Okresní přebor: Nevšová excelovala, podruhé vyhrál Bratřejov

Zlínsko – Bylnice i Nevšová v 19. kole okresního přeboru suverénně vyhrály a vzhledem k zaváhání Březnice získaly v čele tříbodový náskok. V souboji dvou posledních celků pak uspěl doma Bratřejov, jenž tak zaznamenal v soutěži druhou výhru za tři body.

27.4.2015

Okresní přebor: Vysoké Pole (v červeném) - Dolní LhotaFoto: David Máčala

BYLNICE – SLOPNÉ 3:0 (2:0)

Domácí ani hosté si ze začátku nevytvořili mnoho šancí. Jako první gól z brejku dala Bylnice. Ve 25. minutě se prosadil Jan Bobot, který dorážel míč do prázdné branky po perfektním úniku Tkadlece. Ve 40. minutě zvýšil David Šenkeřík střelou k tyči náskok domácích na 2:0. Druhá půle už byla pro oko diváka fotbalově pohlednější. V 72. minutě se prosadil Denis Hudeček, a konečné skóre tak znělo 3:0. Slopné si nevytvořilo ani jednu šanci, o což se značnou mírou zasloužila pevná obrana Bylnice.

Branky: Bobot, Šenkeřík, Hudeček Denis. Rozhodčí: Lebloch, 150 diváků. Bylnice: Hudeček Dominik, Novák, Machů, Lukšík, Hořák Lukáš, Tkadlec, Bartozel, Sucháček O., Hudeček Denis, Bobot, Šenkeřík. Střídali: Hořák P., Chudárek, Lysák, Sucháček Radim, Miklas. Slopné: Petráš, Šustek, Pochylý M., Chlud R., Bartoš, Žáček, Kozubík J., Chlud J., Kozubík T., Brunik, Trunkát. Střídali: Švach.

NEVŠOVÁ – MLADCOVÁ B 9:0 (6:0)

Mužstvo Nevšové po třech nevydařených utkáních v úvodu jarní části soutěže doznalo změn v sestavě a to se vyplatilo. Hrající 51letý trenér Hradil opět ovládl celou obranu a svými radami velmi dobře dirigoval celé mužstvo, které válcovalo soupeře již od začátku utkání. Hráči se předháněli v zakončování skvělých útočných akcí a již v polovině zápasu, kdy svítilo na ukazateli skóre 6:0, byl soupeř na ručník. I ve druhé půli mužstvo Nevšové pracovalo na 100 procent a další branky nasypalo do brány Mladcové. Oba útočníci Nevšové – Tomšů a Šoman dali 4 branky, jednu hezčí než druhou. Devátý gól proměnil Dubec. Mladcová se v poli snažila, ale nezachytávala velmi rychlé domácí útočníky a v obraně zcela vyhořela. Vítězství mohlo být i vyšší, ale gólman Ondráš desátou branku již nepustil.

Branky: Tomšů 4, Šoman 4, Dubec. 100 diváků. Nevšová: Zámorský, Hradil, Srcháček, Bůžek, Juriga, Machač, Dubec, Münster, Šoman, Tomšů. Střídali: Rak, Sudek. Mladcová: Ondráš, Koiš, Bečica, Hamerník, Polepil, Chludil, Venený, Kahaja, Vyvlečka, Vaněk, Vašut. Střídali: Černý, Matula.

BŘEZNICE – LUDKOVICE 0:1 PK

V první půli byla na každé straně jedna velká šance. Ale domácí Ambrož orazítkoval břevno, Gregora z Ludkovic vychytal Dyšlevský. Domácí ve druhé půli ožili s příchodem Šmigury, který znamenal pro hostující obranu největší nebezpečí. Jeho střely vždy jen těsně minuly svůj cíl. Březnice mohla zápas rozhodnout čtvrt hodiny před koncem, kdy z přímého kopu orazítkoval břevno Hamerník. Na druhé straně si v koncovce Kunorza počínal nedůrazně. Penalty měly šťastný konec pro hosty.

Rozhodčí: Valenta, Mičák, Hanák. 140 diváků. Březnice: Dyšlevský Martin. – Stuchlík V., Hamerník, Adamík P., Daníček, Ambrož, Chvíla, Štěpáník, Dyšlevský Miroslav, Vavruška, Teplý. Střídali: Hanák, Šmigura. Ludkovice: Mikel Radek – Suchý Pavel, Mikel Pavel, Dvorník R., Suchý Petr, Bartoš, Mikulášek, Vladár, Gregor, Dvorník V., Gavenda. Střídali: Hamoun, Kunorza, Mikel Stanislav.

