Tvrdý boj museli svést sešívaní na půdě předposledního týmu soutěže, aby si odvezli tři body. Na mokrém terénu vinou vytrvalého deště ještě v 78. minutě prohrávali 1:2, ale nakonec válku skvěle obrátili ve svůj prospěch. Vyrovnal Budín, v 86. minutě spustil vlnu euforie Látal a v úplném závěru potvrdil výhru Beránek.

„V těžkých podmínkách jsme museli změnit rozestavení, třikrát jsem vystřídal, a to rozhodlo. Znovu se projevila naše šíře kádru a výborná fyzická připravenost, domácí odpadli," označil za klíčové trenér Kroměříže Vlastimil Chytrý. „Cítil jsem na klucích, že furt chtěli a věřili, máme motivaci získat druhé místo. Otočit takhle náročné utkání je pro nás obrovským povzbuzením do posledních tří kol," dodal.

Ze začátku to přitom nevypadalo na žádné komplikace, už ve 12. minutě se trefil Cverna. Jenže pak Hanácká Slavia nevyužila velké šance, Břeclav ve 36. minutě vyrovnala a po změně stran šla dokonce do vedení.

„Vlétli jsme na ně a ve 20. minutě jsme mohli vést 3:0, nastřelili jsme tyčku a jednou domácí vykopávali míč z čáry. Poté však Břeclav ožila a kluci se lekli," líčil 35letý kouč. Vzhledem k tomu, že se ale sešívaní vypořádali se situací, v tabulce drží stále druhé místo.

„Pro nás bylo zlomové utkání s Olomoucí B, od té chvíle to máme ve svých rukou, což si dobře uvědomujeme. Všichni makají, nikdo nic nevypustí, máme vítěznou sérii, kluci mají sebevědomí a věřím, že když teď zvládneme duel s Prostějovem, tak nám pozici už nikdo nevezme," řekl kroměřížský lodivod.

BŘECLAV – KROMĚŘÍŽ 2:4 (1:1)

Branky: 36. Simandl, 67. Horváth – 12. Cverna, 78. Budín, 86. Látal, 90. Beránek. ŽK: Jurčík, Pospiš, Fojtík – Strašák, Netopil. Rozhodčí: Ondráš – Ogrodnik, Drozdy, 40. diváků.

Kroměříž: Petr – Cverna, Látal, Salachna, Strašák (55. Hromek), Netopil, Budín, Kutra (86. Ferko), Žák, Mazouch (69. Beránek), Neubert. Trenér: V. Chytrý.