MLADCOVÁ B – TLUMAČOV 0:5 (0:3)

Omlazené domácí mužstvo utrpělo až příliš krutý debakl od zkušenějšího celku Tlumačova. Přitom začátek mělo béčko Mladcové dobrý, ovšem po deseti minutách přišla chyba matadora v domácí brance Ondráše, kterému prošla střela Duroně mezi nohama. Pět minut nato se projevila nezkušenost mladcovských hráčů, hosté u půlící čáry velmi rychle rozehráli trestný kop a volný Máčala zvýšil na 0:2. Další fáze hry měla jednoznačný průběh, Tlumačov jasně domácí mužstvo přehrával. Po půlhodině hry se ale domácí vzchopili a kontaktní gól visel ve vzduchu. V největší šanci však vychytal Slobodiana hostující gólman, poté vyhlavičkoval tlumačovský Psota z branky střelecký pokus Skalníka. A tak opět platilo obehrané Nedáš dostaneš a těsně před poločasem rychlý kontr Tlumačova zakončil střelou o tyč opět Duroň. Osud utkání tak byl téměř rozhodnut, definitivní jasno bylo v 54. minutě, když kapitán hostí Duroň znovu nachytal gólmana Ondráše, obloučkem ho přehodil a završil tak hattrick. Mladcovští pak promarnili Slobodianem další tutovku a v samotném závěru ještě vstřelil pátou branku vítězů střídající P. Mouka.

Branky: Duroň 3, Máčala, Mouka P. Rozhodčí: Ambroz – Střelec, Uhlár. Mladcová B: Ondráš – Bečica (46. Sovják), Murka, Hamerník, Skalník – Slobodian, Goiš (68. Vyvlečka), J. Černý, Polepil (64. Tumenjargal) – M. Lebánek, Paták. Tlumačov: Škrabal – Juhaňák, Duroň, Malý, Mudřík (55. J. Mouka), Zálešák, Psota (75. P. Mouka), Z. Jonášek (73. Ulman), Máčala, J. Jonášek, Otevřel.

VESELÁ – BYLNICE 1:1 (0:0)

Poločas skončil bez gólů, ale blíže ke vstřelení branky měla Veselá. Zejména akce Machalíčka volala po úspěchu. Útočník domácích z prostoru penalty sice technicky obhodil brankáře Hudečka, ale míč minul o pár centimetrů i levou tyč jeho branky. Také druhý poločas přinesl šance Veselé. Nejprve Manďák točil míč z trestného kopu i za pomoci větru do Hudečkovy levé šibenice, ale minul branku. Pak se Bodlák proháčkoval přes čtyři protihráče a zakončil svůj průnik podařeným centrem, ten ovšem zůstal bez využití. Po dalším centru Dlouhý dlouho váhal na malém vápně a tísněný obránci už v pádu přesně nezakončil. Hosté hráli důrazně a pomocí nakopávaných míčů využívali každé možnosti k rychlým protiútokům. Z jedné takové nevinné akce šla Bylnice v 62. minutě do vedení. Domácí nedůrazně odvrátili rohový kop, míč se znovu vrátil do pokutového území a Straka měl ve výskoku štěstí, když míč od jeho hlavy putoval obloukem nad rukavicemi domácího brankaře přímo pod břevno. Veselá v dalších minutách vystupňovala svůj tlak, ale vyrovnání nepřicházelo. Až v 78. minutě. Obrana Bylnice si tentokrát počínala laxně a ponechala domácí po rohu u míče ve vlastním malém vápně. Zpětnou přihrávku pak Manďák využil a z osmi metrů střelou mezi obránci vyrovnal. Závěrečný nápor Veselé již Valaši v čele se zkušeným stoperem Lukšíkem z Brumova ustáli.

Branky: Manďák – Straka. Rozhodčí: Lebloch – Balušek, Valenta. Veselá: Červenka – Čoček, Odstrčilík, Divoký, Mikšík Pet (60. Křižka) – Bodlák, Dlabaja, Manďák, Večeřa – Dlouhý, Machalíček. Trenéři: Gajdošík a Krajíček. Bylnice: Hudeček Dominik – Hořák Karel, Ptáček, Lukšík, Machů – Lukaštík, Straka, Bartozel, Sucháček – Bobot, Lysák. Střídali: Šuchma, Novák, Hudeček Denis.

