Kroměříž III. třída: fotbalisté Počenic uštědřili sedmigólový výprask Dřínovu

Utkání Břestu s rezervou Kostelce u Holešova náramně vyšlo domácímu Stejskalovi, který vstřelil čtyři branky.

HOLEŠOV B – MÍŠKOVICE 1:1 (0:1)

Holešov B uhrál po nevýrazném výkonu remízu s Míškovicemi a na vedoucí Ludslavice ztrácí už šest bodů.

Branky: Uruba – Mikala. Rozhodčí: Matucha. Diváci: 100.

TUČAPY – MYSLOČOVICE B 4:0 (3:0)

Bojovné Tučapy přehrály rezervu Mysločovic a připravily hostům už devátou porážku v řadě.

Branky: 5. Pospíšilík (pen.), 15. Vlč, 45. Křepelka, 80. Navrátil. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 50.

RYMICE – RAJNOCHOVICE 2:0 (2:0)

Rajnochovice bojující o postup překvapivě nestačily na Rymice, kterým patřila v tabulce až desátá příčka. Rymice získaly z posledních osmi vzájemných zápasů první body.

Branky: Mirynský, Hausknecht. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 40.

KOMÁRNO – ZAHNAŠOVICE 5:2 (4:0)

Na patnáct branek se dostal autor dvou gólů vítězného Komárna Jaroslav Žejdlík. Jednu z branek Zahnašovic vstřelil Vlastimil Zakopal. Ve III. třídě jich má v tomto století na kontě už 147. Lepší je jen Vítězslav Jurásek (158 gólů). Komárno doma od října 2011 neprohrálo už jedenadvacet zápasů v řadě. Naposledy tam zvítězil aktuální účastník okresního přeboru z Loukova.

Branky: Šindelek 2, Klas, J. Žejdlík, Fabián – Zakopal, F. Nečekal. Rozhodčí: Závojský. Diváci: 75.

BŘEST – KOSTELEC U HOL. B 5:3 (2:1)

Hned čtyřikrát se trefil domácí Martin Stejskal. Ve III. třídě stihl odehrát jen devět zápasů, ale už nasázel soupeřům dvanáct gólů. Rezerva Kostelce získala se svým soupeřem z osmi vzájemných zápasů jenom jeden bod.

Branky: Stejskal 4, Juračka – Hradil, Páník, Salajka. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 70. Břest: Drábek – Motal, Buček J., Daněk, Beliančin, Hudeček, Koudelníček, Buček V., Juračka, Štauber, Stejskal (Arm).

CHVALČOV – ZÁHLINICE 4:1 (2:1)

Autor dvou branek Roman Zmeškal už má letos na kontě 21 gólů. Jedinou branku hostů dal Ladislav Paštěka, který si polepšil na patnáct přesných zásahů. Chvalčov doma neprohrává. Naposledy se tak stalo v loňské sezoně, kdy tam vyhrálo Komárno.

Branky: Zmeškal 2, Černý, Vaněk – Paštěka (pen.). Rozhodčí: Rybka. Diváci: 120. Záhlinice: Pospíšil – Bureš (83. Šůstal), Jakvid, Jonášek, Kratochvíl, Motal, Paštěka, Polák (46. Sklenařík), Rygál (73. Sklenář), Tabara, Vysloužil.

HLINSKO P. H. – PRAVČICE 4:3 (1:2)

Po čtyřech porážkách se dočkalo vítězství Hlinsko pod Hostýnem, které se v tabulce odlepilo z posledního místa. Pro Pravčice to byla už desátá porážka venku v řadě.

Hlinsko si během úvodního tlaku vypracovalo spoustu brankových příležitostí, jenže proměnilo pouze jedinou. Hosté toho po chybách domácí obrany využili a ještě do poločasu otočili skóre ve svůj prospěch na 1:2. Po změně stran domácí přidali na důrazu a odměnou jim bylo vyrovnání a vzápětí z penalty vedení 3:2. Hosté ještě dokázali srovnat, ale na rozhodující trefu přímo z rohového kopu už nenašli odpověď, a tak domácí slavili vítězství.

