OP: Zdounky uspěly v Mrlínku a navýšily vedení na dva body

Fotbalisté Zdounek jsou dál po víkendu v čele okresního přeboru OFS Kroměříž, když zvítězili na půdě zachraňujícího se Mrlínku. Druhé Němčice vyhrály až po penaltovém rozstřelu, a protože mají o zápas k dobru a manko jen dvou bodů, mají reálnou šanci vrátit se do čela.

5.4.2018

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

HOLEŠOV B – ZÁHLINICE 3:0 (2:0)

Tomáš Vybíral, trenér Holešova B: Utkání bylo od začátku zbytečně nervózní, a to hlavně kvůli rozhodčímu Caletkovi, který za každý faul dával žluté karty a pak se v tom tak zamotal, že už nevěděl, komu je má dát. My jsme zápas zvládli, tak jak jsme si řekli a v prvním poločase jsme soupeře přehráli. Náš první gól padl po pěkné akci středem hřiště a šťastným střelcem byl velmi dobře hrající navrátilec Čada. O další branku se postaral Machálek z přímého kopu, který také předvedl solidní výkon. Ve druhém poločase se utkání odehrávalo mezi šestnáctkami bez náznaku šancí na obou stranách. My nakonec výsledek pečetili po krásné kombinaci po pravé straně, kdy se opět trefil Machálek.“
Branky: 27. a 88. Machálek, 13. Čada. Rozhodčí: Caletka. ČK: 42. Vaculík – 44. Mrkvica. Diváci: 75. Holešov B: Oral – Münster, Soldán, Belza, Šuba (55. Kotas), Zakopal (46. Hasala), Čada (78. Uruba), Kadlčík, Menšík (71. Leško), Vaculík, Machálek. Záhlinice: Vaďura– Hejník, Goc, Paštěka, Polák, Jakvid, Kutňák, Ledina, Mrkvica, Malát (74. Bureš), Horák.

NĚMČICE – TĚŠNOVICE 2:1 PP (0:0)

Domácí měli většinu času zápas pod kontrolou a také šli zaslouženě do vedení po hodině hry a trefě Kříže. Těšnovice v závěru přidaly na nasazení a zvýšený ofenzivní tlak se jim vyplatil deset minut před koncem, kdy vyrovnal Mršťák. O osudu tak musely rozhodnout až pokutové kopy, ve kterých měli pevnější nervy domácí.
Branky: 61. Kříž – 80. Mršťák. Rozhodčí: Odstrčil. Diváci: 80. Němčice: Mánek – Holý, O. Zaoral (33. Darebník), Kadlec, Vymětal, J. Zaoral (67. Radim Darebníček), Kříž, Roman Darebníček, Lejsek, Němec, Srovnal. Těšnovice: Zavadil – Pochylý, Hrabal (67. Šojdr), Potočný, Halamíček, Černý, Matuška, Malát, Novotný, Bartůšek, Mršťák.

POČENICE – KVASICE B 0:1 (0:1)

Josef Hrušák, hrající předseda Počenic: „Utkání ovlivňoval velmi silný vítr. V prvním poločase se hrálo častěji na naší polovině a po chybné rozehrávce šel soupeř chvíli před poločasem do vedení. My jsme se několikrát dostali za obranu Kvasic, střely T. Kunčara však mířily těsně vedle. Druhá půle se nesla ve znamení našeho tlaku, bohužel ani s větrem v zádech jsme bránu hostů prakticky neohrozili. Kvasice byly v tomto utkání šťastnější, vyhrály po jediné střele na bránu.“
Branka: 38. Ambruz. Rozhodčí: Závojský. Diváci: 71. Počenice: Tesák – Hrušák (65. Jánský), Barnet, Cigánek (32. M. Barnet), Juřena, Novotný, O. Kunčar, Bareš, Klapil, T. Kunčar (90. A. Barnet), Tesař. Kvasice B: Belza – J. Foltýn, Běták, Hrabal, R. Pospíšil (55. Janoštík), Dočkal, Dohorák (91. Lučan), L. Foltýn, Reiskup (70. Daněk), Ambruz, E. Pospíšil (92. Cupák).

