Z loňských účastníku okresního přeboru letos chybí vítězné Martinice, které nevyužily možnosti hrát I. B třídu a přihlásily se jen do základní III. třídy. Místo nich postoupily do I. B třídy ze druhého místa Zdounky. Z okresního přeboru sestoupil Mrlínek a Šelešovice.

Hned čtyři týmy tak musely okresní přebor doplnit. Nedobrovolně Slavkov pod Hostýnem, který po čtyřech letech sestoupil z I. B třídy. Radost mají naopak v Morkovicích, když jejich rezerva vyhrála III. třídu a poprvé od roku 1996 bude hrát v okresním přeboru. Druhým postupujícím se staly Rataje, které se vrací do nejvyšší okresní soutěže po dlouhých šestadvaceti letech. Posledním nováčkem jsou Rajnochovice. Klub, který chyběl v okresním přeboru jenom tři sezony.

SLAVKOV P. H.

Pět otázek pro předsedu Karla Mikulčáka

Proč sestoupil Slavkov p. H. z I. B třídy?

Hlavním důvodem bylo, že jsme nedokázali překročit vlastní stín. Dělali jsme pro záchranu maximum. Snažili jsme se najít střelce, protože právě vstřelit branku nám dělalo na podzim největší problémy. Bohužel ani jaro nepřineslo výraznou změnu, i když jsme dosáhli lepších výsledků. Nedokázali jsme využít řady šancí, které jsme měli hned v úvodu jarní části. Doma se Slavičínem B jsme měli například čtyři gólové šance a nakonec jsme prohráli hloupě brankou z penalty. Zbytečnou chybou jsme přišli o dva body také v závěru zápasu s Lubnou. Podobné to bylo v domácím zápase s Těšnovicemi.

Po několika letech budete hrát okresní přebor. Jaké v něm máte šance?

Mně nezbývá říct nic jiného, než že se chceme hned vrátit do I. B třídy. V posledních letech se to povedlo třeba Roštění, které po sestupu z I. B třídy v následujícím roce hned vyhrálo okresní přebor. Určitě to nebude nic jednoduchého. Nicméně nám nezbývá nic jiného, než se o to pokusit.

K jakým změnám došlo v kádru?

Kádr se malinko změnil. Na hostování do Holešova odešel Filip Kostov. K nám se vrátili naši dorostenci, kteří hráli v Bystřici p. H.: Pavel Kučerka, Michal Kopřiva a Jiří Pavlica. Jenom na mladých však sestavu stavět nemůžeme. Snažíme se o další bystřické hráče, kteří by u nás mohli hostovat, tak jak už to bývá tradicí.

Jak proběhla krátká letní příprava?

Myslím si, že s přípravou můžeme být spokojeni, protože až na pár výjimek byla účast na trénincích celkem slušná. Za měsíc se toho nedá mnoho stihnout. Nevím, jestli by se nedal začátek sezony nějak posunout, protože začínat 8. srpna je hodně brzo. Vím, že hrát ještě v listopadu není zrovna ideální, ale začátek je prostě hodně brzy.

Koho řadíte mezi favority okresního přeboru?

Podle toho jak jsem mohl sledovat loňskou sezonu, to může být třeba zrovna Kostelec u Hol., na jehož hřišti začínáme novou sezonu. Předpokládám, že také Rataje mohou být hodně vysoko.

Kádr v sezoně 2009/2010: Filip Kostov (26 utkání/ 0 branek/ 6 ŽK/ 0 ČK), Petr Krajcar (25/2/8/0), Radek Horák (23/0/2/0), Vít Mikulčák (22/3/1/0), Miroslav Kužel (22/0/2/0), Marian Románek (20/3/4/0), Lumír Františák (19/3/6/0), Lukáš Neradil (19/0/1/0), Zdeněk Krajcar (19/0/3/0), Marek Benda (18/0/3/0), Zdeněk Sadil (18/0/3/0), Roman Ondroušek (13/2/1/0), Aleš Jemelka (12/0/2/0), Ondřej Grygar (12/1/1/0), Lukáš Josinek (12/0/2/1), Josef Janečka (12/2/1/0), Vladimír Kušík (12/1/1/0), David Krajcar (11/3/2/0), Karel Mikulčák (9/0/0/0), Miroslav Sadil (8/1/0/0), Martin Hasal (5/0/0/0), Petr Symerský (4/0/0/0), Radoslav Chlup (2/0/0/0), Miroslav Jakoubek (1/0/0/0)