Předseda klubu Petr Večeřa, který byl na podzim nespokojen především s defenzivní činností týmu, ovšem bitvu nevzdává. „Flintu do žita neházíme a o udržení se hodláme porvat,“ říká.

V Chropyni došlo k obrovské obměně kádru. Svou aktivní kariéru mezi Orly ukončila řada hráčů, kteří pamatovali ještě sezony, ve kterých klub působil v divizi. Na jejich místa přišli mladí odchovanci bez potřebných zkušeností.

„Obměnu kádru jsme měli plánovanou už na zimní přestávku, ale protože jsme se na jaře zachraňovali, tak jsme k tomu přistoupili až v létě. Chtěli jsme udělat ale mnohem menší řez. Nakonec však z kádru odešlo osm zkušených hráčů, kteří vedle sebe hráli řadu let a chtěli v Chropyni také společně skončit,“ vysvětluje Petr Večeřa.

Chropyňská defenziva byla opravdu katastrofální. Tým inkasoval 46 branek, přitom v předchozích devíti sezonách v této soutěži dostal nejvíc za celou sezonu – 55.

„Pro většinu hráčů to byla premiéra v soutěži a přechod byl pro některé hodně těžký. Ze zkušenějších defenzivních hráčů zůstali jenom Buksa a Hošek. Vedle nich nastupovali kluci, kteří jsou ještě věkem dorostenci,“ zdůraznil předseda chropyňského klubu.

V prvních pěti kolech nezískala Chropyně ani bod. V následujících osmi zápasech jenom čtyři a byla přikována na samé dno tabulky.

„Příležitost dostávali všichni hráči podle momentální formy, ale stále se nám nedařilo sestavu alespoň na osmi postech ustálit. Na hráčích byla v důležitých momentech vidět jejich nezkušenost,“ podotkl předseda FK Chropyně.

Čtyři kola před koncem odstoupil z pozice trenéra Karel Josl a nahradil ho Josef Hamrla, který již v Chropyni v minulosti koučoval a ještě z doby působení v dorostu zná řadu současných hráčů.

„S trenérem Joslem jsme se rozloučili po vzájemné dohodě. Byl pracovně hodně zaneprázdněn a často ho musel na trénincích zastupovat hrající asistent Tomáš Buksa. Touto cestou bych chtěl bývalému trenérovi poděkovat za jeho služby v posledních letech v našem klubu,“ řekl Petr Večeřa.

Poslední čtyři podzimní zápasy tak vedl tým z lavičky už Josef Hamrla a Chropyně vybojovala sedm bodů.

„V mužstvu chybí zkušenost. Hráči dělali tak naivní chyby, které jsem už dlouho neviděl. Nervozita byla znát a také jim v závěrech zápasů začaly rychle docházet síly,“ všiml si nový kouč, který se pokusí předposlední tým tabulky v krajském přeboru zachránit.

V zimním období bude hrát Chropyně turnaj v domácích podmínkách.

„Věřím, že kluci získají další zkušenosti a herní pohodu do odvet, abychom krajský přebor zachránili. Jednáme také o návratu některých hráčů, kteří u nás již v minulosti působili, ale konkrétní jména neprozradím,“ uzavřel Večeřa.