O všem podstatném se rozhodlo v předposledním kole, kdy do té doby vedoucí Mrlínek nečekaně prohrál ve Zdounkách a Němčice hozenou rukavici zvednout dokázaly. Okresní přebor nakonec opouštějí jen týmy Záříčí a Kyselovic. Loukov se zachránil díky nezájmu týmu III. třídy skupiny C postoupit do meziokresní elity.

1. NĚMČICE

Již v předešlém ročníku jsme patřili mezi nejlepší týmy okresního přeboru, ale protože jsme nezvládli finální část soutěže, skončili jsme v celkovém hodnocení na krásném druhém místě za Zborovicemi. Jak již tradičně každý půlrok sezony jsme byli nuceni doplnit naše mužstvo o nové hráče. Nový tým pod novým vedením se pomalu sehrával a odváděl dobré výkony, po kterých nám po podzimu patřila první příčka. Odehráli jsme zimní turnaj v Hulíně a chystali jsme se na jarní boje. Začátek nás nepotkal v dobré formě, a jelikož jsme měli těžký jarní los, tak přišla ihned první domácí prohra s kvalitním celkem z Těšnovic. Pak přišla ztráta v podobě remíz se Slavkovem p. H. a Skašticemi. Když v polovině sezony v páteční dohrávce náš tým prohrál ve Zdounkách, asi málokdo věřil, že se ztrátou již 10 bodů můžeme ještě ohrozit první příčku tehdy vedoucího Mrlínku. Právě zápas u největšího rivala byl základem obratu. Zvítězili jsme 4:3 a čekala nás série duelů se soupeři ze spodní částí tabulky, které jsme zvládli na jedničku a vítězně. Pak přišel rozhodující zápas v Lubné, kde jsme po nejlepším výkonu jara zvítězili 5:0. Ve stejném termínu Mrlínek svůj souboj prohrál na hřišti výborných Zdounek. V posledním zápase jsme vítězstvím doma s Kyselovicemi potvrdili velké historické vítězství v okresním přeboru. Jelikož přání hráčů bylo postoupit do I. B třídy, tak příští sezonu zkusíme kvalitu krajské soutěže. Je to pro nás velký závazek, ale zároveň i velká výzva. Ještě jednou děkuji celému týmu a trenérovi za dobře odvedenou práci, děkuji manažerovi týmu za jeho práci při doplnění týmu a zároveň děkuji výboru, sponzorům a hlavně všem fanouškům Němčic za dlouholetou podporu," zhodnotil sezonu asistent trenéra Michal Štěpánek.

2. MRLÍNEK

Zástupce Mrlínku se nám nepodařilo kontaktovat.

3. ZDOUNKY

„Celkově jsme spokojeni s umístěním i předváděnou hrou, hlavně v jarních kolech, a snad i naši fanoušci. Trošku mrzí podzimní rozjezd, kde jsme ztratili kontakt s čelem, a taky fakt, že se nám nedaří proti týmům, které bychom měli porážet. Když se podívám zpět na naše výsledky, kdybych počítal jen vzájemné zápasy mužstev horní poloviny tabulky, tak jsme okres vyhráli, ale to je jen kdyby. V defenzivě jsme celkem obstáli a máme nejmíň obdržených branek, směrem dopředu to taky jde, jen ta koncovka. Někdy je neuvěřitelné, co všechno nedáme. Celou sezonu nás doprovázela zranění, ale kádr je široký a možnost dostali všichni. Na další sezonu již budeme bez stopera Marka, Havránka a otazník zatím visí nad Věžníkem. Tyto kvalitní hráče bude těžké nahradit, ale již máme v hledáčku nástupce. Okresní přebor jako soutěž co do kvality hodnotím pozitivně. Některá utkání splnila očekávání, byla atraktivní a snesla by i přísné měřítko a to platí i pro soupeře. Těšíme se na další ročník, na diváky naše i soupeře. Snad zase nezaspíme začátek podzimu a budeme se rvát o špici tabulky," věří předseda klubu Zdeněk Čevela.