BRATŘEJOV – KAŠAVA 2:2 (1:2)

Domácí začali zápas nekoncentrovaně, již ve 4. minutě vyrobili ve středu zálohy hrubou chybu, kterou nikým neatakovaný Horsák pěknou střelou potrestal. Podobná situace se opakovala o pár minut později a po gólu Slováčka to bylo 2:0 pro Kašavu. Teprve poté se Bratřejov trochu probral, ale pořád mu vázla kombinace. Na řadu tak musela přijít bojovnost, díky níž Chromčák při troše štěstí snížil na 1:2. Ve druhém poločase se výkon domácích zlepšil, Bratřejovští vyrovnali hru a vytvořili si několik příležitostí na vyrovnání. Hosté nezůstávali pozadu a při jejich akcích musel ukázat své umění brankář Hrachový. Nicméně v 54. minutě uplatnil svou zkušenost domácí Chromčák a vstřelil vyrovnávací branku. I když se Bratřejov snažil strhnout vítězství na svou stranu a dokonat obrat, nepovedlo se. Kašava remízu uhájila.

Branky: Chromčák P. 2 – Horsák, Slováček. Rozhodčí: Ševčík – Hrachový, Kalenda. Diváci: 60. š Hrachový – Slezák, Janeczko, Chromčák, Polčák, Gerža D,. Tomšů Š., Tomšů P., Tomšů M., Kalenda, Gerža P. Střídali: Tomšů J., Černý. Kašava: Krist – Tomeček, Kaška, Křižka, Pospíšil, Zbranek Pavel, Zbranek Petr, Slováček, Krčma, Gavenda, Horsák. Střídali: Kostrhůn, Kaška P.

LUDKOVICE – LOUKY 3:0 (0:0)

Ludkovice se sice dostávaly do šancí jako první, ale nedůraz v zakončení jim bránil ve vstřelení branky. Louky se dostávaly do koncovky sporadicky a prakticky ohrozily domácí branku jen jednou ve 30. minutě. Do konce prvního poločasu byli diváci svědky mnoha nepřesností na obou stranách a nic zajímavého se na hřišti neudálo. Do druhého poločasu Ludkovice vstoupily se snahou vstřelit co nejdříve branku, ale to se jim dlouho nedařilo. Až v 65. minutě si udělal prostor na hranici velkého vápna mladší z rodu Dvorníků Václav a přízemní střelou ze šestnáctky rozvlnil poprvé hostující síť – 1:0. V 82. minutě zahrávali Ludkovičtí trestný kop a po nedůslednosti hostující obrany se orientoval nejlépe ve vápně Dvorník a tím definitivně zlomil odpor soupeře – 2:0. Poté Louky zahrozily, ale domácí gólman Mikel střelu vyrazil na rohový kop. Z mnoha dalších šancí nastřelily Ludkovice dvě minuty před koncem tyč. Již v nastavení se však ještě jednou prezentoval nejlepší hráč na hřišti Rostislav Dvorník, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:0.

Branky: Dvorník R. 2, Dvorník V. Rozhodčí: Veselý, Hanák, Janča. Ludkovice: Mikel R. – Nevařil, Gregor, Dvorník R., Suchý, Bartoš, Mikel P., Mikel S., Talaš P., Dvorník V., Gavenda. Střídali: Talaš V., Mikel M. Louky: Hodulík – Kolomazník, Mikač, Kadlík, Landt, Lendler, Valerián, Laciga, Vašek, Řeha, Michalovský. Střídal: Plachý.

NÁVOJNÁ – VYSOKÉ POLE 3:0 (1:0)

Utkání dvou týmů, které se ještě nedávno utkávaly ve III. třídě mělo nádech derby, protože obě vesnice jsou od sebe vzdáleny pouze pár kilometrů. Do zápasu velmi bojovně vstoupili hosté a v prvních minutách byla iniciativa plně v jejich režii. Udeřilo ale nečekaně na druhé straně. Po krásném míči za obranu nezazmatkoval Řehák J., po zaseknutí přeloboval všechny obránce a přihrál míč Šenkeříkovi A., který akrobaticky zahrál míč z otočky volejem přesně k tyči. Do poločasu se hrál bojovný fotbal, Vysoké Pole mělo více míč na kopačkách a bylo i nebezpečnější, ale skórovat se mu nepodařilo. Do druhé půle vstoupila lépe Návojná, kdy taktickým výkonem eliminovala nápor hostů, někdy i se štěstím, ale hlavně díky skvělým zákrokům brankáře Šenkeříka. O zvýšení náskoku se poté postaral dalekonosnou střelou Ptáček, který vymetl šibenici. Návojná udeřila ještě jednou, a to když Řehák J. předložil míč Jiřímu Řehákovi, který jej uklidil do prázdné brány. Perličkou utkání byl přímý kop zahrávaný domácím gólmanem, který se však neujal, ač hostujícího brankáře vystrašil.

Branky: Šenkeřík A., Řehák J., Ptáček T. Rozhodčí: Goňa – Uhlár, Miklas. Návojná: Šenkeřík – Vaněk Miroslav, Pavlík, Janáč, Lorenc – Vaněk Martin, Ptáček, Macháč, Šánek – Řehák Josef, Šenkeřík Aleš. Střídali: Surý Štěpán, Řehák Jiří, Surý Ondřej.

