Diváci už se nemohou dočkat. Toto kolo může patřit k vrcholům probíhající sezony. Střetnou se první čtyři týmy tabulky, týmy, které se znají do posledního detailu. Rozhodnout může opravdu jedna chyba.

Na podzim Lubná porazila Skaštice 2:0. Rozhodovalo se až v posledních deseti minutách, kdy se trefili Ančinec a Rybenský.

Bitva v Martinicích skončila remízou 1:1 (58. Hošťálek – 34. Vyvlečka).

Skaštice – Lubná

Už dvanáct utkání v řadě dokázala Lubná vyhrát. To se v tomto století nepodařilo v okresním přeboru žádnému jinému mužstvu.

Pokud chtějí Skaštice zůstat v závěsu za dvojicí Admira – Martinice, případně je předstihnout, musí tuhle šňůru přeseknout. Není to nemožný úkol, domácí jsou ještě silnější než na podzim a před týdnem doma zdolali hulínskou Admiru. Z posledních sedmi vzájemných duelů střetnutí v okresním přeboru, vyhrály Skaštice dvakrát, zatímco vedoucí Lubná čtyřikrát.

„Chceme vyhrát a můžeme to dokázat,“ říká hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl. Jeho zkušenému mužstvu vyhovují více velké zápasy, než duely s urputně bránícími soupeři ze spodní části tabulky.

„Do sestavy se vrací Lehkoživ, takže nastoupíme v plné síle. Pokusíme se lídra potrápit. Věřím, že to bude kvalitní zápas a my navážeme na dva předchozí jarní zápasy,“ dodal Frýdl.

Vedoucí Lubná má astronomický náskok čtrnácti bodů. „Ještě naše soupeře neodepisujte. Stále jsou před námi tři měsíce,“ připomíná trenér vedoucího týmu soutěže Marek Piškula.

Admira Hulín – Martinice

V okresním přeboru se hraje řada vypjatých zápasů, jenže tenhle je, co se týká intenzity, absolutní top. Neexistuje větší bitva.

„Doufám, že přijde hodně lidí. Nemůžeme se vyhnout určitému napětí,“ prohlásil Pavel Vlha, trenér Admiry. Jeho svěřenci opravdu nemají důvod se na měření sil s Martinicemi netěšit. Z posledních šesti vzájemných duelů vyhráli třikrát a dvakrát remizovali. V probíhající sezoně se Admira chlubí neprostupnou obranou. Na domácí umělé trávě inkasovala jen sedmkrát. Ovšem zítra nastoupí zřejmě bez Rostislava Burdy. To by zvýšilo šance Martinic. Jenže! Hostům bude chybět distancovaný Hošťálek a také nejlepší střelec mužstva Petr Šimčík se na jaře ještě netrefil.

„Formu nemají ani naši útočníci,“ dodal Vlha.