ŽERANOVICE – PRUSINOVICE 4:0 (3:0)

„Celé mužstvo odehrálo zápas, který svou kvalitou přesáhl hranice okresního přeboru. Prusinovice nebetonovaly, chtěly hrát otevřený fotbal a přispěly tak ke kvalitě utkání. Diváci viděli kvalitní zápas. Jsem rád, že jsem se mohl vrátit do sestavy a že se nám zápas povedl,“ řekl s úsměvem hrající trenér Žeranovic Karel Klimek.

„Po další porážce se už dá mluvit o naší krizi. Opět jsme nenastoupili v ideální sestavě. K Pumprlovi se přidal další důležitý hráč Šiška, ale to nás neomlouvá. Zaspali jsme první poločas, kdy jsme dostali tři laciné branky. Porazil nás jeden hráč, který se jmenuje Karel Klimek. Jeden krásný gól dal a na další přihrál. To v prvním poločase pomohlo. Po přestávce jsme domácí trošku zmáčkli, ale naši snahu přerušilo vyloučení, a pak jsme už na nějaký zvrat nemohli ani pomyslet,“ uznal kouč Prusinovic Martin Novák.

Branky: 20., 45. a 73. Hubík, 16. K. Klimek. Červená karta: Bartošek. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 250.
Žeranovice: Gába – Mikáč, Hrančík, R. Smýkal, Hubík, R. Klimek, T. Smýkal, K. Klimek, Zívalík, Sedláček, Vyňuchal (Kopřiva, Súkup, Mičola).
Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Bartošek, Měrka, Gerát, Barot, Vrubel, Nevřala, Kovařík, Hošťálek, Utěkal (Němec, Nedbal).

SKAŠTICE – NĚMČICE 5:3 (3:2)

„Začátek utkání nám vyšel nad očekávání. Ve 34. minutě jsme vedli už 3:0. Do poločasu však hosté snížili na rozdíl jedné branky. Ve druhém poločase se snažili hosté zvrátit výsledek a hráli na hranici tvrdosti. V 66. minutě zvýšil naše vedení Chorý a hosté závěr nezvládli. Po dvou červených kartách dohrávali jen v devíti. V závěru dalo každé mužstvo po jedné brance. Vítězství jsme si dnes zasloužili,“ řekl trenér Skaštic Ivo Frýdl.

„Byl to zvláštní zápas. Úvod jsme nezachytili. Herně jsme se soupeři vyrovnali, ale v obraně jsme dělali obrovské chyby. Za stavu 3:0 pro Skaštice to bylo z naší strany na ručník. Naštěstí se nám podařilo do poločasu vrátit do hry. Bylo to pro nás povzbuzením. Nikdy jsem nekomentoval výkon rozhodčího, ale dnes vstoupil pan Dunda hrubě do dění ve druhém poločase. To mě hodně překvapilo. Utkání dost ovlivnil a z toho pramenily naše dvě červené karty. Neomlouvám své hráče, protože nás oslabili, ale pokud by rozhodčí udržel metr z prvního poločasu, mohli jsme pomýšlet na bod,“ řekl trenér Němčic Martin Zaoral.

Branky: 28. a 34.Macho, 66. a 88. Chorý, 5. Janalík – 41. a 43. Štěpánek, 83. Urban. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 170.
Skaštice: Zapletal – Zavřel, T. Motal (45. Stančík), Sedlák, P. Frýdl, Bubla, I. Frýdl, Klammert, Chorý, Janalík, Macho (79. L. Motal).
Němčice: Glozyga – Cejpek, Sládeček, Sklenář, Urban, Pospíšilík, Štěpánek, T. Darebníček, I. Darebníček, Zaoral, D. Holý (Skřivánek).

KYSELOVICE – MRLÍNEK 0:2 (0:2)

„Nepodali jsme špatný výkon, ale už v 10. minutě jsme prohrávali o dva góly. Potom jsme soupeře zatlačili, ale nebyli jsme je schopni individuálně přehrát. Nepomohla nám ani přesilovka,“ hodnotil zápas domácí trenér Vít Říkovský.

„Domácí se nás snažili zatlačit, ale nám vyšly dva protiútoky. Domácí měli problém s koncovkou. Ve druhém poločase jsme hráli půl hodiny v deseti. Hrálo se především na naší polovině. Několikrát nás podržel výborný brankář Pořízka,“ pochválil svého svěřence trenér Mrlínku Martin Mikulík.

Branky: 5. Surý, 10. Landiga. Červená karta: 59. Surý. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 150.
Kyselovice: Molčík – A. Říkovský, R. Němec, M. Němec, Seibert, Kroupa, Přikryl, V. Říkovský, Novotný, Jančík, Zádrapa (Mir. Říkovský, Úlehla).
Mrlínek: Pořízka – Mikeška, Rybka, Hlava, Dostál, Mikov, J. Horák, Landiga, D. Horák, Surý, Heryán (Kratochvíl, Červík, Podzemný).

TUČAPY – ZÁHLINICE 2:1 (2:1)

„Bylo to pro nás hodně důležité vítězství, protože se hrálo prakticky o šest bodů. Byl to víc bojovný, než pohledný fotbal. Ujali jsme se brzy vedení, ale hosté už po třech minutách vyrovnali. Do vedení jsme šli brankou z penalty. Ve druhém poločase jsme už hosty nepustili do žádné šance, ale ani nám se v koncovce nedařilo,“ přiznal trenér domácích Libor Adámek.

