Už dříve se dohodli zástupci Mrlínku a Zdounek, že vzájemný zápas odehrají až 8. května. O víkendu se rozhodne o osudu zápasů Chvalčov – Martinice, Tučapy – Roštění, Skaštice – Admira Hulín a Žeranovice – Záhlinice.

POČENICE (11) – PRUSINOVICE (12)

Hřiště v Počenicích je způsobilé, takže by mělo být svědkem vzájemného duelu mužstev, která by se ráda co nejdříve posunula do klidného středu tabulky. První vzájemný zápas skončil divokou remízou 4:4.

„Je to pro nás jeden z nejdůležitějších zápasů jara. Chtěli bychom v něm rozhodně uspět. Víme, že Prusinovice loni zvládly záchranářské boje velmi dobře a mají kvalitní mužstvo. O to cennější by pro nás byla výhra,“ řekl trenér Počenic Josef Hrušák.

„Na vstup do jarních odvet jsme se připravovali celou zimní přípravu. Jedeme do Počenic s cílem vyhrát. Musíme lépe bránit, protože na podzim nám dal soupeř čtyři branky. Bylo to pro mě největší zklamání podzimu,“ dodal trenér Prusinovic Martin Novák.

Vzájemné zápasy: 0 – 1 – 0, 4:4

CHVALČOV (7) – MARTINICE (5)

Ve Chvalčově jarní premiéru odložili. „Hřiště není způsobilé,“ řekl domácí předseda Milan Perůtka. „Počítali jsme s tím, že tento zápas se asi hrát nebude,“ dodal trenér Martinic Ladislav Fischer.

TUČAPY (10) – ROŠTĚNÍ (14)

Ani hrací plocha v Tučapech není způsobilá. „Předběžně jsme se dohodli se soupeřem, že utkání odehrajeme 1. května,“ vysvětlil předseda domácího klubu Milan Křepelka.

SKAŠTICE (2) – ADMIRA HULÍN (1)

Jestli se bude hrát ve Skašticích, rozhodne až těsně před utkáním rozhodčí. Funkcionáři domácího klubu navrhli soupeři přeložení utkání, ale ten s tím nesouhlasil.

„Nechceme hrát z jediného důvodu. Rozbijeme si hřiště a pak na něm budeme hrát celé jaro. To není rozumné. Chceme jen ušetřit hřiště. Nám na výsledku tak nezáleží jako Admiře. Věřím, že napadne sníh a stejně se hrát nebude,“ přeje si trenér Skaštic Ivo Frýdl.

„Myslím si, že to necháme na rozhodčím. Nechceme před sebou tlačit odložené zápasy. Nevíme, jaké počasí bude dál. Nejsme hlupáci, abychom někomu zničili hřiště, pokud rozhodčí uzná, že terén není způsobilý, budeme to respektovat,“ dodal trenér Admiry Stanislav Dorazín.

Vzájemné zápasy: 2 – 3 – 6, 24:32

Série: Skaštice 6× vyhrály.

ŽERANOVICE (6) – ZÁHLINICE (13)

Funkcionáři v Žeranovicích chtějí utkání se Záhlinicemi odložit. „Zatím nás nikdo nekontaktoval. Nevadilo by nám, kdyby se hrálo, ale pokud je terén špatný, tak soupeři samozřejmě vyjdeme vstříc,“ poznamenal předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

NÉMČICE (4) – KYSELOVICE (3)

Souboj čtvrtého se třetím by se měl uskutečnit, pokud se výrazně nezhorší počasí.

„Příprava nesplnila moje očekávání. Momentálně nedokážu odhadnout, jak se bude zápas vyvíjet. Spousta hráčů netrénovala ani na padesát procent. Hrajeme však doma a to nám velí bodovat naplno,“ řekl trenér Němčic Martin Zaoral.

„Máme strašně velkou marodku. Naštěstí se nám podařilo odložit utkání naší rezervy. Tým tak doplníme o několik hráčů z B týmu. Proto jedeme do Němčic pro bod a pokud se nám to podaří, tak budeme spokojeni,“ dodal trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemné zápasy: 5 – 1 – 3, 18:17

Série: Němčice doma 4× neprohrály.

MRLÍNEK (8) – ZDOUNKY (9)

Utkání se bude po dřívější dohodě oddílů hrát až 8. května od 16.30 hodin.