CHVALČOV (1) – ADMIRA HULÍN (3)

Ve šlágru 5. kola se doma představí Chvalčov proti Admiře. Domácí by rádi navázali na jednoznačné vítězství ve Zdounkách. Chvalčov zatím nastřádal devět bodů, což ho katapultovalo na první místo. Admira má o bod méně. Svěřence kouče Bohuslava Poláška čeká velice silný protivník. V neděli si totiž změří síly s jedním z aspirantů na postup.

„Jak na Admiru? Musíme být dobří a nedělat chyby. Admira bude určitě hrát kombinačně. Doufám, že nastoupíme v nejsilnější sestavě, tak jako ve Zdounkách. S Admirou se nám moc nedaří, ale musím přiznat, že je to velmi kvalitní tým, který chce hrát pohledný fotbal,“ nechal se slyšet Polášek, jehož tým v posledních osmi vzájemných zápasech nedokázal Admiru porazit.

Admira v nedělním zápase proti Tučapům dokázala smazat jednobrankové vedení hostů a nakonec zvítězila 3:1. „Chvalčov má kvalitní a zkušené mužstvo, ale samozřejmě jedeme s tím, že tam chceme uspět. Stejně tak jako v každém jiném zápase. Máme však velké problémy se sestavou, a tak nebudeme v roli favorita,“ řekl hrající předseda hostí Horáček.

Vzájemné zápasy: 0 – 4 – 4, 10:18

Série: Chvalčov doma 6× neprohrál, Admira 14× neprohrála.

SKAŠTICE (4) – NĚMČICE (7)

Oba týmy v minulém kole poprvé v sezoně prohrály. Skaštice v Kyselovicích a Němčice doma se Žeranovicemi.

„Budeme chtít navázat na úspěšné výsledky z prvních kol a hlavně na výkony, které jsme předváděli. Chceme za každou cenu vyhrát, protože nám zápas v Kyselovicích nevyšel a máme co napravovat. Nebudeme však kompletní,“ prohlásil kouč domácích Ivo Frýdl.

„Hlavně díky mnoha zkušeným hráčům jsou Skaštice hodně obtížný soupeř. Sílu mají v kvalitní ofenzivě. Trenér Frýdl má možnost výběru z několika výborných útočníků. Na druhou stranu se na zápas chceme perfektně připravit. Pokud splní hráči taktické pokyny je v našich silách uhrát přijatelný výsledek,“ upozornil trenér Němčic Martin Zaoral.

Vzájemné zápasy: 4 – 2 – 4, 16:19

Série: Skaštice doma 9× neprohrály.

KYSELOVICE (5) – MRLÍNEK (8)

Mrlínek zajíždí v neděli na půdu pátých Kyselovic. Zápas se bude však hrát kvůli rekonstrukci travnaté plochy v Kyselovicích na hřišti v Říkovicích.

Mrlínek si v minulém kole odvezl ze Záhlinic cennou výhru a na své konto si připsal šestý bod. Nyní se představí znovu venku proti Kyselovicím, kterým patří v tabulce páté místo.

„Věděli jsme, že letošní sezona nebude vůbec lehká. Poprvé se představíme v domácím zápase v Říkovicích. Domnívám se však, že pokud zahrajeme dobře a budeme mít i trochu štěstí, tak získáme i nyní body. Hosté hrají vše na vysokého středního útočníka, pokud se nám ho podaří eliminovat a ubráníme standardní situace, tak uspějeme“ řekl trenér domácích Vít Říkovský.

Vzájemné zápasy: 2 – 0 – 2, 15:13

MARTINICE (2) – ROŠTĚNÍ (14)

Rozjeté Martinice přivítají na své půdě tým z Roštění, jež obývá poslední místo. Domácí mají na svém kontě jen jednu porážku a tuto bilanci si hodlají udržet i v tomto souboji.

Martinice vedle Chvalčova zažívají skvělý start do nového ročníku okresního přeboru. Aktuálně okupují druhou příčku se ziskem devíti bodů stejně jako lídr. Veliká příležitost vylepšit si své postavení v tabulce se jim naskýtá v zápase s Roštěním, které je považováno za největšího aspiranta na pád do III. třídy.

„V popředí tabulky se nám samozřejmě líbí, ale úspěchy musíme potvrdit výhrou nad Roštěním, jinak ty předchozí body degradujeme. Čím slabší soupeř, tím jde náš výkon směrem domů. O startu brankáře Jánoše se rozhodnu až v den zápasu. Věřím, že hráči soupeře nepodcení,“ řekl trenér domácího mužstva Ladislav Fischer.

Roštění si zatím po čtyřech kolech nepřipsalo ani bod. Svěřencům hostujícího kouče Radka Heryána se střelecky nedaří a zatím vsítili pouhé tři góly. Proto se Roštění ocitá na dně tabulky.

