OP: Těšnovice se vyhouply do čela, poslední Chvalčov se dočkal prvního vítězství

Odložený zápas na jaro příštího roku v Němčicích sesadilo z čela okresního přeboru fotbalisty Zdounek. Na výsluní se tak vyhouply Těšnovice, které si doma poradily s rezervou Skaštic. Prvního vítězství sezony se ve 12. kole dočkal Chvalčov, který udolal Mrlínek.

29.10.2018

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

LUBNÁ – ZÁHLINICE 1:3 (0:2)

Zdeněk Pudelka, trenér Záhlinic: „Naše vítězství se nerodilo vůbec snadno. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a rychlou kombinací jsme se dostávali před branku soupeře. Ve využití šancí jsme byli prakticky stoprocentní. Domácí se tlačili do našeho pokutového území, ale naše obrana hrála pozorně a tak Lubná střílela jen z větší vzdálenosti. Do druhé půle jsme šli s vedením 2:0 a cílem držet míč na našich kopačkách. To se nám však nedařilo a domácí nás dostali pod tlak, ze kterého dal dobře hrající Chýla kontaktní gól. Pak nás při několika závarech podržel brankář Pospíšil a Jakvid potvrdil třetím gólem naše vítězství. Nebyli jsme lepším týmem, ale kluci bojovali a za to jim chci poděkovat.“
Branky: 76. Chýla – 4. Paštěka, 42. Šustek, 81. Jakvid. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 80. Lubná: Marák – Mynář, Moravčík, I. Havlík (73. Bačinský), R. Havlík, Rybenský, Kulcsár, Scholz, Kašík, Chýla, Konečný (46. Kroupa). Záhlinice: Pospíšil – Hejník, Poledňák, Ledina, Polák, Mrkvica, Kutňák (85. Matesko), Paštěka, Šustek (65. Jakvid), Malát (90. Bureš), Horák (56. Motal).

KVASICE B – ZBOROVICE 5:2 (3:1)

Marek Šprňa, as. trenéra Zborovic: „Prohráli jsme zaslouženě. Je na nás deka a je potřeba si sednout a v rámci kabiny si promluvit, protože tak to dál s přístupem nejde.“
Branky: 43. a 46. Majkrič, 12. Pánek, 25. Ševela, 85. Dvořák – 11. Gröpl, 69. Vybíral. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 85. Kvasice B: Stratil – Zapletal (51. E. Pospíšil), Slavík (69. Dvořák), Pánek, Přikryl (87. Daněk), Hrabal, Majkrič, Foltýn, Reiskup, Ambruz, Ševela. Zborovice: Kocourek – Liashuk, Vybíral, Havránek (46. Gremlica), Novák, Hanák, Gröpl, Šumbera, Marek Šprňa, J. Šprňa (59. Buksa), Martin Šprňa.

CHVALČOV – MRLÍNEK 1:0 (1:0)

Domácí tým podal bojovný výkon, který jim přinesl v duelu sestupem ohrožených týmů první výhru sezony. Stačilo mu k tomu jedna trefa, po půlhodině Chlápka. Třebaže se se Mrlínek snažil o vyrovnání, ze svých šancí na defenzivu Chvalčova nevyzrál.
Branka: 36. Chlápek. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 180. Chvalčov: Janek – Vaculík, Zmeškal, Marek, Kovařík, Šico, Trnčák, Stodůlka, Trňák, Chlápek (46. Vaněk), Podola (72. Targoš). Mrlínek: Novák – R. Horák, Hradil, Hlava (65. Solař), Žídek, Podzemný, Josinek,

TĚŠNOVICE – SKAŠTICE B 5:2 (2:0)

Vlasák (68. Vyoral), Rybka, Holec, D. Horák.

Josef Židlík, as. trenéra Těšnovic: „Se Skašticemi jsem očekával dobrý technický fotbal a to se také potvrdilo. Brzo jsme šli do vedení po vlastním gólu soupeře a od té doby jsme udávali tempo zápasu. Jeden centr střídal druhý a převahu jsme potvrdili druhým gólem, když se trefil J. Malát. Druhý poločas začali aktivněji hosté a vstřelili kontaktní gól. V zápětí po chybě obrany Skaštic dával do prázdné D. Malát a poté jsme mohli rozhodnout zápas, ale nastřelili jsme pouze břevno a tyč. Hosté pak snížili z penalty, naštěstí hned v téže minutě dokázal odpovědět opět J. Malát, který se trefil z těžkého úhlu. Skóre zápasu pak uzavřel z penalty Mršťák.“

Lukáš Motal, trenér Skaštic B: „Zápas se pro nás od začátku nevyvíjel moc dobře. Dali jsme si nešťastný vlastní gól. Poté jsme sice přežili nějaké šance soupeře, ale opět jsme nevyřešili jednoduchou situaci a inkasovali podruhé. Do druhé půli jsme vstoupili daleko lépe než do první. Podařilo se nám snížit, ale soupeř brzy opět odskočil. Stejná situace se opakovala i po vstřelení naší druhé branky. Domácí byli v tomto zápase hladovější a pro zisk bodů udělali více než naše mužstvo.“

Branky: 26. a 72. J. Malát 4. vlastní, 57. D. Malát, 79. (pen.) Mršťák – 52. Škrabana, 72. (pen.) Bubla. Rozhodčí: Závojský. Diváci: 65. Těšnovice: D. Zavadil – Pochylý, Hrabal (66. Slováček), D. Malát (87. Štěpánů), Židlík (53. Šojdr), Halamíček, J. Malát (82. Šívara), Labuda, Pluhař, Mršťák, Mrázek. Skaštice B: Vymětal – Janalík, Icela, Navrátil, Bubla, Vlkolenszki (66. Hyánek), Ježák, Rosecký (66. Dunda), Frýdl (78. Brada), Pitron, Škrabana.