VYS. POLE – DOLNÍ LHOTA 2:0 (0:0)

V prvním poločase měli dobré příležitosti jen fotbalisté Vysokého Pole, ale Machů P. a Doruška J. nemířili přesně. Druhý poločas začal obdobně jako první. Vyrovnaná hra panovala až do 70. minuty, kdy byl za postrčení soupeře vyloučen domácí Čech R. Vysoké Pole však i v deseti dokázalo hrát více než vyrovnanou partii a hrozilo převážně ze standardních situací. Osudnou se stala Dolní Lhotě situace ze 75. minuty, kdy Zicha po faulu na Dorušku J. zahrával přímý kop z 20 metrů a na míč směřující na levou stranu Juráň nedosáhl. O pár minut později se domácí radovali podruhé. Standardní situaci opět zahrával Zicha, míč však do branky tečoval Machů R. V závěru si hosté ještě vytvořili vyloženou šanci, tu však Doruška zlikvidoval, a Vysoké Pole tak slavilo cenné vítězství.

Branky: Zicha, Machů R. 129 diváků. Vysoké Pole: Doruška L., Doruška P., Polách P., Zicha D., Trčka M., Doruška J., Machů P., Machů V., Machů R., Bařinka L., Čech R. Střídali: Stružka O., Juráň M., Machů T. Dolní Lhota: Juráň J., Martinka P., Deml P., Mascai V., Layák D., Repatý P., Koutný A., Šenovský J., Januška F., Remeš O., Masař D. Střídali: Doruška P., Vojtěšek J.

JASENNÁ – NÁVOJNÁ 1:5 (0:2)

První branka padla po čtvrthodině, kdy se po rychlém brejku Návojné prosadil Vaněk. Ke konci poločasu hosté ztrestali čtyři zmařené šance Jasenné, v nejvyloženější Baťa ve 40. minutě netrefil odkrytou bránu. Zato o minutu později se Talčík po rohu nemýlil. Po změně stran si Jasenná vynutila tlak, ale ujalo se až zakončení Adama Smilka v 71. minutě. Poté hosty podržel několikrát Surý, načež se v 78. minutě utkání zlomilo, to zvýšil na 3:1 pro Návojnou Talčík. V 81. minutě se trefil ještě Líňa a v 87. minutě byl úspěšný Naňák. Návojná tak v duelu uštědřila Jasenné lekci z produktivity.

Branky: Adam Smilek – Talčík 2, Martin Vaněk, Líňa, Naňák. Rozhodčí: Goňa, 100 diváků. Jasenná: M. Kovář – Nikolén, Pejter, Bajza, T. Kovář, Jurčák, Maliňák, L. Smilek, A. Smilek, Zicha, Baťa. Střídali: Droppa, Vávra. Návojná: O.Surý, Šenkeřík, Ma. Vaněk, Bělaška, Ptáček, J. Surý, Řehák, Naňák, Talčík, Lorenc, Líňa. Střídali: Šánek, Mi. Vaněk.

ÚJEZD – LÍPA 3:2 PK (1:1)

Zápas začal mírnou převahou domácích, ale o první branku se postarali hosté ve 22. minutě zápasu, kdy po nastřelené ruce B. Slováka ve velkém vápně byla odpískaná penalta, kterou proměnil Martin Procházka. Újezd to nezlomilo a ve 40. minutě vyrovnal po pěkné samostatné akci Petr Sucháček. Druhý poločas se snažila obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu. V 50. minutě se nestačila vrátit obrana Újezdu a Jan Horáček měl pozici jednoduchou. Po velké převaze domácích vyrovnal v 70. minutě nikým nehlídáný v malém vápně Tomáš Bělaška a stanovil zasloužený výsledek po 90 minutách hry. V penaltách získal plusový bod Újezd, když Lípu dvakrát vychytal Polomík a jednou hráč hostů nastřelil břevno. Domácí jednou minuli, jednou zasáhl brankář.

Branky: Sucháček, Bělaška T. – Procházka, Horáček. Rozhodčí: Neubauer – Tkadlec, Haferník, 100 diváků. Újezd: Polomík, Častula, Macháč, Sucháček, Belžík, Hrnčiřík, Častulík, Maňas, Hlavička, Slovák, Bělaška. Lípa: Křížka, Horáček, Víšek, Procházka, Šuba, Simerský, Hlavinka, Šimek, Spáčil, Kořének, Greguš S.., Střídali: Červenka, Kořének, Greguš J., Dobízl.

BRATŘEJOV – NEDAŠOVA LHOTA 3:1 (2:1)

Hráči Bratřejova nechtěli dát Nedašově Lhotě ani bod a hned od začátku to dávali najevo. Měli více ze hry, ale jako první otevřel skóre Bartošák z Nedašovy Lhoty, který překonal brankáře domácích po rychlém brejku. Hosté se ale z vedení dlouho neradovali, po čtyřech minutách zatáhl míč do vápna Petr Gerža a našel před bránou osamoceného Petra Tomšů, který zakončil do prázdné brány. Petr Tomšů byl při chuti, v 38. minutě po individuální akci zakončil levou nohou střelou od tyče. Ve druhém poločase se hra nijak nezměnila, Nedašova Lhota hrozila z protiútoků, nedařilo se jí ale trefit bránu. V 84. minutě pojistil vedení Černý, který dostal míč od Petra Gerži a zakončil do prázdné brány stejně jako Tomšů při první brance.