MRLÍNEK – ZDOUNKY 0:3 (0:1)

Martin Kaďůrek, ved. mužstva Mrlínku: „V prvním jarním zápase nás čekal velmi těžký soupeř. Hrálo se na velmi těžkém terénu, který bránil v kombinačním fotbale. Po celý zápas jsme měli problémy s přihrávkou. Od začátku nás hosté přitlačili a nebýt našeho dorosteneckého brankáře, mohla to být ostuda. Taky nás zachránila tyčka. Hosté se nakonec přece jen ujali vedení, když proměnili trestný kop na hranici šestnáctky. Do konce poločasu tlak hostů opadl a hrálo se uprostřed hřiště bez střel na brankáře. Bohužel nám nevyšel začátek druhého poločasu, když nám hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Náš výkon pak ovlivnilo brzké vyloučení našeho brankáře a bylo po zápase.“
Branky: 12. Adamík, 47. Navrátil, 90. Kyrcz. Rozhodčí: Vybíral. ČK: 60. M. Vlasák (Mrlínek). Diváci: 70. Mrlínek: M. Vlasák – R. Horák, Heryán, Kušík (60. Šálek), Podzemný, Solař, Josinek, Hradil, D. Horák, Vyoral (88. Zapletal), O. Vlasák (52. Pešout). Zdounky: Rampas – Pektor, Rokos, J. Věžník (84. Červík), Mozga, Jergl (77. Sigmund), M. Věžník, Karlík, Adamík, Doleček, Navrátil (73. Kyrcz).

LUBNÁ – LOUKOV 4:0 (3:0)

Jakub Musil, člen výboru Lubné: „Bylo to klasické první utkání na přírodní trávě. Na hřišti bylo plno osobních soubojů a nepřesností. Do přestávky jsme díky hattricku Sládečka přinesli klid do našich řad.Další šance našeho týmu zůstaly nevyužity. Hosté vyhrávali osobní souboje, k ohrožení naší branky se však nedostali. Ve druhé půlce měla hra podobný obraz. Hosté si za celý zápas vypracovali jedinou šanci, kterou byla zahozená penalta. My jsme naopak trestuhodně zahodili snad osm dalších tutových šancí. Hosté odjeli díky našim střelcům s milosrdným výsledkem 4:0.“
Branky: 9., 33. a 44. Sládeček, 90. Železník. Rozhodčí: Žigmund. Diváci: 69. Lubná: Marák– Havránek, Moravčík, R. Havlík, Kašík, Kulcsár (82. Ševčík), Scholz, Bačinský (62. I. Havlík), Sládeček (89. Andrýsek), Železník, Rybenský. Loukov: John – Kocián, Pospíšil, Kocman (76. Olivík), Bělík, Rybka, Šenovský, Fuksa, Malíř (8. Novotný), Chlápek, Žniva.

CHVALČOV – CHROPYNĚ B 2:5 (0:3)

O osudu zápasu rozhodla první půle, kdy rezerva Chropyně šla rychle do vedení Podaným, aby do přestávky získala třígólový náskok. Po hodině hry zvýšil Palík na 4:0 pro hosty a mírně polevil. Toho využili fotbalisté Chvalčova alespoň ke korekci porážky, kdy o dvě branky domácích se postarali Zmeškal s Vaculíkem.
Branky: 65. Zmeškal, 86. Vaculík – 6., 38. a 77. Podaný, 44. Lacina, 60. Palík. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 90. Chvalčov: Spiegl (19. Barot) – Kovařík, Zmeškal, Marek, Balvín, Talach, Trnčák, Valoušek (76. Vaněk), Vaculík, Pecháček (46. Dostalík), Podola (82. Čechovský). Chropyně B: Mašík – Šeděnka, Sanislo, Pleva, Navrátil, Palík (78. Koláček), Soušek, Podaný, Štěpánek, Zatloukal, Lacina.

