STŘÍLKY – ZBOROVICE 1:3 (0:1)

„Dnes se hrál zápas o konečné druhé místo v tabulce a musím uznat, že Zborovice zůstanou druhé naprosto zaslouženě. Jsou fotbalově jinde než my a společně s Morkovicemi se oddělují od jinak velmi vyrovnané skupiny dalších devíti klubů. Hosté byli po celý zápas o kousek lepší a dokázali trestat naše chyby. Vidina druhého místa nám poněkud svazovala nohy. I já jsem reagoval zbytečně podrážděně na některé výroky sudího.

Zřejmě to bylo způsobeno tou možností se vyšplhat až na to druhé místo, i když jsme tři kola předtím hráli prakticky ještě o záchranu. Nemůžu ale pochopit, proč takový zápas mezi druhým a čtvrtým týmem přijede pískat rozhodčí ze sousední vesnice Zborovic. Zbytečně to přidalo na emotivnosti zápasu, i když na konečný výsledek to nemělo nijak zásadní vliv. My jsme se přesvědčili, že bez pořádného tréninku na špičku prostě nemáme. Padli jsme po celkem neuvěřitelné šňůře jedenácti zápasů bez prohry, a proto musím hodnotit jarní část velmi pozitivně a vyjádřit naprostou spokojenost s celkovým umístěním. Děkuji všem lidem, kteří se podíleli na tomto výsledku," řekl trenér Střílek Pavel Mikulčík.

„K poslednímu utkání jsme jeli s cílem zvítězit a potvrdit druhé místo v tabulce. Hned od začátku utkání jsme měli nad domácími převahu a dostávali se do šancí, ale brankář domácí několikrát podržel. Z narůstajícího tlaku před brankou domácích se po závaru ujala Laubeho dorážka, kdy si míč domácí obrana srazila do vlastní branky. Poté jsme měli ještě další příležitosti na zvýšení vedení, ale nepřesnosti a domácí brankář tomu zabránili.

Naše hra ke konci poločasu upadla, a tak se před naši branku dostali i domácí, ale vážnější šanci na srovnání si nevypracovali. Ve druhém poločase jsme navázali na výkon z úvodu utkání, dostávali se do šancí, ale zakončení bylo nepřesné. A když přišly i šance domácích, zvýšil konečně naše vedení po rychlé akci v 75. minutě pěknou střelou Prachař. Domácím se ještě podařilo chvíli nato snížit, ale další branka opět po rychlém útoku, který zakončil Kojetský, znamenala naše zasloužené vítězství. Hráčům gratuluji ke druhému místu a chválím je za předváděné výkony v jarní části soutěže," zdůraznil předseda Zborovic Radovan Kunc.

Branky: 75. Foltýn – 8. vl., 67. Kojetský, 78. Prachař. Rozhodčí: Jelínek, 100 diváků. Střílky: Vitoul – Marek, Foltýn, Sádlík, Holub, Posolda, Gejdoš (15. Věžník), Stuchlík (56. Jelínek), Hubr, Nezdařil, Novák. Zborovice: Harásek – Zapletal, Švejcar, Laube (91. Sidek), Kojetský, Šumbera, Štěpánek, Šprna (83. Havránek), Vybíral, Prachař D. (88. Prachař M.), Chytrý (60. Janča).

NĚMČICE – MORKOVICE B 2:1 (1:1)

„V dnešním zápase musím pochválit obě mužstva za vynikající výkon se spoustou šancí na obou stranách. V posledním kole jsme podali proti zaslouženému vítězi okresního přeboru asi nejlepší výkon na jaře. Vyšel nám vstup do zápasu, když jsme už ve 3. minutě skórovali po hlavičce Lejska. Ve 25. minutě Morkovice srovnaly po odrazu míče od našeho hráče. Ve druhém poločase jsme opět rychle skórovali, když po důrazu se prosadil náš nejlepší střelec Radim Darebníček. Díky brankářům se výsledek do konce zápasu nezměnil, i když šancí, jak jsem řekl, bylo hodně," poznamenal Karel Němec, sekretář Němčic.

„Domácí vzali utkání celkem prestižně. Byli aktivnější a měli víc gólových šancí. Vítězství si zasloužili. V závěru utkání jsme hráli na tři útočníky a měli jsme řadu standardních situací, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Domácí byli produktivnější," doplnil trenér rezervy Morkovic Petr Šimčík.

