Sváteční střelec Němčický a kanonýr Chmelíček sice domácí poslali ve druhé půli do dvoubrankového vedení, nakonec měl ale zápas infarktovou koncovku.

1. FC SLOVÁCKO – SOKOLOV 2:1 (0:0)

Domácí fotbalisté měli sestupové příčky na dohled, a tak proti Sokolovu chtěli za každou cenu zvítězit a protrhnout tak šestizápasové čekání na plný bodový zisk.

V první půli byli výrazně aktivnější než jejich soupeř, který spíše jen vyčkával, co na něj Němčický a spol. vymyslí. Slovácku se dařilo překonávat zformovanou obranu Severočechů především po křídlech, kde dělali pořádný vítr Fujerik a Cleberem.

Právě po jejich spolupráci se zrodila první velká šance Slovácka, prvně jmenovaný ale mířil těsně vedle. Pak se mohl mezi střelce zapsat pro změnu brazilský štírek, jeho střelu ale vyrazil pozorný gólman Ilizi. „Vytvořili jsme si tlak, byl však spíš jen takový platonický, něco tomu chybělo,“ podotkl domácí trenér Josef Mazura.

Nepotěšila jej ani mladá útočná dvojice, Ondřejkův centr totiž těsně před naskakujícím Sládkem stačil vyboxovat do bezpečí strážce sokolovské svatyně. Hosté poprvé výrazně zazlobili až dvě minuty před přestávkou, nebýt ale Filipkova pohotového vyběhnutí proti Jiroušovi, mohlo být s domácími hodně zle.

I po změně stran se hrálo podle stejných not. Ale s tím rozdílem, že se domácí konečně dočkali zasloužené gólové odměny. V 55. minutě se o ni zasloužil sváteční střelec Pavel Němčický, který po skrumáži dotlačil míč do brány. „Ve druhé půli jsme se dostali pod větší tlak. Inkasovali jsme ale až zbytečný gól ze standardky, což se nám stává opakovaně,“ zlobil se sokolovský asistent Stanislav Purkart.

Jeho slova dostala za pravdu i při druhém gólu domácích, který rovněž po standardní situaci přidal tentokrát už osvědčený kanonýr Aleš Chmelíček. „Nejenže dal gól, ale svým příchodem přinesl na hřiště oživení,“ pochválil Josef Mazura svého klíčového hráče.

Zdálo se, že si už domácí v klidu dojdou pro veledůležité tři body, pět minut před koncem ale po rychlé akci vrátil hosty do hry Pilař a hráči i fanoušci se tak nakonec museli strachovat až do konce. Hosté si ještě vytvořili několik nebezpečných situací, Filipko však už žádný balón za svá záda nepustil.

Domácí kouč si tak mohl oddechnout. „Jak velký kámen mi spadl ze srdce? Tak bych to ani neřekl, ale jsem samozřejmě velice rád, že jsme konečně vyhráli. Po jednom bodu to totiž naskakovalo strašně pomalu,“ uzavřel Josef Mazura.

Branky: 55. Němčický, 77. Chmelíček – 86. Pilař. Rozhodčí: Hájek – Gallo, Tacina. ŽK: Němčický, Randa, Kubáň – Duchnič, Čada, Šmerda. Diváci: 3108. Slovácko: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Kubáň – Fujerik, Görner (79. Kordula), Perůtka, Cleber – Ondřejka (70. Holub), Sládek (46. Chmelíček). Trenér: J. Mazura. Sokolov: Ilizi – Šmerda, Hrabáč, Knakal, Čupr – Podrazký, Javorský, Čada (77. Salák), Habai (61. Vaněček) – Duchnič (53. Pilař), Jirouš. Trenér: V. Hejret.