KOMÁRNO – SKAŠTICE B odloženo

Tým Komárna zažádal o odložení utkání z důvodu nemoci v jeho kabině. Zápas by se měl hrát v novém termínu v pátek 11. května od 17.30 hodin.

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 16 500 Kč Zahradníci floristé a květináři prodavač/ka - vazač/ka květin. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž, - prodej, vázání a aranžování květin, - vyučení, základy vazby květin - možnost zaučení,není nutná praxe v oboru, - benefity: sleva na koupi zboží, - kontakt je nutné dohodnout předem telefonicky v době Po-Pá 6.00-14.30 hod. popř. zasílat žádosti s životopisem na e-mail: zahradnictvibaloun@seznam.cz. Pracoviště: Ing. jiří baloun, květinová síň kaufland, Obvodová, č.p. 3671, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Eva Lysoňková, +420 573 338 925,737 904 060. Kultura a sport - Rozhlasoví moderátoři moderátor/ka. Požadované 18 000 Kč Rozhlasoví moderátoři moderátor/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž - vysílací studio je v Kroměříži, - požadujeme - vyučení, práce je vhodná i pro úplné začátečníky - rádio proškolí/zaučí, výborný hlasový projev, umění pracovat se svým hlasem, kreativnost, - práce je možná na hlavní i zkrácený pracovní poměr či na dohodu (DPP/DPČ), je možno se dohodnout i jen na víkendy, - výhody - všeobecný přehled, zájem o dění na Kroměřížsku a Zlínsku, vztah k muzice a znalost práce s počítačem, - Své životopisy posílejte e-mailem na adresu: mirek@radiokromeriz.cz, následně vybraní uchazeči budou pozváni na osobní pohovor.. Pracoviště: Radio kroměříž s.r.o. - provozovna, Tovačovského, č.p. 2828, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Miroslav Karásek, +420 604 942 257. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 110 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž, Zlín, , - vyučení v oboru, vhodné i pro absolventy, ŘP sk. "B", komunikativnost, samostatnost, - nástup možný ihned, benefity: stravenky, - kontakt osobně na pracovišti nebo telefonicky Po-Pá (7:00 - 17:00 hod.), popř. své písemné nabídky zasílejte na e-mail: dohorakm@keramod.cz, nebo poštou na adresu firmy. Pracoviště: Keramo d - dohorák s.r.o.- pracoviště kroměříž, Hlávkova, č.p. 1879, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Michal Dohorák, +420 777 161 278. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 17 000 Kč Účetní všeobecní všeobecná účetní - všeobecný účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž , - SŠ vzdělání, znalost účetnictví, praxe v oboru 1 rok, znalost práce na PC, nástup možný ihned, - kontakt dohodnout předem telefonicky v době Po-Pá 7.00-15.30 hod., nebo zasílejte písemné žádosti se strukturovaným životopisem na e-mail: info@bm-baumas.cz. Pracoviště: Bm - baumas, spol. s r.o. - provozovna kroměříž, Moravská, č.p. 3010, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Klučková, +420 777 627 732,777 627 739.

Bývalý majitel Baníku Ostrava Libor Adámek pomáhá českým házenkářkám.

Bývalý majitel Baníku Adámek pomáhá házené. „Beru to jako oběť,“ tvrdí

České házenkářky (v červených dresech) prohrály ve druhém zápase základní skupiny mistrovství Evropy s Norskem 17:31.  Foto: Autor: Robert Grim/chf.cz
21

České házenkářky podruhé prohrály, přesto budou hrát s Němkami o postup

-

Kostka se stal svým pátým vítězstvím na Mikuláši rekordmanem

Zlínský pilot Tomáš Kostka se spolujezdcem Ladislavem Kučerou a vozem Škoda Fabia R5 se stali vítězi sobotní IX.Mikuláš Rally is Life ve Slušovicích.

Luzumová plánuje svatbu. „Po sezoně začnu uvažovat o dítěti,“ přiznává

ROZHOVOR / Brest (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Vyřazení po základní skupině na mistrovství Evropy ve Francii si absolutně nepřipouští. Do posledního zápasu v Brest aréně dá všechno.