Branky: 3. Lejsek, 51. Radim Darebníček – 25. vl. Rozhodčí: Slováček, 80 diváků. Němčice: Láník – Lejsek, Niedermertel, Cejpek, Darebníček Roman, Darebníček P., Darebníček T., Darebníček Radim, Holý, Matějov, Pospíšilík (Holotík, Matesko). Morkovice B: Vdoleček – Vymazal, Řezáč, Oplt, Skácel, Hušek, Majda, Handl, Pajgr, Šimčík, Přecechtílek (Petráš).

LOUKOV – KYSELOVICE 7:3 (4:2)

„Deset gólů, to Loukov nepamatuje několik let. Svoji roli sehrálo i to, že se jednalo o poslední kolo, a o nic nešlo. My jsme hned v úvodu dali dva góly Kocmanem, ale pak jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Asi aby nebyla nuda, přestali naši kluci od 25. minuty na chvíli hrát a brzy to bylo 2:2. Naštěstí si všimli, že začínám zvyšovat hlas a do půle upravili na 4:2. Ve druhé půli jsme přidali další tři góly. Hosté korigovali krásnou střelou do víka. Kocman dnes dal sice čtyři góly, ale mohl jich dát sám minimálně osm. Kdyby dnes bylo skóre dvouciferné, nikdo by se nemohl divit," zdůraznil trenér Loukova Miroslav Hovořák.

„Do posledního zápasu jsme nastupovali bez několika hráčů základní sestavy a na výsledku to bylo znát. Dostali jsme dva laciné góly ze začátku. Stihli jsme ovšem vyrovnat na 2:2, ale domácí dali ještě do poločasu dva góly. Do kabin se šlo za stavu 4:2 a o zápasu bylo téměř rozhodnuté. Konečný výsledek 7:3 se divákům musel líbit. Chtěli jsme poslední zápas vyhrát a zajistit si umístění na bedně, domácí ale byli bojovnější a zaslouženě vyhráli. Do další sezony máme rozhodně o čem přemýšlet," podotkl hráč Kyselovic Martin Sobek.

Branky: Kocman 4, Kundera 2, Žáček – Seibert, Křepelka, Sobek. Rozhodčí: Hušek, 70 diváků. Loukov: Švehlík – John K., Kuběna, Žáček, Petřík, Šmerda, Šenovský, Janek, John J., Kundera, Kocman (Vlasák, Bělík, Pospíšil). Kyselovice: Molčík – Křepelka, Říkovský V. st. (Netopil), Říkovský M., Kroupa (Jančík) – Vymětal, Říkovský V. ml., Přikryl, Seibert – Sobek, Zádrapa.

MRLÍNEK – ZDOUNKY 2:2 (1:0)

„Začali jsme dobře, když se individuálně prosadil Surý. Hosté pak měli velkou šanci, kterou zachránil Žídek na brankové čáře. Na začátku druhého poločasu se bohužel hostům podařilo vyrovnat. Pak se krásně prosadil dnešní kapitán Laďa Kušík. Už to vypadalo, že to dneska vyhrajeme, ale soupeř se nevzdával a minutu před koncem opět vyrovnal. V závěru nastaveného času jsme měli maxi šanci, když Heryán trefil tyč a z následné dorážky přestřelil Vrubel prázdnou branku," řekl vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.

„Na utkání jsme přijeli v improvizované sestavě se třemi dorostenci s cílem důstojně dohrát soutěž, což se nám povedlo a s bodem jsme spokojení. Po celý zápas se hrálo nahoru dolů a my jsme vždy dotahovali. V posledních vteřinách hry jsme měli velké štěstí, když po závaru před naší brankou domácí ani natřikrát nedokázali vstřelit gól," dodal předseda Zdounek Zdeněk Čevela.

Branky: 27. Surý, 77. V. Kušík – 50. Horák, 89. L. Buša. Rozhodčí: Skyba, 100 diváků. Mrlínek: Novák – Heryán, Horák R., Mikeška, Žídek, Vrubel, Vyoral Š., Podzemný, Kušík V., Holec (77. Hasilík), Surý (87. Beza). Zdounky: Rampas – Sigmund, Kozubík, Němec, Juřena (46. Andrýsek), Doleček (66. Buša P.), Kyrcz, Adamík (46. Buša L.), Zajíček, Horák, Krčmař.