4. TĚŠNOVICE

„Zaspali jsme úvod soutěže, kdy jsme v prvních třech kolech nabrali dost velkou ztrátu na čelo tabulky. Veškeré ztráty pramenily z naší nesehranosti, protože jsme v létě stavěli úplně nový tým. Přesto podzim hodnotím pozitivně a výkony a postavení v tabulce odpovídaly kvalitě týmu. Po kvalitní zimní přípravě a posílení týmu hlavně na postu středních obránců se naše kvalita ještě zvedla. Pro tým byl velkým impulzem návrat opory Jiřího Pluhaře do týmu. Chtěli jsme v jarní části zabojovat o postup, ale bohužel jsme nedokázali i přes zlepšené výkony stáhnout ztrátu z podzimní části. Se sezonou jsem i přesto spokojen. Poděkování patří všem sponzorům, fanouškům a lidem, co podporují fotbal v Těšnovicích," vzkázal trenér Michal Hradil.

5. LUBNÁ

„Sezona pro nás začala poměrně dobře. Mužstvo bylo přes léto vhodně doplněno. Po podzimní části jsme měli na kontě 33 bodů, což nám přineslo průběžné 3. místo. Před sezonou jsme si stanovili cíl pohybovat se v popředí tabulky, to se nám také dařilo. Herně to nebylo ve všech utkáních ideální, ale dařilo se nám vítězit. Směrem dopředu to bylo v pořádku, ale defenzivní činnost mužstva ideální nebyla. O tom svědčí i na můj vkus velký počet obdržených branek. Zimní příprava neproběhla zcela podle našich představ a mužstvo prošlo mírnými změnami. V jarní části sezony jsme střídali lepší výkony s horšími. Celkové umístění na pátém místě se ziskem 54 bodů asi odpovídá realitě. K obhájení třetího místa z podzimu nám v podstatě chybělo jednou naplno bodovat. Celkově jsme se sezonou spokojení. V průběhu celého ročníku jsme se pohybovali okolo třetího místa a v podstatě jsme naplnili předsezonní cíle. K úplné spokojenosti nám chybí více získaných bodů se soupeři, kteří se v tabulce umístili před námi. Zajímavostí je, že jsme jediným týmem v soutěži, který za celou sezonu ani jednou nekopal penalty. Letošní umístění nás nemůže uspokojit, v příští sezoně se ho budeme snažit vylepšit. Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás po celou sezonu podporovali," konstatoval trenér Jaroslav Silný.

6. SLAVKOV POD HOSTÝNEM

„Šesté místo a výhra v poháru OFS Kroměříž nás mohou opravňovat ke spokojenosti. Je škoda, že jsme v úvodu a na konci sezony měli zraněné některé klíčové hráče. Mohli jsme hrát o vyšší příčky. Ve Slavkově p. H. je výborná parta a fotbal se tam dělá dobře. Úspěchem klubu byl také primát brankáře Jaroslava Čačaly v počtu odchytaných zápasů bez inkasované branky. Je to poctivý kluk, který nechybí téměř na žádném tréninku. Má ještě nějaké rezervy, ale vzhledem ke svému nízkému věku podával neuvěřitelné výkony. Dařilo se také mladé obranné čtveřici. Všichni hráči nastupovali za Bystřici p. H. v dorostenecké divizi a ukázali svou kvalitu. Našim problémem byla koncovka. V každém zápase jsme se nedůraznou koncovkou připravili nejméně o dvě branky. Na lavičce Slavkova p. H. po čtyřech letech končím a minimálně rok si od fotbalu v pozici trenéra odpočinu. Do Slavkova p. H. však na fotbal budu určitě jezdit," slíbil odstupující kouč Pavel Kotas.

7. SKAŠTICE B

„S uplynulou sezonou našeho B týmu panuje spokojenost. Přístup hráčů byl naprosto v pořádku. Opět jsme se snažili o atraktivní útočný herní styl. Podařilo se nám vstřelit 81 branek, což je velmi slušné číslo. Naše výkony se oproti minulé sezoně opět trochu posunuly k lepšímu. Všichni hráči zaslouží pochvalu za dobrou reprezentaci našeho klubu," vzkázal trenér Lukáš Motal.

