MRLÍNEK (7) – LUBNÁ (1)

Mrlínek se pokusí překazit úspěšný vstup Lubné do okresního přeboru. Hosté dominují soutěži, jak dlouho však budou odolávat náporu ostatních? Mrlínek hraje hodně útočně. Střílí sice hodně gólů, ale také poměrně často inkasuje.

„Určitě se budeme snažit hostům překazit úspěšný vstup do sezony a získat tři body. Na „domácím“ hřišti v Loukově se nám daří. Hostům by se tady nemuselo dobře hrát. Sestava se nebude nijak výrazně měnit. Proti Lubné se nám ale příliš nedaří,“ hlásí před utkáním vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.

„Určitě si nedáváme přehnané postupové ambice. Samozřejmě se ale rádi udržíme v popředí tabulky. Do Mrlínku jedeme s přáním neprohrát a navázat na dobré výkony z předešlých zápasů. Musím však přiznat, že poslední výhra s Martinicemi byla hodně vydřená a vybojovaná,“ říká trenér Lubné Marek Piškula.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-1, 2:4. Série: Mrlínek 4x bez prohry. Tip: 0.

ŽERANOVICE (2) – NĚMČICE (5)

Šlágr kola může poodhalit skutečnou sílu obou týmů. Žeranovice budou chtít doma pokořit Němčice. Bude to bitva, která přitáhne diváky.
„Před sezonou jsem určitě nečekal, že by tento zápas měl být šlágrem kola. Němčice určitě budou chtít vyhrát, ale se stejným přáním jdeme do utkání i my. Hlavně domácí zápasy chceme odehrát dobře. Rozhodně se nehrneme za postupem. Atmosféra bude určitě dobrá. Ještě aby vydrželo počasí,“ přeje si trenér Žeranovic Karel Klimek.

„Všichni víme, že nás v Žeranovicích nečeká lehký zápas. Domácí nám budou chtít určitě oplatit krutou porážku z předloňské sezony, která je stála v konečném účtování sestup. Tak jako ostatní trenéři i já řeším problémy se sestavou. Opět nenastoupíme kompletní, proto bych byl spokojen i s bodem. Sice jsme poslední tři zápasy nevyhráli, ale neprocházíme žádnou krizí. Jen nemáme takové štěstí jako v úvodu podzimní sezony,“ míní trenér Němčic Václav Hůzl.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-0-2, 11:14. Série: Žeranovice doma 22x bez prohry. Tip: 1.

PRUSINOVICE (9) – LUDSLAVICE (12)

Obě mužstva se budou hlavně snažit o to, aby nedostala gól. Vstup do sezony jim zrovna nevyšel.
„V pátek jsem potkal starostu Ludslavic a oznámil jsem mu, že jim oplatíme jarní porážku. Soupeře nepodceňujeme, ale nechceme doma ztrácet body,“ upozorňuje asistent trenéra Prusinovic Ondřej Němec.

„Maximální bojovností se musíme snažit získat alespoň bod, abychom se v tabulce o trošku posunuli. To je náš cíl. Především nesmíme zbytečně inkasovat,“ hlásí trenér Ludslavic Ivan Velísek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 4-1-3, 22:14. Série: Ludslavice venku 6x bez výhry. Tip: 0.

BŘEST (14) – ZÁHLINICE (13)

Duel mužstev, která ještě nevyhrála, naznačí, kdo na co má.
„Věřím tomu, že kluci zabojují a že se vzpamatují v utkání s předposledním. Pevně v to věřím a udělám pro to všechno. Pokud se to nepodaří, tak důsledky neúspěchu ponesu sám. Není možné, abychom prohráli i sedmý letošní zápas,“ doplňuje trenér Břestu Antonín Vymětal.

„Tento zápas rozhodne, zda mohou hrát Záhlinice okresní přebor. Pokud nevyhrajeme, tak bude muset dojít k nějakému impulsu. Čímž by byla s největší pravděpodobností moje rezignace. Do Břestu nás pojede přesně jedenáct, což je tragédie,“ odhaduje trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-0-0, 10:4. Série: Břest doma 22x bez výhry – Záhlinice 8x bez výhry. Tip: 2.

ADMIRA HULÍN (6) – KYSELOVICE (8)

Admira v této sezoně dvakrát vyhrála a čtyřikrát remizovala. Jako jediná zůstává v soutěži neporažena. Kyselovice jsou spolu se Skašticemi v současné době nejlépe střílejícím týmem okresního přeboru. Admiře se s Kyselovicemi daří.

„Měl by to být divácky atraktivní duel se spoustou branek. Naším úkolem je odčinit nevydařený druhý poločas utkání s Chvalčovem. Musíme se dostat zpět do herní pohody a zlepšit hru. Doma chceme získat tři body a zase prodloužit sérii neporazitelnosti o další zápas,“ řekl trenér Admiry Pavel Vlha.

„Nám se s Admirou hraje dobře, i když prohráváme. Ve vzájemných duelech padá hodně branek, ale Admira vyhrává těsně. Navíc na hřišti s umělým trávníkem by se mohl střelecky chytit Krčma. Zabezpečíme obranu a zkusíme hrát na brejky. Bral bych bod,“ připouští trenér Kyselovic Vít Říkovský.

SKAŠTICE (4) – CHVALČOV (11)

Do mužstva Skaštic se skvěle začlenily posily a na výsledcích domácího mužstva je to znát.
„Chvalčov je staronový účastník soutěže. Hosté mají vyspělý tým, který má sice určité výkyvy, ale je to kvalitní soupeř. Budeme chtít potvrdit vítězství z minulého kola, které pro nás bylo velmi cenné. Věřím, že se nám to podaří a pojistíme si umístění ve špičce tabulky. Jsem rád, že herní kvalita je u nás lepší než na konci minulé sezony,“ říká trenér Skaštic Ivo Frýdl.

„Jakýkoliv bodový zisk by byl naším úspěchem. V minulém utkání s Admirou se nám zranil náš nejlepší hráč Jiří Trňák, který bohužel v současnosti leží v nemocnici a je to s ním špatné. Bude nám chybět až do konce sezony. Problémem bude jej nahradit. Proto se díváme na všechny strany, koho bychom angažovali. Je to velký problém,“ doplnil trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-0-2, 9:9. Série: Skaštice doma 5x bez prohry. Tip: 1.

MARTINICE (10) – ZDOUNKY (3)

Domácí se stále potýkají s rozsáhlou marodkou. Tým Martinic ještě nenašel herní pohodu.
„Máme stále problémy se zraněními. Po minulém kole přibyl na marodku i brankář. V této chvíli nemám vůbec představu, v jaké sestavě budeme hrát. Přál bych klukům, aby se už chytli. Doufám, že se jim to v duelu s nováčkem podaří,“ věří trenér Martinic Ladislav Fischer.

„Marodka v týmu soupeře by pro nás mohla být výhodou v případě, že bychom neměli stejné problémy. Chybí nám šest hráčů. Vypadá to, že budu muset nastoupit po třech letech na hřiště. Myslím si, že kdyby se nám hodně dařilo, tak můžeme uhrát plichtu, ale moc tomu nevěřím. Letos jsme ještě nehráli kompletní,“ řekl trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Tip: 1.

PŘEČTĚT SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika