Nejblíž k němu má zatím Kostelec u Holešova. Ten se představí na hřišti třináctých Tučap s vizitkou pěti vyhraných zápasů v řadě. Druhý Slavkov pod Hostýnem si nemůže v utkání s trápícími se Skašticemi dovolit bodovou ztrátu jako před týdnem s Rajnochovicemi.

SLAVKOV P. H. (2) – SKAŠTICE (6)

Předposlední zápas před domácím publikem odehrají slavkovští fotbalisté. Na jejich hřiště přijedou bojovat Skaštice.

Slavkov p. H. se čtyři kola před koncem soutěže nachází na druhém místě s jednobodovou ztrátou na první Kostelec u Holešova. Za posledních dvanáct kol prohráli slavkovští pouze jednou, doma mají navíc třetí nejlepší bilanci ze všech klubů. Na svém hřišti nebodovali jen jednou.

„Potřebujeme tři body, ale musíme být na pozoru. Hosté už budou jistě chtít ukončit svou sérii zápasů bez vítězství. Asi nejen pro mě jsou jarní výsledky Skaštic překvapením. Rozhodně jsem nečekal, že ztratí pohodlný podzimní desetibodový náskok. Přesto všechno nechceme tento zápas podcenit. Nemůžeme počítat s tím, že se hosté porazí sami,“ řekl předseda Slavkova Karel Mikulčák.

Skaštičtí fotbalisté na jaře zvítězili jen dvakrát. V posledních šesti kolech nasbírali pouze jeden bod a jako jediní v tomto období nevyhráli. Ve Skašticích nemohou být s jarní částí sezony vůbec spokojeni. Nic na tom nemění ani fakt, že žádný jiný tým nedal venku tolik gólů jako šestý tým tabulky.

„Jedeme na půdu velice silného soupeře. My jsme na rozdíl od domácích už z postupové hry venku. V závěrečných zápasech se budeme snažit zabudovat do sestavy mladé kluky z rezervy. Jinou možnost ani nemáme. Jarní výsledky Slavkova dokazují, že hráči měli kvalitní zimní přípravu. Věřím, že se domácí po roce vrátí opět do I. B třídy,“ dodal trenér hostů Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 1, 15:7

Série: Slavkov p. H. doma 10× neprohrál. Skaštice 7× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

RAJNOCHOVICE (5) – NĚMČICE (8)

Duel letos dvou kvalitně hrajících týmů bude k vidění v Rajnochovicích Domácí vyhráli na svém hřišti tři z posledních čtyř utkání. Pokud vstřelily letos Rajnochovice jako první v utkání gól, vždy zvítězily. Stalo se to devětkrát. Naposled odjely ze Slavkova s bodem.

„Víme, že Němčice mají v poslední době zdravotní problémy, ale určitě je nebudeme podceňovat. Může se stát, že hosté zrovna proti nám nastoupí v plné síle,“ řekl domácí trenér Jiří Malát.

V posledních pěti okresních kolech uhrály Němčice pouze tři body. „Za Rajnochovice mluví výsledky. Za hru, kterou na jaře předvádějí, jsou odměněni postavením v tabulce. Trošku nás trápí zdravotní stav některých hráčů, ale přesto věřím, že budeme v koncovce produktivnější. Doufám, že to neskončí dalším výpraskem. Bude důležité, kolik zraněných hráčů se vrátí do sestavy. V minulých zápasech jsme se přesvědčili, že s provizorní sestavou se okresní přebor hrát nedá,“ řekl trenér Němčic Michal Štěpánek.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 4, 14:18

Tip Deníku: 1

PRUSINOVICE (9) – CHVALČOV (12)

Prusinovice už mají prakticky jistou záchranu a pečeť na ní může dát případná výhra s Chvalčovem. Prusinovice zatím posbíraly třicet bodů a v tabulce jsou deváté. Rozdíl mezi nimi a dvanáctým Chvalčovem činí čtyři kola před koncem devět bodů a tým trenéra Vinklárka by o příslušnost k okresnímu přeboru mohl připravit už jenom zázrak.

„Vnímám situaci, v jaké se nachází Chvalčov. Předpokládám, že soupeř bude spoléhat na útočný fotbal, neboť pokud nechce sestoupit, tak potřebuje bodovat. Chvalčov naladila pozitivně výhra s Roštěním, nás pro změnu předchozích pět vítězství. Rozhodně bychom se chtěli ještě v tabulce posunout vzhůru. Soupeři chceme vrátit podzimní prohru 0:6. Nic hostům nedáme zadarmo. Chvalčov se však posílil o Martina Olšu, který hraje ve středu zálohy. Našim nejtěžším úkolem bude, abychom ho uhlídali společně s Trňákem a střelcem Zmeškalem,“ říká trenér domácích Viktor Vinklárek.

V neprospěch Chvalčova hovoří statistika. V posledních deseti zápasech venku nevyhrál a na hřištích soupeřů nastřílel nejméně branek.

„Očekávám velký boj. Psychika hráčů se po výhře v minulém kole s Roštěním konečně zlepšila, hráči se přesvědčili, že se dá uspět i když se zápas vyvíjí nepříznivě. Prusinovice mají důrazné mužstvo, které hraje na jaře všechny zápasy doma. Jsou momentálně v euforii. Naše situace nám velí až do konce soutěže bodovat. Na podzim jsme Prusinovice doma rozdrtili, protože hosté hráli trošku naivně ofsajd systém. Teď se takový průběh určitě nebude opakovat,“ poznamenal trenér hostů Zdeněk Trojek.

Vzájemná bilance: 7 – 3 – 7, 33:32

Série: Prusinovice 5× vyhrály. Chvalčov venku 10× nevyhrál.

Tip Deníku: 1

ROŠTĚNÍ (11) – KYSELOVICE (3)

Domácí stále bojují o záchranu v okresním přeboru. Hosté jsou v tabulce třetí, dva body za lídrem z Kostelce u Holešova a v žádném případě neodjedou do Roštění odevzdat svému soupeři tři body.

Roštění v uplynulém kole nedokázalo dotáhnout k bodovému zisku dobře rozehrané utkání ve Chvalčově a od sestupu ho dělí jeden bod. „Jsme si vědomi minimálního náskoku, ale Roštění vždy zdobilo, že bojuje do poslední chvíle, a letošní sezona nebude výjimkou. Pokud chceme naše naděje oživit, musíme doma s Kyselovicemi vyhrát. Do konce sezony ještě musíme uhrát minimálně šest nebo sedm bodů. V domácím prostředí jsme odehráli velmi dobré partie i s mužstvy, která jsou v tabulce na horních příčkách. Myslím si, že stejné to bude i s Kyselovicemi. S technickými týmy se nám hraje mnohem lépe. Věřím, že nezklameme a tři body doma urveme. Nic jiného nám nezbývá,“ řekl před zápasem předseda Roštění René Pagáč.

Třetí Kyselovice se cítí ve výborné formě, v posledních sedmi utkáních šestkrát slavily vítězství. Navázat na tuto úspěšnou sérii budou chtít svěřenci trenéra Víta Říkovského.

„Nestaráme se o to, že můžeme míchat kartami ve hře o záchranu, každý si ji musí uhrát sám a my budeme hrát za Kyselovice. Máme za sebou vydařené období, prodloužit je v Roštění je pro nás o to větší výzvou. Nemáme se navíc čeho bát, naše poslední výsledky nebyly náhodné. Budeme se rvát až do konce sezony,“ prohlásil kyselovický kouč Říkovský, jehož výběr ztrácí na první místo pouhé dva body.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 2, 12:8

Série: Roštění doma 5× neprohrálo.

Tip Deníku: 0

TUČAPY (13) – KOSTELEC U HOL. (1)

Vedoucí Kostelec u Holešova v neděli narazí na Tučapy. Hosté potřebují udržet svůj náskok před druhým Slavkovem pod Hostýnem.

Před 23. kolem je rozdíl mezi těmito mužstvy bojujícími o postup jednobodový.

„Domácí budou mít jistě zájem získat nějaké body, takže budou bojovat. My si samozřejmě chceme jet pro tři body. Tučapy jsou známy tím, že hrají důrazně, ale pokud se nestane něco mimořádného, tak bychom je měli přehrát především v záloze,“ sdělil trenér lídra Miroslav Polášek.

Předposlední Tučapy v posledních pěti kolech získaly pouze bod.

„Abychom uspěli, musíme na naší hře zlepšit úplně všechno. Body v poslední době nesbíráme. Zkusíme něco změnit a uvidíme, jestli nám to pomůže. S mužstvy z horních pater tabulky se nám však nedaří. Většinou jako první inkasujeme a už se nedokážeme vrátit do zápasu. Doufám, že mě tentokrát hráči oproti zápasu v Kyselovicích příjemně překvapí. Hodně důležité bude, kdo dá první gól,“ prohlásil asistent trenéra domácích Jiří Ševčík.

Vzájemná bilance: 9 – 2 – 6, 30:27

Série: Tučapy 5× nevyhrály. Kostelec u Hol. 5× vyhrál.

Tip Deníku: 2

ZÁHLINICE (14) – RATAJE (10)

Záhlinicím k záchraně nemusí pomoct ani plný bodový zisk s nováčkem z Rataj. Hosté se na jaře nebezpečně přiblížili sestupovým příčkám a jejich náskok na dvanáctý Chvalčov činí čtyři kola před koncem čtyři body.

„Pokud neporazíme Rataje, bude náš osud zpečetěn. Ale dokud žije teoretická šance, neházíme flintu do žita. Hosté jsou také v ohrožení, takže určitě nepřistoupí k utkání laxně. Myslím si, že to bude vyrovnaný souboj, protože hosté nemají oslnivou formu. Mohli bychom si trošičku zlepšit náladu a také potěšit naše fanoušky,“ říká realisticky trenér domácích Ladislav Paštěka.

Rataje venku nevyhrály ani jedno z předchozích osmi utkání.

„Zbývají čtyři kola a každé utkání už je pro nás klíčové bez ohledu na soupeře. Proti Záhlinicím nám v naší situaci nezbývá nic jiného než bodovat, ale nejlépe zvítězit. Jestliže však chceme vyhrát, musíme se vyvarovat chyb, které jsme udělali s rezervou Morkovic. V Záhlinicích si musíme dát především pozor na jejich nejlepšího střelce Paštěku, který se prosadil gólově i na podzim u nás,“ uvedl trenér hostů Jaroslav Matušinec.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 1:4

Série: Záhlinice 4× prohrály. Rataje venku 8× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

MORKOVICE B (7) – ŽERANOVICE (4)

Zápas, ve kterém nejde oběma týmům téměř o nic. Jejich ztráta na první místo čtyři a sedm bodů se zdá být velká. Jak rezerva Morkovic tak i Žeranovice předvádí na jaře atraktivní i účelný fotbal.

„Morkovice jsou pro nás dost neznámý soupeř. Na podzim byly u nás o poznání fotbalovější a v úvodu utkání nás podcenily. Nakonec skončil zápas remízou 3:3. Určitě půjdeme do utkání s tím, že chceme nějaké body urvat. V kabině se o možnosti postupu mluví jen z legrace. Nepřemýšlíme o tom. Chceme především bodovat doma a nedělat ostudu, když jedeme ven. S takovým cílem jsme do sezony šli a to se nám zatím daří,“ dodal kouč hostů Karel Klimek.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 2, 12:16

Tip Deníku: 1