8. POČENICE

„I když nám jarní část sezony nevyšla výsledkově a herně tak jako podzimní, jsme s konečným 8. místem a celkovým ziskem 32 bodů spokojeni. Jaro jsme začali vítězstvím nad Zdounkami, poté jsme ale nedokázali bodovat v pěti zápasech po sobě a také předváděná hra zůstala daleko za našimi možnostmi. Naštěstí jsme v druhé polovině jara zvládli klíčové souboje s Loukovem, Záříčím i Kyselovicemi. Také s Němčicemi a Lubnou jsme podali dobrý výkon. Sezonu jsme zakončili naším nejvyšším vítězstvím s rezervou Holešova. Z hráčů musím vyzvednout hlavně brankáře Haráska, který po celou dobu podával stabilní výkony a měl velkou zásluhu na našem konečném umístění ve středu tabulky. Pokud ale chceme v okresním přeboru hrát i v dalších sezonách důstojnou roli, musíme jednoznačně zlepšit tréninkovou morálku, neboť jsme část podzimu a celé jaro prakticky netrénovali," přiznal předseda klubu Josef Hrušák.

9. CHVALČOV

„S uplynulou sezonou jsme velmi spokojení, protože se nám podařilo zachránit. Zejména po polovině sezony, kdy jsme byli téměř na chvostu, kluci zabojovali, zlepšili se a zejména díky získaným bodům v domácím prostředí jsme dokázali cíl splnit. Během krátké letní přestávky bychom rádi kádr doplnili, v hledáčku již máme jednu posilu, další by mohly přijít po podzimní části. Na trenérské lavičce zůstává Zdeněk Trojek, který má v příští sezoně podobné ambice jako v uplynulé – zachránit se a nejlépe se pokusit atakovat příčky ve středu tabulky. Spoléhat budeme opět na naše fanoušky a sponzory, za jejichž podporu jim patří velký dík," vzkázal sekretář klubu Patrick Cassinelli.

10. STŘÍLKY

„Cíl v podobě záchrany jsme splnili s náskokem 6 bodů na prvního sestupujícího. Odvety jsme začali ještě na podzim předehrávkou v Záříčí, kde jsme vyhráli 2:1. První jarní zápas jsme prohráli v Mrlínku 0:2 po ne úplně špatném výkonu. Poté přišly dvě důležité výhry v Loukově a doma s Počenicemi. V Němčicích jsme prohráli 1:3 po slušném výkonu. Dále přišla nešťastná domácí prohra 0:1 s Lubnou. Fiasko v Kyselovicích 5:7 bylo myslím jediným výrazným selháním mého mužstva. Přišly dvě domácí výhry s Holešovem 2:1 a s Chvalčovem 4:1. Úplný konec sezony jsme dohrávali s torzem mužstva s výraznou pomocí bývalých hráčů. V Těšnovicích 1:5, se Zdounkami 2:4, ve Slavkově 2:2 a nakonec doma se Skašticemi 0:5. Konečné 10. místo není nijak zvlášť atraktivní, nicméně s tak úzkým kádrem a přes mnoho zraněných jsem spokojen. Každý rok je to složitější. Starší hráči končí kariéru a mladí prostě nejsou. V letní přestávce se pokusíme mužstvo vhodně doplnit," slíbil trenér Pavel Mikulčík.

11. HOLEŠOV B

„Jarní část se vůbec nelišila od té podzimní a nenastalo žádné pozitivní zlepšení v přístupu hráčů jak k tréninkům, tak k zápasům. Kostra se scházela jen na zápas a to bylo velmi znát. Mužstvo bylo doplňováno vesměs mladými hráči z dorostu, kteří dokázali, že můžou být přínosem pro tým. Naštěstí v rozhodujících zápasech, kde jsme potřebovali body, nám pomohli hráči z A týmu a my je dokázali získat. Uvidíme, co přinese léto a jestli se podaří kádr poskládat tak, aby nebyl odkázán na nedostatek hráčů a mohl hrát důstojnou roli v soutěži. Jinak udržování B týmu za každou cenu je podle mého názoru v Holešově zbytečné," dodal na závěr kouč rezervy Tomáš Vybíral.