BŘEST – STŘÍLKY 4:2 (2:1)

Lukáš Šoustek, vedoucí mužstva SK Břest: „V posledním domácím zápase podzimní části sezony jsme chtěli potěšit naše diváky vítězstvím. Vyhrát se nám podařilo, nicméně i přes velmi příznivý průběh utkání to nakonec nebylo vůbec jednoduché. Brzy jsme vedli po brankách dnes opět vynikajícího Jana Látala 2:0. Soupeř sice snížil, ale od 43. minuty jsme po hrubém faulu, který byl oceněn červenou kartou, hráli přesilovku.

V úvodu druhého poločasu proměnil pokutový kop Tomáš Šídlo a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže pak začali naši hráči zahazovat jednu šanci za druhou. Brankář Střílek Lukáš Rotter chytal skvěle a několikrát své mužstvo podržel. A když v 83. minutě hosté z ojedinělé šance znovu snížili na rozdíl jedné branky, tak jsme se najednou začali o výsledek bát. Definitivu přinesl až gól Dominika Bejdáka v 89. minutě. Je to zasloužená, ale velmi upracovaná výhra.“

Branky: 12. a 24. Látal, 49. (pen.) Šídlo, 89. Bejdák – 27. Posolda, 83. Kryštof. ČK: 43. Hanák (Střílky). Rozhodčí: Hušek. Diváci: 80. Břest: Kožuch – Koudelníček, Urban, Bejdák, Látal, Buček, Štauber (82. Máša), Hanák (57. Trlica), Liška, Daněk, Šídlo. Střílky: Rotter – Jelínek (78. Hlaváč), Jančík, Hanák, Elzner, Zabloudil (81. Blaž), Stuchlík (46. Kryštof), Posolda, Fila, Holub (80. Vašák), Hubr.

POČENICE – KOMÁRNO 3:1 (0:1)

Josef Hrušák, předseda Počenic: „Bylo to velmi těžké utkání. Hosté šli do vedení ve 26. minutě, kdy jsme pozdě zareagovali na nákop za obranu, a hráč Komárna sám před Tesákem nezaváhal. Ve druhém poločase jsme zpřesnili hru, vypracovali jsme si šance, několikrát však podržel Komárno brankář. V 58. minutě hostující obránce ve vápně přehnal svůj důraz při ataku Zbořila a nařízený pokutový kop proměnil Pajgr. Čtvrthodinu před koncem nás po rohovém kopu Z. Niedermertla poslal do vedení J. Barnet a o pár minut později stanovil konečné skóre utkání opět Pajgr. Zápas plný soubojů dobře zvládl rozhodčí Vymětal.“

Jaromír Gadas, ved. mužstva Komárna: „K sobotnímu zápasu jsme odjížděli značně oslabení o několik hráčů ze základní sestavy. Dokonce jsme museli povolat hráče, který dva roky nestál na fotbalovém hřišti. První půle byla z našeho pohledu dobrá, měli jsme nějaké šance, ale ujal se pouze únik Lukáše, který dostal ideálně míč za obranu. Domácí měli pár šancí, ovšem s nimi si poradila pozorná obrana anebo dobře chytající Šindelek. Během přestávky jsme si řekli, že nesmíme dát soupeři možnost vrátit se do zápasu. Uplynulo pár minut a vše bylo jinak. Rozhodčí dostal domácí na koně, když z poloviny hřiště odpískal velmi přísnou penaltu. Druhou branku vstřelily Počenice po našem neobsazení z rohového kopu. Hnali jsme se za vyrovnáním, ovšem velká šance Lukáše se zastavila pouze na břevně. Ve hře vabank potom utekl Pajgr, který si chytře vykoledoval druhou penaltu, a o zápase bylo rozhodnuto.“

Branky: 58. (pen.) a 77. Pajgr, 75. J. Barnet – 26. Lukáš. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 40. Počenice: Tesák – Hrušák (89. Cigánek), Zbořil, J. Barnet, Juřena, Jánský, O. Kunčar, Pajgr, Klapil, L. Niedermertl (65. Z. Niedermertl), Štolfa. Komárno: Šindelek – M. Žejdlík, Kunz, Orel, Studený, Kulajta, Tvarůžka, Ondroušek, Lukáš, J. Žejdlík, Kopečný.