„Zápas byl vyrovnaný, jenže my jsme opět doplatili na standardní situace. Z dvanácti inkasovaných podzimních branek jsme devět obdrželi po rohu, nebo trestném kopu. To rozhodlo také dnešní utkání,“ řekl smutně předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Branky: 8. Ševčík, 32. (pen.) Novák – 11. Gallas. Rozhodčí: Kurcik. Diváci: 150.
Tučapy: Crhák – Vrtělka, A. Truhlář, Ševčík, P. Zdráhal, T. Sedlařík, P. Sedlařík, Adámek, Olša, K. Pospíšilík ml., Novák (Trhlík, R. Pospíšilík).
Záhlinice: Pospíšil – Vysloužil, Šustr, Ctiborek, Tabara, Gallas, Lochman, Skopalík, Oračka, Paštěka, Kneisl (Dosoudil, Novotný).

CHVALČOV – ADMIRA HULÍN 0:4 (0:1)

„Rozhodla první branka, kterou dali hosté už ve 3. minutě. Zahrávali jsme rohový kop a po brejku a velké školácké chybě jsme inkasovali. Celý zápas se nám nedařilo. Hráči utkání nezvládli takticky. Co jsme si před utkáním řekli, to neplnili. Hulín hrál velmi dobře a měl smrtící brejky. Ve druhém poločase jsme hru ve snaze vyrovnat otevřeli a hosté nám během deseti minut dali tři góly. Admira byla lepší a techničtější a naprosto zaslouženě zvítězila. Letos jsme tak špatně nehráli, ale možná je dobře, že jsme dnes jasně prohráli, protože se už začínaly ozývat hlasy, že bychom letos mohli postoupit. Po dnešku jsme tak opět oběma nohama na zemi,“ přiznal kouč Chvalčova Bohuslav Polášek.

„I přesto, že jsme nastoupili v kombinované sestavě, tak byl zápas plně v naší režii. Hráli jsme zodpovědně zezadu a díky naší zkušenosti jsme získali tři body. Pomohla nám rychlá branka. Kdyby skončil první poločas 4:0, tak by se nikdo nemohl divit. Druhý poločas se proměnil už v naši exhibici,“ liboval si trenér Admiry Stanislav Dorazín.

Branky: 60., 65. a 68. M. Simerský, 3. Spáčil. Rozhodčí: nehl. Diváci: 200.
Chvalčov: T. Jakubec – Kopeček, Chlápek, Zicháček, Kubaník, Skála, Trňák, Trnčák, Zmeškal, Talach, Fojtů (Juránek, L. Jakubec, Vaněk).
Admira: Zygar – Štoll, Janda, Jurášek, Vyvlečka, Kytlica, Spáčil, R. Simerský, Šenkyřík, M. Simerský, Nedbal (Dorazín).

POČENICE – ZDOUNKY 0:2 (0:1)

„Nepodařilo se nám nahradit klíčového útočníka Stavinohu. Bylo to vyrovnané utkání, kterému by víc slušela remíza. My jsme nastoupili nesoustředěně a hosté dali první branku po sporné situaci. Hráč si míč v pokutovém území přiťukl rukou a překonal Hrabala. Šancí bylo na obou stranách málo. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a soupeře jsme zatlačili. Dvě tutovky jsme nedali a hosté z brejku přidali druhý gól,“ komentoval zápas domácí trenér Josef Hrušák.

„Dnešní vítězství má pro nás velký význam. Hráli jsme zodpovědně zezadu. Základ bylo nedostat gól. V prvním poločase jsme měli čtyři vyložené šance, ale dali jsme jen jeden gól. Domácí měli optickou převahu, ale do šancí se nedostávali. Ve druhé půli mohli dát dva góly, ale Rampase nepřekonali. Do otevřené obrany jsme přidali v závěru druhý gól,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Branky: 22. Havránek, 87. Poledňák. Rozhodčí: Zavadil. Diváci: 140.
Počenice: Hrabal – Hrušák, Zbořil, Mišurec, Cigánek, Božák, Jánský, Kocourek, Niedermertl, Tichánek, Kubačka (Schwarz, Spáčil, Navrátil).
Zdounky: Rampas – Pospíšil, Zanáška, L. Buša, Havránek, Navrátil, Poledňák, Adamík, Zajíček, Zlámal, P. Buša (Marinov, Bíbr).

MARTINICE – ROŠTĚNÍ 8:1 (4:1)

„Ve 12. minutě jsme vedli už o tři branky a z hráčů padla nervozita. Potom si už na hřišti dělali, co chtěli. Hosté byli brzy smíření s porážkou. Mladému týmu Roštění chyběly zkušenosti. Takových klidných zápasů bez faulů by mohlo být víc,“ přál si trenér domácích Ladislav Fischer.

„Byli jsme hodně špatní, ale na druhou stranu musím přiznat, že Martinice byly dnes vynikající. V záloze kraloval Šimčík a v útoku Hošťálek. My jsme to soupeři usnadnili naší hrou,“ dodal trenér Roštění Radek Heryán.

Branky: 70., 72. a 82. Hošťálek, 2. a 20. Gazdoš, 12. a 60. Nevřala, 6. Šimčík – 41. Kopřiva. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 280.
Martinice: Pospíšil – Pavelka, Kundera, Křižka, Klhůfek, Daněk, Kutra, Šimčík, Nevřala, Hošťálek, Gazdoš (Veselý, Zaoral).
Roštění: Hejníček – Hradil, Z. Navrátil, R. Navrátil, Macík, Kopřiva, Darebník, J. Navrátil, P. Darebníček, Kotas, Heryán (R. Darebníček, Blaho, Hajdučko).