NĚMČICE – LUBNÁ 2:0 (0:0)

Michal Štěpánek, as. trenéra Němčic: „Dnes k nám přijel soupeř, který vsadil na velmi tvrdou hru. Do první velké šance jsme se dostali po pěkné kombinaci, kdy Kadlece vychytal hostující gólman. Vstup do druhé poloviny nám vyšel, když z přímého kopu vstřelil branku Kříž. Po celý zápas jsme hosty nepustily do větší šance. Bohužel čím více se blížil konec zápasu tak se přiostřovaly fauly hostujícího celku. V závěru jsme přidali druhý gól opět Křížem a bylo rozhodnuto. Hosté si žádnou gólovku nevytvořili a tak vítězství je zasloužené.“

Bronislav Železník, as. trenéra Lubné: „První půlka zápasu byla vyrovnaná, v podstatě bez šancí. Byl to spíše boj. Na začátku druhého poločasu se domácí ujali vedení z přímého kopu. Tento okamžik hodně ovlivnil průběh zápasu. Hra byla hodně rozkouskovaná a domácí hráli přesně to, co potřebovali. My jsme si za celý zápas v podstatě nevypracovali žádnou vyloženou šanci. Bojovnost hráčům upřít nemůžu, ale bez vstřeleného gólu vyhrát nemůžeme.“

Branky: 46. a 87. Kříž. Rozhodčí: Caletka. ČK: 76. Chýla (Lubná). Diváci: 120.

Němčice: Mánek – Radim Darebníček, Holý, Cejpek, Zaoral (55. Němec), Batoušek, Kříž, Pospíšilík (79. Darebník), Kadlec, Lejsek, Roman Darebníček. Lubná: Marák – Mynář, Moravčík (78. Bačinský), I. Havlík, R. Havlík, Rybenský (69. Kašík), Scholz, Sládeček (78. Kulcsár), Horák, Železník, Chýla.

Fotbalisté Spartaku Hulín. Ilustrační foto
Divoký závěr: penalta, vyloučení a vítězný gól. Hulín slaví

KVASICE B – ZDOUNKY 0:7 (0:3)

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Utkání začalo oboustranně kombinační hrou ve středu pole, bez šancí. Pak přišlo nedorozumění obrany a brankáře domácích, které trestal dnes

produktivní Rokos. V zápětí Fojta krásnou uličkou uvolnil Rokose a ten se opět nemýlil. Další chybu trestal Kyrcz a bylo vymalováno. Domácí po našem zvýšení na 4:0 již nekladli velký odpor a nám se dařilo kombinační hrou proměňovat další příležitosti. S výsledkem i předvedenou hrou jsme spokojeni. Teď se musíme soustředit na nedělní derby.“

Branky: 16., 26., 53., 81. a 86. Rokos, 29. Kyrcz, 81. Buša. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 120.

Kvasice B: Rec (9. Belza) – Janoštík (66. Fišer), Panák, Přikryl (50. Benda), Hrabal, Slavík (82. Dvořák), Dočkal, Dohorák, Ambruz, Moravec, Ševela (39. Foltýn).

Zdounky: Holeček – Bleša, Pektor (55. Červík), Kutňák, Rokos, Kyrcz (67. Buša), Navrátil, Karlík, Mozga, Fojta, Adamík (74. Jelínek).

CHVALČOV – KOMÁRNO 0:5 (0:2)

Jiří Trňák, hráč Chvalčova: „Komárno bylo v utkání lepším týmem. Bohužel jsme to soupeři dost usnadnili, kdy jsme mu čtyři góly doslova darovaly.“

Branky: 53. a 76. Klas, 17. Lukáš, 26. Václavek, 89. Majkus. Rozhodčí: Závojský. Diváci: 60. Chvalčov: Janek – Balvín, Marek, Něstreljajev (63. Kurfürst), Pávek (46. Šmíd), Podola, Stodůlka (46. Targoš), Šico, Trnčák, Zmeškal (80. Stela), Kovařík. Komárno: Kunz – Žejdlík, Hajda (64. Ondroušek), Orel (84. Matušů), Kulajta, Majkus, Klas, Tvarůžka, Lukáš, Václavek (46. Pešout, 72. Surovec), Šindelek.

BŘEST – POČENICE 1:2 (1:0)

Lukáš Šoustek, ved. mužstva SK Břest: „Úvodní zápas jarní části sezóny nám bohužel nevyšel. Jako den a noc. I tak by se dal charakterizovat náš dnešní výkon v průběhu obou poločasů. Zatímco v tom prvním jsme byli lepším mužstvem, tak v tom druhém jsme vyklidili všechny naše pozice a po velmi špatném výkonu, jsme nebyli schopní uhrát proti velmi bojovnému soupeři alespoň nějaký bod. Už v 6. minutě jsme šli do vedení, když perfektní sólo proměnil Jan Látal. V dalším průběhu prvního poločasu jsme si vypracovali hned několik příležitostí pro potvrzení výsledku. Ani jednu šanci jsme neproměnili, a tak ve druhém poločase přišel tvrdý trest. Houževnatý soupeř začal vyhrávat osobní souboje a dokázal nás dostat pod tlak. Výsledkem byli dvě inkasované branky v rozmezí pěti minut. Za předvedenou hru ve druhém poločase, jsme si dnes vyhrát nezasloužili.“

