípadě podepsal smlouvu. Já ale chci mít jistotu co nejdřív. Chci zkusit jiné angažmá,“ přiznává.

Ve hře je návrat do Kroměříže nebo zahraniční angažmá.

„Něco už se rýsuje. Můžu jít do Rakouska, Německa nebo Polska. Je toho dost,“ tvrdí Silný, který čeká, až začnou přípravy v jednotlivých klubech. „Pak si něco vyberu a snad to bude fungovat,“ doufá.

Bývalá opora Hanácké Slavie nezapomíná ani na Kroměříž. Kamarády a spoluhráče přišel pozdravit i v pátek do Otrokovic, kde se představili v rámci 28. kola. Silného ale stejně jako další fanoušky vůbec nepotěšili, Hanáci v derby prohráli 1:3.

„Je to škoda. Je vidět, že kluků je málo. Musí hrát dorostenci. Třeba z toho ještě něco bude,“ věří Silný.

fotbalisté Hulína. Ilustrační foto
Fotbalisté Hulína po čtyřech letech v MSFL remizovali 0:0