LÍPA – ÚJEZD 2:1 (1:0)

V první půli byli domácí lepším mužstvem a vytvořili si mnoho šancí, jedinou standardní situaci dokázal přetavit v gól Procházka. Po přestávce začali aktivněji hosté a Lípu zatlačili. V okamžiku, kdy Lípa byla vysunutá na půli Újezdu, šli hosté do brejku a po sledu přesných přihrávek vyrovnali. Domácím týmem to otřáslo a Újezd stále tlačil. Z beznaděje vytáhl Lípu až Koutný, jenž se před koncem zápasu otočil s míčem a nekompromisně vyslal přesnou střelu k tyči. Ta rozhodla o třech bodech pro domácí, kteří těsnou výhru uhájili.

Branky: Procházka, Koutný – Bělaška. Lípa: Červenka – Dobízl, Kukla, Hlavinka, Kořének, Koutný, Branný, Šimek, Šuba, Procházka, Spáčil. Střídali: Ušela, Mikeska, Horký, Kegler, Haferník. Újezd: Fojtík – Maňas, Macháč, Sucháček, Belžík, Častulík, Slovák, Bělaška T., Bělaška V., Struhař, Pavelka. Střídali: Juřík, Hlavička, Drga.

DOLNÍ LHOTA – NEVŠOVÁ 2:3 (1:1)

V úvodu zahrozili domácí střelou Pastorka vedle branky. Pak převzala iniciativu Nevšová, která během pár minut kopala tři rohové kopy. Po jednom z nich pěknými nůžkami prověřil hostující Tomšů brankáře Martince, který zaskočil za obvyklou jedničku. Potom měla Dolní Lhota několik šancí, ale Šenovský ani Doruška netrefili branku. Ve 20. minutě kopal domácí Pastorek roh, přesně našel nabíhajícího Križka a ten hlavou otevřel skóre – 1:0. Následoval další centrovaný míč do obrany Nevšové, který domácí útočník Hlavička poslal vedle branky. Hosté vyrovnali ve 34. minutě, když se z pravé strany trefil Haša. Ke konci první půlky šli domácí v přečíslení dva na jednoho, ale stav se nezměnil. Druhá půle začala šokem pro Dolní Lhotu, kdy se pěknou střelou trefil v 46. minutě hostující kanonýr Tomšů. O deset minut později se po chybě domácí obrany prosadil opět Tomšů a zvýšil na 1:3. Dolní Lhota se nevzdávala, ale všechny střely šly mimo branku. Až v 63. minutě při chybě hostujícího brankaře snižoval Hlavička na 2:3. V 70. minutě se Nevšová dožadovala pokutového kopu, ale hlavní sudí Frajt odpískal jen přímý kop, což hosté nesli velmi nelibě. I přesto patřil závěr Nevšové. Ta v 80. minutě trefila tyč domácí branky a k tomu přidala ještě tři rohové kopy. Výsledek už se ale nezměnil.

Branky: Križko, Hlavička – Tomšů 2, Haša. Rozhodčí: Frajt – Měřička, Polách. Dolní Lhota: Martinec – Martinka, Pleša, Repatý, Deml, Šenovský, Križko, Hlavička, Masař, Pastorek, Doruška. Střídali: Klejn, Chrenko. Nevšová: Čupalka – Haviár, Častulík, Čačko, Tomšů, Hájek, Srcháček, Munster, Haša, Topič, Šoman. Střidali: Juriga, Drga, Hradil.

Hattrick místo zazděné penalty

Tlumačov – Takový rozjezd sezony si v Tlumačově určitě přáli. Třetí výhra znamenala zároveň posun na třetí místo v tabulce. O tříbodový zisk na hřišti mladcovského béčka se zásadní měrou zasadil Tomáš Duroň, jenž domácího nováčka pokořil hned třikrát.

„Mezi muži to byl v mistráku můj první hattrick. Zatím se mi to povedlo jen v přípravě," zapátral v paměti nejlepší střelec tohoto kola, který se činil od samotného začátku. „Měl jsem však i trochu štěstí. Třeba hned první gól prošel brankáři mezi nohama," upozornil 28letý fotbalista.

Druhý gól přidal těsně před přestávkou. To už vedl Tlumačov 3:0. „Tato branka asi byla rozhodující, protože domácí měli několik šancí, a kdyby vstřelili kontaktní gól, asi by nás ještě po přestávce potrápili. Takto se už zápas jenom dohrával," informoval Duroň.

On sám ovšem nepolevil a po změně stran zkompletoval hattrick. „Těší mě to dvojnásob, protože v minulém kole jsem doma neproměnil penaltu, takže teď cítím určitou satisfakci," svěřil se fotbalista, jenž válí v dresu Tlumačova již osmou sezonu. ⋌(rš)

Celý text jste si mohli přečíst již v úterý 3. září v tištěné verzi regionálního Deníku.