Branky: Zdráhal 2, J. Škarpich, I. Podola – Slanina 2, Nevřala. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 50. Hlinsko p. H.: Barot – Kopečný, Švehlík, Turoň, Zdráhal, Podola I., Podola T., Škarpich J., Mikeška, Hána, Heryán (Šico, Škarpich B.).

LUDSLAVICE – MARTINICE 2:0 (0:0)

Domácí tým, který je žhavý kandidát na postup do okresního přeboru, zvládl duel s Martinicemi. Pro domácí to bylo sedmé utkání v řadě bez porážky. Ludslavice zachránili Kavan a Křižan, kteří patří mezi čtyři nejlepší střelce celé soutěže.

Branky: Kavan, Křižan. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 80.

Dohrávka 19. kola: Mysločovice B – Ludslavice 0:4 (0:2), Křižan 3, Lahola. Dohrávka 23. kola: Kostelec u Hol. B – Hlinsko p. H. 2:0 (1:0), Pospíšilík, Mir. Hradil.

KYSELOVICE B – TĚŠNOVICE B 6:0 (1:0)

Stý zápas ve III. třídě okořenil domácí Miroslav Úlehla jednou brankou. Rezerva Kyselovic si se svým soupeřem poradila až nečekaně snadno. Pro rezervu Těšnovic to byla pátá porážka venku v řadě.

Branky: Jančík 2, Zedek, Vymětal, A. Říkovský, M. Úlehla. Rozhodčí: Karlík. Diváci: 30.

KVASICE B – KROMĚŘÍŽ B 1:7 (1:4)

Po delší době se zapsal mezi střelce hostující Radek Janoštík, který je s 29 brankami druhý v tabulce střelců. Rezervy Kvasic a Kroměříže dělila v tabulce jenom tři místa, ale výsledek nebyl zdaleka tak vyrovnaný. Kvasice B po rekordních osmi výhrách v řadě zůstaly bez bodů.

Utkání poznamenal vytrvalý déšť, který velmi dobře připravené hřiště hodně podmáčel. Lépe se vyrovnali s těžkým terénem hosté, kteří se kombinační hrou dostávali do šancí. První branku vstřelil ve 20. minutě Kutňák po nahrávce Strašáka, který o čtyři minuty později střelou k tyči zvýšil vedení hostů. Ve 30. minutě se nejlépe orientoval v pokutovém území Šilinger a přidal další gól. Domácí Hložek ve 40. minutě první střelou na branku prostřelil Janalíka a snížil stav. Ještě do přestávky vysunul Šilinger Kubíka, který přesně nacentroval na hlavu Janoštíka a ten se nemýlil. Po přestávce přidali své druhé góly postupně Kutňák, Janoštík a Šilinger.

„Hanáci přijeli v sestavě, která by s největší pravděpodobností neměla problémy s mužstvy hrajícími I. A třídu. Do 25. minuty jsme bránili bezchybně, i když někdy i se štěstím. Ve druhém poločase jsme vydrželi do 60. minuty. Postupně zvýšili Hanáci na konečných 7:1. Chtěl bych pochválit všechny hráče za statečný a bojovný výkon proti nerovnému soupeři. Trošku mně uniká, z jakého důvodu nastupují třetiligoví hráči v nejnižší soutěži. Myslím si, že hráči, jako je Šilinger nebo Stojaník, to nemají vůbec zapotřebí," řekl domácí trenér Petr Skypala.

Branky: Hložek – Kutňák 2, Šilinger 2, Janoštík 2, Strašák. Rozhodčí: Slováček. Diváci: 50. Kvasice B: Belza – Pospíšil, Vrána, Otýpka, Gazda, Ambruz (Dosoudil M.), Daněk, Halamíček (Navrátil), Foltýn, Hložek, Hrabal. Kroměříž B: Janalík – Moravčík, Šilinger, Stojaník, Ševčík (70. Menšík), Kutňák, Janečka (78. Bubla), Parobek (81. Švec), Kubík, Strašák, Janoštík.