LUBNÁ – SLAVKOV P. H. 5:2 (2:1)

„Zápas byl součástí lubenských oslav 55. výročí založení fotbalu. Hrál se za krásného počasí a myslím, že jsme až na pár hluchých míst předvedli jasně nejlepší jarní výkon. V úvodu utkání se na obou stranách třepaly spojnice tyčí a břevna. Po vstřelení branky jsme hru jasně ovládli. Vytvářeli jsme si šance, ale výsledkem byla jen jedna branka. Hosté snížili po ojedinělé střele z dálky. Druhý poločas jsme začali ještě lépe a hned v úvodu jsme odskočili o dvě branky. To hosty zlomilo a od té doby to byl jen souboj našich hráčů s gólmanem a se svou nemohoucností v zakončení. I tak jsme přidali další branky. Myslím si, že je výsledek pro Slavkov velmi milosrdný. Kdybychom proměnili jenom polovinu šancí, tak skončil zápas s dvojciferným výsledkem. Mrzí mě, že jsme v jarní části podávali velmi nevyrovnané výkony. Předvádět takový fotbal jako dnes, tak jsme i přes velké jarní oslabení v tabulce úplně někde jinde," řekl kouč Lubné Petr Skypala.

„Dvě minuty po přestávce jsme po chybě gólmana dostali třetí gól, čtvrtý z ofsajdu, pátý z penalty a bylo rozhodnuto. Body jsme si v tomto utkání nezasloužili, protože jsme hráli špatně. Domácí nebyli o tolik lepší, ale když měli ty oslavy, tak jsme jim je nechtěli kazit," doplnil trenér Slavkova p. H. Pavel Kotas.

Branky: Otýpka 2, Kroupa, Havlík, Valach – P. Krajcar, Grygar. Rozhodčí: Tříska, 120 diváků. Lubná: Blažek (Burda): Droběna (Piškula), Běťák, Valach, Kadlčík (Ševčík K.), Rybenský, Scholz, Haloda, Havlík, Otýpka (Kovařík), Kroupa. Slavkov p. H.: Čačala – Kotas, P. Krajcar, Janečka, Dočkal, Z. Krajcar, Pavlica, J. Krajcar, Urbánek, Grygar, Ponížil (Mikulčák, Sadil, Urban).

RUSAVA – ZÁŘÍČÍ 3:0 (0:0)

„Výsledek by mohl značit, že jsme potvrdili velmi dobrou formu z posledních pěti zápasů, ale nebylo tomu tak. Hráli jsme strašně. Málo pohybu, hodně nepřesností. Nebýt dvou nenápadných akcí, z kterých se kopaly penalty, asi by chom gól nedali. Při našich rohových kopech kluci úplně regulérně soutěžili, kdo kopne roh hůř. Chtěl bych moc poděkovat končícímu trenérovi Melichárkovi, který pro náš klub odvedl spoustu trenérské i organizační práce. Určitě víc, než jsme si zasloužili," přiznal sekretář Rusavy Daniel Krajcar.

„Se značně poslepovanou sestavou jsme na Rusavě sehráli rovnocennou partii. První půle byla bez branek. Ve druhé půli rozhodly zápas dva pokutové kopy proti nám. Měli jsme pár šancí, ale soupeř naše pokusy eliminoval. Na konci domácí přidali třetí gól," dodal předseda Záříčí Petr Krutil.

Branky: Mich. Vaculík, D. Krajcar, Havránek. Rozhodčí: Dundová, 90 diváků. Rusava: Palát – D. Krajcar, Vávra, Lipold, Třason – Pavelka, Zelený, Mich.Vaculík, Havránek – Kocman (75. Vašík), K. Vaculík (82. Janek). Záříčí: Koláček – Jež, Chytil, Halas, Navrátil, Hradil, Štefek, Dobrý L., Šubík, Dobrý J., Kačer (Michalčík).

1. Morkovice B 24 15 4 5 57:27 49
2. Zborovice 24 13 3 8 53:43 42
3. Němčice 24 12 2 10 46:48 38
4. Slavkov p. H. 24 11 4 9 51:53 37
5. Střílky 24 9 10 5 51:44 37
6. Kyselovice 24 11 4 9 64:54 37
7. Lubná 24 11 4 9 54:49 37
8. Zdounky 24 9 8 7 52:51 35
9. Loukov 24 10 5 9 52:39 35
10. Mrlínek 24 9 6 9 56:38 33
11. Rusava 24 10 3 11 42:47 33
12. Záříčí 24 5 4 15 33:49 19
13. Ludslavice 24 1 3 20 26:95 6