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 25 000 Kč Zámečníci strojů zámečník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kyselovice- servisní práce v rámci Střední a Severní Moravy, - zavedné firma, která zajišťuje služby pro zemědělství i domácnosti. Jedná se o dojení, chlazení, vzduchotechniku, klimatizace, - vzdělání není rozhodující, vyučení v oboru výhodou (možnost i vyučení v oboru opravář zemědělských strojů), ŘP sk. B podmínkou, - výhodou je svářečský průkaz CO2 a svařování plamenem (firma je schopna dořešit), - možnost nástupu ihned, benefit - odměny, osobní benefity, dovoz do práce, mobilní telefon, diety - příplatek na oběd, možnost dalšího vzdělávání, - kontakt osobně v sídle každé pondělí v době 8.00-9.00 hod., kontakt telefonicky v době Po-Pá 8.00-20.00 hod. (603 848 055), popř. zasílejte písemné žádosti na e-mail: seprom@seprom.cz. Pracoviště: Milan topič, seprom, 768 11 Chropyně. Informace: Milan Topič, +420 603 848 055,573 351 820. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 19 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Dělník/ce balení, etiketování a expedování výrobků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž, - požadujeme: vyučení v jakémkoliv oboru, základní znalost s PC, samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, flexibilita, - práce na HPP, možnost i na 8 hod. směny R-O, zaměstnanecké výhody, nástup možný ihned po vstupní lékařské prohlídce, doba určitá 1 rok s možností prodloužení, - benefity: příspěvek na stravování, na rekondiční pobyty, na životní pojištění, na , dojíždění nad 20 km, Makro karta, zvýhodněné telefonní tarify, zaměstnanecké balíčky, odměna za vitalitu, za hospodářský výsledek, benefity v hodnotě 4 000 Kč libovolně kombinovatelné (masáže, vstupenka na sportoviště města Kroměříže, poukázky do prodejny, pobyt v hotelu, kredit na oběd, mobil), , - Kontakt osobně na pracovišti pouze každé úterý v rozmezí 8:00-11:00 hod. (p. Bradová). K prvotnímu kontaktu životopis s sebou. Příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: bradova@kmotr.cz. Pracoviště: Kmotr - masna kroměříž a.s., Hulínská, č.p. 2286, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Danuše Bradová, +420 573 500 618,604 220 856. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 89 Kč Číšníci a servírky číšník/servírka. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Morkovice, - vzdělání není rozhodující, vhodné i pro absolventy i pro OZP, - pracovní doba: týden práce / týden volno, otevírací doba: Po-Čt 11:00-23:00 hod. / Pá-Ne 11:00-01:00 hod., doba určitá 1 rok s možností prodloužení, - kontakt telefonicky Po-Pá, 8:00 - 20:00 hod. - p. Glozová, p. Frkal - 602 243 017, 604 905 923. Pracoviště: Zdeněk frkal - pivní bar sýpka morkovice, 17. listopadu, č.p. 233, 768 33 Morkovice-Slížany. Informace: Zdeněk Frkal, +420 602 243 017,604 905 923. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 22 100 Kč Provozní elektromechanici elektrikář. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Holešov, - údržba a opravy výrobních strojů a zařízení, zabezpečení chodu výrobních zařízení po elektrotechnické stránce, řešení technických úkolů v rámci výrobních technologií, podílení se na optimalizaci průběhu výroby, samostatná činnost na elektrických zařízeních, spolupráce při instalaci strojů a uvedení do provozu, - požadavky - SŠ/SOU/OU elektrotechnického zaměření, platné osvědčení vyhl. č. 50/1978, Sb. §6, praxe na obdobné pozici ve výrobním závodě výhodou, schopnost týmové práce, časová flexibilita a odolnost vůči stresu, - benefity - náborový příspěvek až 11 000 Kč, 25 dní dovolené, odměna za nábor, příplatky za směnnost, osobní ohodnocení, stravování za dotovanou cenu, příspěvek na penzijní a životní pojištění, široký systém benefitů, - osobní kontakt je možný přímo na pracovišti Po-Pá v době 8:00-14.00 hod. nebo telefonicky Po-Pá 8:00 - 16:00 hod., příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: Romana.machacova@cz.nestle.com. Pracoviště: Nestlé česko s.r.o., závod sfinx holešov, Palackého, č.p. 134, 769 01 Holešov. Informace: Hana Michenková, +420 573 306 237.

Mistrovská kopaná. Tady je přehled odehraných utkání a tabulky

Fotbalisté Kroměříže. Ilustrační foto

Kroměříž se loučila jednoznačnou výhrou nad Rýmařovem

Stolně tenisový zápisník Lubomíra Hotaře

O víkendu byla na programu další porce stolně tenisových ligových zápasů. Nejchutnější menu svým fanouškům připravily prvoligové ženy vsetínského Sokola a třetiligové celky Šarov a KST Vsetín. V extralize žen potěšila výhra Hluku ve Vlašimi.

Rožek gólem zklamal sousedy. „Jako derby jsem to ale nebral,“ říká mladík

Byl to vůbec jeho první podzimní gól a přišel v poslední možný moment. Devatenáctiletý Viktor Rožek jako střídající hráč skóroval v 89. minutě letošního závěrečného mistrovského utkání.