ŠELEŠOVICE – LUBNÁ B 4:1 (2:0)

Souboj sousedů v tabulce zvládli mnohem lépe domácí. Rezerva Lubné vyhrála na jaře jen dvakrát.

Branky: Večerka 2, Mozga, Minks – Janov. Rozhodčí: Žigmund. Diváci: 32.

ZLOBICE – LITENČICE 1:4 (0:2)

O výhru Litenčic se zasloužil třemi přesnými zásahy především Čtvrtníček. Podeváté v řadě neodjížděli hosté ze Zlobic s prázdnou.

Branky: Zavadil – Čtvrtníček 3, Majta. Rozhodčí: Čech. Diváci: 60.

RATAJE – BAŘICE 6:0 (1:0)

Šestadvacet branek nastřílel letos domácí David Vacl. Rataje hrály s Bařicemi v posledních deseti letech pošesté a vždycky zvítězily.

Branky: Lehkoživ 2, Vacl 2, A. Chalupa 2. Rozhodčí: Panáček. Diváci: 80.

BEZMĚROV – ZÁŘÍČÍ B 5:1 (2:1)

Nejlepší střelec soutěže Tomáš Zavřel si připsal hattrick a celkově vstřelil letos 33 branek. Bezměrov potvrdil postavení obou týmů v tabulce, které před vzájemným duelem dělilo devět příček. Rezerva Záříčí získala letos z dvanácti utkání venku pouze jeden bod.

Domácí chtěli potvrdit vítěznou sérii předchozích zápasů a to beze zbytku splnili. Soupeř ze Záříčí nekladl odpor a bylo jen otázkou, kolik padne v tomto utkání gólů. Jediná střela hostů, kterou vyslal Hofírek, skončila výstavním gólem. Poté to již byli pouze domácí, kteří nepouštěli hosty na svou polovinu a předháněli se v zahazování nejvyloženějších šan­cí.

„Jednoznačné utkání, ve kterém jsme soupeře jasně převyšovali a dominovali celých devadesát minut. Trošku mě mrzí, že minimálně dalších osm vyložených šancí kluci neproměnili," řekl trenér Bezměrova Libor Foltýn.

Branky: Zavřel 3, Večerka, V. Bleša – Hofírek. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 80. Bezměrov: Kubík – Adamov, Zbořil, Bleša V., Večerka, Murín, Bleša D., Vejtasa, Kyjovský, Zavřel, Karásek (Pavelka, Coufalík).

POČENICE – DŘÍNOV 7:0 (1:0)

Počenice slavily bezpečné vítězství nad nevýrazným Dřínovem, který venku nevyhrál od října 2011 už devatenáct zápasů v řadě.

Branky: 48. a 79. Tesák, 70. a 73. V. Zbořil, 42. Hrušák, 60. Jánský, 81. Barnet. Rozhodčí: Šindelek. Diváci: 130.

DOHRÁVKA 24. kola: Těšnovice B – Lubná B 5:3 (1:2), Zikmund 3, Koutný, Novotný – Rybenský 2, Strýc. DOHRÁVKY 23. kola: Litenčice – Počenice 2:0 (0:0), Raclavský, Petroš, Zlobice – Rataje 2:6 (0:3), Zavadil, L. Vlček – Vacl 3, Bláha, Stratil, Avramov. DOHRÁVKA 20. kola: Lubná B – Záříčí B 3:3 (1:1), Železník, Havlík, M. Piškula – Menšík 2, Novotný.

1. Zborovice B 24 22 1 1 94:22 67
2. Kroměříž B 24 22 0 2 154:17 66
3. Litenčice 25 16 3 6 87:38 51
4. Bezměrov 24 16 1 7 83:49 49
5. Rataje 24 15 1 8 89:51 46
6. Šelešovice 24 13 4 7 64:53 43
7. Kvasice B 24 14 0 10 55:52 42
8. Lubná B 25 10 3 12 61:65 33