Branky: Tomšů Petr 2, Černý – Bartošák Ladislav. Bratřejov: Ondřej, Kalenda Jan, Kalenda Jiří, Polčák, Tomšů P., Gerža D., Gerža P., Machů, Tomšů J., Tomšů Š., Černý. Střídali: Kocourek, Tomšů M., Zicha, Zahradníček. Nedašova Lhota: Fojtík O., Fojtík J., Vaněk V., Pacík, Šerý, Vaněk D., Juřica, Pagáč, Urbánek, Bartošák L., Bůbela. Střídali: Vaněk M., Chovanec, Kostka D., Bartošák P., Kostka E..

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 20 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě pracovník pro výrobu a opravy autoplachet. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Věžky, - nižší střední odborné/vyučení v jakémkoli oboru, vhodné i pro absolventy - firma zapracuje, fyzicky náročnější práce, - HM nástupní dle praxe a dalšího zapracování, doba určitá 1 rok s možností prodloužení, - kontakt osobně na pracovišti Po-Pá 8:00-14:00 hod., nebo telefonicky v době Po-Pá 7:00-15:00 hod., příp. písemné žádosti se strukturovaným životopisem zasílejte na e-mail: bretislav@jelinek-galanterie.cz. Pracoviště: Břetislav jelínek - galanterie s.r.o., 768 33 Morkovice-Slížany. Informace: Břetislav Jelínek, +420 573 363 169.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 120 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě dělnice / dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž, - vzdělání není rozhodující, praxe v oboru výhodou, - doba určitá 1 rok s možností prodloužení, PD: Po-Pá 6:00-14:00 hod., možnost práce na plný nebo zkrácený úvazek , - kontakt osobní nebo telefonický po,stř,čt,pá (8:00-12:00 hod., pan Kovář). Pracoviště: Alfred engelmann cz, spol. s r.o. - kroměříž, Kaplanova, č.p. 3000, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Martin Kovář, +420 608 460 575.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 4 270 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci odborný pracovník/ce úklidu - OZP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 4270 kč, mzda max. 4500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , pracoviště Kroměříž , - pravidlený úklid administrativních prostor včetně zázemí, - ZŠ vzdělání, pracovní úvazek zkrácený: 14 hod./ týdně, pracovní doba: Po a St v čase od 17:00 hod. - 19:00 hod.; Út od 16:00 hod. - 20:00 hod.; Čt 16:00-18:00 hod., Pá od 14:30 hod. - 18:30 hod., - Benefity: stravenky, ošatné, odborné zaškolení, - Kontakt telefonicky Po-Pá (7:00 hod. - 16:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: kromeriz202@cora-management.cz. Pracoviště: Cora plus s.r.o. - prac. gen. svobody, Gen. Svobody, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Renáta Čarnecká, +420 777 737 495.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 17 500 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž, - vyučení v oboru, praxe v oboru výhodou - vhodné i pro absolventy, - PD Po-Pá 6:00-14:30 hod., víkendy vyjímečně po dohodě, - možnost plného i zkráceného úvazku, - kontakt osobně pan Šabata (plavecký bazén- Obvodová č.p. 3965/17, 76701 Kroměříž) každý čtvrtek 8:00-9:00 hod.. Kontakt telefonicky pan Linhart, tel.: 734 334 858 nebo své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: ekonom@szmk.cz. Pracoviště: Sportovní zařízení města kroměříže, příspěvková organizace - zimní stadion, Obvodová, č.p. 3474, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Šabata, Linhart, +420 734 334 858.

Kam za sportem? Vyberte si

Videosouhrn 25. dubna 2018

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne

Rohálovskou padesátku odstartuje výstřel z napoleonského děla

V Prusinovicích na Kroměřížsku se v sobotu koná 9. ročník závodu horských kol Raab Rohálovská padesátka. Hlavní 50 kilometrů dlouhý závod odstartuje výstřelem z napoleonského děla v 12.30 hodin na prostranství pod obecním úřadem.

Na průtah zdouneckou částí Těšánky se vrátí silničáři, obec přidá chodník

Na silniční průtah zdouneckou místní části Těšánky se letos opět vrátí dělníci. Vedení Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) potvrdilo, že tam má v plánu opravit přes 900 metrů dlouhý úsek včetně jednoho z mostů.

Strážníci řešili v Kroměříži hromadnou rvačku v parčíku u pošty

Kroměříž - V celostátním měřítku vzbudilo rozruch napadení číšníka skupinou cizinců v centru Prahy, rvačku hned několika lidí ale musela minulý týden řešit také Městská policie v Kroměříži.

Primář urologie Michal Grepl odpovídal na dotazy ON-LINE

Co může varovat před rakovinou močového ústrojí nebo prostaty? Jak takové nemoci léčit? A jsou vlastně účinné volně prodejné léky na erekci? Nejen na to se můžete zeptat MUDr. Michala Grepla, nového primáře urologického oddělení ve zlínské Baťově nemocnici. Michal Grepl vám odpovídal ve středu 25. dubna mezi 14 – 15 hodinou.