Josef Hrušák, předseda Počenic: „Soupeř si utkání prohrál sám. Po první půli Břest mohl vést o čtyři branky a za to, že jsme inkasovali jen jednu, jsme mohli děkovat štěstí a brankáři Tesákovi. Mladí hráči domácích byli daleko rychlejší než my, silní v soubojích jeden na jednoho a naše defenzíva byla při brejkových situacích soupeře ve velkých problémech. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, více jsme drželi míč a čtvrthodiny před koncem po hlavičkách Batíka a Vlhy jsme zápas otočili.“

Branky: 6. Látal – 74. Batík, 77. Vlha. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 100. Břest: Kožuch – Urban, Konečný (80. Trlica), Bejdák, Látal, Buček, Šálek, Štauber (46. Niščak), Liška, Daněk, Kocman. Počenice: Tesák – Hrušák (81. A. Barnet), Zbořil, J. Barnet, Juřena (67. Cigánek), L. Niedermertl, Kunčar, Z. Niedermertl (90. Novák), M. Barnet (36. Vlha), Štolfa, Batík.

TĚŠNOVICE – STŘÍLKY 5:0 (4:0)

Josef Židlík, as. trenéra Těšnovic: „Na perfektně připraveném trávníku se hrál zpočátku opatrný fotbal a soupeři se po zimní přestávce pouze oťukávali. Na první gól jara ale diváci nemuseli dlouho čekat a již v 7. minutě Bartůšek perfektní kolmicí vybídl Maláta a ten nekompromisně prostřelil hostujícího gólmana. Gól nás uklidnil a rozjeli jsme svoji kombinační hru, kterou korunoval druhým gólem, kdy se po chytře rozehrané standardce prosadil Hrabal. Po zbytečném faulu hostujícího obránce se z pokutového kopu nemýlil Bartůšek. V poslední minutě prvního poločasu byl Pluhař zastaven pouze za cenu faulu a druhý pokutový kop bezpečně proměnil Mršťák. Ve druhém poločase jsme kontrolovali výsledek a přidali pouze jeden gól, když akci Bartůška zakončil Pluhař.“

Branky: 7. Malát, 26. Hrabal, 36. Bartůšek, 45. Mršťák, 88. Pluhař. Rozhodčí: Zakopal. Diváci: 100. Těšnovice: Zavadil – Pochylý, Brázdil, Pluhař, Labuda, Bartůšek, Mršťák, Hrabal (46. Halamíček), Šojdr (66. Šívara), Černý, Malát. Střílky: Rotter – Hanák, Posolda, Zabloudil, Elzner, Hubr, Holub, Kryštof (62. Blaž), Jančík, Vybíral, Stuchlík (82. Jelínek).

ZBOROVICE – MRLÍNEK 2:3 (2:1)

Fotbalisté Mrlínku zvládli jeden z důležitých zápasů v boji o záchranu. Na důležité tři body dosáhli díky zlepšené druhé půli, obratu z 0:2 a dokonanému hattricku D. Horáka.

Branky: 10. Janča, 27. Kojetský – 37., 65. a 72. D. Horák. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 100.

Zborovice: Chytrý – Doleček, Janča (70. J. Šprňa), Kojetský (46. M. Šprňa), Přibyl, Střelec (58. Vybíral), J. Štěpánek, M. Štěpánek, Šumbera, Poledňák, Novák. Mrlínek: M. Vlasák – R. Horák, Heryán, Hradil, Hlava, Josinek, Vyoral, Podzemný, O. Vlasák, Holec, D. Horák.

ZÁHLINICE – SKAŠTICE B 2:3 (2:2)

Zdeněk Pudelka, trenér Záhlinic: „Začátek utkání jsme zvládli na výbornou a už v první minutě jsme vedli brankou Horáka. Když zvýšil v páté minutě Motal hlavou na 2:0, jevil se pro nás zápas snadný. Opak byl pravdou. Hosté nás začali napadat na naší polovině, záložníci se přestali nabízet a hosté převzali iniciativu. Byli lepší ve hře jeden na jednoho. Dalekonosnou střelou se jim podařilo snížit a v nastaveném čase prvního poločasu dokonce vyrovnat. Druhý poločas byl plný faulů. Šance se střídaly a zápas byl chvílemi hodně vyhrocený. Po naší chybě hosté vstřelili vítězný gól. Předtím tutovku nevyužil Bureš. Klukům nelze upřít snahu a bojovnost, ale dnes nám chybělo trochu štěstí.“

Lukáš Motal, trenér Skaštic B: „Měli jsme hrozný vstup do zápasu. V 5. minutě jsme prohrávali o dvě branky a to po našich chybách. Postupně se ale naše koncentrace na zápas začala zlepšovat a s tím stoupal i výkon celého týmu. Soupeře jsme začali přehrávat a stahovat jeho náskok. To se nám povedlo ještě v první půli. Ve druhé půli dokonal obrat svou druhou brankou Frýdl. Závěr hráči už poctivě odmakali a těsné vedení jsme udrželi.“

Branky: 1. Horák, 5. Motal – 16. a 55. Frýdl, 45. Navrátil. Rozhodčí: Voříšek. Diváci: 100.

Záhlinice: Pospíšil – Hejník, Poledňák (50. Matesko), Ledina, Polák, Mrkvica (30. Bureš), Paštěka, Malát, Jakvid (79. Pospěch), Horák (71. Drexler), Motal. Skaštice B: Rotrekl – Vlkolenszki, Icela, Navrátil, Bubla, Ježák (81. Hyánek), Rosecký (69. Soukup), Frýdl, Škrabana, Pitron, Brada (61. Uličný).