12. LOUKOV

„Byla to zatím naše suverénně nejhorší sezona za dobu strávenou v okresním přeboru. Po podzimní části, kdy jsme získali málo bodů, bych očekával zlepšení přístupu hráčů. To ovšem nepřišlo a nadále jsme se scházeli na trénink v počtu dvou až tří hráčů. Nezájem hráčů vedl ke konci působení trenéra Hovořáka u nás. Posléze situace zašla tak daleko, že rezignoval i předseda klubu, a nezůstal tak kámen na kameni. Výsledky a předvedená hra tak plně odpovídaly naší situaci. Jednoznačně nám na hřišti chybí kvalita, a když se k tomu přidá zmíněné „trénování" hráčů, tak jsou z toho ostudné výsledky, jaké jsme v jarní části sezony zažili. Nyní jsme v situaci, kdy hledáme nového trenéra a zároveň kvalitní hráčské posily. Jestli se nám tohle nepodaří, tak bude další sezona v okresním přeboru jedno velké utrpení," obává se hráč týmu Hynek Kundera.

13. KYSELOVICE

„Uplynulá sezona se mi bude hodnotit jen velmi těžce, protože opouštíme okresní přebor po deseti letech. Herně to nebylo špatné a měli jsme tam spoustu dobrých okamžiků. Máme mladý kádr a dobrou partu, na čemž můžeme stavět a určitě budeme v budoucích sezonách bojovat o přední pozice v nižší soutěži. Co nás ovšem celou sezonu sráželo do kolen, byla nekoncentrovanost, kdy jsme nebyli schopni dotáhnout dobře rozehrané zápasy do úspěšného konce. Taky nás ve druhé polovině sezony trápila marodka, a proto někteří kluci se po zápase béčka ani nesprchovali a rovnou jeli na áčko. Za nedělní odpoledne zvládli klidně i 180 minut. Také jsme se potýkali s místy až laxním přístupem některých hráčů a tak se fotbal prostě hrát nedá. V příští sezoně začínáme znovu od začátku. Věřím, že si kluci sáhnou do svědomí, změníme přístup a brzy se do přeboru opět vrátíme," je optimistou fotbalista Kyselovic Martin Sobek.

14. ZÁŘÍČÍ

„Už když se nám rozpadla zimní příprava a většina kluků neměla zájem trénovat, tak výhledy na záchranu okresního přeboru v jarní části byly nulové. Sice jsme zvládli derby v Kyselovicích, ale to bylo všechno. Lepili jsme základní sestavu na každý mistrák a největším problémem byla absence gólmana. Zaslouženě jsme spadli do poslední třídy a snad z nás spadne psychická deka. Pár stálic nás opustilo a přišlo několik nových tváří, tak uvidíme, jak se nám povede. Za minulou sezonu bych chtěl klukům, kteří s námi vydrželi, poděkovat a nejvíce kapitánovi Petru Navrátilovi, který držel tým nad vodou a největší měrou se zasloužil, že jsme soutěž vůbec dohráli," ocenil předseda klubu Petr Krutil.

1. Němčice 26 19 3 1 3 91:48 64
2. Mrlínek 26 19 1 0 6 93:40 59
3. Zdounky 26 17 1 3 5 63:36 56
4. Těšnovice 26 17 1 2 6 98:47 55
5. Lubná 26 18 0 0 8 61:58 54
6. Slavkov p. H. 26 13 2 5 6 68:45 48
7. Skaštice B 26 13 3 0 10 84:50 45
8. Počenice 26 9 2 1 14 58:72 32
9. Chvalčov 26 7 4 1 14 46:80 30
10. Střílky 26 8 1 2 15 46:78 28
11. Holešov B 26 7 1 2 16 57:68 25
12. Loukov 26 4 3 3 16 41:79 21
13. Kyselovice 26 5 1 1 19 53:99 18
14. Záříčí 26 3 1 1 21 33:90 11