Série: Roštění venku 14× nevyhrálo.

POČENICE (6) – ZDOUNKY (11)

Počenice budou chtít po výhře nad Roštěním doma bodovat naplno se Zdounkami.

„Zdounky mají kvalitní mužstvo, které se neustále zlepšuje, a motivaci bude mít dostatečnou. U nás dvakrát v posledních zápasech vyhrály a mají silný střed zálohy po příchodu Marka Sedláka. Nám bude chybět klíčový útočník Stavinoha, uvidíme, jestli ho dokážeme nahradit,“ řekl hrající trenér domácích Josef Hrušák.

Zdounky letos bodovaly pouze jednou, když nečekaně hladce zvítězily nad Mrlínkem 3:0. Tento úspěch nedokázaly potvrdit v dalších dvou zápasech, ve kterých dokázaly vstřelit jedinou branku a vyšly bodově naprázdno. Momentálně jim v tabulce náleží jedenáctá příčka a na sestupové příčky mají náskok dvou bodů.

„Hráči nesmí mít poraženeckou náladu. Jakmile začne být jakýkoliv soupeř v Počenicích pasivní, domácí toho dokážou využít. Budeme chtít uhrát dobrý výsledek. Na malém a hrbatém hřišti předpokládám, že padne hodně branek. Jedna branka by nám na výhru asi nestačila,“ varoval kouč hostí Vladimír Andrýsek.

Třikrát ze čtyř letošních zápasů inkasovaly Počenice jako první, přesto v těchto duelech nakonec získaly čtyři body.

Vzájemné zápasy: 1 – 1 – 2, 8:9

Série: Počenice doma 8× neprohrály.

ŽERANOVICE (9) – PRUSINOVICE (13)

Prusinovičtí se z vítězství v této sezoně ještě neradovali. Pouze ve 2. kole doma remizovali s Počenicemi 4:4. Ve svém pátém utkání by si rádi konečně připsali další bodový zisk. Zabránit jim v tom ovšem budou chtít Žeranovice.

Domácí v tabulce disponují šesti body, což je řadí na devátou příčku. Svou bodovou sbírku si budou chtít rozmnožit doma proti tápajícímu týmu. „Mužstvo v minulém zápase ukázalo, že má velkou vnitřní sílu, tentokrát budeme také spoléhat na podporu fanoušků. Doufám, že se na nás Prusinovice nechytnou a že zvítězíme,“ řekl žeranovický hrající trenér Karel Klimek.

„Uvidíme, jak se ten zápas bude vyvíjet, ale každé utkání chceme vyhrát. Především chceme ukončit naši černou sérii. Se Žeranovicemi se nám v posledních letech celkem daří. Snad to v neděli potvrdíme,“ řekl trenér hostujícího týmu Martin Novák, kterému v letošní sezoně citelně chybí Libor Pumprla.

Vzájemné zápasy: 1 – 2 – 3, 6:10

Série: Žeranovice 4× neprohrály, Prusinovice 6× nevyhrály.

TUČAPY (10) – ZÁHLINICE (12)

Záhlinice se pokusí z Tučap odvézt nějaké body a vyhoupnout se tak ze dvanáctého místa v tabulce, zatímco domácí budou chtít napravit zaváhání z posledního vystoupení v Hulíně.

Fotbalistům Tučap po čtyřech kolech patří desáté místo se ziskem šesti bodů. Ve druhém kole vyhráli s Roštěním 3:1 a o týden později doma porazili Zdounky 1:0. Potřetí bodovat hodlají svěřenci domácího kouče Libora Adámka i tuto neděli, kdy se doma představí proti dvanáctému týmu tabulky.

„Čeká nás soupeř, který bude mít poté, co prohrál doma, větší motivaci na úspěch. Ale máme kvalitní a hlavně psychicky odolný tým, který by měl zápas zvládnout. Chybět nám bude potrestaný obránce Truhlář. Remíza by byla pro nás doma ztrátou,“ uvedl trenér domácích Libor Adámek.

Prohra s Mrlínkem minulý víkend poslala záhlinický tým na dvanácté místo v tabulce.

„Musíme jít ze hřiště s pocitem, že jsme odvedli maximální výkon. V posledním zápase doma s Mrlínkem nám chybělo větší nasazení. V defenzivě se dopouštíme zbytečných chyb. Musíme ten zápas v Tučapech odjezdit,“ nabádá hrající předseda hostů Ladislav Paštěka.

Letos v květnu viděli diváci v Tučapech sedm zásahů do sítě Rusavy B. Od té doby, ve čtyřech duelech na vlastním hřišti, dohromady jen tři.

Vzájemné zápasy: 3 – 0 – 3, 12:9

Série: Záhlinice 7× nevyhrály.